Работещи родители - как и колко се занимавате с децата си?

  • 3 515
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 783
За мен това е много болна тема.  Cry Очертава се да започна работа и не само, че ще водя детето на ясла доста рано (почти с отварянето й), а вечер ще се прибирам толкова късно, че ще имам някъде към 2 часа да прекарам с него докато заспи. И половината събота и цялата неделя. Толкова ми е мъчно, че ще се пръсна...
Много е това бе... дано да си струват парите да се работи толкова. Съжалявам..., дано да стане по-добре.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Занимава ме се няма как. Детето има нужда от нас. След градина татко и я взема и ходят на парка. Към 19.30 са у нас. Поемам аз. Ритаме топка или рисуваме, или пък рисува сама с тебешири на терасата.Така до към 20.30 ч. Следва ядене, къпане и сън. След това започва "Веселата" част за мама-готвене, проскане или гладене. Събота и неделя по разходки, и между другото чистени и другите задължения, но основно е детето.

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 17:15 от Mams

# 32
  • Мнения: X
За мен това е много болна тема.  Cry Очертава се да започна работа и не само, че ще водя детето на ясла доста рано (почти с отварянето й), а вечер ще се прибирам толкова късно, че ще имам някъде към 2 часа да прекарам с него докато заспи. И половината събота и цялата неделя. Толкова ми е мъчно, че ще се пръсна...
Много е това бе... дано да си струват парите да се работи толкова. Съжалявам..., дано да стане по-добре.
аз съм така
няма струва си или не - избор нямам никакъв
от 7.30 до 9.30 съм с него
нямам грам сили. старая се много, но не успявам почти да му обърна внимание. заспивам преди него едва ли не, така че за вършене на работа след това не може и дума да става. това е засега де, може би после ще посвикна - ходя на работа едва от 5 месеца... ако вляза в крачка може би ще мога да се занимавам 2 часа с него и в 9.30 тепърва да почвам с домакинството - засега обаче не успявам

сега - в 2та часа които имам - къде с него къде пусна някоя миялна и хапвам набързо, не успява да заспи рано, а му се спи, така че мисля да наблегна на по-ранното приспиване вече , за да мога времето когато е буден да съм с него пък после да действам по гадните домакински задачи

п.п. - събота и неделя не е с баба, а е с мен - все пак 48 часа не са малко време

# 33
  • Мнения: 9 990
Тъй....да се впиша тук, въпреки, че в момента гледам второто-бебе още.Как беше ли-на ясла от ранни зори, детето ставаше в 6.30, че да смогнем да стигнем.Градината-до работата ми, че да миога Поне да я взема навреме.Да, ама я скапвах от пътуване-по час и половина в едната посока.Така че-докато се довлечем след работа/съответно градина/ до нас-двата часа за обръщане на внимание минали я в маршрутката, я в рейса.Паркове и градинки-забрави-еле пък зимата.След няколко месеца ме чака същото упражнение, но вече с две-едното на градина, другото на ясла.Готвене-вечер.И пазар-на прибиране-кви люлки, кви пет лева с по 3 торби в ръка.Поне се чувстваше добре в градината моята-госпожа -слънце и добри дечица/ или моето е добро, та се стикова с повечето  Mr. Green/

# 34
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми ходи на дг. Занимавките ни са сутрин (предимно под формата на гоненица за обличане на дрехите, сутрешен тоалет и т.н) и след дг-излизаме на разходка, или у дома четем книжки, рисуваме, гледа филмче, играе с мозайка, пъзели. Играем си също и на "Пазар", "Пикник" и т.н.
Синът ми сутрин получава повече внимание от мен, докато тръгна за работа и го заведа при баба му. Закусваме заедно, играем си на нещо си или той сам се занимава, докато аз се приготвям.
след обяд вземаме дъщеря ми от дг и заедно се забавляваме.
Дори когато готвя ми се пречкат, опитвайки се да "помагат"-така че и това е вид игра, съвсем наистински даже. Sunglasses
През уикендите сме неотлъчно заедно. Grinning
Не смятам, че обръщам особено голямо внимание на децата си, но пък е имало случаи да сме по цял ден заедно-вярвайте ми, изнервянето и викането по тях са много повече от игрите сами по себе си (защото все пак мама не може да играе вечно, трябва и малко полезна работа да свърши).... Tired

# 35
  • Мнения: 8 917
Сутрин от 8,30-9,00 - зависи кога се събуди, до 10-10 и нещо, като отивам за работа и вечер след 18-18,30 съм изцяло на нейно разположение Mr. Green

# 36
  • Мнения: 137
Моето работно време е от 13.00 до 21.00 и дори по-късно. И аз се притеснявам, че ясла плюс такова работна време означава да бъдем заедно само през почивните дни Sad

# 37
  • Мнения: 185
Не мисля, че трябва да се отделя изрично време - всеки делничен ден, от толкова до толкова.

Има дни, в които преди и след яслата сме 2  + 3 часа заедно. Но за мен това не означава да седна насред детската й стая с куклите примерно и да не мръдна от там. Във времето заедно включвам о(съ)бличане, хранене, водене/прибиране, къпане и домакинстване. Ако готвя, тя ме гледа, готви на нейното бебе или го храни; ако чистя, чисти и тя; пазаруваме заедно. Това не ни пречи да си говорим, да пеем или да отговарям на въпросите й. Simple Smile Оставям я сама да реди конструктори или сглобява играчки, включвам се само при изрична молба за помощ.

