според кръванат група

  • 2 082
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 317
След първата бременност правиха ли ти профилактика с Анти Д гамаглобулин? Ако са ти правили, сега няма да има проблем, но ако не са има риск... Thinking Най-добре отиди на лекар наистина. И ние сме така-с несъвместимост на кръвните групи, но след всяко раждане ми правиха профилактика и нямах проблеми. Peace

# 16
  • Мнения: 188
Ако не са ти сложили инжекция Анти-Д Гамамглобулин до 72 часа след първото раждане, при втора бременост има риск от помятане или проблеми с плода, нещо такова ми обясняваха, т.к. и аз съм Rh (-). Не се бави много с посещението при акушер-гинеколога.
Успех

# 17
  • Мнения: 188
ами че то и при първата бременност всеки месец ми правиха изследвания,но мисля че първото ми дете е с кръвната група на бащата А Rh+ , мисля защото нямам никъде записано но скоро ще я заведа да я изследват

Бебето взима винаги положителния резус фактор, а от там и проблема при майките с отрицателен. Организма произвежда антитела, който при втора бременост са опасни за плода. newsm78 Май така беше. Провери в Библиотеката.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 877
Моят съвет също е да ОТИДЕШ на лекар! Особено ако не са ти сложили анти - Д инжекцията след първото раждане. Няма как някой от форума да ти даде 100% компетентно мнение, така че не разчитай на това, а отиди да се посъветваш със специалист. Успех, дано всичко мине добре.

# 19
  • Мнения: 2 677
Ако след първото раждане в срок са ти поставили инжекцията, риска за второто бебе е минимален и процедурите са идентични спрямо първата бременност.

# 20
  • Мнения: 215
 Когато не е поставена тази инжекция при следваща бременност организмът на майката приема плода като враг и започва унищожаване на кръвните му клетки (чрез собствената кръв). Но при навреме диагностицирана бременност се поставя анти Д по време на самата бременност - на три пъти мисля, че беше, като първата доза е през 3-я  месец.

# 21
  • София
  • Мнения: 470
ами че то и при първата бременност всеки месец ми правиха изследвания,но мисля че първото ми дете е с кръвната група на бащата А Rh+ , мисля защото нямам никъде записано но скоро ще я заведа да я изследват

Бебето взима винаги положителния резус фактор, а от там и проблема при майките с отрицателен. Организма произвежда антитела, който при втора бременост са опасни за плода. newsm78 Май така беше. Провери в Библиотеката.
Не винаги взима положителния Rh , баща ми е /-/ а майка ми е /+/, аз пък съм /-/ .
При нас случая е същия и на мен не ми е първа бременност , лекарката каза че ще ме
прати на изследване за антитела към 4/5 месец, но пък ако много държиш можеш сама да си провериш като си направиш изследване за антитела в някоя лаборатория без направление
е към 25лв.

# 22
  • Мнения: 1 081
не че страхувам , но и незная дали не е рано с първата бременност отидох чак след 3 тия месец,пък и като се чувствам добре

Ти е добре, че се чувстваш добре, но отиди защото това ти е втора бременност и ако след първото раждане не са ти били тази ваксина, която се слага може да имаш проблеми и организмът ти да изхвърли бебето.

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не е задължително да вземе положителния фактор!!!
Той е доминантен ген, но ако родителят носи и рецесивния, има 50% вероятност детето да е "отрицателно"
Отиди на лекар и му обясни какво е положението.
Не е задължително да изследвате първото дете.
Задължително е на теб да ти изследват кръвта за антитела.
Ако няма, живееш спокойно, ако има... трябва да се следят редовно.
Дори да има антитела, ако втората бременност е с отрицателно бебе, няма никакви притеснения за бебето.
Така че каквото и да ти казват, не бързай да се притесняваш.
Родителите ми са тази комбинация от кр. групи, и аз, и брат ми сме с отрицателен резус - не е имало пробелм.
Мъжът ми е с положителен резус, след първото раждане ми сложиха анти-Д-гамаглобулин - нямаше антитела. През втората бременност 3 пъти ми изследваха антителата, нямаше проблем.
Вторто ми дете се роди с отрицателен резус.

# 24
  • Мнения: 2 100
Казали са ти го мамите, отиди на лекар да ти обяснят всичко. Интересувай се!!! Успех Simple Smile  Hug

# 25
Е ходих на лекар днес бременна съм в 5 седмица ,при др.Кунчев в Пловдив - и донякъде всички сте прави ако не са ми сложили това анти Д - гамаглобулин наистина тогава може и да има проблем,но утре ще отида до АГ където раждах първото си дете да ми проверят в картона дали наистина са ми сложили анти Д - гамаглобулин , защото честно да ви кажа аз лично нямам никакъв спомен да са ми слагали някъква инжекция,др. каза че наистина може да има риск ако не са ми слагали защото може да се предизвика аборт или по-ранно раждане, изобщо си има риск и съм шаш!!!! #2gunfire

# 26
Момичета, давайте съвети по темата, защото мисля, че ще са доста полезни!Аз съм с РХ -  и всички ме плашат жестоко, а всъщност нищо не разбират!Моля ви ако знаете нещо полезно пишете!






-----------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 24 юли 2007, 12:29 от Доня Туфиня

# 27
  • Мнения: 215
Не се притеснявай! И аз съм така, но си имам живо и здраво бебче!  Hug

Последна редакция: вт, 24 юли 2007, 12:28 от Доня Туфиня

# 28
  • Мнения: 431
Аз съм с RH (-), съпругът ми с RH (+), детето ни е с RH (-)  и при раждането не ми сложиха такава ваксина, което малко ме притеснява. Но предполагам лекарите си знаят работата  Thinking
Дали може да има проблем при следваща бременност?

# 29
  • Мнения: 8 769
Аз съм с RH (-), съпругът ми с RH (+), детето ни е с RH (-)  и при раждането не ми сложиха такава ваксина, което малко ме притеснява. Но предполагам лекарите си знаят работата  Thinking
Дали може да има проблем при следваща бременност?
Аналогично и нашето семейство сме така. Нямало е нужда да ти слагат ваксина, защоъто детето е със същия резус като твоя.
И при нас бе така, второто ми дете също бе с отрицателен резус и отново не ми сложиха ваксина.

Общи условия

Активация на акаунт