Синдром на Поланд - има ли и други дечица?

  • 10 785
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 516
Познавам майка на дете с този проблем, не знаех ,че се казва така синдрома. Всеки ден ходят на масаж, гимнастика и плуване 2 пъти  в седмицата. Тук имаме ясла към дома за медико-социални грижи и там предлагат тези услуги. При всички случеи , ще се отрази добре на детето, а вие ще се чуствате спокойни(доколкото може), че сте направили всичко възможно.
Дъщеря ми е с липса на ляв бял дроб и ми казаха,че ще хлътне лявата и гърда, затова също правим тези неща. Само с гимнастика и плуване може да успеем да предотвратим и очакваната сколиоза.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 686
Ние ходим на гимнастика и масажи на всеки 3 месеца. Препоръчаха ми да го водя и на плуване, но тук за съжаление не знам да предлагат такава услуга към някое здравно заведение. Единственото място, на което има плуване за бебета на мен ми е ужасно скъпо. Но така или иначе нямам избор и напролет ще започна да го водя.

# 17
  • Мнения: 516
Много жалко, че нямате възможност по често да се занимава кинезотерапевт с него. Как на 3 месеца ? Това някакви еднократни процедури ли са? За да има ефект , трябва да се прави всекидневно, поне така ми обясниха на мен. Дори ми направиха кратък курс на обучение в б-ца Лозенец , като лежахме. Така събота и неделя мога да правя сама масаж и дихателна гимнастика. Плуването е чудесно, дори детето да няма проблеми. За съжаление ,поне така ми казаха тук, няма много центрове като нашия в страната. Всичко ми е безплатно, с решението на ТЕЛК подадох молба до Закрила на детето и те удобряват(само формално). Много майки споделят, че е доста скъпо в София , и не само тази услуга. Дано успеете поне плуването да му осигурите.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 686
Процедурите продължават 2 седмици, всеки работен ден, т.е. 10 дни и да, правим ги на 3 месеца откакто се е родил. През останалото време аз му правя масаж, гимнастика и дихателни упражнения в къщи. Март месец кинезитерапевтката ни каза, че щяла да включи и някакви упражнения на апарат, но не знам още за какво става въпрос.

# 19
Синът ми е със Синдром на Поланд. Наскоро направихме първата операция в Германия.
Пиши ми за повече информация на daniela_valova@yahoo.com.
Ще ви дам координатите на клиниката и начините за свързване с нея.
Отношението на хората и специалистите нямат аналог! Синът ми не е травмиран от операцията и се чувства прекрасно!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 686
Благодаря, ще ти пиша непременно!

Д-р Оги, ако не Ви притеснявам, имам един въпрос. Бяхме на невролог, слава богу неврологичният му статус е добър, няма проблеми. Лекарката, обаче е написала в епикризата нещо, което ме притеснява, основно защото и ние с мъжа ми виждаме някаква асиметрия.

Ето какво е написала лекарката: "С лека елевация на ляво рамо и гръдна клетка вентрално под мамилата".

Чудим се с мъжа ми дали тази асиметрия я е имало и преди, а ние не сме я забелязали. Определено лявото му рамо е по-високо от дясното, и под лявата ръка гръдния кош е леко изпъкнал. Има ли нещо притеснително? Ние продължаваме да ходим на кинезитерапия, започнахме и плуване.

Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт