Биде?

  • 28 628
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 752
Мисля че ако имаш място е по-добре да сложиш 2 мивки, а за бидето какво толкова...мозе самите тоалетни чинии да са комбинирани с биде...нито заема пожецхе място нито пречи...аз нашето редовно го ползвам.

# 16
  • Мнения: 4 380
Абе аз не мога да разбера, защо не се подмивате с душа бе хора?  #CrazyМного по-удобно е.
Как пък не бих се чепила над тоалетна чиния? ooooh! Налагало ми се е на млади години- егати кошмара. ooooh! Това си е живо мъчение за ваши пари.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 866
Щото с душа ти тече по краката...
Ама няма лошо и краката да си измие човек...

Ние сложихме две мивки в едната баня, голям кеф е.

# 18
  • Мнения: 834
Ние имаме биде и аз си го ползвам най-редовно. Друг е въпросът че сме имали и доста смешни ситуации с бидето.

# 19
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Бидето си е добра екстра, ако може да се нарече такава, но не изисква ли отделен бойлер(за топла вода), съответно по-голям разход на вода, а и мястот, което ще заема..(не съм привърженик на идеята комбинирано с тоалетна чиния-мое си мнение).
Аз лично също използвам душа след тоалет.
И все пак ако имах място и средства, вероятно нямаше да си го спестя  Peace

# 20
  • Мнения: 784
Само на мен ли ми се струва, че подмиването на биде е крайно нехигиенично - ако бидето е за индивидуална употреба - разбирам, но всички в къщата (а и гостите, предполага се) да си слагат оаканите дупета (с извинение) на едно и също място - това мога да го приема само ако бидето се почиства с дезинфектант след всяка употреба (и пак ще ме е гнус).

А пък тоалетна чиния с вградено биде или пък капак за тоалетна с чучурче за подмиване - това направо трябва да се забрани от санитарните органи! Само който никога не е мил тоалетна не може да си представи на какви невероятни места прониква мръсотията. Няма просто такъв вариант хората да си ползват тоалетната по предназначение и чучурчето за вода да остане чисто! А пък да се миеш с водата от него е все едно да се миеш с водата, дето е вътре в тоалетната! 


 

# 21
  • Мнения: 1 391
и на мен така ми се струва...

# 22
  • в семейството
  • Мнения: 404
В къщи имаме биде и смятам, че е много удобно. Дъщеря ми например сама си се мие и е много удобно за деца. А пък не смятам, че някой от гостите ще ползва биде на чуждо място  (както и аз  Naughty). Смятам, че е по-добре мивка и биде, отколкото две мивки.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Биде вече никой не слага, а малки санитарни душчета. Така няма да се притесняваш дали чужди хора го изпозлват. Много е удобно за бързо подмиване на дупе изплакване на краката дори банята се чисти лесно

ето така изглежда

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 14:29 от Горгона Meдуза

# 24
Биде вече никой не слага, а малки санитарни душчета. Така няма да се притесняваш дали чужди хора го изпозлват. Много е удобно за бързо подмиване на дупе изплакване на краката дори банята се чисти лесно

ето така изглежда

Такова душче има в къщи и почти не се използва освен за миене на самата тоалетна. Не съм намерила начин за измиване с него без да стана цялата във вода и да не измокря наоколо, затова си ползвам направо душа, ако имах биде бих го ползвала. Определено по-удобно.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
аз много по ползвам и досега не съм ставала цялата във вода . Мен ме е гнус от биде независимо дали ще ползваме само аз и мъжа ми гадно ми е някак си

# 26
  • Мнения: 6 039
егати темата  Sick Sick Sick Sick

тъй като аз имам физиологични нужди повече от 5 пъти на ден, когато съм навън си нося пулверизатор, помпа и други принадлежности да ми заменят бидето

всъщност, нямам биде, не ми трябва. Гащите ми обикновено са нацапани, но какво от това.

този отговор в духа на темата



Collibri, ти с какво се занимаваш? Напоследък буквално бълваш теми в този подфорум. На момента мисля че си в сферата на мебелите, после, че си психолог - не мога да определя

# 27
  • Мнения: 1 391
нещо средно между двете  Grinning
има ли значение?

# 28
  • Мнения: 6 039
чисто любопитство
просто ми се наби на очи, затова

# 29
  • Мнения: 1 391
колежка съм ти  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт