Изумена от цена на кухня!

  • 70 396
  • 178
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Вчера ми казаха цена от Димат Омега 2 750 лв. за малък кухненски бокс (макс. 4 линейни метра) от ПДЧ с най-основните механизми. ooooh!
Не съм заявявала екстри,алуминиеви кантове,специални плотове и др.Посъветвайте ме това нормална цена ли е,защото на мен ми се струва доста висока и то на ниво оферта.Чакам от още две фирми цени-
Корина и Chuchuline Мебели,за да направя сравнение. newsm78
Не ми се дават толкова пари за кухненски "килер",ако имах нормална кухня може би нямаше да се замисля. Naughty

# 1
  • Мнения: 3 360
Уау,какво да ти кажа-множко са...Провери и на други места,но за ПДЧ толкова пари..... Shocked

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами 4 метра не е точно мъничка кухня Laughing Моята е 5 и нещо и е бая просторничка, да ти кажа. Имам доста вградени уреди и шкафове...така че не знам как е възможно 4 линейни метра да ти се струва килерче newsm78 Цената за постформиг със стандартните механизми и две витрини с алуминиев обков беше близо 4 000. Малко скъпичко взимат Димат, но пък правят много добри кухни. Друг е въпросът, че моята я правиха 4 месеца #Crazy, поради което вече на никого няма да ги препоръчам, но откъм качество...не мога да си крива душата, добре ми изглежда кухнята. Колко е здрава, ще стане ясно след 1-2 години Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 1 103
 Аз също получих доста висока оферта от Димат Омега, а не видях да предлагат нещо кой знае какво. Направихме си кухнята в Платан и съм доволна от цената и изпълнението.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Не гледай само цената, а какво качество получаваш за нея. Някой дърводелец може и за 1000 лв да ти направи,ама после да не те е яд да влезеш вътре. На нас в Мартинели ни направиха оферта 9000 лв за около7-8 шкафа долу и 3 отгоре,че не знам колко метра е

# 5
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Мисля, че не е много.
Моята е три метра и струваше около 3000 лв. Но най-добре е да се избира между няколко оферти. По принцип кухните са си скъпи.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Не гледай само цената, а какво качество получаваш за нея.
Именно. За моята кухня имахме и втора оферта, от друга фирма, беше за около 3000 лева, и то мдф, но проектът беше адски куц Confused

# 7
  • Мнения: 102
За информация,от Корина ми дадоха цена 3 500 лв.!!! Shocked
Та това е тъпо ПДЧ,не мога да повярвам #Cussing out

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми...поръчковите кухни не са никак евтини, това е...Искаш ли координати на фирмата, която на мене ми да де най-ниска оферта? Може пък на тебе да ти направят по-свестен проект....Една друга форумка има кухня от тях и е доволна Peace

# 9
  • Мнения: 254
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3471750

Тази цена как ви се струва,че не съм в час  newsm78.Материала е ПДЧ,но искам постформинг или МДФ,колко ли ще струва в такъв случай?

# 10
  • Мнения: 2 401
4 метра не е малка кухничка. Не знам какви са цените другаде, но в Корина, ако не е тукашно производство ще ти излезе минимум два пъти повече.

# 11
  • Мнения: 2 467
За 1,80 м.  само долни шкафове ми искат 1300 лв. Та твоята оферта не ми се струва скъпа.
Забравих - съдомиялната ми влиза в тия 1,80...

# 12
  • Мнения: 326
Вчера ми казаха цена от Димат Омега 2 750 лв. за малък кухненски бокс (макс. 4 линейни метра) от ПДЧ с най-основните механизми. ooooh!
Не съм заявявала екстри,алуминиеви кантове,специални плотове и др.Посъветвайте ме това нормална цена ли е,защото на мен ми се струва доста висока и то на ниво оферта.Чакам от още две фирми цени-
Корина и Chuchuline Мебели,за да направя сравнение. newsm78
Не ми се дават толкова пари за кухненски "килер",ако имах нормална кухня може би нямаше да се замисля. Naughty

Толкова платихме ние миналата година, но за 10 линейни метра с малко екстрички като вагонетка за бутилки, кош под мивката и самата мивка влизаше в цената. Е то и за това качеството не е като на скъпите кухни. Не че се оплаквам де, ама можеше да поискат още малко пари и да сложат по хубав обков, ама и аз съм си виновна че не бях проучила въпроса с обкова. Ама вече знам. Та и вие първо проучете всичко и тогава действайте. Успех  Peace

# 13
  • Мнения: 326
Само да уточня, че нещо май се разминават тук разбиранията за метраж. Като казах 10 линейни метра, означава шкафовете горе и долу, като метраж, а не като метри на кухнята. По-нагоре имаше постове че 4 метра не е малко. Не е малко като метраж за една стена, но е малко като линеен метър за шкафове. Дано съм се изказала правилно, че да ме разберете Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 375
моята е МДФ и е 4 линейни метра имам долен ред който е оскаден от към шкафове защото има много наблъскани уреди но за сметка на това горния ред ми е до тавана и е по-дълъг от долния (долният е Г-образен а горния П-образен) и това нещо ми струваше към 6000 лв. с малко екстри от към механизми де Mr. Green кухнята си е скъпо нещо а като прибавя и цените на уредите...... ooooh! ooooh! ooooh!

# 15
  • София
  • Мнения: 11 703
Ами да това са цените на Димат Омега.Аз също бях изумена в първия момент,когато получих офертата им и дори бях на път да се откажа.След това получих втора оферта от Оптима мебел, която дори беше с 200-300 лева по-висока.Третата оферта ми беше от Стил-М,която беше с най-ниска цена,обаче със срок на изпълнение 3 месеца.
В крайна сметка решихме да заложим на Димат.Цялата ни спалня е от тях по поръчка и за 6.6 години мога да кажа,че не е мръднала,нека не звучи като реклама.Иначе и на мен ми се зави свят от цената,която ми поискаха.
Имам насрочени дати за монтаж и дано си ги спазят,че  Sick.После ще кажа дали съм доволна.
Белинда покажи си кухнята плс!Може да ме осени някоя нова идея.

# 16
Moiata kuhnia e gore-dolu 4 ili 4 ine6to i e 3000, ufejf si e napravo ok

# 17
Malko ne stana iasno dulga e 4metra i ne6to a zenata i e 3000lv. korto si e evtino

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Само да уточня, че нещо май се разминават тук разбиранията за метраж.
Ами не знам какви са твоите разбирания за метраж, но аз кухненски шкафове знам, че така се мерят - линеен метър означава горен и долен ред, което включва шкафовете за вградениет уреди, но не включва витринките, защото те са само корпус, няма вратички, т.е. има но са стъкло, а то именно вратите са скъпи, особено ако не са обикновено пдч. Та, аз на 5 метра и половина съм събрала фурна, пералня, мияла - всичко по 60 см., голям шкаф за тенджери, чини и всякаква посуда, плосък шкаф за тави, 4 чекмеджета, едноот с кора за прибори за хранене, механизъм за бутилки и мивка с кошче под нея. Горния ред са ми шкаф за микровълнова - невградена, абсорбер, няколко шкафчета за продукти, подправки, чаши и два стъклени витрини, зад които имам стилаж за чинии и чаши. Смятам, че кухнята ми е много функционална и просторна. Цената беше около 4 000 за шкафове, механизми и монтаж, не включваше мивка, абсорбер, уреди и т.н.
Ali&Meli, нямам фото, нали ти разказвах веднъж, че замина Sad С телефона ако успея нещо да снимам, ще кача, обещавам.

# 19
  • София
  • Мнения: 11 703
ОК!Просто спонтанно ми се прииска да ти видя кухнята,ама май трябваше да те помоля преди да си поръчам моята.
Иначе моята кухня е Г-образна от ПДЧ /2.30х2.90 прибл.размери /това са само долните редове, но имам шкафове и горе,хладилника е свободно стоящ,абсорбатора също,между двата реда гърба е облечен със същото ПДЧ както и една комин е облечен,имам механизъм за бутилки, кофа за боклук в шкафа,3 или 4 витринки и това нещо в Димат ми струва около 3700.Говоря за чисто кухненската част,защото имам трап.шкаф зад вратата около 900 лева и един ъглов механизъм за около 600 лева.
Мисля и масата да си правя при тях и тя е 240 лева.

# 20
  • Мнения: 326
Само да уточня, че нещо май се разминават тук разбиранията за метраж.
Ами не знам какви са твоите разбирания за метраж, но аз кухненски шкафове знам, че така се мерят - линеен метър означава горен и долен ред, което включва шкафовете за вградениет уреди, но не включва витринките, защото те са само корпус, няма вратички, т.е. има но са стъкло, а то именно вратите са скъпи, особено ако не са обикновено пдч. Та, аз на 5 метра и половина съм събрала фурна, пералня, мияла - всичко по 60 см., голям шкаф за тенджери, чини и всякаква посуда, плосък шкаф за тави, 4 чекмеджета, едноот с кора за прибори за хранене, механизъм за бутилки и мивка с кошче под нея. Горния ред са ми шкаф за микровълнова - невградена, абсорбер, няколко шкафчета за продукти, подправки, чаши и два стъклени витрини, зад които имам стилаж за чинии и чаши. Смятам, че кухнята ми е много функционална и просторна. Цената беше около 4 000 за шкафове, механизми и монтаж, не включваше мивка, абсорбер, уреди и т.н.
Ali&Meli, нямам фото, нали ти разказвах веднъж, че замина Sad С телефона ако успея нещо да снимам, ще кача, обещавам.



 Peace  Това са и моите разбирания за метраж.  Peace И да - кухнята ти е функционална така както я описваш. И моята я считам за такава. Вече съм качвала снимки, но ако искате мога и тук.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 282
Моята кухня е 7 линейни метра, лак МДФ, изработена е от Корина  и струваше 5200 без уреди и мивка.
От тези 7 метра имам абсорбатор 90 см и прозорец 90 см, така че все едно горните шкафове са 5.20, имам и т. нар "колони" на 1.20 , там са вграден хладилник и един също висок шкаф с чекмеджета и вградена микровълнова.
Мисля , че цената която са ти дали е ОК.

Аз по -скоро съм изумена от цената , която получих за спалня от една варненска фирма" Абанос".

Две легла по 90 см с механизъм, 2 нощни шкафчета, 2 гардероба на 90 см с по две врати и две чекмеджета отдолу и един скрин- 3600 лв без ДДС!!!!
И това от ПДЧ , само дето вратите са от едно по-лъскаво и гладко ярко зелено ПДЧ.
Кажете ми нормална ли е тази цена и към коя фирма да се обърна във Варна?

# 22
  • Мнения: 326
Моята кухня е 7 линейни метра, лак МДФ, изработена е от Корина  и струваше 5200 без уреди и мивка.
От тези 7 метра имам абсорбатор 90 см и прозорец 90 см, така че все едно горните шкафове са 5.20, имам и т. нар "колони" на 1.20 , там са вграден хладилник и един също висок шкаф с чекмеджета и вградена микровълнова.
Мисля , че цената която са ти дали е ОК.

Аз по -скоро съм изумена от цената , която получих за спалня от една варненска фирма" Абанос".

Две легла по 90 см с механизъм, 2 нощни шкафчета, 2 гардероба на 90 см с по две врати и две чекмеджета отдолу и един скрин- 3600 лв без ДДС!!!!
И това от ПДЧ , само дето вратите са от едно по-лъскаво и гладко ярко зелено ПДЧ.
Кажете ми нормална ли е тази цена и към коя фирма да се обърна във Варна?

Може ли координати на Корина, моля. Искам хол от лак МДФ. Правят ли и други мебели освен кухни? Сори че съм извън темата. Май да пусна една за холски мебели и фирми.

# 23
  • Мнения: 102
http://www.mebelcenter.bg
Това е сайта на Корина.

# 24
# 25
  • Мнения: 22 430
4л.м. кухня за БГ хич не са малка кухничка. Виж да живеехме в онези апартаменти по 400кв.м., където само кухнята и 50-60кв.м. разбирам.
Що се отнася до офертата смятам, че сумата е нормална. Но винаги можеш да поискаш няколко оферти от различни фирми. Разбира се гледай и качеството и изпълнението.

# 26
  • Мнения: 7 640
За информация,от Корина ми дадоха цена 3 500 лв.!!! Shocked
Та това е тъпо ПДЧ,не мога да повярвам #Cussing out

тъкмо щях да ти кажа да изчакаш Корината и отгава да се хващаш за сърцето Sunglasses
Върна ме една година назад, когато кухня беше за мен бече мръсна дума Money.
Колкото повече отварящи се елементи имаш, толкова по-скъпо става, не е само дължината ориентир.

# 27
  • Мнения: 1 107
Ох, на мен тук ми казаха за кухничка 160 см-горни и долни шкафове ПДЧ без никакви екстри и без гръб цена от 2100лв. Rolling Eyes #Cussing out Shocked, още не мога да се съвзема, а пък фирмичката ми я представиха като по-евтинка.....вече страдам от постценови шок....

# 28
  • Мнения: 2 768
Работя в тази сфера и мога да ви разкажа, как цените на материалите се вдигнаха поне 4 пъти от Нова година до сега.

Освен това, за да задържиш кадърна работна ръка, трябва да даваш и добри заплати

Така, че нищо необяснимо няма в цените на мебелите  Rolling Eyes

# 29
Според мен това са доста високи цени продиктувани естествено от търсенето и предлагането. За мебелите в моята кухня платих 1700 лв. (без уредите) - 2 м (или иначе казано 5 шкафчета) състои се от: шкаф за мивка 60 см, шкаф с три чекмеджета 80см, шкаф за фурма 60см, два горни шкафа 100х70 см, гръб 2.6 м, немски обков (стандартен без глезотии) и всичко това от ПДЧ. За сега съм доволен. Срока за изпълнение беше 1 месец, но ми я монтираха на третата седмица. В цената влиза монтаж, транспорт и качване (в един магазин ми искаха по 2% на етаж)

# 30
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Не разбирам защо гледате  единствено цената . Като направите най - евтината и се напожи да я сменяте след 2 год,тогава какво?
това се прави да издържи доста години все пак,а не да се разпадне и да се чудите какво да поправяте по-напред.

# 31
  • Мнения: 3 576
Не виждам защо си изумена, отишла си в съвсем прилични мебелни салони очакваш да ти предложат нещо евтино???   newsm78
Интересно ми получи ли вече цена от Chuchuline, надали ще е по-ниска от предходните 2.

Качествено и евтино рядко вървят заедно....  Naughty

# 32
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
За информация,от Корина ми дадоха цена 3 500 лв.!!! Shocked
Та това е тъпо ПДЧ,не мога да повярвам #Cussing out

  От ПДЧ до ПДЧ има огромна разлика . PeaceГледай и какво ти слагат на гърба на шкафовете,какъв ти е обкова /щото ако ти сложат евтини панти,ще ядеш дървото само сле 2-3 месеца/.Важно е и какъв е канта,попитай как е решен проблема с нивелацията на долния ред шакфове,какви са сглобките и т.н и т.н.Както вече са ти казали няма евтино качество,едното е за сметка на другото. Crazy

# 33
  • Мнения: 5 462
Не виждам защо си изумена, отишла си в съвсем прилични мебелни салони очакваш да ти предложат нещо евтино???   newsm78
Интересно ми получи ли вече цена от Chuchuline, надали ще е по-ниска от предходните 2.

Качествено и евтино рядко вървят заедно....  Naughty
Ами ако не е масив , не виждам на кво отгоре тези цени .За талашитени мебели , толкова пари и аз не бих дала.Давам пари за мебели само от качествени материали , а не еднодневки .

# 34
  • Мнения: 5 462
Ако отидеш в къща навън , незнам дали ще срещнеш толкова масово мебели от ПДЧ, МДФ и т.н.Хората ценят наистина качеството и знаят за кво да си дават парите.Ние тук хем им исипваме много пари хем купуваме талашитени мебели. Naughty

# 35
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не виждам защо си изумена, отишла си в съвсем прилични мебелни салони очакваш да ти предложат нещо евтино???   newsm78
Интересно ми получи ли вече цена от Chuchuline, надали ще е по-ниска от предходните 2.

Качествено и евтино рядко вървят заедно....  Naughty
Ами ако не е масив , не виждам на кво отгоре тези цени .За талашитени мебели , толкова пари и аз не бих дала.Давам пари за мебели само от качествени материали , а не еднодневки .

  За качествено изработена кухня от масив цената ще е в пъти повече. Peace

# 36
  • Мнения: 5 462
Ами да ти кажа ПДЧ мебелите на някой от популярните бг фирми се доближава(по цени) до мебелите от масив с отлично качество в Италия примерно.Където дървото е много, много добре обработено (далеч от нашите представи за дървени мебели).

# 37
  • Мнения: 102
Не знам защо да не очаквам евтина оферта за най-евтиния материал Crossing Arms
Както споменах,не смятам да инвестирам много пари в кухня,която не харесвам и не смятам да ползвам дълго Mr. Green

Още нямам други оферти,само ще спомена,че в италианска фабрика(от поевтините) същата кухня ми излиза 3 000лв.Надявах се българските да ми направят по-евтина оферта,но май всички цени са ни станали европейски,за разлика от качеството Naughty
Ако не получа конкурентна цена тук ще поръчам от Италия Whistling

# 38
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Поръчай си от Италия,само че като гледам цените на Италианските мебели по магазините  Sick,не знам къде го виждаш по-евтино. newsm78

# 39
  • Мнения: 5 462
Ами тука вносителите доста голяма надценка си слагат , затова така ти се струва.Да не говорим , че взимат така да се каже второ качество.Има толкова много фабрики за мебели в Италия , съответно с голямо разнообразие .Стига да искаш можеш да намериш хубаво, качествено и изгодно.Пък и като се договориш директно с производителите , ще прескочиш голямата надценка от бг посредниците.

# 40
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ами тука вносителите доста голяма надценка си слагат , затова така ти се струва.Да не говорим , че взимат така да се каже второ качество.Има толкова много фабрики за мебели в Италия , съответно с голямо разнообразие .Стига да искаш можеш да намериш хубаво, качествено и изгодно.Пък и като се договориш директно с производителите , ще прескочиш голямата надценка от бг посредниците.

    newsm10  Успех!

# 41
  • Мнения: 7 640
Ами да ти кажа ПДЧ мебелите на някой от популярните бг фирми се доближава(по цени) до мебелите от масив с отлично качество в Италия примерно.Където дървото е много, много добре обработено (далеч от нашите представи за дървени мебели).

не знам защо в БГ мислим, че като е масив е кой знае колко добро.
Мебелисти са ме убеждавали в обратното.

# 42
  • София
  • Мнения: 11 703
Поредната тема,която се превръща в поредния спор...
Специално за кухня на мен от различни фирми са ми казвали,че ПДЧ-то е по-добро от МДФ-а, който пък е по-скъп и логично би трябвало да е по-добър.

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 16:54 от Ali&Meli

# 43
  • Мнения: 1 391
и какви аргументи са изтъквали за ПДЧ пред МДФ?
ПДЧ има недостатък - кантовете, които рано или късно сдават багажа. Докато МДФ - няма проблеми

# 44
  • Мнения: 5 462
Поредната тема,която се превръща в спор...
Специално за кухня на мен от различни фирми са ми казвали,че ПДЧ-то е по-добро от МДФ-а, който пък е по-скъп и логично би трябвало да е по-добър.
Къв спор , всеки си изказва своето мнение.Всеки път когато е някой е с по различно мнение и почвате да го стреляте.Трябва ли всички да мислим еднакво, да харесваме еднакви неща ........Това да не вие Бай Тошово време . ooooh!

# 45
  • Мнения: 102
Markrit,тъкмо щях да напиша същото Mr. Green
Наистина цената е директно от производителя,исках да внеса пояснение,защо съм изумена от до тук предложените ми оферти.

# 46
  • Мнения: 5 462
Ами да ти кажа ПДЧ мебелите на някой от популярните бг фирми се доближава(по цени) до мебелите от масив с отлично качество в Италия примерно.Където дървото е много, много добре обработено (далеч от нашите представи за дървени мебели).

не знам защо в БГ мислим, че като е масив е кой знае колко добро.
Мебелисти са ме убеждавали в обратното.
Аз не съм много убедена че мебелистите в бг са виждали добре обработено дърво и съответно качествено направени дървени мебели .Тъй че не ме интерисува особено бг мебелистите(особено тези които само го продават ) кво казват .

# 47
  • Мнения: 22 861
Ако отидеш в къща навън , незнам дали ще срещнеш толкова масово мебели от ПДЧ, МДФ и т.н.Хората ценят наистина качеството и знаят за кво да си дават парите.Ние тук хем им исипваме много пари хем купуваме талашитени мебели. Naughty
Не е вярно,има всякакви кухни да не ти казвам кухня от ПДЧ на някоя голяма/немска например/ фирма за кухни колко струва...Говорим в 5 цифрени числа... Twisted Evil

# 48
  • Мнения: 22 861
На майка ми кухнята е 2.20 на 160-супер тясна.По-евтина оферта от 2500 лв не намерих като оферта за ПДЧ и то миналата година.

# 49
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 
Ако отидеш в къща навън , незнам дали ще срещнеш толкова масово мебели от ПДЧ, МДФ и т.н.Хората ценят наистина качеството и знаят за кво да си дават парите.Ние тук хем им исипваме много пари хем купуваме талашитени мебели. Naughty

  За информация работата ми е свързана с мебели /офис/,фирмата е носител на много престижни международни награди и изнася в почти цял свят.Мебелите са доста скъпи за нашия пазар и на прилични цени за чуждестранния.В същото време са качествени и затова се продават много в чужбина.Така че ела да ми обясниш защо си дават парите за нашите безбожно скъпи /по вашите разбирания/  мебели щом при тях има по-евтини и по-качествени.Ще те изслушам внимателно и с удоволствие и ще се обоснова документално. Peace

# 50
  • Мнения: 5 462
За Германия не споря , не съм им влизала в къщите им .Но в Италия да , за там говоря.В никоя от къщите в които съм била не съм срещала нещо по различно от хубави и качествени дървени мебели.Повярвай ми в доста съм била.И в къщи на хора  с доста големи финансови възможности  и в къщи на не толкова платежоспособни домакини.

# 51
  • София
  • Мнения: 11 703
Къв спор , всеки си изказва своето мнение.Всеки път когато е някой е с по различно мнение и почвате да го стреляте.Трябва ли всички да мислим еднакво, да харесваме еднакви неща ........Това да не вие Бай Тошово време . ooooh!
А-а-а по-спокойно аз не съм "стреляла" по никого.Просто написах моята кухня колко ще ми струва във въпросната фирма от заглавието.И толкова!
Всеки решава за какви мебели да си дава парите и дали да са купени от БГ или Италия например.
и какви аргументи са изтъквали за ПДЧ пред МДФ?
ПДЧ има недостатък - кантовете, които рано или късно сдават багажа. Докато МДФ - няма проблеми
МДФ-а е по-мек като материал и съответно по-лесно раним.Това ми го казаха от различни места и за кухня препоръчват от двата материала ПДЧ.
Само казвам какво са ми казали от мебелни фирми не ми се спори....
Но както и друг път съм казвала "По вкус и цвет товарищи нет"!

# 52
  • Мнения: 5 462
Ако отидеш в къща навън , незнам дали ще срещнеш толкова масово мебели от ПДЧ, МДФ и т.н.Хората ценят наистина качеството и знаят за кво да си дават парите.Ние тук хем им исипваме много пари хем купуваме талашитени мебели. Naughty

  За информация работата ми е свързана с мебели /офис/,фирмата е носител на много престижни международни награди и изнася в почти цял свят.Мебелите са доста скъпи за нашия пазар и на прилични цени за чуждестранния.В същото време са качествени и затова се продават много в чужбина.Така че ела да ми обясниш защо си дават парите за нашите безбожно скъпи /по вашите разбирания/  мебели щом при тях има по-евтини и по-качествени.Ще те изслушам внимателно и с удоволствие и ще се обоснова документално. Peace
Фантичка , не те разбрах ... newsm78

# 53
  • Мнения: 5 462
Ако отидеш в къща навън , незнам дали ще срещнеш толкова масово мебели от ПДЧ, МДФ и т.н.Хората ценят наистина качеството и знаят за кво да си дават парите.Ние тук хем им исипваме много пари хем купуваме талашитени мебели. Naughty

  За информация работата ми е свързана с мебели /офис/,фирмата е носител на много престижни международни награди и изнася в почти цял свят.Мебелите са доста скъпи за нашия пазар и на прилични цени за чуждестранния.В същото време са качествени и затова се продават много в чужбина.Така че ела да ми обясниш защо си дават парите за нашите безбожно скъпи /по вашите разбирания/  мебели щом при тях има по-евтини и по-качествени.Ще те изслушам внимателно и с удоволствие и ще се обоснова документално. Peace
Не безбожно скъпи , неоснователно скъпи имайки предвид материала от който са изработени. Wink

# 54
  • Мнения: 22 861
За Германия не споря , не съм им влизала в къщите им .Но в Италия да , за там говоря.В никоя от къщите в които съм била не съм срещала нещо по различно от хубави и качествени дървени мебели.Повярвай ми в доста съм била.И в къщи на хора  с доста големи финансови възможности  и в къщи на не толкова платежоспособни домакини.
И в Испания се продават всякакви модели и материали и в Италия.Имам доста наблюдения.Сестра ми работи във вирма,която е официален вносител на италиански мебели,в частност кухни.Болшинството са от Пдч и Мдф..цените започват от 3000 лв.Аз ,където и да съм ходила ,не съм виждала по-евтини мебели,отколкото в БГ.Може би си права за едно-тук  вносителите на скъпи мебели слагат големи надценки.

# 55
  • Мнения: 5 462
За Германия не споря , не съм им влизала в къщите им .Но в Италия да , за там говоря.В никоя от къщите в които съм била не съм срещала нещо по различно от хубави и качествени дървени мебели.Повярвай ми в доста съм била.И в къщи на хора  с доста големи финансови възможности  и в къщи на не толкова платежоспособни домакини.
И в Испания се продават всякакви модели и материали и в Италия.Имам доста наблюдения.Сестра ми работи във вирма,която е официален вносител на италиански мебели,в частност кухни.Болшинството са от Пдч и Мдф..цените започват от 3000 лв.Аз ,където и да съм ходила ,не съм виждала по-евтини мебели,отколкото в БГ.Може би си права за едно-тук  вносителите на скъпи мебели слагат големи надценки.
Ами много просто в Бг се внасят масово ПДЧ и МДФ защото това се купува от българите.А това се купува защото това са виждали хората , това е "модерно ".Въпреки , че на мен лично ми напомнят на онези белите кухненски шкафчета от соц. време с тази разлика че сега малко са се напънали да им направят фешън дизайн и са ги пооцветили малко.
Като добавим и това че ние бг купуваме всичко което е вече непродаваемо или трудно продаваемо  навън , та нищо чудно че картинката е такава.Пазара тук и навън винаги е контрастирал.Ние винаги харесваме това което хората или няма да си го купят или ще се замислят преди да го направят.

# 56
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Ами много просто в Бг се внасят масово ПДЧ и МДФ защото това се купува от българите.А това се купува защото това са виждали хората , това е "модерно ".Въпреки , че на мен лично ми напомнят на онези белите кухненски шкафчета от соц. време с тази разлика че сега малко са се напънали да им направят фешън дизайн и са ги пооцветили малко.
Като добавим и това че ние бг купуваме всичко което е вече непродаваемо или трудно продаваемо  навън , та нищо чудно че картинката е такава.Пазара тук и навън винаги е контрастирал.Ние винаги харесваме това което хората или няма да си го купят или ще се замислят преди да го направят.

Егати изказването!  ooooh! Ти въобще замисли ли се преди да го напишеш? "Ние" - кои "ние" ?

Тук в България има хора, които си купуват последните "писъци" в дизайна и мебелите именно от чужбина, както има и такива, които купуват от антикварните магазини от Франция, Италия, Германия и пр.
Не можеш просто да обобщаваш така! Има хора и хора, дори и тук!!!

П.П. Темата се отплесна тотално за пореден път!

# 57
  • Мнения: 5 462
Ами много просто в Бг се внасят масово ПДЧ и МДФ защото това се купува от българите.А това се купува защото това са виждали хората , това е "модерно ".Въпреки , че на мен лично ми напомнят на онези белите кухненски шкафчета от соц. време с тази разлика че сега малко са се напънали да им направят фешън дизайн и са ги пооцветили малко.
Като добавим и това че ние бг купуваме всичко което е вече непродаваемо или трудно продаваемо  навън , та нищо чудно че картинката е такава.Пазара тук и навън винаги е контрастирал.Ние винаги харесваме това което хората или няма да си го купят или ще се замислят преди да го направят.

Егати изказването!  ooooh! Ти въобще замисли ли се преди да го напишеш? "Ние" - кои "ние" ?

Тук в България има хора, които си купуват последните "писъци" в дизайна и мебелите именно от чужбина, както има и такива, които купуват от антикварните магазини от Франция, Италия, Германия и пр.
Не можеш просто да обобщаваш така! Има хора и хора, дори и тук!!!

П.П. Темата се отплесна тотално за пореден път!
Кво се хващаш толкова за главата , говоря за масовата картинка тук в България .Не говоря за онази част от хората (които със сигурност не са толкова масово ) които си купуват последните "писъци" в дизайна и мебелите именно от чужбина, както има и такива, които купуват от антикварните магазини от Франция, Италия, Германия и пр.
И къде го видя отплесването от темата ......... Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 22 861
[Като добавим и това че ние бг купуваме всичко което е вече непродаваемо или трудно продаваемо  навън , та нищо чудно че картинката е такава.Пазара тук и навън винаги е контрастирал.Ние винаги харесваме това което хората или няма да си го купят или ще се замислят преди да го направят.
Crazy...Извини ме,но се работи с каталози,с нови тенденции,които идват директно от производителя,поне в случая със фирмата на сестра ми.Това ,което продават в шоу-рума е това,което има и в официалния сайт на производителя от Италия.Не вярвам да правят линия за Бг,която иначе е непродаваема в Италия...Порови в нета и дай примери,поне да ни убедиш.

# 59
  • Мнения: 22 861
Кво се хващаш толкова за главата , говоря за масовата картинка тук в България .Не говоря за онази част от хората (които със сигурност не са толкова масово ) които си купуват последните "писъци" в дизайна и мебелите именно от чужбина, както има и такива, които купуват от антикварните магазини от Франция, Италия, Германия и пр.
И къде го видя отплесването от темата ......... Rolling Eyes

Отплеснахме се,наистина.Започнахме да обобщаваме за всички мебели,а говорим за кухни.Там масив-а не е определящ за качество.Мое мнение.

# 60
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Markrit, малко си говориш наизуст и си вярваш. Съдейки може би по показаното тук във форума?

Когато отидеш в магазин в БГ, предлагащ италиански или немски или френски мебели, ти предлагат последните каталози. От както сме в ЕС пък нещата са още по-улеснени, представянето на нови продукти става седмица по-късно от официалното им лансиране... абе, не сме вече "бананова република".
И процента хора, които пазаруват от въпросните магазини никак не е малък. Особено пък тук в София.

А темата се отплесна със сравнения и анализи - как видиш ли "ние" българите сме едва ли не добитък, който просто купува безбожно скъпи боклуци, незнаещ да си гони интереса. Не зная защо обобщаваш по този начин - "Ние бг". Не съм съгласна именно с това.

# 61
  • Мнения: 5 462
Ами порови се де ........Фирмата производител може да има линии с мебели ПДЧ . т.н. Но това не означава че , там това се купува кой знае колко от местните. Никой обаче , не може да ме убеди че талашитените мебели които изобилстват на бг пазара са основателно скъпи .
Казах и по рано , не може тук да ти искат почти толкова колкото навън можеш да си купиш хубави мебели от масив.

# 62
  • Мнения: 5 462
Кво се хващаш толкова за главата , говоря за масовата картинка тук в България .Не говоря за онази част от хората (които със сигурност не са толкова масово ) които си купуват последните "писъци" в дизайна и мебелите именно от чужбина, както има и такива, които купуват от антикварните магазини от Франция, Италия, Германия и пр.
И къде го видя отплесването от темата ......... Rolling Eyes

Отплеснахме се,наистина.Започнахме да обобщаваме за всички мебели,а говорим за кухни.Там масив-а не е определящ за качество.Мое мнение.
Донякъде си права , но само ако имаш предвид чамовите мебели  или тези които са зле обработени предварително.Преди да се превърнат в мебели (кухни ) ............

# 63
  • Мнения: 5 462
Markrit, малко си говориш наизуст и си вярваш. Съдейки може би по показаното тук във форума?

Когато отидеш в магазин в БГ, предлагащ италиански или немски или френски мебели, ти предлагат последните каталози. От както сме в ЕС пък нещата са още по-улеснени, представянето на нови продукти става седмица по-късно от официалното им лансиране... абе, не сме вече "бананова република".
Ами ок. продължавай да си вярваш , че последния писък на модата в мебелите "първо пристига у нас " включително и последните каталози................Блажени са вярващите... hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy
Сега да не се обидиш . Wink Така си се изразявам , нищо лично нито към теб , нито към който и да било друг с противоположно мнение на моето.Предупреждавам защото след мое изказване малко по остро все има обидени и наранени.Все пак съм Стрелец . Wink

# 64
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Markrit не може и да чете  Joy Joy Joy Joy И вчера беше в салона на някоя италианска верига  hahaha hahaha hahaha  hahaha

От такива лафове като твойте мога само да се смея с кеф. Аз спирам да разводнявам темата! Моля да ме извините!

Ами ок. продължавай да си вярваш , че последния писък на модата в мебелите "първо пристига у нас " включително и последните каталози................Блажени са вярващите... hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy
Сега да не се обидиш . Wink Така си се изразявам , нищо лично нито към теб , нито към който и да било друг с противоположно мнение на моето.Предупреждавам защото след мое изказване малко по остро все има обидени и наранени.Все пак съм Стрелец . Wink
... представянето на нови продукти става седмица по-късно от официалното им лансиране......

# 65
  • Мнения: 5 462
Markrit не може и да чете  Joy Joy Joy Joy И вчера беше в салона на някоя италианска верига  hahaha hahaha hahaha  hahaha

От такива лафове като твойте мога само да се смея с кеф. Аз спирам да разводнявам темата! Моля да ме извините!

Ами ок. продължавай да си вярваш , че последния писък на модата в мебелите "първо пристига у нас " включително и последните каталози................Блажени са вярващите... hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy
Сега да не се обидиш . Wink Така си се изразявам , нищо лично нито към теб , нито към който и да било друг с противоположно мнение на моето.Предупреждавам защото след мое изказване малко по остро все има обидени и наранени.Все пак съм Стрелец . Wink
... представянето на нови продукти става седмица по-късно от официалното им лансиране......
Е баш вчера не ............. нямах време Галакси от много бачкане. hahaha hahaha hahaha
Що бе Галакси , чета си бе моме чета .Е малко разсеяно , ама чета .Имам и някой други занимания в момента .

# 66
  • Мнения: 22 861
Ами ок. продължавай да си вярваш , че последния писък на модата в мебелите "първо пристига у нас " включително и последните каталози.
[/quote]Да ,пристигат,имам наблюдения.Но в това число не влизат Айко,Лабиринт,Нов дом и тн....магазини.

# 67
  • Мнения: 5 462
Въх , чакай да се поправя че голям смях ще падне след малко .Та такаааа Галски , а не Галакси ....... ooooh! hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy

# 68
  • Мнения: 5 462
Ами ок. продължавай да си вярваш , че последния писък на модата в мебелите "първо пристига у нас " включително и последните каталози.
Да ,пристигат,имам наблюдения.Но в това число не влизат Айко,Лабиринт,Нов дом и тн....магазини.
[/quote]Въх , тях пък най малко имах предвид ............... Rolling Eyes Shocked hahaha hahaha hahaha Joy Joy

# 69
  • Мнения: 22 861
Въх..... Joy..Ок,няма какво да си кажа повече с теб. Stop

# 70
# 71
  • Мнения: 7 640

до тук освен да мърмориш, обявяваш българските мебели и фирми за долнопробни, мебелистите за некомпетентни и да отхвърляш всяко нееднакво с твоето мнение, наистина друго не каза Sunglasses

# 72
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Милите,прецакани,разбиращи чужденци  Sad,тц-тц-тц.Как са се извозили да купуват мебели от нашата фирма и да ги хвалят и да ни канят на изложения.Тююююююю,голяма минавка.Май нещо не са в час какво се случва в техните държави и требе ние да им обясним. newsm78

# 73
  • Мнения: 78
Фантичка  би ли дала координати на твоята фирма web site ако може искам да разгледам 
Благодаря

# 74
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Фантичка  би ли дала координати на твоята фирма web site ако може искам да разгледам 
Благодаря

 Правим офис мебели само. WinkЗа кухня не мога да бъда полезна. Peace

# 75
  • Мнения: 3 576
до тук освен да мърмориш, обявяваш българските мебели и фирми за долнопробни, мебелистите за некомпетентни и да отхвърляш всяко нееднакво с твоето мнение, наистина друго не каза Sunglasses

Подкрепям!  Peace
И друго освен масив не се признава....

Ми не всички харесват масив, аз лично не мога да го понасям  Sick

# 76
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Защо се заяждате и темата се скапва? дайте да се разберем евтини ли са кухните в бг или скъпи Joy

# 77
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Защо се заяждате и темата се скапва? дайте да се разберем евтини ли са кухните в бг или скъпи Joy

  Че не са евтини,не са евтини. PeaceМисля,че спор по този въпрос няма.Въпроса е,заслужават ли си парите и колко сме задръстени ние да купуваме такива кухни  Mr. Green.Щото се оказа,че в чужбина били по-евтини Crazy,аз обаче незнайно защо там по-евтини и качествени не намирам. newsm78

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз ударих джакпота с моята кухня . Поръчахме я януари когато нямаха никаква работа по магазините, хванахме някаква промоция - 30%. Навсякъде ми даваха цени около 6500 , а ни я направиха за 4200 ( мдф с естесвен фурнир) . На майка ми кухнята е масив ( умрях от яд найната излезе още по-евтина) 3500  Shocked няма такава цена в платан и искаха 7 хил.
Извода е , че кухня  т.е обзавеждане се поръчква в най-куците месеци януари, февруари , защото има големи намаления

# 79
  • Мнения: 102
Хмм,не знаех,че има сезонни намаления и на кухни:-)))

# 80
  • Мнения: 7 640

Ми не всички харесват масив, аз лично не мога да го понасям  Sick

и аз не познавам много архитекти и дизайнери, запознати с интериор, материали и пр, които да са предпочели масива.
Доколкото са ми казвали- това е есествен жив материал- диша, поема влага, ядат го дървояди Mr. Green
А как тежи, отделно

# 81
  • Мнения: 2 768
Ами тука вносителите доста голяма надценка си слагат , затова така ти се струва.Да не говорим , че взимат така да се каже второ качество.Има толкова много фабрики за мебели в Италия , съответно с голямо разнообразие .Стига да искаш можеш да намериш хубаво, качествено и изгодно.Пък и като се договориш директно с производителите , ще прескочиш голямата надценка от бг посредниците.


Маркрит, отново спориш за неща, които не разбираш! От 10 години се занимаваме с мебели - както внос, така и производство, та позволи ми да ти кажа някои работи.

Първо, в една италианска фабрика току-така непознати хора не допускат. Клиенти пък най-малко. Казвам го, защото тази пролет мъжът ми посети едни от най-големите мебелни фабрики в Удине, но служебно, с пропуск.
Ако искаш да закупиш мебел, това може да стане единствено от търговеца-представител на съответният производител. Да, изработват се страхотни неща, но в никакъв случай не са евтини  Naughty Такова животно нЕма!
Масивът се използва доста пестеливо, защото е скъп и може да даде изкривяване. Така например, в една кухня-масив, такива са само рамките на вратите, цяла масивна врата почти не се работи.

Второ, изобщо не мисли, че БГ производителите ядем доматите с колците! Нашата фирма ходи годишно на няколко от най-големите световни мебелни изложения и си "сверяваме часовника" редовно. С две ръце мога да гарантирам, че предлаганото на нашия пазар е напълно според модните тенденции в момента.
Друг е въпросът вече, дали на теб модата ти допада.

# 82
  • Мнения: 6 039
Галски, остави я МАркрит. Тя мери от Варна и от Италия, по надалеч не вижда.

интересно защо мои клиенти основно се обзавеждат с Rolf Benz, с Minotti, Ligne Roset ,а не с МАринели и кухни, тип английска мечта.

ходила в 50 италиански къщи и научила всичко за съвременните традиции в дизайна. За дизайна професионалистите се информира качествено на изложения по цял свят всяка година по няколко пъти.
уверявам те, точно 50% об българите имат много добър вкус, просто им липсва информация. На хубавото всеки се радва.
Хайде моля ти се. Българите не са само това, което виждаш в далечния квартал, в който живееш. И слава Bогу...

# 83
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Галски, остави я МАркрит. Тя мери от Варна и от Италия, по надалеч не вижда.

интересно защо мои клиенти основно се обзавеждат с Rolf Benz, с Minotti, Ligne Roset ,а не с МАринели и кухни, тип английска мечта.

ходила в 50 италиански къщи и научила всичко за съвременните традиции в дизайна. За дизайна професионалистите се информира качествено на изложения по цял свят всяка година по няколко пъти.
уверявам те, точно 50% об българите имат много добър вкус, просто им липсва информация. На хубавото всеки се радва.
Хайде моля ти се. Българите не са само това, което виждаш в далечния квартал, в който живееш. И слава Bогу...
Май отивате вече в крайности.какъв процент са тези българи,който се обзавеждат с benz, minotti i тн.  Вчера точно това се опитах да обясня на мъжа ми,че хората трудно си позволяват хубаво и качествено обзавеждане. А вие ще споделите с какви кухни сте? Не се заяждам,просто любопитство Simple Smile

# 84
  • Мнения: 2 768
Моята е МДФ, с естествен фурнир Маслина от БГ производител (т.е. производство на фирмата ни).

# 85
  • Мнения: 5 462
Хайде моля ти се. Българите не са само това, което виждаш в далечния квартал, в който живееш. И слава Bогу...
Малена , Малена личи ти от повечето ти постинги че си доста високомерно момиче , ама чак толкова колкото показваш сега не съм очаквала .Честно.Ами и в "крайните" квартали както ги наричаш ти  и там хора живеят все пак .Аз къде живея , предполагам не би трябвало да ти влиза много в работата и да те занимава. Незнам кво да ти напиша и има ли изобщо смисъл да го правя .Ама хайде престани вече , знаем вече всички че си от семейство от сой и ти е противопоказно да комуникараш с простолюдието ..Тъй че не се знимавай с мен , ако обичаш.

# 86
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Хайде моля ти се. Българите не са само това, което виждаш в далечния квартал, в който живееш. И слава Bогу...
Малена , Малена личи ти от повечето ти постинги че си доста високомерно момиче , ама чак толкова колкото показваш сега не съм очаквала .Честно.Ами и в "крайните" квартали както ги наричаш ти  и там хора живеят все пак .Аз къде живея , предполагам не би трябвало да ти влиза много в работата и да те занимава. Незнам кво да ти напиша и има ли изобщо смисъл да го правя .Ама хайде престани вече , знаем вече всички че си от семейство от сой и ти е противопоказно да комуникараш с простолюдието ..Тъй че не се знимавай с мен , ако обичаш.

 Я пък ти,само ти ли можеш да си на друго мнение.Всички трябва да приемаме твоето без да се обиждаме,но никой няма право да ти противоречи и "настъпва"???

# 87
# 88
  • Мнения: 3 576
Човек да не повярва, че са произведени в БГ, уникален дизайн и изпълнение!  Hug

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 23:54 от Дивиана

# 89
  • София
  • Мнения: 410
Аз ударих джакпота с моята кухня . Поръчахме я януари когато нямаха никаква работа по магазините, хванахме някаква промоция - 30%. Навсякъде ми даваха цени около 6500 , а ни я направиха за 4200 ( мдф с естесвен фурнир) . На майка ми кухнята е масив ( умрях от яд найната излезе още по-евтина) 3500  Shocked няма такава цена в платан и искаха 7 хил.
Извода е , че кухня  т.е обзавеждане се поръчква в най-куците месеци януари, февруари , защото има големи намаления
Би ли казала коя фирма ти изработи кухнята? Наистина са ти направили голяма отстъпка.

# 90
  • Мнения: 6 039
марктит,
"о да, страшно съм високомерна, изобщо не стъпвам по земята и повечето хора ги смятам за нищожества"

разбира се, като нямаше какво да кажеш, те улесних, с последното изречение за крайния квартал - избощо не знам къде живееш и не ме интересува. ама манталитетът ти е такъв
аз имам приятели и от околните села, не от квартали, така че не ми обяснявай, от сой ли съм или от соя!!!

nadi_mishi, аз говоря от личния си опит с клиенти, не сравнявам с приятели и познати, не правя извадка от форума и от хората, които се разписват в темите. истината е, че хората, които си купуват апартаменти от 100 000 евро и нагоре, дават за обзавеждане над 150 000 лева. За жалост не мога да пусна тук снимки на такива клиенти. Но във Варна са много, повярвай ми. За мен, и 50 000 лева са голяма сума, но като караш кола за 30 -40-50 000, нормално е цена от 2750 лева за кухня да ти се стори нормална, даже ниска. Но такива хора отиват и си поръчват мебелите във фирми, където цената започва от 10 000 , а не от  1000 лева

моята кухня е мдф лак.

# 91
  • Мнения: 188
Боже eta  ooooh!  ти ме уби   Cry ..... такива красоти показа

Страхотни неща правите, ако имах финансовата възможност веднага бих ви наела.

Ама засега ще си остана само с подсмърчането  Cry
С наема, кредита за новия апартамент, и разходите да го направим за живеене, ще си остана само с възхитата  Confused
 
Браво   bouquet 

# 92
  • Мнения: 2 957
eta и мен направо ме застреля  Grinning
Винаги съм била голяма фенка на мебелите ви   bouquet
За съжаление и аз не мога да си ги позволя,но е просто удоволствие дори само да ги гледам!

# 93
  • Мнения: 2 768
Е, чак да ви застрелям не беше целта  Laughing
Исках да покажа, че и тука можем да правим качествени и красиви мебели.

За съжаление, не можем да се мерим с Европейските мащаби на производство. Там всичко е манифактурирано, на едно място се правят вратичките, на друго се боядисват, трета фабрика прави касите и т.н.

При нас всичко е от А до Я, което допълнително бави и оскъпява процеса.

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 23:58 от Дивиана

# 94
  • София
  • Мнения: 6 011
На мен тази цена не ми се вижда изумително висока.Ако кухнята е с добро качество,хубави механизми,обков,добър монтаж и гаранция след това и т.н. цената си е съвсем прилична.


ЕТА,знам,че в България се произвеждат страхотни мебели,но не предполагах,че има фирми,достигнали такова високо ниво като вашата!Поздравления!
  bouquet

# 95
  • Мнения: 5 539
Вчера ми казаха цена от Димат Омега 2 750 лв. за малък кухненски бокс (макс. 4 линейни метра) от ПДЧ с най-основните механизми. ooooh!
Не съм заявявала екстри,алуминиеви кантове,специални плотове и др.Посъветвайте ме това нормална цена ли е,защото на мен ми се струва доста висока и то на ниво оферта.Чакам от още две фирми цени-
Корина и Chuchuline Мебели,за да направя сравнение. newsm78
Не ми се дават толкова пари за кухненски "килер",ако имах нормална кухня може би нямаше да се замисля. Naughty

Не знам за София, но миналата година по това време ПДЧ-то в Бургас вървеше ориентировъчно до 500 лева линейния метър кухня /включва горен и долен ред/. Не че всички фирми изчисляват цената на метър, всъщност ценообразуването е твърде абстрактно Laughing На нас за 4 л. м. МДФ ни дадоха цена 2300 в една малка неизвестна фирма. С допълнителните джаджи, мивки и т.н. стана към 3000.
Ако цената, която ти дават от големите и известни фирми ти е висока, потърси по-малките фирми. Тук във форума ще намериш съвети към кого да се обърнеш.

# 96
  • Мнения: 455
Сега събираме оферти за кухня и цените които ми дадоха от две фирми са - 3900 - 4000 лв. за кухня 4,60 линейни метра и още 1,80 долни шкафове. МДФ врати, матово стъкло, механизми, монтаж - всичко в тази цена. Корпуса е от ПДЧ. Уреди в кухнята нямам освен една съдомиялна, мивка и хладилник. Не са включили само дръжките на вратите защото не били сигурни от кой вид ще изберем. На мен ми се струва добра цена.

# 97
  • Мнения: 2 768
 Grinning
Ето една работна снимка и замисъла на проекта.

Представлява нещо като щанд.
Нямам още на моя комп снимка от крайния резултат, по късно мога да покажа, ако ви е интересно.

# 98
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
И в Плевен  има  фирма за мебели (доста известна), но вместо да подобряват, влошават качеството. Sad

Последна редакция: вт, 24 юли 2007, 00:01 от Дивиана

# 99
  • Мнения: 544
Вчера ходих до някои фирми, за да разбера с точност колко ще ми излезе кухнята.Тя е 5.2м и ми предложиха от МДФ-3000лв без разни механизми, ходих и при един майстор дърводелец- той ми каза 1800лв, но това е за ПДЧ, чакам от още едно място да ми кажат цената, но си мисля, че за тези метри тази цена е ниска newsm78

# 100
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Моята кухня ще е 3.5м, цената е 3200лв. Ще е комбинация между МДФ лак и МДФ фурнир. Няма да има специални механизми. Към края на месеца трябва да е готова.

# 101
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Миналата седмица си поръчахме шкафчета за кухнята-3550 лв,МДФ,с разни механизми,аспиратор,като в цената влиза транспорт(Русе-Разград) и монтаж.

# 102
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Grinning
Ето една работна снимка и замисъла на проекта.

Представлява нещо като щанд.
Нямам още на моя комп снимка от крайния резултат, по късно мога да покажа, ако ви е интересно.
Разбира се,покажи Simple Smile
В Плевен никой не ви предлага,нали!?

# 103
Здравейте! Като жена,която е преминала през всички етапи на обзавеждането искам да ви кажа,че извадих невероятен късмет с фирмата която ми направи мебелите. Попаднах на едни момчета, които са истинска находка в днешно време, след като минах през няколко фирми за мебели и си скъсах нервите. Ходих на гости на моя приятелка в новият й апартамент и като видях обзавеждането, направо онемях. Все едно че влизах в супер изискан италиански дом от сп. Брава каза. Нещо невероятно красиво, перфектно изработено до най-дребния детайл. Всичко /кухня, спалня,детска стая, антре/ беше изпипано със стил, класа и много вкус. Помислих си, че е дала сумати пари за италиансо обзавеждане, но си заслужава. Но, се оказа че всичко това е дело на 2 момчета, които наистиа са истинско "съкровище" и са много ценни. Така се решиха и моите проблеми с обзавеждането, веднаг щом се свързах с тях. Работят изключително качествено, бързо и правят всичко, каквото поискате с много желание и усет. Оказа се, че ги познават доста хора в София и че работят за много известни хора и фирми. На всичкото отгоре цените им са напълно достъпни, като се има в предвид качеството и материалите, с които работят. Наистина тези момчета са със златни ръце. Не искам да звучи като реклама, но мисля, че такива хора  като тях са много ценни в днешно време. Ако някой има интерес, ще ви дам координатите. Фирмата се казва "Студио Кока".

Надявам се, да съм полезна на тези от вас, на които им предстои обзавеждане, ремонт или каквато и да е смяна на мебели.

# 104
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Я по-добре пусни снимки на апартамента си. Wink

# 105
  • Мнения: 161
Я по-добре пусни снимки на апартамента си. Wink

Да, и мен ме заинтригува. И аз искам да видя снимки, ако може.
пък ако може и координатите, та да си ги имам "в касичка".

Намислила съм разни неща за ремонт и преустройства, ама понеже още не ми се е избистрила идеята....още съм на етап проучване, и ще е добре да имам коордитатите на такива сръчни майстори.

# 106
  • Мнения: 1 464
Аз съм супер доволна от "Троя стил"Кухнята ми излезе към 6000 но е доста голяма ,цената е с барплота,масата за трапезарията +6стола.Още не е готово помещението ,като го оправим ще ви покажа.Говоря за мдф,матово стъкло+масив.

# 107
  • Мнения: 2 957
На мен това с двете момчета ми изглежда така сякаш някой влезе да си направи реклама  Thinking

# 108
  • София
  • Мнения: 4 039
  Моля те, пусни и на мен координати, може и на лични. А ако постнеш и някоя снимчица ще е страхотно.  bouquet

# 109
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Е, недейте така. Може и да е истина това с двете момчета, защото и аз познавам две момчета, които са работили в голяма и известна фирма за мебели и сега работят самостоятелно - нямат машини, но ползват под наем. Изпълнението им е много добро.

# 110
  • Мнения: 2 957
Дааа...аз не казвам че не е възможно.Просто на мен така ми звучи-като реклама.
Някакъв гост влиза и супер подробно и надъхващо ни разказва.И стила е един такъв...рекламен:)))
Може и да греша де.

# 111
Незная дали има значение \явно за някои - да\, но аз не съм гост а съм регистрирана, но съм нова и  незная как да коментирам  и  отговарям не като гост, затова така съм влязла, но според мен не е толкова важно.
 Този мой коментар съм публикувала с цел да помогна на хора, които искат алтернатива \ и то проверена\, на всичко което се предлага в София като производство на мебели. Ако ви звучи като реклама, нека е така, защото аз наистина съм супер доволна от тази фирма. Това не е нещо, коета може човек насила да направи, просто изказвам моето впечатление от тези кадърни млади хора. И както типично по български, веднага се намери някой който да се съмнява, да търси под вола теле и да се чуди как да се заяде, но то си е за негова сметка.....
Който иска да има координатите на тази фирма \даже и само като сравнение на качество, цени и още една възможност \ може да ми пише на babuls4e@abv.bg. и ще му ги дам. Това важи за хора,които живеят в София.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 450
А ще пуснеш ли снимки, на нещо направено от тези 2 момчета все пак?  Някак странно ми звучи да работят хем за частни клиенти, хем за големи фирми, хем евтино, хем бързо, а са двама...... Не искам да звуча прекалено недоверчиво, но все пак някой трябва и с поръчка на материалите да се занимава, с проектите и т.н.

# 113
Не е никак странно да работят хем за фирми хем за частни лица! Всички производители на мебели работят така- спрямо клиента.  Хората са изключително отговорни, мисля че няма значение дали в една фирма работата я вършат 2-ма или 20 души, важното е да я вършат като хората.Снимки не мога да изпратя ,защото нямам дигитален фотоапарат, но ако искате да видите нещо направено от тях се свържете директно с тях и те ще ви покажат. Аз не съм техен представител или рекламен агент, просто исках да дам на тези от вас които искат още координати на производители на мебели,които са проверени и супер точни.
Стилът ми може да ви звучи рекламно \професионално изкривяване Wink)/ ,такава ми е работата .
Не съм казала, че работят супер евтино, а казах че за това,което предлагат цените им са напълно достъпни.
Не става въпрос за мебели тип "Айко"  \ или т.н. масовки\, въобще не говоря за такъв тип мебели. Говоря за мебели по поръчка. Харесвате например нещо в някое списание и казвате - това искам, и те го правят 1: 1.
Повече няма да коментирам или пиша по тази тема. Който има интерес, дала съм кординати.
Пък който не го интересува, да не се занимава ! Това е!

# 114
  • Мнения: 3 576
Към гостенката - може всичко това да е истина, но в момента звучи като долнопробна и ефтина реклама.
Първо - гостите излизащи с такава информация винаги изглеждат съмнителни.
Мен също ме интересуват качествени мебели по поръчка, но разбери, че никой няма да те приеме на сериозно, ако не дадеш поне снимки и по-конкретни данни за фирмата.

Лично на мен "Студио Кока" ми звучи като студио наркомани.... дори и уеб сайт няма. Поне в гугъл не видях.
Колкото и да са стартиращи, за мен фирма, която няма уеб сайт все едно не съществува.

# 115
  • Мнения: 6 039
.............................

Лично на мен "Студио Кока" ми звучи като студио наркомани.... дори и уеб сайт няма. Поне в гугъл не видях.
Колкото и да са стартиращи, за мен фирма, която няма уеб сайт все едно не съществува.


аз имам фирма, но нямам сайт Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
.......иначе за горенаписаното от теб, съм 10000% съгласна

# 116
  • Мнения: 264
Вие направо го разпънахте на кръст тоя гост Mr. Green

# 117
  • София
  • Мнения: 1 450
Е защо да сме го разпънали на кръст? Факт е , че звучи странно. За мен лично е необяснимо как 2ма души се оправят с поръчка на материали, доставки, проектиране, изработка, счетоводство и всичко останало. Но това не означава, че не е възможно - затова снимките можеха да ни направят по-доверчиви.

Студио Кока е готино име ...за тийн. кафе или студио за татуировки върви, примерно:)

# 118
  • София
  • Мнения: 1 450
.............................

Лично на мен "Студио Кока" ми звучи като студио наркомани.... дори и уеб сайт няма. Поне в гугъл не видях.
Колкото и да са стартиращи, за мен фирма, която няма уеб сайт все едно не съществува.


аз имам фирма, но нямам сайт Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
.......иначе за горенаписаното от теб, съм 10000% съгласна

Ти нямаш сайт, но твоята работа я има в сайтове - има разлика;)

# 119
  • Мнения: 3 576
Malenna,
ти си друг случай знаеш  Wink
Никой не се съмнява в твоя професионализъм   bouquet

# 120
  • Мнения: 6 039
все пак , наистина, редно е да имам сайт, но не мога да му измисля дизайна вече 100години

за фирми, свързани с производсто и някакъв вид дизайн- сайтът говори страшно много.

# 121
  • Мнения: 533
Е защо да сме го разпънали на кръст? Факт е , че звучи странно. За мен лично е необяснимо как 2ма души се оправят с поръчка на материали, доставки, проектиране, изработка, счетоводство и всичко останало. Но това не означава, че не е възможно - затова снимките можеха да ни направят по-доверчиви.

Студио Кока е готино име ...за тийн. кафе или студио за татуировки върви, примерно:)
И на мен ми е чудно как двама души се справят.В нашата фирма работиме десет човека и едвам смогваме.Що се отнася за сайта , непростимо е една фирма която е отдавна на пазара и предлага някакъв вид стока и услуга да няма  каталог или сайт.Фирмата в която работя аз е от три месеца , но почти сме готови с каталога.Нали се сещате че за тези месеци не могат да се направят стотици мебели.

# 122
  • Мнения: 1 011
Пробвай в Хоп Мебели, те поддържат най-ниските цени в момента!

# 123
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Офф за любопитни: Искам да споделя, че Malenna е архитект и върши чудеса с интериора и екстериора и там каквото подхване. Пу, пу! Способна е момата, заслужава да се похвали!   bouquet

# 124
  • София
  • Мнения: 6 011
Офф за любопитни: Искам да споделя, че Malenna е архитект и върши чудеса с интериора и екстериора и там каквото подхване. Пу, пу! Способна е момата, заслужава да се похвали!   bouquet


Не искам да ти развалям изненадата,но това повечето тук го знаем отдавна.Наистина е много способна-виждала съм снимки на сътворено от нея.Плюс това има и един друг много голям плюс-умее да ти даде съвет и да ти каже,че грешиш без да те обижда и без да те унижава,въпреки своя талант и знания. Hug

# 125
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Госпожа, да бяхте погледнали малко по-нагоре в страницата, не да ми разваляте изненадата.  perko
За останалото сте особено права. Peace


А по темата, мога да споделя, че ще платя много лъвове за кухня. Като за материалите и изработката си струват. А много е ясно, че за същото пространство може да се намери и кухня за наполовина пари. Всичко зависи от материалите и изработващите. В крайна сметка, в кухнята се преживява една не малка част от живота и си заслужава да се вложат възможните повече средства, за да чувствате максимален комфорт и да готвите/храните с удоволствие...

# 126
Здравейте!И аз днес не се стърпях за да се включа в темата.Вчера в една българска фирма(Реа 4) ми дадоха оферта за 11000 лв.за кухня.Има барплот ,вратичките са МДФ,общата дължина е към 4 м.От тях работният плот е към 3м,предвиден е технически камък и само неговата цена е 3600 лв.(цената на 1 л.м е 400 лв в магазина.За фирмата рчазбрах само добри неща .Работят много качествено,но все пак мисля,че цената е прекалено висока.Днес отидох в една немска фирма и ми дадоха оферта между 5-6000 лв.Разбира се от техническия камък се отказах.Какво бихте ме посъветвали.По принцип съм склонна да платя повече пари за кухнята си ,защото прекарвам доста време там,но как сега кажете да избера БЪЛГАРСКОТО!

# 127
  • Мнения: 220
говорите за едни фантастични цифри.... все едно слушам жена ми - кухнята на леля ми Данчи, е еди каква си и е 6000 лв.  после ние мъжете все сме си мерили пишките...

а дали е практична... няма значение... дали е само за изложбена зала и умира от самота, кухнята де...

та само искам да ви кажа някои цени - цифрички...

обков - най-обикновена панта, седностатистическа, марка Данко - 0,65 лв.
дръжка - от 1 до 2 лева - разнообразие огромно....

ПДЧ - около 10 лв на квадрат / българското /, рязане по зададени модели - по 0.80 лв. на детайл... кантиране - кант 0.8 мм - 0.36 лв., кант 2 мм. - 0.90 лв. кантиране - около 1 лв. на м. л. - кант ПВС

плот 40-50 лв. на л. м.

ролки за чекмеджета - 1.20 - 1.30 лв. / на една позната майстора й казал че стрували по 14.00 лв. - не че няма и такива цени в Практикер... /

кошниците от неръждавейка са по-скъпички ама има и по 40 - 50 лв....

та сметнете си сами колко излиза една кухня / според мен не повече от 1000 лв. / . другото е първенющина и фукане - мен кухнята ми я правиха примерно Мартинели и ми излезе 9000 лв....

п.п. цените са като за най-обикновен средностатистически клиент в голям български град...

# 128
  • София
  • Мнения: 4 039
Какво значение има колко струват материалите, като не мога сама да си ги сглобя на кухня Laughing По подобие на една реклама:
   Панти-65 ст.' дръжка-2лева, плот-50 лева; скъсаните нерви- безценни! Joy

 За това има различни професии-всеки да прави каквото може. А ние затова обменяме мнения- кои могат и кои -не.

# 129
  • Мнения: 220
Цитат
Какво значение има колко струват материалите, като не мога сама да си ги сглобя на кухня

това със сглобяването на кухня може да го направи всеки мъж, който има желание и ръцете не са му  censored

ако вашите половинки не могат - значи не сте се оглеждали добре като сте избирали...

п.п. е ако сте си намерили чичко - паричко и това е решение на проблема....

# 130
  • Мнения: 1 672
моята кухня ми излезе 2000 лв. дълга е 3.80м. долни шкафове и толкова горни

# 131
  • Мнения: 2 768


мда, типично нашенски манталитет - да се праскаш, че разбираш от всичко и като резултата е сговнен да махнеш с ръка, че нямаш претенции Stop

# 132
  • Мнения: 303
Цитат
Какво значение има колко струват материалите, като не мога сама да си ги сглобя на кухня

това със сглобяването на кухня може да го направи всеки мъж, който има желание и ръцете не са му  censored

ако вашите половинки не могат - значи не сте се оглеждали добре като сте избирали...

п.п. е ако сте си намерили чичко - паричко и това е решение на проблема....

На теория всеки може, но на практика време и сили имат само хора които не си дават много зор в работата и обикновено не изкарват достатъчно.

