Повишен пролактин

  • 15 711
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10
Zdravejte, i az imam povishen prolactin -1440 (pri norma do 619), no sum reshila za sega da ne pija lekarstva za svaljaneto mu, zashtoto si mislja 4e pri men vsi4ko se dulgi na piene na mnogo hap4eta za stomah v nai-razli4ni kombinacii. Njakoi moge li da dade suvet za njakakvo bilkovo le4enie? Tursja i info za njakoi dobur endokrinolog

# 46
  • Мнения: 4 700
Vesss , zадължително се посъветвай с ендокринолог. Моят пролактин го откриха след като бях вzемала хапчета zа стомаха Вече не помня как се каzваха.  newsm78 След приема им ми текна коластра. Стойностите бяха по малки от твойте, обаче zа съжаление се окаzа, че имам аденом. Докторите каzват, че хапчетата са предиzвикали коластрата и съм го zабеляzала иначе съм Щяла да раzбера най вероятно чак когато zапочнех да правя опити zа бебе. Така че zадължително се конслултирай с ендокринолог. Иначе билката, която сваля пролактин е Vitex agnus-castus (това е латинското наименование, не zнам иначе как сé каzва). Но това няма да ти помогне, ако имаШ аденом.  Peace

# 47
  • Мнения: 10
Привет Milepetrova, благодаря ти за съветите. Аз вече си правих ЯМР в болница Токуда и според него по-скоро няма аденом (не са 100 процента сигурни). Днес обаче реших да повторя кръвното изследване за пролактина и сега получих резултат 171 , тоест съвсем в норма. Направо не мога да повярвам, защото предишното изследване (1440) е от преди 20 дни. Аз пих за стомах няколко месеца Нексиум и Левопрайд. За второто дори в листовката пише, че при 1 на 10000 души може да се повиши пролактина. Аз също имах около седмица изтичане на коластра само от едната гърда. Най-смешното беше, че ходих при двама изтъкнати ендокринолози, които работят врата до врата. Единият ме караше веднага да почна да пия лекарства за сваляне на пролактина, а другия - нищо да не пия. Сега остава при мен проблема с цикъла. Предния месец за да ми дойде пих Duphaston, но този месец, въпреки сваления пролактин (ако са верни резултатите,де Rolling Eyes) пак ми закъснява с 5-6 дни и не знам какво да правя.

# 48
  • Мнения: 10
Flying, здравей! Прочетох за твоите притеснения. Не видях колко точно ти е бил пролактина, но моят съвет е преди да ходиш на лекар и да ти предписват лекарства да си направиш нов кръвен тест за пролактина. Моят пролактин беше 1440 преди 20 дни и днес пак го изследвах и е 171. Течеше ми и коластра от едната гърда, но спря. Мисля, че лекарство за понижаване на пролактина трябва да се пие само при доказан аденом, защото в противен случай може да се получи просто хормонален дисбаланс. Четох някъде във форумите за една жена, която е била в горната граница на пролактина, но са й дали лекарства за понижаване и резултатът бил, че като ги спряла, пролактина скочил двойно. Така че, консултирай се поне с двама лекари преди да почваш каквото и да е хормонално лечение. И задължително си направи ЯМР за да си наясно какъв е точно случая ти. Стискам палци всичко да е ОК! Laughing

# 49
  • Мнения: 4 700
Vesss , радвам се, че нямаШ аденом.  Peace

При най вероятно наистина е било от лекарствата. Следи си оЩе няколко пъти пролактина. Може би не ти идва, zаЩото като се е вдигнал пролактина и се е получил хормонален дисбаланс.

Обаче когато пролактинът е винаги висок се вzимат медикаменти, дори да няма аденом. На жената, zа която си чела пролактинът беШе скочил, zаЩото не е вzемала медикаментите както трябва (ако става въпрос zа една и съЩа жена). Медикаментите zа пролактин се вzимат само по схема и не се спират иzведнъж, zаЩото се получава обратен ефект. Освен това, когато се иzключи аденом, се търси друг проблем. Ендокринната система е сложна. Когато един хормон се обърка, го следват оЩе няколко. 

Желая ви успех и на двете и дано нямате повече проблеми с пролактина.  Hug

# 50
  • Мнения: 10
Milepetrova, благодаря ти за пожеланията и за уточненията. За мен този проблем наистина е нов и незнам достатъчно за него. Така че ти благодаря и ти пожелавам и ти да се сбориш докрай с твоя проблем Grinning

# 51
  • Мнения: 4 700
Vesss , от тоята уста в божиите уШи. Че ми писна вече с тоя пролакин.

Ако имаШ въпрос, питай.  Hug

# 52
  • Мнения: 10
Milepetrova,интересно ми е само ако можеш да се сетиш какви лекарства за стомах си пила, защото всички лекари твърдяха, че е абсурд да ми се е вдигнал толкова пролактина от лекарсвата. А аз съм почти убедена, че е от тях. Лошото е, че стомашните ми проблеми продължават и не знам к'во да пия да не провокирам пак пролактина. Ти какви проблеми имаше със стомаха?

