Аплодисменти моля, ЮЛСКИ бебета в главната роля!

  • 13 619
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 098
Здравейте! Честито бебче на Ник 77. Андромеда, аз доколкото знам истинските контракции трябва да са съпроводени с болка. И при нас още нищо. Оправдаха се очакванията ми за по- късно раждане Laughing Ние пък си  luvbed честичко, нали казаха, че помагало за раждането Joy Вчера казаха, че се очакват отново доста горещи дни и то щели да продължат до края на месеца  Nature Sunny

# 31
  • София
  • Мнения: 3 414
Добро утро!
Успех и стискам палци на раждащите днес.Честито и на новите мамчета.
Яна,кураж имам защото няма на кой да се опра и да се отпусна.Но Ники ме побърква вече,снощи писне отивам да видя той спи все едно ме проверява,накрая в 5ч се разрева взимам го пак реве сложиш го при мен на леглото огъва се залепих устни на челото му и заспа.Ако беше с 10месеца по голям щях да го напляскам.Сменям му пампито напика леглото сложих нов докато го закопчея го наака,айде пак че не търпи да е мръсен.Ради добричък яде и спи,ама със запек.Ники пък изплюва по лъжичка две след ядене и само се мокри. #CrazyДнес сме при педито за ваксина хепатит В.
Как ползвате платения педиатър,само в нужда или ходите от време на време?

# 32
  • Мнения: 701
Добро утро!
Още сме корем... Mr. GreenВчера гледахме бебо-всичко вече му е наред,нагласено ама трае си и това е.
Снощи се показа едно добро момче и ме остави да поспя почти цялата вечер!
Успех днес на всички запланувани и незапланувани раждащи!

# 33
  • Мнения: 238
 Здравейте
Честито на всички нови мами, да са здрави и послушни бебочковците   bouquet
Успех на тези, които ще раждат днес  Hug
Силве много хубаво раждане, пиши как сте с малката Дротея  Hug
Яна така ми се прииска и аз да отида на лекции....
 На нас последните дни са ни се засилили коликите, през деня следобяда по 2-3 часа се пресвива и плачка, започна и нощно време след като я нахраня, 1-1,30 спи и след това започва да се присвива и да плачка. Дано по скоро да минат, че вече се чудя какво да и давам. Малко съм недоспала, но с това се свиква, а през деня дремна за половин час и не мога повече да се отпусна и да поспя. Вечер като се прибере таткото ходим на разходка из Елин Пелинския парк.

# 34
  • София
  • Мнения: 178
Здравейте и от мен Grinning
Честито бебче на  Nik77  bouquet
Сега ще си подготвя чантата - бойна готовност. Този път сериозно. От две седмици си пазя 1 биричка в хладилника и реших, че сега е момента да я мушна. Поне за малко да не мисля за ражданка, секцио и ..., въпреки че знам горе долу какво ме чака след това.
Andromeda, всички сме така - матката тренира с тези "фалшиви" контракции.
Чао ви, засега Hug

# 35
  • Мнения: 493
И при мен лохиите не са спрели още,но все пак бебка е на 14 дена.
Днес една приятелка ми се обади да ми каже че във нашия форум пишело за заразено мляко на Милупа-Милумил.Аз отвреме на време дохранвам мойта с такова.Направо незнам на кой свят съм.Бактерията можела да доведе до менингит. #Crazy.Мойто е с друг срок на годност от това,което се води заразено,но адски се притеснявам.Да взема да го сменя ли?Незнам как може да си правят шега с бебешки продукти.Потресена съм.Имам чувството,че скапаните си боклуци ги изнасят нашите бебета да ги пият.Дано няма постарадали дечица. Praynig.
Мойта днес спи необичайно много след храненията,което още повече ме влудява.Сега съм си внушила,че и има нещо от млякото,дори ми се струва топла.Мерих и температурата-няма,но незнам как да се осеферя малко.Само при мисълта,че може да и има нещо откачам.
Момичета немога да се адаптирам още,пускам телевизора,гледам,ама нищо не виждам.От както съм родила нищо не съм гледала.Иначе за външния си вид не съм спряла да се грижа,но нито телевизия,нито новини ме интересуват,а преди ми беше толкова хубаво да пия кафенце сутрин с вестници.
Вчера посетихме частен педиатър и относно моатя кърмаческа диета възникнаха много спорове с докторката.Тя твърди,че мога да си пийвам по едно кафенце сутрин при положение,че ми е толкова ниско кръвното.Каза също,че мога да хапвам и различни от ябълка плодове.Взе да ми обяснява как се получава кърмата и е убедена,че немога да предизвикам колики на бебето с едно кафе или диня и пъпеш.Незнам на кой да вярвам вече.
Малко прекалих с писането,затова ви пожелавам лек ден! Hug

# 36
  • Мнения: 521
Здравейте  и от нас.
страхотно загравие!
ЧЕСТИТИ НОВИ БЕБЕТА!
На раждащите - успех!
Като се замисля - наистина не се натискайте за преглед за разкритие. Мен ме прегледаха и казаха, че нямам, а вечерта ми изтекоха водите и ме оперираха.
Изкарах кошмарен ден и нощ. Ками77, и беба вчера беше така като Ема - явно е от жегите. Като захладня я изведох и тя заспа, но после като ревна това бебе - до 3 часа - накрая заспа в количката. Не посмях да я местя.Отивам да дремна малко ако тя ми позволи

# 37
  • Мнения: 1 763
Здравейте, мили момичета  Hug
Честито бебенце на Ник77 - жив и здрав да малкия сладур!   bouquet
Преди малко се връщам от Окръжна -  тоновете на чочончо са добре и продължаваме да чакаме  Grinning Не успях да видя Мими, защото кърмеше принцеска, но е добре  Simple Smile
Иначе си правим  luvbed още повече като знам колко дълго след това няма да имаме възможност за това. А дали провокира раждането - не знам...имам 3 дни до термин още и никакво намерение от страна на бебончо да излиза, така че...
Поздрави от Ели. В двоен вип е, като току-що са изписали другата девойка и сега е сама. Ицо е при нея почти през цялото време. Бебчо е добре, кара лека жъленица, спинка, папка и такива ми ти нещица  Grinning Ще ги изписват в четвъртък.
много ми харесва на Силвето раждането - бих си избрала и аз такова  Grinning

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 12:20 от marisasav

# 38
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте,

Честита рожба на Ник77   bouquet
Относно диетата при кърмене, аз не ям само боб,  зеле, леща и яйца. Избягвам, до колко е възможно консерванти. Не зная дали така е правилно, но и без това се чудя какво да хапвам.
Кафе пия безкофеиново нес с мляко, по една две чашки на ден!

Моята буба от няколко дни има много малко акита и по цял ден мрънка, и едва снощи и додадох 60 мл адаптирано и детенце се кротна и заспа. През нощта се кърмихме и си спинка и сега додадох 60 мл и ги изпи жадно и с кеф. Яд ме е на себе си защо я мъчих толкова време гладна, само и само да е на кърма  Embarassed

Деси, сега в жегите за разходка само вечер и много рано сутрин става според мен.


# 39
  • Мнения: 984
munka77 за количката съм ти писала подробно в темата която си пуснала за лятна количка  Wink
днес освен че ми казаха "утре пак ела" казаха че в петък ще ме приемат в патологията /ако не съм родила де ама така го казаха че май няма да родя/ Днес пак ме гледаха за разкритие и чак имаше кръв  Confused А освен това предния път казаха 2 см, а днес са се "смалили" на 1 пръст  newsm78 Процеса бил почнал, но съм имала време. Трябвало да ходя по разходки и щом трябва ще ходя  Mr. Green Ей сега духвам към мола

# 40
  • София
  • Мнения: 1 175
Здравейте!
Ох,Anqela ужасни са тия притеснения  ooooh!Аз пък тая нощ направих голяма глупост.Към 24 ч.усетих гърдите си напрегнати и поизцедих малко в едно шише с идеята да му го дам след 1 час като се събуди.Като настана великият рев от глад му го дадох+цокане+АМ и като пагледнах часовника и  #Crazy-то 6,30ч.За пръв път пропуска нощното кърмене.А изцедената кърма беше стояла на стайна темп. към 6 ч Shocked И като се почна едно повръщане,омаза всичко и леглото и себе си.Мале,дали не го натрових с тая престояла кърма  newsm78 Ама пусто и аз съм се вманиачила една капка да е,ама кърма да е...И сега се упреквам всяка минута  Tired
Нещо напоследък ми се струва,че не мога да се справям,дали е натрупана умора и напрежение.Вместо в началото да съм така,аз тогава си бях добре,а сега от ден на ден съм по-зле  Sad
Моите лохии спряха на 22 ден,а от 30 нататък вече  luvbed  Embarassed
Леко раждане на раждащите днес  Peace

# 41
  • Мнения: 640
Здравейте и от мен,

Аз да се похваля - взехме си акта за раждане Simple Smile
Емче, повръщането не е било от кърмата. Слагам ти извадка от кърмаческия от разни преведени статии - Съхранение за кратко време, когато нямате хладилник

Липсата на непосредствен достъп до хладилник не трябва да бъде пречка за изцеждане и съхранение на кърма или да намали решителността на майката да продължи да кърми, ако й предстои връщане на работа. Изследванията показват, че човешкото мляко има невероятната способност да устоява на появата на бактерии и може да бъде държано на стайна температура до над 10 часа. При едно изследване зряла кърма е била изцедена в чисти, нестерилни контейнери, като някои от тях са били съхранявани на стайна температура (19-22o C или 66 - 72o F), а други в хладилник за десет часа. След това млякото е било култивирано, за да се изчисли образуването на бактерии. Не е открита статистически значителна разлика между бактериалните нива в кърмата, която е била оставена в хладилник и тази,  която е била съхранявана на стайна температура. (Barger и Bull 1987).
Отивам да готвя, че замалко пак да заспя с бебко, а бях включила и ютията... Та днес ще ми е ден за бачкане Simple Smile

# 42
  • Мнения: 984
там-там днес защо те забавиха толкова в кабинета??? Нали не е имало някакви проблеми?
ехааа рени ти и ютия и готвене и бебко... герой си  Peace

# 43
  • sf
  • Мнения: 10 142
Цитат
Аз да се похваля - взехме си акта за раждане  


аааааааааа, аз го взех още вчера  hahaha
пак съм недоспала, тва мойто човече ми писва вече-ама все пак е по-кротък от кака си навремето. чета редовно, но почти не пиша, щото само наобяд сме вкъщи, та нещо времето ми недостига.  
мен пък ме е яд като ми текнат гърдите по никое време- уж не стига кърмата, па се пилее - къде е логиката в цялата тая полза от кърменето? би трябвало да е лесно и приятно  Twisted Evil

айде пак забравих половината неща дето исках да пиша  Crazy

# 44
  • Мнения: 4 300
Привет и от мен Hug
Днес ме беше обхванал трудов ентусиазъм- изчистих балкона, пресадих няколко цветя, опрахосмучих цялата къща, измих с парцала, подредих шкафа в коридора. Дори отделих малко време и за епилация Embarassed
Нашия герой предимно спи през деня, даже се чудя дали да не го будя от време на време, че нощем да е по уморен....снощи се буди през 3 часа, таман се бях зарадвала че предния ден пропусна едно нощно хранене. Само че вече не иска да пие глюкоза, малко се притеснявам за жълтеницата, но какво да се прави.
Вчера имах и близка среща от трети вид със свеки, решила да дойде у дома да помага. Поканих я да влезе и ако намери нещо за вършене да помага ( точно бях огладила и купчинките с дрехи седяха като войници подредени на дивана, демек образцова снаха Mr. Green). Тя пък взе че се разсърди, всички помагали, смао тя не, що не съм била и аз като другите и т.н. Хем ми е терсене, хем се чудя какво да я правя удома, то почти няма работа. Ей на , днеска ако не си бях намерила да чистя балкона и да се джвъчкам с цветята можеше и нищо да не правя. А и само ще ме изнервя да седи у дома.
Креватна гимнастика не сме правили след раждането, мисля да изчакам да мине и втория преглед ( на 50я ден горе долу каза моята докторица) и тогава.
Чета за течене на кърма- и на мен ми потича от време на време, обикновено като излизам от банята и докато кърмя и малкия изплюе гърдата. Но днес мисля да пратя мъжа ми за онея силиконови джаджи, пък да видим.
Ние сутрин все не можем да се организираме за излизане, та се разхождаме само вечер, след 6 и половина, когато е по хладно.

Общи условия

Активация на акаунт