# 133
  • София
  • Мнения: 1 078


мда, типично нашенски манталитет - да се праскаш, че разбираш от всичко и като резултата е сговнен да махнеш с ръка, че нямаш претенции Stop


Съгласна.
Не всеки е майстор-дърводелец и т.н.Какво значи всеки мъж може да сглоби?Не всеки е роден всичкоможещ.Жена му сигурно е късметлийка - прави всичко у тях и излиза без пари,а и модерно,практично и т.н. Ама защо ли се заглежда в кухнята на леля й Данчи?

# 134
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Цитат
Какво значение има колко струват материалите, като не мога сама да си ги сглобя на кухня

това със сглобяването на кухня може да го направи всеки мъж, който има желание и ръцете не са му  censored

ако вашите половинки не могат - значи не сте се оглеждали добре като сте избирали...

п.п. е ако сте си намерили чичко - паричко и това е решение на проблема....
Joy
ако кажа на мъжа ми да сглоби кухня,ще си помисли че съм получила слънчев удар Simple Smile
Той горкия се скъсва от работа,остава и да тръгне да майстори вкъщи. За това си има майстори и фабрики. Със сигурност ще направи проекта,но другото е абсурдно.Та нали всички работим ,за да си позволим удобства и спокоен живот,а не да се мъчим да строим и да сглобяваме. Остава да ме накара да му скроя 2-3 костюма и да ги мина на шевната машина.
Не е задължително мъжа да е чичко-паричко,за да изкарва пари и да осигурява добър живот на семействто си.
А и Мартинели,не е кой знае какво,че да се хвали човек,но на фона на БГ продукцията е добре.Един магазин,който предлага различни италиянски фирми.

# 135
  • Мнения: 5 462
Joy
А и Мартинели,не е кой знае какво,че да се хвали човек,но на фона на БГ продукцията е добре.Един магазин,който предлага различни италиянски фирми.
Joy Joy Joy

# 136
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Joy
А и Мартинели,не е кой знае какво,че да се хвали човек,но на фона на БГ продукцията е добре.Един магазин,който предлага различни италиянски фирми.
Joy Joy Joy
не става ясно кое му е смешното?

# 137
  • Мнения: 6 039
nadi_mishi, много време  вече Мартинели не предлагат италиански мебели, а китайски

# 138
  • Мнения: 4 300
Мен пък ми е чудно как така някои си мислят че всеки мъж може да сглоби кухня.
Моят например много обича да се прави на домашен майстор, хоби му е. Правили сме една етажерка двамата, ей така, за удоволствие- еми разликата е от земята до небето, най малкото машините, които се използват са различни от тези на професионалистите. За уменията, материалите не говорим изобщо.

# 139
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Ако някой иска да си направи кухня сам, ще му коства много време нерви. Който иска да го прави. Най-малкото трябва да се направи точен чертеж с детайлите, които му трябват. Има фирми, които режат, скагат кантове. Но въпреки всичко, колкото и добре да е направено всичко, монтажът е най-важен, колкото и лесно да изглежда отстрани, хич не е така. Който иска може да се пробва, аз не бих. Stop

# 140
  • Мнения: 220
направо ме разбихте...

да сглобиш един шкаф се иска най-малко 2 висши образования и 4 години чиракуване при майстор дърводелец...

това че разни малоумници с два пръста челце сглобяват  мебели не ви е известно май...

нищо повече няма да кажа - само ще ви припомня приказката за лисицата и гроздето...

п.п. до сега винаги когато съм викал "майстори" да свършат нещо в къщи - винаги са го осирали / сори за думата, ама по-точна не можах да намеря /... затова вече не пускам майстори у нас и си правя всичко сам...

# 141
  • Мнения: 14 489
nadi_mishi, много време  вече Мартинели не предлагат италиански мебели, а китайски

това за кухните ли? защото аз гледах мебели за дневна, каталога си беше италиански и ми казаха, че ги карат от италия, освен това доста скъпи бяха за китайски? newsm78

# 142
  • Мнения: 5 462
nadi_mishi, много време  вече Мартинели не предлагат италиански мебели, а китайски

освен това доста скъпи бяха за китайски? newsm78
Е баш там е фатката де ...... Wink

# 143
 Здравейте на всички. Нова съм във форума, но тази тема ме вълнува доста, макар още да ми е рано да поръчвам кухня.
 С мъжа ми обикаляме магазините от време на време да разгледаме какво ново има и как се движат цените, но когато трябва да поръчваме, ще го направим не в някой от тези магазини, а при приятел мебелист и ще си купим само материалите.
 Колкото и да са поскъпнали, по този начин цената ти пада с поне 1000 лв, което за мен никак не е малко.
 Споделете вашето мнение по този въпрос... Simple Smile

# 144
  • Мнения: 2 768
Е, на моят мъж не му е хоби, а работа да прави мебели. Ама когато стана време да се монтират нашите мебели у дома, това направиха колегите му монтажници.
Също така не си скова сам шкафовете, във фабриката, която ръководи ги изработиха. Има разлика, все пак!  Wink
Въпросът не опира до това кой какво може, а как е най-добре да бъде свършена работата!

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 14:33 от eta

# 145
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
та сметнете си сами колко излиза една кухня / според мен не повече от 1000 лв. / . другото е първенющина и фукане - мен кухнята ми я правиха примерно Мартинели и ми излезе 9000 лв....
Малена и Маркрит,коментара ми беше заради това изказване. освен,ако и вие не мислите ,че са за фукане тези мебели,в което се съмнявам.Аз не смятам,че човек изобщо трябва да се хвали с мебелите си,все пак са едни вещи. И дори китайски аз продължавам да смятам ,че са по-добри от 90 % от  българските.

# 146
  • Мнения: 5 462
Някъде да съм писала нещо положително за Мартинели ????????? newsm78

# 147
  • Мнения: 6 039
nadi_mishi, даже не съм чела изказването ти, което самоцитираш
просто отговорих на въпроса ти, кое й е смешно на  markrit, и предположих че е това. Тя всъщност може и за друго да се смее, не знам, да каже сама.

nadi_mishi, много време  вече Мартинели не предлагат италиански мебели, а китайски

това за кухните ли? защото аз гледах мебели за дневна, каталога си беше италиански и ми казаха, че ги карат от италия, освен това доста скъпи бяха за китайски? newsm78

за всичко,


ще ти дам един пример
преди 3 години продаваха килими на един португалски дизайнер.
По 1000 евро килима. Дотук добре. Цените в Европа са такива. Сега обаче същите килими, със същия дизайн се продават пак от Мартинели, с тази разлика, че вече подписът на дизайнера липсва, и е заменен с едно "М" в единия ъгъл на килима. Аз просто нямам думи. Това да измислиш десен на един килим е толкова просто, колкото да се гримираш. Как може такава наглост? Всичко се произвежда в Китай с краден дизайн. Мивки, плочки, прочутата керамика Бизаца /Bisaza/ и т.н.
а другото ми любимо е:
продават кожени килими телешка кожа с различни щампи. И понеже ги срам да кажат, че  са от Китай, казват, че са от ИНДИЯ. hahaha Кравата - свещеното животно в Индия, е закланоо, за да му одерат кожата за килим.  ooooh!Това ще стане, когато р.Ганг пресъхне и индийците се преполовят.

# 148
  • Мнения: 22 861
: Кравата - свещеното животно в Индия, е закланоо, за да му одерат кожата за килим.  ooooh!Това ще стане, когато р.Ганг пресъхне и индийците се преполовят.
Mr. Green

# 149
Поръчах си кухня от Designo.Производството е в Словения ,а има възможност да бъде и в Германия(малко по скъпа).Срокът за доставка е като за Българска кухня-2 месеца .Цената е прилична,дори много по- ниска от тази ,която ми дадоха български фирми .Бяха ми направили 5 варианта за проект.Работят прецизно и  за сега не можах да им намеря конкуренция,а да ви призная обиколих доста места.Ще пиша за резултата.

# 150
  • Мнения: 180
Това с италианските каталози ми е ясно. И аз си избрах полюлеи/ извинете за отклонението от темата / по италиански каталог. Абсолютно същия модел- на картинката .Правили ги в Гърция , и затова не  били много скъпи. Да ,ама след месец взеха да ми падат стъклените абажури. съсипа ми се и масата и паркета. Когато се обърнах към комисията за защита на  потребителите/Благодаря ,че ги има/ сума време не можаха да установят китайски ли са ...., турски ли са.......Така ,че внимавайте с каталозите. То вече има каталози и итал. етикети на всичко. Полиграфията ни е напред !

# 151
  • Мнения: 180
Моята кухня я направиха в България, преди година. Вратите са от Полша. Нямам никакви забележки. Но сега мои познати питаха за цената на такава кухня, цените са с ок. 30 % нагоре. А уж и ние като тях сме в Европата.

# 152
  • Мнения: 5 462
Поръчах си кухня от Designo.Производството е в Словения ,а има възможност да бъде и в Германия(малко по скъпа).Срокът за доставка е като за Българска кухня-2 месеца .Цената е прилична,дори много по- ниска от тази ,която ми дадоха български фирми .Бяха ми направили 5 варианта за проект.Работят прецизно и  за сега не можах да им намеря конкуренция,а да ви призная обиколих доста места.Ще пиша за резултата.
Разгледах сайта , но не видях някакво разнообразие .........общо взето няколко модела и те почти еднотипни.Нищо не ми хвана окото.

# 153
  • Мнения: 180
Зависи какво търсите. Общо взето разликите са цветови. Някои хора си избират кухня според модните тенденции. Познавам такива, пръскат луди пари за кухня ,а после дори едно кафе не си правят в нея.

# 154
Е, на моят мъж не му е хоби, а работа да прави мебели. Ама когато стана време да се монтират нашите мебели у дома, това направиха колегите му монтажници.
Също така не си скова сам шкафовете, във фабриката, която ръководи ги изработиха. Има разлика, все пак!  Wink
Въпросът не опира до това кой какво може, а как е най-добре да бъде свършена работата!
Въпросът е да си спестиш парите за труд, защото така се намаля цената, друг начин няма, не можеш да спестиш от материала. Моят познат също има машини, но не работи във фабрика. Затова пък работи много качествено и можеш да избираш измежду доста модели от каталог

# 155
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Въпросът е да си спестиш парите за труд, защото така се намаля цената, друг начин няма, не можеш да спестиш от материала.
А кой ще ти сглоби (монтира) кухната? Има си тънкости в монтажа, провисналите и изкривени вратички не са най-приятната гледка.

# 156
  • Мнения: 2 768
Въпросът е да си спестиш парите за труд, защото така се намаля цената, друг начин няма, не можеш да спестиш от материала. Моят познат също има машини, но не работи във фабрика. Затова пък работи много качествено и можеш да избираш измежду доста модели от каталог

Е тъй де, ще поръчаш на познатият ти да ти изработи мебели, няма да си ги ковеш у дома! Пак ще платиш за труд.  Wink

От една страна всеки иска да има работа, а от друга - да не плати за труда на някой друг.

