Статия за пюретата - как я разбирате

  • 1 717
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 394
защо се заяждаш на дребно? на мен ми е гнусно като си спомня за оаканата вулва на Нина. на майка ми също и е било неприятно вероятно защото на 6 м. вече не ме е гледала с пелени. естествено че съм се напишквала, но не заради удобството на майка ми, а инцидентно

# 31
  • Мнения: 6 029
Julie: Малиии, голяма усойница си!  Wink Много се радвам, че не си изхвърлила пасатора си!

сссс не си го давам за нищо на света:)

# 32
  • Мнения: 6 029
защо се заяждаш на дребно? на мен ми е гнусно като си спомня за оаканата вулва на Нина. на майка ми също и е било неприятно вероятно защото на 6 м. вече не ме е гледала с пелени. естествено че съм се напишквала, но не заради удобството на майка ми, а инцидентно

олелеееееее оакана вулва.... спирам вече, това мина всякакви граници.

извинявай Бу...

# 33
  • Мнения: 394
думите те шокират а гледката не???

# 34
  • Мнения: 3 926
Всъщност по-голямата част от нас, тази, които сме гледани с пелени, сме проходили на гърне доста по-рано от нашите деца. Да не говорим, че аз срещнах психологическа трудност с дъщеря ми - отказваше да се отпусне и да свъши каквото и да било извън памперса. Сега, два месеца по-късно не ми дава да й слагам дори нощния - не му е комфортно на детето. Но не за това е темата.
Лично аз стартирах захранването с намачкана храна и Сияна предъвква без проблем от самото начало. Може би е до дете, но моето си глизе ябълка от едногодишно, като изплюва обелката. Сега вече си яде всякакви плодове с корите и плюе, когато й пречат. Спокойно оголва костилки и ги изплюва (маслини, череши), което показва развит дъвкателен апарат. Доволна съм, предвид, че е на 2 години и повечето от децата, с които излизаме не го умеят това. Живот и здраве ако имам второ ще е захранено задължително педагогически. Виждам само положителни страни в това захранване.
Не разбирам терминология от сорта "прекалено късно" на 8-9 месеца. Смея да твърдя, че моето дете започна да яде количества различна храна едва миналата есен, когато беше на годинка и 3 месеца. Добре е човек да се вслушва в детето си. За мен пък е недопустимо бебе на 8 месеца да изяжда 200 гр. твърда храна за закуска, около 250-300 за обяд, още 150 за следобедна закуска и 200 за вечеря, като наред с това има и два пиема на мляко през деня. Моето ядеше често по малко и се чувстваше добре. Още повече, че ега вече съвсем сама и съзнателно избира какво й се яде и вярвайте, никога, ама никога не прекалява с нищо (освен маслините Wink)

# 35
  • Мнения: 6 029
думите те шокират а гледката не???

за последно, обещавам.

гледката никога не ме е шокирала. нищо, що се отнася да децата ми, включая и оакани вулви и пениси не ме отвращава и шокира.

Assinka, аз с пелени съм гледана, но до доста късна възраст съм се напишквала и нааквала. Дъщеря ми се научи да ходи на гърне на около годинка и половина точно за 1 седмица, без никакви проблеми. Въпреки памперсите. Всичко е до дете, не до пюрета, пелени, памперси и т.н.

# 36
  • Мнения: 394
всъщност е до майка. и това не за да продължавам спора. просто смятам че майките неизбежно се налагат(така и трябва в някой случаи), колкото и да искат да откликват на нуждите на детето. дали ще предложим пюре или от общата храна решаваме ние, не децата.

# 37
  • Мнения: 6 029
всъщност е до майка. и това не за да продължавам спора. просто смятам че майките неизбежно се налагат(така и трябва в някой случаи), колкото и да искат да откликват на нуждите на детето. дали ще предложим пюре или от общата храна решаваме ние, не децата.

мда. и тва е вярно. не малко деца страдат от избора на родителите си. и то не за неща като ядене и памперси, а доста по-сериозни неща. мир. Peace

# 38
# 39
  • Мнения: 492
Всъщност това се превърна в спор коя от коя е по-добра майка ли ???  Mr. Green Всички са достатъчно добри  Hug

# 40
  • Мнения: 1 924
За мен пък е недопустимо бебе на 8 месеца да изяжда 200 гр. твърда храна за закуска, около 250-300 за обяд, още 150 за следобедна закуска и 200 за вечеря, като наред с това има и два пиема на мляко през деня.

Като се замисля, че аз самата ям по толкова Joy, че и по-малко понякога, наистина ми се вижда
странно .

Общи условия

Активация на акаунт