Как се изчислява

  • 3 243
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Русе
  • Мнения: 299
Как "правят" сметките за ток? От 3лв отидохме на 23/включихме консумативи/.От там на 60.Тази сутрин проверявам в интернет и о,чудо-100 лв.Гледах,смятах и нищо не разбрах.Какви са тези разпределения/те са по-вече от консумацията/.Въобще-шах и мат.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз от вчера това се питам...За юни сметката ми за ток е 3 лв. Shocked Имам пералня, миялна, лампи, комп...Вероятно следващия месец ще има някакво изравняване, но защо така се получава, не мога да си обясня...

# 2
  • София
  • Мнения: 375
можеш горе-долу да си направиш сметка сама, като сметнеш кой уред колко време е работил денем или нощем и колко киловат часа е самият той, разбира се това не е точна сметка но ориентировъчна, ако мислите че някой ви краде от тока лесно се разбира, развии главния бушон в апартамента и слез при таблото , ако отчита електроенергия в момента значи има нещо съмнително, викаш ония безделници от енергото да си свършат работата Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 375
нали сега има някакво междинно отчитане което е със старите цени, ще получите още по една сметка може би или другия месец по-голяма, сега нали със закон ги зъдължиха при всяко вдигане на тока да правят извънреден отчет че да не се получава обиране на хората както последния път та затова може би имате такива сметки

# 4
  • Мнения: 87
Как "правят" сметките за ток? От 3лв отидохме на 23/включихме консумативи/.От там на 60.Тази сутрин проверявам в интернет и о,чудо-100 лв.Гледах,смятах и нищо не разбрах.Какви са тези разпределения/те са по-вече от консумацията/.Въобще-шах и мат.

off - как си проверяваш сметката в интеренет?

# 5
  • Мнения: 22 430
Този и предишният месец правят някакви изравнявания и изглежда за това се получават такива сметки.
А и нали от другият месец ще вдигат цените и те изглежда ни подготвят. ))))

# 6
# 7
  • Мнения: 98
Как "правят" сметките за ток? От 3лв отидохме на 23/включихме консумативи/.От там на 60.Тази сутрин проверявам в интернет и о,чудо-100 лв.Гледах,смятах и нищо не разбрах.Какви са тези разпределения/те са по-вече от консумацията/.Въобще-шах и мат.

off - как си проверяваш сметката в интеренет?
В сайта на съответното енерго. Примерно ЕОН http://www.eon-bulgaria.com/bulgarian/index.htm?lang=bg

# 8
  • Мнения: 87
благодаря. а за електроразпределение софия има ли?

# 9
  • София
  • Мнения: 375
благодаря. а за електроразпределение софия има ли?


http://www.cezelectro.bg/

# 10
  • София
  • Мнения: 1 603
Ужас - и аз в понеделник сутринта като погледнах - 90 лв.   #Crazy Просто не знам как стават тия неща, май и аз  почвам да смятам.

# 11
  • Мнения: 1 172
На нас юнската ни сметка е двойно по-висока от предходната. И аз се чудя как се е получило така. Но преди да засека показанията на електромера, не мога никакви изводи да правя. Изненадах се, че и много други тук се оплакват от, нека ги наречем, "неочаквани" сметки.

# 12
  • Мнения: 208
Момичета,погледнете за колко време са ви засекли тока  Peace
при нас е от12.05 до 30.06 и следващото отчитане ще е на 31.07 Peace

# 13
  • Мнения: 393
Ами не знам какво и как изчисляват ама нашата сметка за този месец е двойна в сравнение с миналите и какво излиза според моите сметки че увеличението е за мен близо 50 % направо не знам вече само мамят хората...  #2gunfire #2gunfire

# 14
  • Мнения: 1 446
Направо ме стреснахте колко ли ще е нашата?!

# 15
  • Мнения: 1 733
Нашата е била 25 лв, после са ги преизчислили и са ни сложили още 37 лв. Значи сметката ни за юни е 67 лв. Живеем на 30 кв.м., ток използваме за лампа и телевизор, веднъж седмично готвя и два пъти седмично пускам пералня. През уикендите не съм си вкъщи - ходим при малкия, който е при баба си в Казанлък. Думи нямам просто!

# 16
# 17
  • Мнения: 1 426
И аз се облещих вчера на доста висока сметка, оказа се, че е за 50 дена. Така бива...

# 18
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
От 01.05 до 12.06 : 240лв #Crazy, за 64кв., като сме у дома между 21 и 8 сутринта + уикендите. През деня работи само хладилника, даже и бойлера изключвам. Смятах, правих, гледах, но сметките ми са огромни и това си. Не зная вече какво да правя.  Шъ заплашвам моя мъж накрая, да предприема мерки, че иначе той ще плаща сметката.

# 19
  • Мнения: 213
Цитат
Нашата е била 25 лв, после са ги преизчислили и са ни сложили още 37 лв. Значи сметката ни за юни е 67 лв. Живеем на 30 кв.м., ток използваме за лампа и телевизор, веднъж седмично готвя и два пъти седмично пускам пералня. През уикендите не съм си вкъщи - ходим при малкия, който е при баба си в Казанлък. Думи нямам просто!
Стига бе!!! Аз съм по-същия начин с тази разлика, че върви и комютър и сметката ни за юни е по-малка от обикновено (да чукна на дърво).
Ама 67 лева егати!!!! Да ги фанеш и направо  #2gunfire

# 20
  • Мнения: 393
От 01.05 до 12.06 : 240лв #Crazy, за 64кв., като сме у дома между 21 и 8 сутринта + уикендите. През деня работи само хладилника, даже и бойлера изключвам. Смятах, правих, гледах, но сметките ми са огромни и това си. Не зная вече какво да правя.  Шъ заплашвам моя мъж накрая, да предприема мерки, че иначе той ще плаща сметката.

Леле ужас няма да се оплаквам вече за сметки около 40 - 50 лв. Ама не мисля че и да се разправяте ще се промени нещо май първо трябва да се платят за да не ви спрат тока а после евентуално се приспадат от новите смнетки. А мои познати пък имаха проблем с това че са си палщали а в системата излиза че половин година не са че те с бележките там разправии ходене по мъките просто незнам  #2gunfire #2gunfire, а на баща ми пък понеже плаща по карта нахалниците за един месец 3 пъти си дръпнали сметката за тока просто .................. smile3511

# 21
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
И при наши познати така си хванали от картата за 3 месеца #2gunfire,а те мислеха да ходят на море #Crazy.Нашата сметка също е голяма,но се оказа че става въпрос за 1месец и 20 дена,което нали не трябваше така да правят Confused,нямам думи за тия обирджии #2gunfire

# 22
  • Мнения: 5 178
С риск да ме хулите и тн .. първо си погледнете показанията на електромера и после коментирайте сметките.. ако киловатите са навъртяни трябва да се плаща, освен ако не сте от ония специалнита абонати дето политиците им дадоха право да не плащат..
И нашата сметка е 100 лв, а предния беше 60, но периода сега е по-дълъг. А за сметки от 20 лв по-добре си премълчавайте, че то един хладилник на месец изгаря 10 лв ток

# 23
  • Мнения: 51
Вчера си платих сметките за тока.В града имам 65 лв.,а на вилата 52 лв.В касовия бон е опоменато ,че е за периода09.05-30.06.,така че нищо чудно да платя такава сметка....   #Crazy

# 24
  • Мнения: 1 107
За съжаление, както обикновенно става ще се ядосваме и пак ще си платим сметките накрая. Нали нямаме избор-не знам електроразпределителната компания да си има конкуреция, така че продължаваме да си робуваме на монопола, а той както всички знаят последно ще бъде в полза на клиента....най-ме е яд, че има хора, които не знам по какъв начин, но електромерите им си отчитат само една част от консумираната енергия и после  познайте кой ще плати разликата Thinking

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
за 40 дни --> 108 левчета.
Отивам да се катеря по дърветата, че да си откъсна малко  Money

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
И при мен е 100лв. И каква полза да смятам киловатите - все са си 500, пише го в справката, а в последните месеци за същите 500 имам веднъж 57лв, после 65лв, след това 76лв, а сега и 100лв  newsm78

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Аз и през лятото не падам под 100лв. Не ползвам климатик. Електромера ми е от новите, ако има значение. Даже като чета сметки от рода на 37лв.  #Crazy и започвам да се чудя какво не е наред при нас.

# 28
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Еми не е наред, че електромера е нов  Mr. Green отчита всичко и то много, така е програмиран, отчита дори и зарядното на мобилния като че ли е включен реактор. Аз съм с 3 климатици, но със стар електромер. Ама че кожодери  Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 323
Нямам думи направо-сметката за месеца е двойна в сравнение с предходния.Безобразници! #Cussing outХората си правят сметка иразпределение на месечните средства,а сега за да платиш такава сметка,трябва да се лишиш от нещо друго.Защо са ми засекли тока за толкова дълъг период от време,в крайна сметка аз като си взема заплатата е за 1 месец,а не за месец и половина.Монополисти,няма какво да направим. #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт