Въпрос?

  • 2 044
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 568
Добре де, никой ли не знае какво казва Законът в момента относно паркирането по тротоарите? Това за определеното разстояние до стена или градинка важи ли още или не? Сериозно питам, не знам.  newsm78

# 31
  • Мнения: 4 447
Добре де, никой ли не знае какво казва Законът в момента относно паркирането по тротоарите? Това за определеното разстояние до стена или градинка важи ли още или не? Сериозно питам, не знам.  newsm78

Паркира се на 2м отстояние от сградата!

# 32
  • София
  • Мнения: 3 249
Момичета едно въпросче не по темата-  на кое викате МОЛ???тук все чета Мол-а това, Мол-а онова...... хал хабер си нямам Thinking
Простете ми за офф-а
Вили

Анчето добре ти е обяснила. Само да кажа, че мол всъщност си е английска дума, поредната чуждица, която ще си побългарим (виж в речника). А специално молът на Стамболийски в София така се казва - Мол София. Другите, набеждавани за молове сгради, си имат други имена от рода на Сити център София или Скай сити, Антим тауър и други подобни звучни български думи. Tired Хем се дразня, хем и аз го използвам ежедневно това.

Извинете за отклонението от темата (първо написах сори за офф-а и после се замислих дали дядо Вазов не ес върти в гроба всеки път, когато някой го пише това и дали не е станал вече пумпал)

# 33
  • София
  • Мнения: 3 249
Добре де, никой ли не знае какво казва Законът в момента относно паркирането по тротоарите? Това за определеното разстояние до стена или градинка важи ли още или не? Сериозно питам, не знам.  newsm78

Важи! Не помня дали беше 1,5 метра или 2, но със сигурност го има. Плюс че не може да се паркира на пешеходна пътека, на спирка на градския транспорт и куп други такива често срещани явления. Сега ме мързи да ровя и да цитирам закона, но го има наистина. По принцип, ако искаш да се заяждаш "законно", трябва да викнеш паяк да вдигне кола, паркирала неправилно и запречила тротоар, гараж, пешеходна пътека... И да ти кажа - идват. Защото на мен са ми викали някога, голям скандал беше, бяхме спрели пред гараж Embarassed

# 34
  • София
  • Мнения: 2 271
Eрика, разбирам те, аз също съм активен шофьор и по-често се сблъсквам с проблема, от гледна точка на шофьора.  Но винаги се съобразявам, като спирам на тротоара, да има от къде да минават пешеходците. Често ми се случва да паркирам 5 минути на някое тясно място и накрая, като сляза, да видя, че съм запушила и малката пътечка, оставена за минаване... еми, качвам се в колата и я премествам. Не очаквам всички шофьори да са съвестни, като мен, но на най-наглите наистина трябва да им се скръцне със зъби, щом не могат сами да се усетят. Иначе и на мен ми се е случвало да обикалям с количката, дори да пресичам главната улица, заради кофти спряла кола и винаги си мрънкам (уж на детето) "Айде, мамо, ела да минем по улицата, че чичкото не е помислил за нас, а и не го интересуваме особено", или нещо подобно...  Ако имах стикери в такива моменти, бих му лепнала на челото даже.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 356
Мисля, че идеята със стикерите под чистачките е страхотна. Не всички, но на някои ще им стане неудобно.

# 36
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Разбрах те Лара  newsm10

# 37
  • Мнения: 1 299
дайте ми ги тия лепенки бе, ей сега ще обиколя махалата  Crazy

# 38
  • Мнения: 4 447
дайте ми ги тия лепенки бе, ей сега ще обиколя махалата  Crazy

Погледни подписа на НИМ  Peace

# 39
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Момичета едно въпросче не по темата-  на кое викате МОЛ???тук все чета Мол-а това, Мол-а онова...... хал хабер си нямам Thinking
Простете ми за офф-а
Вили

МОЛ е новата дума за ЦУМ или Централен Универсален Магазин.

Голямо място пълно със различни щандове и магазини на едно място ,на няколко етажа....

М! Сега се сетих, че може и Материално Отговорно Лице да е МОЛ , хихихи
Анче мамче  Hug златна си!
Аз си помислих че може да става  въпрос за Цум или друг нов подобен шопинг център, но не успях да разтълкувам МОЛ-а хахахах
Благодаря ти! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Вили

# 40
  • Мнения: 4 447
Момичета едно въпросче не по темата-  на кое викате МОЛ???тук все чета Мол-а това, Мол-а онова...... хал хабер си нямам Thinking
Простете ми за офф-а
Вили

МОЛ е новата дума за ЦУМ или Централен Универсален Магазин.

Голямо място пълно със различни щандове и магазини на едно място ,на няколко етажа....

М! Сега се сетих, че може и Материално Отговорно Лице да е МОЛ , хихихи
Анче мамче  Hug златна си!
Аз си помислих че може да става  въпрос за Цум или друг нов подобен шопинг център, но не успях да разтълкувам МОЛ-а хахахах
Благодаря ти! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Вили

 Kissing Heart amiiii

Общи условия

Активация на акаунт