Но има дни, в които имам само час-два след работа и всички тях отдавам на сина си за помощ в подготовката за училище. Тогава страдам, че не мога да се разделя на две, за да има по половин мама за всеки... Sad

Времето след 22 (когато са заспали и двамата) се старая да е за таткото и мен. Wink Таткото ни помага много, но също има нужда от вниманието ми. Wink

Събота и неделя много често пътуваме. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 172
Баща му го води на градина. Аз оставам за около 40 минути-до час сама у нас. В това време мога да свърша доста неща, които с дечко биха се разпростряли поне двойно във времето. Така цялото време вечерта може да ми е посветено на детето. В 22 той си ляга. Ние по-късно.

# 39
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Работя в най-често срещаното раб. време. От понеделник до петък от 9:00 до 18:00, през останалото време съм 100% с дъщеря си-сама, без татко й, който е в чужбина вече повече от година и с който сме разделени. Хубаво ми е с нея, опитвам се (а и тя желае) да я въвличам в почти всички ежедневни задачи до колкото й позволява възрастта разбира се. По този начин ние едновременно се забавляваме и под формата на игра готвим, чистим, грижим се за зайчето , което ни подариха на скоро, пазаруваме и т.н. След 22:00, когато сме минали през тоалет и баня, е моето време, едва тогава гледам някой филм по ТВ-то или пък "обръщам" внимание на себе си.
А през уикендите си измисляме по-различни занимания от делничните и така си разнообразяваме ежедневието Simple Smile
Скоро ще ходим в Китен-ей така -на разходка-при приятели, които са там на почивка..
Най-общо казано във всеки един момент, когато не съм на работа съм с нея Simple Smile

# 40
  • Мнения: 917
ми аз мога да се похваля че имам добра свекърва и добър съпруг които вършат повечето от домакинската работа, моите задължения са да пусна пералня и после да изгладя дрехите, което става в почивните дни, докато детето спи. през другото време нищо не барам - винаги ми е сготвено изчистено , слагат ми и ми вдигат масата. аз само си ходя с детото по разходки, четем си книжки, играем си с играчките и се гушкаме. оставих я на баба й на 8 месеца и в началото ми беше гузно, но вече не. аз се чувствам по добре като работя и имам социални контакти. така и детето ми е по добре, защото мама е щастлива, а те децата усещат това и когато мама и тати са щастливи и те така. не е важно колко време прекарваш с детето, а как. когато не съм на работа съм само на нейно разположение. снощи например прекарахме един час да се гушкаме глезим и целуваме и закачаме. абе все хубави работи. мисля че работата ми се отрязява добре и на мен и на детето - имаме достатъчно време да четем книжки преди лягане, да сглобяваме конструктори, да бутаме кукли в количката, да редим рингове, да ходим на плаж. все време за нас си. да са живи и здрави свекървата и таткото

# 41
  • Мнения: 1 783
ми аз мога да се похваля че имам добра свекърва и добър съпруг които вършат повечето от домакинската работа, моите задължения са да пусна пералня и после да изгладя дрехите, което става в почивните дни, докато детето спи. през другото време нищо не барам - винаги ми е сготвено изчистено , слагат ми и ми вдигат масата. аз само си ходя с детото по разходки, четем си книжки, играем си с играчките и се гушкаме. оставих я на баба й на 8 месеца и в началото ми беше гузно, но вече не. аз се чувствам по добре като работя и имам социални контакти. така и детето ми е по добре, защото мама е щастлива, а те децата усещат това и когато мама и тати са щастливи и те така. не е важно колко време прекарваш с детето, а как. когато не съм на работа съм само на нейно разположение. снощи например прекарахме един час да се гушкаме глезим и целуваме и закачаме. абе все хубави работи. мисля че работата ми се отрязява добре и на мен и на детето - имаме достатъчно време да четем книжки преди лягане, да сглобяваме конструктори, да бутаме кукли в количката, да редим рингове, да ходим на плаж. все време за нас си. да са живи и здрави свекървата и таткото
Така е най-хубаво, ама не е при всеки, за съжаление. Ние бяхме така до скоро, но аз все пак и готвех, а баба му само чистеше от време на време.
Стигам до извода, наистина, че както казваш не е важно колко време прекарваш с детето, а как. Аз много си харесвам работата и не искам да напускам и се надявам че като сме щастливи с баща му и той ще е щастлив, и засега нямаме проблеми.

# 42
  • Мнения: 2 220
За мен това е много болна тема.  Cry Очертава се да започна работа и не само, че ще водя детето на ясла доста рано (почти с отварянето й), а вечер ще се прибирам толкова късно, че ще имам някъде към 2 часа да прекарам с него докато заспи. И половината събота и цялата неделя. Толкова ми е мъчно, че ще се пръсна...
Много е това бе... дано да си струват парите да се работи толкова. Съжалявам..., дано да стане по-добре.

Много е. Но започвам. Не мога да си представя как ще се справя, едва ли ще ми намалят работното време. Казвам си, че ТРЯБВА, че много хора са като нас, но в гърдите ми се е свила буца и всеки миг ще ревна...

# 43
  • Мнения: 500
За съжаление не колкото ни се иска и на двете,но се старая всяка свободна минута да е с мен!

# 44
  • Мнения: 100
Аз също съм работещ родител и ми е ужасно трудно в понеделник да отида на робата. сина ми е на 1г и 9 м. Използвам съботи и неделя за да му отделя повече време. През седмицата се връщат към 19-20 часа и съм ужасно уморена. Гледа ме се до 22 часа и го слагам да спи, милото то ме търси да се гушка в мен.

Общи условия

Активация на акаунт