Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 март 2005, 13:05 ч.

ДИЗЕНТЕРИЯ???

• 4 077
  • 20
  •   1
Отговори
Двете ми дъщери са с положителна проба за дизентерия. Cry От лабораторията,предположиха,че е от бозата,която са пили миналата седмица.Нищичко незная за това.Ще бъда много благодарна ако някой знае нещо за дизентерията и за лечението,и сподели с мен.Иначе и двете се чувстват много добре и не приличат на болни.

# 1
лечението е много сериозна диета.моят син имаше такъв проблем и две седмици яде само солети,сухари,бисквити(солени),варени моркови,картофи(варят се по-отделно,защото му давах водата от морковите да я пие) и ориз,без никаква мазнина.Много течности-чай от шипка и мента,много вода(никакви нат.сокове).Водата и солта са много важни при такъв проблем,защото децата бързо се обезводняват.

# 2
Цитат на: denica
Двете ми дъщери са с положителна проба за дизентерия. Cry От лабораторията,предположиха,че е от бозата,която са пили миналата седмица.Нищичко незная за това.Ще бъда много благодарна ако някой знае нещо за дизентерията и за лечението,и сподели с мен.Иначе и двете се чувстват много добре и не приличат на болни.

По новините днес чух, че много деца са заразени. За лечението вече са ти писали.

Рехидрин, ако намериш някъде (май не произвеждат вече) е хубаво да даваш за възстановяване на солите в организма.

# 3
Цитат на: Anonymous
лечението е много сериозна диета.моят син имаше такъв проблем и две седмици яде само солети,сухари,бисквити(солени),варени моркови,картофи(варят се по-отделно,защото му давах водата от морковите да я пие) и ориз,без никаква мазнина.Много течности-чай от шипка и мента,много вода(никакви нат.сокове).Водата и солта са много важни при такъв проблем,защото децата бързо се обезводняват.

и ние имахме такъв проблем,но с такава диетка оправихме нещата.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
http://www.24chasa.bg/Default.asp?statid=10986&rubr=0&iz … id=14&iy=2005

Arrow за това ли говориш деница?  Rolling Eyes
Ужас  Close  - отивам да си изхвърля бозата от хладилника  ooooh!

# 5
Цитат на: denica
Не са болни, защото са само носители на причинителя - т.нар. Шигела. Много лесно могат да заразят и други хора в контакт със тях при не спазване на хигиена. ЛЕКУВА СЕ САМО С АНТИБИОТИЦИ! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Диета не им е нужна, защото нямат дярия Grinning

# 6
  • Добрич
Дъщеря ми изкара дизентерия, когато беше на около годинка. Имаше и лека диария. Освен диетично хранене, пи и нелидикс- антибиотик. Оправи се точно за 5 дена.

# 7
Цитат на: Шани
http://www.24chasa.bg/Default.asp?statid=10986&rubr=0&iz … id=14&iy=2005

Arrow за това ли говориш деница?  Rolling Eyes
Ужас  Close  - отивам да си изхвърля бозата от хладилника  ooooh!

Чесно казано не съм чела тази статия,но иначе точно за това става въпрос.Слава Богу,че моите кукли са добре и днес докторката ни предписа Lactoflor и ще сме си вкъщи ,а не в болница.А иначе и нашата боза я купихме от голяма верига магазини.Благодаря за отговорите Ви.Желая Ви много здраве и щастие.
Сега съм по-спокойна за децата си,заради Вашите отговори.

# 8
Каква марка е бозата и от къзе я купихте?

# 9
Sim,съпругът ми я е купил от магазин Европа в Младост 3,а марката не я знам.Децата изпиха миналата седмица бозата и съм изхвърлила бутилката.Та аз дори и не съм я заглеждала тази бутилка с боза.

# 10
Ужас!!! Добре, че не пия боза. Само Инфекциозното ми трябва!

# 11
Цитат на: Павлина
Ужас!!! Добре, че не пия боза. Само Инфекциозното ми трябва!

Е и ние не пиеме боза,но ето,че сега...............................
Вече наистина няма да купя БОЗА.

# 12
Вие ме убихте направо. Моя мъж днес взел на малкия боза, сега ще има да го мисля.....никаква боза занапред.
Деница и ние сме от младост-3  Wink.

# 13
Никакви диети не са нужни изобщо-диетите нямат никаква роля тук-напротив забавят очистването от микробите и способстват за хронифициране на инфекцията.
Ако се касае за Shigella след определяне чувствителността на микроба се провежда нужното АБ лечение. Добро оводняване и баланс на течностите е необходим. Ако детето се храни само НИКАКВИ ОСОБЕНИ ДИЕТИ не са нужни-моля, не говорете тези неща-изобщо не са вярни.
Ако се касае за Салмонела инфекция-АНТИБИОТИЦИ НЕ СЕ ДАВАТ изобщо освен в тежки системни случаи. Децата обикновено се очистват сами от салмонела и само посявки са нужни докато се убедим,че детето се е изчистило САМО. Прилагането на АБ в тези случаи само превръща децата в хронични носители за много дълго време-ЗАБРАНЕНО Е ДА СЕ ДАВАТ АБ ПРИ ЛЕКИ САЛМОНЕЛНИ ИНФЕКЦИИ.

Моля, тъжно е да се чуват такива неща в 21 век...
Прощавайте, наистина... Embarassed

# 14
Какво е това АБ лечение?
MadMama много се радвам,че си от Младост 3,а като оздравеят децата може да се запознаем. Stuck Out Tongue

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт