За пъпчето

  • 2 164
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте,

От 2 седмици някъде на Таня пъпчето и изхвръкна навън. Малко понаду тумбака и явно затова. В събота като бяхме при лекарката и обърнах внимание на това и тя каза, че все още е възможно да и го приберем с лепенка, защото има опасност от херния. Аз доста се стреснах от това - при вас случвало ли се е нещо подобно и какви точно лепенки слагате. Като беше съвсем малко бебче и слагах лепенка, но те бяха специални да не се мокри пъпчето докато зарастне, а и струхава към 2 лв някъде. Имаше и няколко вида в аптеките. Сега си мисля да я залепя с обикновени противоалергични лепенки - дали ще стане?!?

# 1
Ще стане, но по-добре провери в аптеките трабва да има лепенки за пъпна херния.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: Anonymous
Ще стане, но по-добре провери в аптеките трабва да има лепенки за пъпна херния.

А, то и такива ли лепенки имало? Незнаех - ще проверя.

# 3
  • Мнения: 2 534
Колко сте големи ?
На нас пъпчето ни изскочи чак в петия месец и то си е чиста херния , когато е на тази възраст . Ако бебето ти е малко ще мине за няколко седмици лепене . При нас вече пет месеца не минава с тези лепенки и май накрая ще я оперират . Детския хирург в `Пирогов` ми беше казал да лепя шест месеца и ако не й мине пак да отида след това .
Лепенките съм ги купувала от 0.60 до 1.30 лв. Купувай винаги водоустойчиви , издържат по няколко дни , дори седмица .
Не купувай на `Чико` , най-хубавите са на 3М.

# 4
  • Мнения: 10 758
Аз слагам на моя синковец едни прозрачни, като фолио са. Съжалявам, че не си спомням каква марка са, но струват около 1,20лв. При всяка консултация ги сменяме.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: jenia vulova
Колко сте големи ?

На 1г и 5 месеца е Таня.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: magi99
Аз слагам на моя синковец едни прозрачни, като фолио са. Съжалявам, че не си спомням каква марка са, но струват около 1,20лв. При всяка консултация ги сменяме.

Това на всяка консултация за колко време става въпрос - колко може да стои такава лепенка без да се сменя?

# 7
  • Мнения: 2 534
Съжелявам , ако те притеснявам , но вече сте големи . По-добре си поискай направление за хирург . От там при него в `Пирогов`да погледне детето, той е идинствения бебешки хирург в София .Ще го търсиш в сградата до `Пирогов`-детското отделение.На нас ни каза да лепим шест месеца , но Поли тогава беше малка , а пак ефект никакъв . Ето , че ние вече пет месеца лепим и нищо не става. С лепенките се оправят нещата май само в първите месеци.И при нас имаше само издутина при пъпчето , на която лекарката ни обърна внимание , чак като и я посочих , толково незабележимо беше. А хирурга каза , че това е херния точно като по учебник.
Моля те вземи мерки.
Водоустойчивите лепенки са прозрачни , а има и вариант с марличка по средата , който е още по-добър. Аз държа една такава лепенка между 4-6 дни .По-късно ще ти напиша как да я сваляш без да стане рана и как се поставя

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Но на мен не са ми казали, че има херния, а само че може да получи и затова да лепя пъпчето. Как да разбера дали има - в смисъл мога ли сама или само хирург може да каже?  Rolling Eyes
Аз купих сега едни водоустойчиви лепенки и като я прибера от ясла ще се пробвам да я залепя. Чакам да кажеш как става точно залепянето  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 534
Не е много лесно , защото детето трябва да е спокойно . Набутваш пъпчето навътре , хващаш кожата с двата пръста от двете страни и го прехлупваш . Получава се сгъване което изглежда като черта на която двата края сочат 6 и 12 часа. Така ти гао пиша , за да разбереш посоката на сгъване . След това поставяш лепенката точно върху прехлупеното , като до последно държиш там прастите си , за да не се отвори . Пъпчето не бива да се вижда , вижда се само една цепка.Отлепването винаги в една посока . Хващаш от едното ъгълче и правиш внимателни придръпвания в ОбрАТНА ПОСОКА , прави се много бавно , защото иначе стават ранички. Значи , ако хванеш десния ъгъл на лепенката ще дърпаш надясно , а не на ляво. Това ми го казаха доста късно и такива рани и бях направила на Поли...
Моята лекарка ми даде направление за хирург , защото каза , че си е нужен специалист за адекватен съвет . Почти е сигурно , че и и хирурга ще ви каже да лепите известно време , но ще уточни колко продължително и ще даде някакви съвети . При някои деца това лепене се съчетава с детски фитнес , т.е. с упражнения за укрепване на коремните мускули .
Хубаво е , че децата не ги боли и не страдат , така че ако искаш пробвай известно време само с лепенки , но ако до следващата консултация не се е прибрал си поискай направление.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Много ти благодаря за обяснението. Сега ще се пробвам.
А ние сме на консултация в началото на април и ако до тогава няма някакво подобрение ще взема направление.

# 11
  • Мнения: 455
Най-добре не чакай датата на консултацията, а отивай още утре. Моят син получи пъпна херния на 2 месеца. И аз като тебе лепях лепенки. После започнах по бабешки да лепя 1 метален лев. Но хернията се увеличаваше всеки ден. Накрая хирург му я "зави" хернията и така се влачи почти месец и половина, докато се прибра. Слава богу операция не се наложи. Дано не се наложи и на Вас.

# 12
  • София
  • Мнения: 8 272
Ние в момента сме с лепенка на пъпа. Педиатърът ни я сложи. Внимавай лкато купуваш лепенките че има два вида едните имат марля посредата, не трябва да взимаш от нея... нашата е марката на нашата е 3М, купена е от аптеката.

# 13
  • Мнения: 2 051
И на двете ми моми им лепя пъповете от 2-3 месечната им възраст. Който им е прерязал пъпната връв си е оставил ръцете, освен това технологията с тежките щипки според мен само съдейства за провисването на пъповете, но това е друг проблем.
Аз лепя пъпчетата сама, а отначало ми показа сестрата по начина, описан от Женя. Става и с обикновен левкопласт, но той се отразява доста зле на кожата, по-добре хипоалергичен или от прозрачния. Пъповете стоят 5 дни залепени, 2 дни почиват и дишат. За да не се разранява кожата при отлепването, намазвам хубаво лепенката със зехтина, с който мажа бебките, оставям да стои 5 минутки, през които лепенката омеква и пада много лесно. Много по-безболезнено е така, но се омацваме здраво #Silly . Затова се отлепваме преди къпане.
Почти не се разраняваме така.
Определено имаме подобрение, само трябва да се постоянства. Пред перспективата да ни режат, ще лепя ако трябва и една година.

# 14
  • Мнения: 2 534
Това за отлепването ще го пробвам при следващата лепенка . При нас хернията се появи , чак когато детето стана на 5 месеца . Скоро ще станат шест месеца , откакто вършим тази процедура и ефект никакъв , започвам доста да се притеснявам .
Някой друг водил ли е детето на хирург и колко време ви каза той да лепите ???

Общи условия

Активация на акаунт