Серклаж- който е минал по този път да сподели?

  • 624
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 684
Здравейте момичета!
Имам въпроси свързани със серклажа!
Може би ще ми се наложи да ми правят такъв.
С предната бременност не съм имала такива проблеми...но сега май се оказва че ще трябва.Моля ви кажете на когот е правен колко струва, колко се лежи в болница и всякакви такива неща свързани с него. След серклажа какво се прави трябва ли само да се полежава?
Благодаря на всички!  bouquet

# 1
  • Мнения: 84
Ако си 16 седмица, вече си леко закъсняла за серклаж. Трябва доста бързо да ти го направят.
Процедурата е лека, покрива се от здравната каса. Влизаш в болница, правят ти пълни изследвания + колпоскопия. Даже микробиологията може по-рано да си я пуснеш, да не чакаш 72ч. в болницата. Трябва всичко да е наред, за да те зашият. Самата манипулация трае 30 мин и се прави под пълна упойка. Лежиш още 2-3 дни след това в болницата. Най неприятното от всичко е това, че си в болница. Не е болезнено, има само малък дискомфорт първия ден след серклажа.
Маха се 14 дни преди термина, амбулаторно, за минутка става.
 Simple Smile Докторът като ми махна моя ми дава конеца и вика - ето, вземи го. аз - за какво ми е? (гаден мазен кървав конец, блях) а той казва: гаден, ама той ти спаси бебето. И факт, благодарение на гадното конче сега си имам Грухле Simple Smile
Успех, не е страшно!

Общи условия

Активация на акаунт