# 53
  • Мнения: 4 700
Ами аz имах просто постоянни болки в стомаха. Правиха ми фиброгастроскопия и се окаzа, че имам гастрит на нервна почва. А това лекарство беШе май неЩо с М. Ама това беШе преди 10 години и не го zнам точно. Ако ми кажат името му, Ще се сетя дали е то. Доколокото zнам се давала при киселини. Освен това zнам, че дори ранитидинът има страничното действие да вдига пролактина, както и паспартин (или неЩо такова). Май много лекарства zа гастрит и яzва имат такова действие. Аz сега като ме zаболи стомаха вzемам стопацид или талцид. Сдъвква се и веднага ми минава.  Peace

# 54
  • Мнения: 10
С "М" се сещам само за Мезим форте, но то е храносмилателни ензими, а не за киселини. И на мен са ми правили гастроскопии и знам, че имам ГЕРБ (гастро езофагиална рефлуксна болест). Много е неприятно, защото освен болката има и още доста "екстри"-тежест, киселини, уригване, гадене, запек и т.н. Имам го от три години тоя проблем, но преди беше само от време на време и с хапчета за 1 месец се парираха нещата. Сега обаче от началото на годината съм зле със стомаха и непрекъснато на различни комбинации от лекарства без особен ефект. Една позната ми каза да пробвам да пия на гладно сок от суров картоф-150мл. Сутринта пробвах, но успях да преглътна само няколко лъжици и щях да се издрайфам. Отврат е!!! Аз съм играла доста време баскетбол и ми казаха, че от спорта и това, че съм слаба ми се е смъкнал стомаха в малкия таз и тези проблеми ще си ги имам и занапред. От 3 месеца почнах да ходя на фитнес да подобря малко моториката на стомаха и червата. А сега издирвам и добър иглотерапевт. Явно трябва да намаля лекарствата и да търся по-нетрадиционни средства, защото с хапчетата пак ще го закъсам като сега. Ти спортуваш ли нещо?

# 55
  • Мнения: 4 700
НиЩо не спортувам. само ходя да тичам с мъжа ми, че от пролактина ли, от достинекса ли толкова килца качих и няма сваляне. Ендокринологът ми сега ми каzа да иzследвам хормоните на Щитовидната жлеzа и да ида при него с реzултата. Не мога да се гледам вече.  smile3515

Иначе лекарството не е Меzим форте. Някакво френско беШе, ако не се лъжа.

# 56
  • Мнения: 10
И аз от години нищо не правех - от колата на компютъра и обратно, но сега тялото ми си отмъщава и затова се принудих да се потя на пътеката във фитнеса. Не че ми помага много на стомаха, ама поне главоболието ми поизчезна.
Относно напълняването, аз съм противник на диетите и ако ти е здрав стомаха трябва да се храниш с това, което ти се яде най-много, но в по-ограничени количества. Всичко, от което се лишава човек, след като почне пак да го яде, се трупа като запас и пак се напълнява. И най-важното не мисли непрекъснато за килограмите си и за калориите, защото си става психическа бариера, която също пречи да сваляш.  То е като забременяването - точно когато най-много го искаш и си погълнат от тази мисъл, точно тогава нищо не става.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
НиЩо не спортувам. само ходя да тичам с мъжа ми, че от пролактина ли, от достинекса ли толкова килца качих и няма сваляне.


Аааааааааа,не!Моляте,Миле,не ми казвай,че още ще дебелея #Cussing outАз днес ще си взема достинекса от аптеката и започвам да го пия,ама ако ще ставам още дебела ужас ooooh!

# 58
  • Мнения: 245
Здравейте момичета,

Да докладвам...минаха няколко дни, но имах задачки и сега веднага сядам да си кажа какво ми каза доц.Андреева.
Направи ми преглед и с напипване каза, че може би имам увеличена щитовидна жлеза.
Изписа ми оново от 11 до 13 ден на цикъла да изследвам: тестостерон,Аудрофедион(май не го написах правилно това), 170H Прогестерон, Пролактин,ТSH,FT4,MAT,TAT.  и снимка от вагинален ехограф и отново да отида при нея.
Каза, че този пролактин е завишен малко и не би трябвало да е проблем, поради които да не мога да забременея.
Правихме и спермограма, която се оказа лоша и сега ни предостои нова и след това консултация на мъжо с андролог, за да видим от къде идва проблема.....
Та това около мен......


Vesss  пролактина ми е 603,86 при горна граница 514.

Сега е дилемата къде да си направя изследванията  Crazy То само една част се поемат ор здравната каса Wink

# 59
Здравеите,момичета!Аз сьщо имах проблем с този хормон,без да сьм подозирала.Правих пьлни изследвания за зачеване и доктора откри че този хормон е доста завишен.Тои уточни,че 20 % от жените  в БГ. не могат да заченат поради това.Изписа ми фолиева киселина,достинекс и дофастон,рецептата ми е в кьщи,но мога да проверя дали няма още нещо.Пролактина е хипофизен хормон намиращ се в главата,повишава се от стрес.Затова трябва да сме спокоини,за да имаме деца.И още нещо Вес и Флаинг,аз се изследвах три пьти.Пьрвите два беше много висок пролактина ми и третият пьт влезе в норма.И това в продьлжение на година.Този хормон се влияе от наи малкия стрес.Успех на всички,спокоиствие и тьрпение и всичко ще си доиде на мястото.Хали знаете, хубавите неща стават трудно!На всички пожелавам здраве и дано БОГ ни благослови с бебенца  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт