Половината път изминахме вече, НОЕМВРИ ще гушкаме най-сладкото бебче

  • 8 610
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 126
А защо трябва да играе в кошарката? Аз я ползвах само за спане и евентуално ако искам да свърша нещо, за да не запълзи на някъде. През другото време и постилах одеало на земята и там си играеше.
Aбсолютно е така.При нас,например,Вяра спи в дървено креватче и баща ми реши да и направи кошара.Майстори човека няколко дниправи,въртя и накрая наш'та неискаше изобщо да седи в нея и така я запратихме в 10та глуха Mr. Green А кошара за игра изобщо според мен не е необходимо да се купува отделно.То ако е за въпрос Вяра и на пода нещеше да седи и да си играе - по-хубаво беше да я разнася някой,да се прави на маймуна и така... Joy Изобщо не се впускайте в излишни покупки,особено предварително Peace
Ха,аз докато развивам теории юлчето хубаво го е казала Laughing

Оххх да взема да пуса линка към новата тема в старата да не се обърка още някой Embarassed Blush newsm78

# 31
  • Мнения: 126
здасти на всички,кажете как може да е такава жега и тази нощ няма да се спи вече не издържам от това бизсъние. Confused

# 32
  • Мнения: 421
vasiags   ... може би е от ниско кръвно.Пий по кафенце сутрин и малко шоклад...и много течности! Но ... най-важното е да не правиш рески движения.И внимавай да не паднеш,ей!

Аз ...количка и аз си харесах на чико 2 в 1 и доста ми е неприятно,като прочетох,че не се внаса.Наистина ли? Може пък да ни огрее,докато дойде време да идват бебоците.Аз почнах да си пазарувам това онова,но кревата и количката - за последно.

Днес бях на лекар...пак.Всичко е наред с беба,вече е 590гр и мерките са точно Simple Smile

И... малко ми е кофти деня и ме обзеха пак моите музи и писах писах едни стихотворения Simple Smile ама няма да ги пиша тука,че са и малко тъжничики Simple Smile

# 33
  • Мнения: 3 205
ПростоАз, прочетох някъде, че ще я има пак края на август кортината. Дано да имаме късмет. Аз също ще оставя количката за последно - предния път я куипихме чак, когато се роди Иво и не сбъркахме - ходихме да я мерим с него  Laughing

# 34
  • Мнения: 421
юл4е   Praynig  Чул те Господ  Grinning  Не искам да давам за 3 в 1 защото не ми трябва коша,а само количката и седалката за кола Simple Smile ..Ако я докарат в края на авкуст - скачам веднага! Пък послеще в продаваме на старо.

# 35
  • Мнения: 14
Благодаря Prosto Az от ниско кръвно е знам , и течности пия и току щобях обядвала доста питателно и  всичко............. и пак така се случи. Нищо , сега ще почивам една седмица , пък да видим.
За количка - аз ще купувам нова , че на Митко старата се потроши/свекървата ми я беше купила и тя затова толкова издържа/. Харесала съм няколко модела и всички са комбинирани и се сгъват като чадър. Не ми се купува отделно лятна , че и в нашата квартира е много тясно. Щом заделя пари изобщо няма да чакам , отивам и купувам , че знам ли после какво може да изникне.

# 36
  • Мнения: 126
знаете ли за какво се сетих днес преди време бях на среща с моите приятелки които искаха да ме обедят че когато му доиде времето за раждане да отида в предварително избрана болница но без предварително да съм избрала израждащ екип.Така преживяването било по интересно и т.н,АЗ ОБАЧЕ НЕ БИХ НАПРАВИЛА ТАКА.Според вас това не е ли рисковано въпреки че някои го правят. newsm78

# 37
  • Мнения: 14
anelia аз , когато раждах малкия нито бях избрала лекар, нито пък екип , мислех да родя нормално , а родих секцио по спешност. Оперираме лекар и екип , който беше на смяна. Бях много доволна , цялото това нещо не ми струваше нито стотинка. Отношението беше много добро , изобщо смятам да не избирам придварително лекар и екип , да постъпя като миналия път само , че сега най-вероятно ще бъде планово секцио. Не го смятам за рисковано , но всеки за себе си решава.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 437
Привет от мен!
Бях на ЖК днес и се оказа, че си имам контракции и през деня, без да усещам. Увеличиха ми дозата на магнерота и вече трябва да пия и ношпа. А аз си мислех, че са само нощните свивания, които чак ме будят. Прегледаха ме за разкритие, не се вижда с ехографа. Имам спомен от миналия път, че не се вижда, но не бях сигурна. За щастие нямам. Дадоха ми болничен, но лекарката каза, че трябва много да почивам. Сега чакам татито с отворени обятия, защото явно колкото и да се старая да се справям сама, не успявам без да навредя на бебока.

За леглата и кошарките, леглото си е легло, кошарка е сгъваемо легло (от плат), а кошарка за игра е трето, което не става за спане.
Третото е излишно за мен.
При избора на легло е важно да с е огледат детайлите- ръбовете, сглобките, да няма винтове отвътре или тапички. Когато детето започне да се изправя и да пада да няма къде да се удари. И да няма какво да отчопли и да глътне.  Качествените легла имат едни гумени кантове и решетките са закръглени.
Нашето легло е на Мебел Джен и става единично голямо легло с шкафче. Нашият модел го няма вече, но е много подобен на този с повивалката http://catalog.bg/product.php?company=16246&id=15530

Стерилизатора ми е Авент и съм мноого доволна. Страшно го използвах. Всичко слагах вътре- помпата за кърма, шишета, бибероони, изграчки, лъжички.

Друго не се сещам  newsm78





# 39
  • Мнения: 2 126
vasiags,и аз този път съм решила да раждам без да плащам.Предният път майка ми настоя и те с баща ми ми платиха,което никога няма да забравя.Обаче сумата е супер непосилна за мен и не бих позволила те отново да ми я плащат. Та се чудех,т.к. и аз ще съм секцио вероятно (поради скорошно първо такова) как ще стане номерът без да съм говорила предварително с никого да отида в болницата и да родя пак секцио Thinking Предполагам,че водещата консултациите ми док ще трябва да напише някакъв документ удостоверяващ медицински причини поради които се налага раждане чрез секцио newsm78 И аз с него право в болницата в която ще раждам и после...незнам какво....Аз ще разпитам,но ще съм благодарна ти и други момичета имащи инфо по въпроса да споделят Hug
А доколкото дали е рисковано има една приказка дето гласи "което е писано на земята, на небето няма да стане...." както и да го разбирате това Wink

# 40
  • Мнения: 14
Bilba искам да те питам нещо . На този курс в Тина Киркова присъстваха ли татковци? Защото аз съм сега в петък а нашия татко появява интерес! Иска да дойде "стига да не е единствения мъж там". Grinning Joy

# 41
  • Мнения: 14
Дес мисля , че в обменната карта се пише ,че секциото и по лекарско предписание и вече от там нататък ти трябва да отидеш в болницата в която си избрала, предполагам в приемния кабинет или в женска консултация - незнам , но трябва да си уточниш дата за секциото. Те ще питат дали искаш специалин лекар по твой избор да води раждането , като не искаш в определения ден те поема дежурния екип. Аз раждах в Шейново и отидох с 7 см разкритие и да раждам нормално , но при прегледа се установи , че не може , веднага се сформира екипа и ме оперираха. Доктора идваше да види как съм , винаги , когато беше на смяна. Затова , не смятам за нужно да плащам допълнително , оптимистично гледам на нещата  , надявам се всичко да мине нормално пък............ Praynig
А и един куриоз. Седя в стаята с три родилки- всички секцио  , влиза акушерка , след нея доктор и тя ме сочи - демек , че аз съм нали момичето ,на което трябва да обърне внимание , защото той я е оперирал по нейно желание.Той идва , пита ме как съм .... и аз му казах , че ме бърка с друго момиче. Конфузна ситуация се получи , той дори беше забравил лицето на момичето.

# 42
  • Мнения: 3 416
Ей момичета ще ме побъркате с тия кошарки,аз вземам на етърва ми пък,ако ще и да играе вътре. Вкъщи съвсем нямам толкова място за два вида кошарки..а като чета и какво още ще ми трябва ooooh!
vasiasg,честно казано и да се наливаш с течности,кафета и коли(както правя аз напоследък),не е много сигурно,че ще помогне...не знам как ще я караме в тия жегиюли не е свършил,а август още предстои.... ooooh!
ProstoAz,защо пък тъжни стихове? Хормоните ли са заиграли?

# 43
  • София
  • Мнения: 614
Диана, точно същото легълце избрах и аз, но в бял цвят!Струва 375 лв., матраче трябва да се вземе допълнително. Ама с тия преносими кошарки вече ми се замота главата. Май ще си взема аз легълцето, че си има и чекмеджета и ще го ползвам поне 10 години, пък другото както дойде. За изработка се чака 20 работни дни, така че аз ще го поръчам в магазина в началото на септември.
Дес, да не те плаша, ама моят АГ, при когото ходя на частни консултации, хич не ме обнадежди за безплатно планирано секцио /той няма сметка да ме лъже, защото засега няма как да родя при него/. Та той ми каза, че дори и в направлението за раждане да има изрично записани медицински причини за секцио, не си ли платил, цитирам, "дежурният екип ще прецени, че не е наложително секцио, ще те оставят да се мъчиш и като видят че вече става опасно за теб или за бебето, ще ти направят секциото, но ти вече ще си минала през 9-те кръга на Ада". Много цинично, обаче за съжаление е вярно..... Яд ме е, защото плащам високи осигуровки и имам правото тая държава да плати и тя нещо за мен, но вече се примирявам. И ще си платя предварително, защото при мен рискът при нормално раждане наистина ще е голям. Но пък в твоя случай секциото май е задължително, щом първия път си била пак със секцио, или греша?.....
Леле, моята мишчица днес не е преставала да ме рита. Не трябваше ли да си поспива от време на време?.... newsm78

А по въпроса за кошарките за игра - моят племенник имаше такава и много си играеше в нея, направо й взе душата на тая кошара  и сестра ми си го оставяше спокойна вътре с играчките, докато си върши друга работа. Но явно си зависи от темперамента на детето и не трябва да се взима на всяка цена.

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 22:30 от tsetseto

# 44
  • Мнения: 14
Sladurka не се впечатлявай толкова. Не е болка за умиране , че няма да имаш кошара за игра , не е сигурно , че бебто въобще ще иска да си играе вътре в нея! После какво ще я правиш. Подбери си нещата практично.Според пространството с което разполагаш.

Общи условия

Активация на акаунт