Криво разбираме пазарната икономика...  Thinking 

Една стока може да храни 10 търговеца, цената й да е завишена в пъти, и пак се купува без много коментари.
От друга страна, обявена цена за произведена стока се приема за супер завишена, само защото в нея има калкулиран труд!?




# 157
  • Варна
  • Мнения: 4 818
АЗ пък искам да попитам, кой упражнява контрол върху монтажниците? Особено в производството на кухни, защото има повече модули и дреболийки... По принцип говоря. Все си мисля, че трябва да има някой веща личност, която да проверява какво вършат монтажниците накрая и как си оставят обекта. Това някъде съществува ли?

# 158
  • Мнения: 22 861
АЗ пък искам да попитам, кой упражнява контрол върху монтажниците? Особено в производството на кухни, защото има повече модули и дреболийки... По принцип говоря. Все си мисля, че трябва да има някой веща личност, която да проверява какво вършат монтажниците накрая и как си оставят обекта. Това някъде съществува ли?
Сестра ми ходи да инспектира всяка кухня,която монтират,прави й снимки,говори със собствениците.Отделно всяка рекламация се гледа и ако е по вина на монтажиста или има дефект на материалите,се поема от фирмата.Не поемат единствено да връщат мебели,защото на клиента не му харесват и не си ги представял така,защото и такива имат. Crazy

# 159
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Брей! Възхитително! Коя е фирмата?

# 160
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Въпросът е да си спестиш парите за труд, защото така се намаля цената, друг начин няма, не можеш да спестиш от материала.
А кой ще ти сглоби (монтира) кухната? Има си тънкости в монтажа, провисналите и изкривени вратички не са най-приятната гледка.
Това зависи от обкова, колко са ти качествени пантите и как са ги регулирали въпросните монтажници......някой беше цитирал цени на панти....евтини панти=провиснали врати.
Иначе и при нас важи, че колкото майстори са влезли вкъщи, толкова пъти мъжа ми е преправял след тях.....ако ще и един куп пари да им изсипеш, некъдърното си е некадърно, просто толкова си могат.

# 161
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
при нас важи, че колкото майстори са влезли вкъщи, толкова пъти мъжа ми е преправял след тях.....
Случила си на мъж. Късметлийка.

# 162
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И монтажниците в нашата фирма са строго контролирани,даваме 10 години гаранция на мебелите,и работата на монтажниците е от огромно значение.Работят си много добре и качествено,след като свършат излизват всичко окло себе си.Изхвърлят си боклука,носят си прахосмукачка,бършат си и мебелите.Много често клиентите се шегуват,че след тях е по-чисто от преди това. Joy

# 163
  • София
  • Мнения: 1 320
МОята кухня е доста по-малък размер 0т твоята и ми излиза 3000 лв, без мивка и батерия. С тях скочи на 4000лв. Не ми се вижда скъпо!

# 164
Драга, г-жо чали!
Случайно попаднах на вашето изказване във форума, за фирмата в която работя, а именно РЕА 4.
Разгледах подробно офертата, изготвена за вас от моя колежка и не съм съгласна с начина, по който представяте нещата!
Може би ще бъде по-коректно ако споменете всички факти, а не направо да "хвърлите бомбата" .
Цената от наистина 11 000лв. е за кухня, която включва:
-всички видими части от МДФ фурнир
-врати долу МДФ фурнир с декоративни нутове
-врати горе МДФ боя мат
-колона 800/500/2200 с висок механизъм с кошници- само цената на м-ма с кошниците е о/о 600лв.
-плот Кристалан-изкуствен камък
-стенен панел закалено стъкло
-механизмите за чекмеджета са с плавно прибиране и разликата в цената в сравнение с обикновените е ОГРОМНА
-м-м за повдигане на врати на горния ред о/о 170лв.
Може би по-фрапиращото е, че колежката ми ви е направила визуализация на апартамента или част от него, за която не сме искали заплащане, а това е нелека задача изискваща доста време.
В последствие не сте имали смелостта да се обадите и да кажете, че сте избрали друга фирма!

Разбира се, казвате и добри думи за нас, но на фона на останалото...бях изумена от казаното и не можах да се сдържа за обратен коментар!

Надявам се колегите, които ще изпълнят вашите изисквания да се справят добре и вие да сте доволна!

# 165
Моята кухня я направиха в България, преди година. Вратите са от Полша. Нямам никакви забележки. Но сега мои познати питаха за цената на такава кухня, цените са с ок. 30 % нагоре. А уж и ние като тях сме в Европата.
Каква марка са ти нещата да знаем да не копуваме Cry

# 166
  • Мнения: 46 510
Да използвам темата ... фирмата, в която си правихме кухнята се е преместила и не открихме къде, отидохме в друга, но направо се стъписах, не вярвам цените за 3 години да са скочили толкова, възможно ли е за една етажерка 60/60/60, без гръб, от най-смотания и евтин материал да струва 116 лв.  Shocked това даже било с отстъпка  Crazy

# 167
  • Мнения: 2 768
Възможно е и още как! Има основни доставчици на материали, които си вдигнаха цените от началото на тази година 5-6 пъти!

# 168
  • София
  • Мнения: 1 450
Аз не разбрах все пак, наистина ли е реална цена 11 000 лв за кухня, като само външните врати са от МДФ? Изобщо не се заяждам, просто питам, защото моята кухня я правих преди 3г, и сега ми се вижда фрапираща тази цена.
Иначе, както е казала Льо, най-красивата , скъпа и голяма кухня , в която съм влизала е на моя позната, която дори и кафе не приготвя вкъщи:)

# 169
  • Мнения: 308
Да използвам темата ... фирмата, в която си правихме кухнята се е преместила и не открихме къде, отидохме в друга, но направо се стъписах, не вярвам цените за 3 години да са скочили толкова, възможно ли е за една етажерка 60/60/60, без гръб, от най-смотания и евтин материал да струва 116 лв.  Shocked това даже било с отстъпка  Crazy

Няма и година откакто си правихме кухнята. Цените започнаха да скачат още в края на миналата година. Така че много от цените, който чета тука ми се струват дори нормални.

# 170
  • Мнения: 2 768
Аз не разбрах все пак, наистина ли е реална цена 11 000 лв за кухня, като само външните врати са от МДФ? Изобщо не се заяждам, просто питам, защото моята кухня я правих преди 3г, и сега ми се вижда фрапираща тази цена.
Иначе, както е казала Льо, най-красивата , скъпа и голяма кухня , в която съм влизала е на моя позната, която дори и кафе не приготвя вкъщиSimple Smile


Абсолютно реално е, но все пак зависи тези вратички МДФ какво покритие имат - ако е лак или фурнир, цената е супер.
Механизмите също ускъпяват.

# 171
  • София
  • Мнения: 1 450
Аха, мерси , мамма миа #Crazy Simple Smile

# 172
  • Мнения: 46 510
Възможно е и още как! Има основни доставчици на материали, които си вдигнаха цените от началото на тази година 5-6 пъти!

За качествени материали съм съгласана, но за талашит няма да дам толкова пари.
Същите материали ги има в Бриколаж на старите цени, явно ще си ги вземем и ще дадем само да ги нарежат и обкантят, като не знаят от кои доставчици да купуват  Tired

# 173
  • Мнения: 1 107
Според мен проблемът идва и от това, че малка или голяма поръчка-трудът си е труд и той се включва в цената. Май и поради тази причина по-малките мебели ни се виждат по-скъпи. Иначе искрено завиждам на тези, които могат сами да си правят мебелите- мой познат сам направи кухнята си-вярно от ПДЧ е, но по нищо не отстъпва на същата, поръчкана от мебелна къща.
За съжаление е вярно-цените се покачиха и май няма да е само до тук Sad

# 174
  • Мнения: 2 149
Аз не разбрах все пак, наистина ли е реална цена 11 000 лв за кухня, като само външните врати са от МДФ? Изобщо не се заяждам, просто питам, защото моята кухня я правих преди 3г, и сега ми се вижда фрапираща тази цена.
Иначе, както е казала Льо, най-красивата , скъпа и голяма кухня , в която съм влизала е на моя позната, която дори и кафе не приготвя вкъщи:)
След като разгледах стройкото, мога да кажа, че цената от 11 000 ле в реална.
Една кухня около 3м, само заради МДФ и лак/мат + механизми за чекмеджетата струва около 4 000. Това, което се описва като екстри, голямата колона-кошница, стенен панел от закалено стъкло, механизмите за горен ред...това са доста скъпи неща.
И когато човек иска пълен лукс и цената е по-висока.
Иначе работата си е работа.
Плотовете са около 110 лв л.м., но изкуствен камък е още повече. Аз съм харесала "обикновен плот" на 220 лв!
На Стройкото видяхме плот, който бе 1500 лв л.м. #Crazy
Иначе една скромна кухня, без екстри и механизми, да я наречем "средностатистическа" е около 3500 лв.

# 175
Съжалявам ако съм реагирала по-остро в изказването си!
Така съм свикнала с цените, че когато се поспреш и се замислиш в/у някоя цена наистина изумяваш.
И аз не съм съгласна обикновено парцалче да се продава с 300% надценка, но това е живота.
За покачването на цените... от септември миналата година вносителите на плочи покачиха цените си на 3-4 пъти с по 10-на %

# 176
  • Мнения: 292
И аз съм изумена от цените в България на кухни,мебели и обзавеждане!! #Crazy

Най - обикновената и проста кухня в Австрия, с ВКЛЮЧИТЕЛНО обикновена печка , вграден хладилник,фурна и мивка и естествено няколко шкафчета е 600!! евро!!!
След няколко месеца ще почнат разпродажбите и ще ви пусна линка с проспекта ако не ме вярвате
Какви са тези цени в България и защо е така??!!

# 177
  • Мнения: 292
Ето набързо какво намерих:
http://www.moemax.at/icat/stage/v10-7-b/blaetterkatalog/blaetter … lete/complete.pdf

като това са нормални цени, при разпродажби са още по ниски

# 178
  • Мнения: 180
И аз съм изумена от цените в България на кухни,мебели и обзавеждане!! #Crazy

Най - обикновената и проста кухня в Австрия, с ВКЛЮЧИТЕЛНО обикновена печка , вграден хладилник,фурна и мивка и естествено няколко шкафчета е 600!! евро!!!
След няколко месеца ще почнат разпродажбите и ще ви пусна линка с проспекта ако не ме вярвате
Какви са тези цени в България и защо е така??!!

В България също има кухни за около 600- 800 лв./ шкафове /долни и горни /по 2.60 м  / Даже са доста прилични.Е без мивка и техника.  Високите цени за които тук става дума са за индивидуален дизайн и поръчка на кухнята+ доста екстри.

Общи условия

Активация на акаунт