Стените в кухнята - плочки или гръб

  • 9 223
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
Много искам в новата кухня да си сложа от тези малки сладки плочки с картинки на чайници, плодове и т.н. Но според мъжа ми ще се чистят безумно трудно  Tired
В момента имаме гръб на кухнята. Т.е. материала е като на самата кухня. Може да се сложи и същия гръб, като плота. Аз не забелязвам да се чисти особено лесно или да не се цапа толкова. А върху него не мога да приложа много агресивни почистващи препарати, защото покритието си е дърво все пак.
Та искам да попитам мамите с плочки в кухнята, наистина ли се чистят толкова трудно  Rolling Eyes Да няма после нали ти казах...  Tired

Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 100
Ние в къщи сме с плочки(е,не от най-миниатюрничките-стандартни) и със сигурност мога да ти кажа,че се почистват много лесно(напр. с препарат за стъкло е идеално,или с някакъв абразив).А мъжа ти(и той като моя ooooh!)като се меси в тия работи да не би той да ги чисти,че си налага мнението?!?Ей,тези мъже,амаааааа!

# 2
  • Мнения: 1 526
Аз съм за плочки. По практично е според мен и по- лесно се поддържа- имала съм и двата вида  Hug!

# 3
  • София
  • Мнения: 11 685
Малки плочки не бих си сложила,колкото и красиви да са,лично мнение.Иначе новата кухня си я поръчах с гръб.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
Аз също съм "За" плочките - по-лесно се почиства, а и това е кухня все пак - готвене, изпарения, разлято олио,  ooooh!все някой изпръсква с доматен сок всичко наоколо ... Спирам с изрежданията - познати са ви. Peace
Но от тези, малките, не бих сложила - те наистина се мият по-трудно, защото са релефни и задържат повечко мръсотийка. Sick

# 5
  • Мнения: 4 428
Но от тези, малките, не бих сложила - те наистина се мият по-трудно, защото са релефни и задържат повечко мръсотийка. Sick

Не, тези, които аз съм си харесала не са релефни, а гланцирани  Peace Като нормалните плочки. Релефни и аз не бих взела

# 6
  • Мнения: 1 299
Изобщо не се чистят трудно. Аз използвам CIV и става много бързо и безпроблемно. Май мъжът ти повече харесва с гръб и затова си е измислил, че плочките се чистят трудно  Laughing

# 7
  • Мнения: 22 407
В къщи 13г бяхме с плочки и няма никакъв проблем с почистването.
Сега от месец и нещо сменихме кухнята и сложихме плот за гръб. Няма особена разлика.
Така че ако си ти харесват плочки, слагай си.

# 8
  • Мнения: 326
Хайде да дам и аз мнение Simple Smile Simple Smile Ние сме с плочки (големи 60х40). Чистят се супер лесно само с препарат за стъкло дори. Гланцирани са. Плочката предава друг вид на кухнята според мен. Аз съм много доволна и никога не съм харесвала кухня с гръб - лично мнение, да не се засегне някой Simple Smile Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 360
За чистене-и двете се чистят еднакво лесно според мен.Изборът касае вече друго-личния вкус Wink/по темата-моята кухня е с гръб/

# 10
  • София
  • Мнения: 4 866
Нашата кухня е с малки релефни плочки. Никакъв проблем няма с почистването. Когато бършем шкафовете, забърсваме и плочките. Чистят се идеално с препарат за стъкло (с него чистя май всичко) и кухненска хартия.

# 11
  • Мнения: 1 426
Плочките се почистват много лесно, даже и релефните, за гланцираните да не говорим!

Аз тия зад печката, ако съм ги оставила по-дълго непочистени, първо ги пръскам с обезмаслителя на Меглио, след това ги лъсвам с препарата за стъкла - и стават прекрасни!

# 12
  • Мнения: 209
Моята кухня е с малки плочки, които почиствам редовно. Но около котлона, където пръска от готвенето фугите стават ад! Едва една година от както ги ползвам и вече са си променили цвета! (бели бяха) Sad  Не бих си сложила втори път!
Сега си мисля, ако плочките са с по-големи размери например като на valeto ще има по-малко фуги и съответно по-малко за чистене.

# 13
  • София/Перник
  • Мнения: 981
Моята кухня е с едни симпатични червени плочки между двата реда шкафове, но зад котлоните съм с иноксов панел. Много лесно е почистването и на двете.
Кухнята ми е в отделен от дневната кухненски бокс и когато затворя врата му, не се вижда нищо от вътрешността, ако обаче беше видима от дневната зона или пък е неразривна част от помещението - непременно щях да сложа гръб (или стъкло) и пак иноксов панел зад котлоните. Така е най-функционално според мен.  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Плочките се почистват толкова лесно или трудно, колкото и гърба, никаква разлика не намирам. Важното е да се чистят редовно, за да не се захабяват и всичко ще е перфектно Peace Вече кое от двете ще сложиш, е въпрос на вкус. Но откъм функционалност, е еднакво.

Общи условия

Активация на акаунт