да го будя ли?

  • 2 034
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 483
Никога не съм го будила.

# 46
  • Мнения: 122
и аз съм на мнение че бебо сам ще се събуди,когато огладнее.Нека само да си изгради режима

# 47
  • Мнения: 1 121
Пробвах веднъж, в резултат на което орева света и отказа да яде. От тогава го чакам да се събуди.  Sunglasses

Събуждането понякога го препоръчват през първите седмици, и то не защото бебето ще умре от глад, а защото честите хранения стимулират производството на кърмата Hug

# 48
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Когато огладнее- само ще се събуди

# 49
  • Мнения: 8 917
Здравейте мили мами! Искам да ви попитам да будя ли малкия през всеки 3 4аса,защото ако не го направя ще се събуди след 4-5 а така си нарушава режима на хранене!Беб4о е на 1 месец и 4 дена!

Моят съвет е да не го будиш . Гери никога не съм я будила и сама си изгради режим. Представи си теб някой да те събуди и да ти тикне един хамбургер да хапваш Mr. Green Peace

# 50
  • Мнения: 2 208
Моят съвет е да не го будиш . Гери никога не съм я будила и сама си изгради режим. Представи си теб някой да те събуди и да ти тикне един хамбургер да хапваш Mr. Green Peace

Именно! Единствено бебето е наясно какво иска към дадения момент - дали още му се спи или е вече гладно... и то само си казва  Wink

# 51
  • Мнения: 207
Благодаря много за съветите!!! Grinning

# 52
  • Мнения: 600
А защо трябва да го будиш. Сукането е инстинкт. Дъщеря ми сучеше и заспала. Ние бяхме на АМ. Достатъчно ми беше просто да допра биберона на шишето до устните й. Ако беше гладна - ядеше, понякога с голямо настървение, ако не беше - просто врътваше глава в страни и толкова. Така си спесявах ужасните ревове от глад, когато се събудеше след голям сън, особено преди банята. Не съм практикувала винаги това хранене, само когато видя че съня й е прекалено дълъг и ще се събуди стръвно гладна.

# 53
  • Мнения: 1 081
Да го будиш?! Че защо? Щом не се събужда, значи не е гладно. Радвай се, че спи, че след някой друг месец ще се молиш за малко почивка и ще викаш - "айде, няма ли да спиш"  Laughing

# 54
  • Мнения: 2 818
Ако наддава добре - не го буди!
Ако ли не, особено ако спи с биба в устата, може да пропусне хранения, от които има нужда...

# 55
  • Мнения: 3 069
Не съм будила Вики но той сам, като по часовник се будеше на 3 - 3:30 часа да хапва.

# 56
  • Мнения: 490
Не, в никакъв случай! И от тук прочетеното и от собствен опит, а и баба ми лека и пръст е казвала, че бебе не се буди.
За режим - ще имаш достатъчно време  да му създадеш.

# 57
  • Мнения: 666
Не го буди ще има моменти особено като растат зъбки когато ще се буди и през 1 час за това наслаждавай се на бебо щом си спинка. Ако ака нормално няма от какво да се плашиш а и едно бебе ако е гладно повярвай ми няма да си спи така спокойно.  Laughing

# 58
  • Мнения: 2 096
Аз го будех.. той много  спеше и можеше да не яде и 6 и 8часа.. наддаваше малко за това го будех.. после влезе в ритъм и се будеше сам.. като се нормализираха нещата спрях да го будя..

# 59
  • Мнения: 742
Аз също ще отговоря с "не". Бебето гладно няма да остане. Ще яде щом се събуди. По-добре спокойно, наспано бебе, отколкото изнервено, но пък с режим Naughty Това е принципът, който съм спазвала с моето дете.

Точно казано Wink И аз правех такаSimple Smile

Общи условия

Активация на акаунт