има ли такова чудо-пресичане на кърмата в коремчето на бебето

  • 1 121
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 329
Вече месец кърмя дъщеря си и за един месец е наддала с близо 1кг и 185гр.Хранех я на 3 часа общо взето.Онзи ден беше много неспокойна,почти не заспиваше м/у храненията и на 2-ия час след последно хранене започваше да показва че пак е гладна.Дадох и да суче, така още един път и след този втри път тя повърна сгъстено мляко, все едно пресечено прясно мляко.Продължи да плаче неистови и аз реших да отидем до педиатърката- тя каза че кърмата се е пресекла в коремчето й и за това е така неспокойна .
Дали наистина е така.Днес нещата се повториха.Просто незнам как да действам-когато си я кърмя през 3 часа или повече няма проблем, но ако е по начесто започва да става така и незнам какво да правя.Уж трябва да я храня на поискаване,ама при нас май нещата не са точно така newsm45

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Естествено, че кърмата се пресича в коремчето - в стомаха се отделя стомашен сок, който е киселинен и млякото се пресича. Това си е абсолютно нормална и очаквана реакция и не е причина за дискомфорт.
Когато предлагаш начесто гърдата, винаги по-пълната ли предлагаш? Опитвала ли си да я сложиш пак на гърдата, от която е сукала последно - тя няма да е толкова пълна и няма да я дави или да й причинява проблем заради приема на повече мляко.

# 2
  • Мнения: 329
опитвах да ,ама тя като че ли вече има навика да си почва от едната и да си дохапва от другата.Т.е почва винаги от една и съща гърда.Опитвах многократно да и давам първо втората обаче опитите бяха неуспешни-тя се дразнеше и хапеше само зърното ми ,след което то беше разранено.
Ама аз имам чувството че именно това -пресечената кърма я дразнеше преди час,когато я повърна се успокои и сега спи повече от половин час  Praynig
само да те питам и още нещичко- задължително ли е при коликите коремчето да е твърдо???Днес много плака малката,а пък корема и не беше кой знае колко твърд.

# 3
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
На мен пък ми прилича, по-скоро на хапнала малко певече и като е върнала излишното, се е успокоила, на коремчето й е станало добре и е заспала. Моето бебе също връща все пресечено мляко, това е нормално...

# 4
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...
Ама аз имам чувството че именно това -пресечената кърма я дразнеше преди час,когато я повърна се успокои и сега спи повече от половин час  Praynig
...
Хедра ти е обяснила, кърмата винаги се пресича в коремчето, задължително, това е просто неизбежно, природа. Предполагам че й е било тежко на коремчето и като е хапнала още и е дошло в повече и след като е повърнала вече й е олекнало.

# 5
  • Мнения: 842
Ками, не се притеснявай излишно - кърмата винаги се пресича в стомахчето на бебето и не това я дразни.  Що се отнася до честото сучене,  и моят синковец в последно време яде през час и половина - два, постоянно ми виси на гърдите, явно от жегата бебешорите се изнервят, пък и с кърмата си утоляват жаждата. Щом наддава добре детето, няма място за притеснение, иначе ще стане по-лошо. Успокой се и до няколко дни съм сигурна, че нещата ще се нормализират.

# 6
  • Мнения: 3 760
Естествено, че се пресича  Shocked Мляко + киселина....

Коремчето се втвърдява когато бебчето се извие назад, но често коликите протичат без такива втвърдявания...

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Когато кърмата попадне в стомаха, силната киселина на стомашния сок я пресича, и така обработеният белтък се усвоява по-натам в червата. Без пресичане няма нормално храносмилане.
Педиатърката е трябвало да ти обясни.
Ако бебето върне кърма, която е стигнала в стомаха и е постояла там, млякото е пресечено.
Ако не е пресечено, значи още не е стигнало до стомаха, т.е. стояло си е в хранопровода и с уригването е излязло.
Не се притеснявай от това.

Ако повръщането се повтаря, повдигни целия матрак с поне една педя - бебето да не спи на равно, а  под наклон.
Не преобличай след ядене и слагай по корем след ядене.
Може да става дума за повръщане, причинено от незрелост на хранопровода и клапата, която затваря стомахчето.
А може и като кърмиш по-често, стомахчето да не е изпразнено от предното ядене и да му идва в повече.
Опитай интервала между кърменията да не е по-малко от час и половина, да видиш как ще е.
За час- час и половина кърмата трябва да е минала през стомаха и да е слязла нататък.

Общи условия

Активация на акаунт