Готвене с АМ?

  • 527
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 721
Пуснах търсачка и доста изчетох, но искам да попитам дали може да се готви с АМ (В случая Фризопеп)? Питам, защото в доста от рецептите АМ се добавя накрая, но срещнах и няколко рецепти, които съдържаха сухо АМ, например:

Печени картофени кюфтета
сварени картофи
сварен ориз
1 тиквичка
3-4- лъжици адаптирано мляко
1 глава лук
магданоз
Всичко се намачква/настъргва и се омесват кюфтета, които се слагат да се запекат във фурната с малко олио и вода.

Предвид това, че АМ си губи качествата при висока Т, тази и други такива рецепти възможни ли са и дали ще навредят на детето, ако ги яде?
П.С. Дори срещнах рецепта за баница с готови кори и АМ.



# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
АМ НЕ се преварява!Може да се добави към храната, след снемането й от котлона, или от фурната.

# 2
  • Мнения: 27 524
Не може. Може да се добавя към готова смес, след като е охладена минимум до 50 градуса.

# 3
  • Мнения: 721
Добре де, ако се изпече, както е в рецептата, отровно ли ще стане?

# 4
  • София
  • Мнения: 15 216
Не ми се вярва.
Мисля,че по-скоро ще загуби почти всичките си ценни добавки.
Преди време по повод на една тема за варенето на АМ  рових в разни сайтове, за да видя какво аджеба ще му стане на млякото, ако се свари. Нищо не намерих. (Не казвам, че съм изчела всичката литература под слънцето.)
Навсякъде се споменаваше, че не се подлага на топлинна обработка, но само толкова.

# 5
  • Мнения: 27 524
Отровно не, разбира се, но както каза Виви, губи всичко ценно и в такъв случай не виждам никакъв смисъл в процеса. Защо да го готвиш и разваляш и после да даваш едно нищо  newsm78 На всички АМ-та пише да се слага във вода макс на 60 градуса, но за мен и това е много, винаги съм го правила на стайна.

# 6
  • Мнения: 721
В крайна сметка кифтаците могат и без АМ Grinning Мерси за отговорите

# 7
  • Мнения: 27 524
Защо не слагаш обикновено прясно мляко?  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 15 216
Виж темата за сокчетата Здравко.
Детето й е развило АБКМ.

Общи условия

Активация на акаунт