Инфекциозна болница-София.

  • 8 486
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 476
Преди три дни се върнахме от Инфекциозна болница, където бях с Габи. Трябва да ви кажа, че такова гнусно място никъде не съм виждала - мухъл, разпадащо се дърво, рушащите се сгради... Че то повече микроби ще хванеш отколкото да излекуваш там.
Иначе персонала е свестен. Въпреки че накрая ни изписаха с диагноза- бактериална инфекция с неустановен произход. Shocked

Чудя се дали някой някога ще направи нещо да я ремонтират или да я преместят тая болница? Чета по вестниците някакви богаташи си правят сватби за милиони и харчат за глупости. А като /не дай боже/ м се разболеят децата и ги настанят в гнусотията /защото в други болници с разстройство и повръщане не приемали/ как ли ще се почустват? Или си викат лекари да си ги лекуват вкъщи?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 062
Всеизвестен факт.

Пука ли му на някой? Не.

# 2
  • Мнения: 1 877
Да ти кажа,че много хора са алармирали по медиите и е отразявано по Нова,но файда няма.Не знам какво трябва да стане,че да я постегнат тая болница!Само се моля да не му се налага на човек!

# 3
  • Мнения: 1 655
Не строяха ли ново крило на детското отделение към тази болница?

# 4
  • софия
  • Мнения: 163
Незнам за ново крило, но дано да е истина... На нас ни се наложи през месец май да лежим в Инфекциозна Болница с детенце и направо и сега като се сетя за мизерията там, се ужасявам - мухъл, олющени стени тавани, вратата не се затваряше, та се наложи да я подпирам с хартийка, за да стои затворена... Дано все пак се направи нещо за тази болница-  нали там лекуват децата ни все пак! А за сестрите и докторите - не мога да кажа лошо /с изключение на д-р Дървеняшка, мисля че така се казваше /.

# 5
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Детското отделение е в две ... как да кажа... newsm78 двуетажни бараки...
Април месец бяхме там, със страхотно разстройство, направо ме шашнаха - казаха че е дезинтерия или нещо такова...
накрая изследванията бяха отрицателни и ни изписаха и нас с диагноза неуточнена бактериална и-ция Thinking
така и не разбрах какво му е...истината е , че в този период хората масово страдаха от някакъв такъв вирус...
но не разбрах вирус ли беше, или бактерия / неуточнена!!!/ newsm78
мизерията, или по-точно Мизерията! , беше неописуема!!!
Който е бил там знае за какво става въпрос, а който не е бил, дано да не стига  !!! Peace

# 6
  • Мнения: 5 531
Ние също сме лежали там, но не в детското отделение а в отделението за възрастни с варицела - просто се наложи Мария да е изолорана. Наистина персонала е свестен, и лекарите и сестрите бяха много мили и внимателни, но си е мизерия. И посред зима при нас нямаше топла вода - е питайте ме как това дете с тежка варицела и безкрайно много пъпки  съм го мила newsm78. Да не говориме че беше и с ужасна кашлица и почти стигнахме и до пневмония. На никой не пожелавам да стига до там.

# 7
Моя колежка лежа там с детето, безумен ужас и мизерия, наснимала беше всичката гадория. Опитвала се да чисти, щото детето иска всичко да пипа и лапа, но гнусотията - непочистваема. Заварили разпиляна по пода храна, много мрысно навсякъде и едно ромче, вързано с бинтове за леглото... Искали да си излязат на своя отговорност... Не ги пускали, докато не им излязат изследванията.

Така проумях защо някои хора казват, че не бива да се съобщава на лекар за разстройство с повръщане, щото ще те тикнат в инфекциозна....
Ей на, затова хората се самолекуват, защото в обстановка като тази само можеш да лепнеш още някоя инфекция... И разбира се, на кого му пука...
Ония бизнесмените дето дават по 2-3 хил само за да им пее някоя фолк-звезда на сватбата, няма да отидат в тази болница, бъдете сигурни.

# 8
  • Мнения: 1 753
... кошмарно е това. Аз заради това ужасно се страхувам от стомашно-чревни инфекции - за да не ни вкарат в онова нещо наречено болница....  Sick

От един таксиметров шофьор (пък те нали всичко знаят  Wink) разбра, че нарочно държали тази болница в такова състояние, защото щели да я разрушават и да продават имота на `бизнесмени`. Щели да строят нова болница  newsm78

# 9
  • Мнения: 5 531
Ами дано да построят. Но в сегашното състояние болницата е ужасно мизерна. И аз всеки път като се разповръщат се ужасявам да не се наложи да стигнеме до болница.

# 10
  • Мнения: 358
И аз съм била там два пъти с малката ooooh!Освен мизерията, първия път не ни бяха доизлекували, та след седмица влязохме и в Трета градска- с пневмония, а втория път ми държаха детето 5 дни с 39 темп. без лечение, после ей така решиха да й пуснат гентамицин. Добре, обаче съм фармацевт и питам - на какво основание, урината й е чиста, на слушалка гърдите също ShockedГентамицинът дава сериозни лоши последствия. Започнаха с Цефазолин на сляпо, на другия ден на рентген й излезе пак пневмония. И така откарахме 10 дни в този ужас. През това време детето не мръдна от стаята. В това време една малоумница разхождаше напред- назад болното си от вирусен менингит дете в коридора непрекъснато, защото й било омръзнало в стаята. Никой не й направи забележка. За последно искам да кажа, че лекарите коментираха и смъртен случай на дете, няма да споменавам имена. Молела съм се на Господ всяка минута от престоя ни там и разстройството и повръщането са най-големия ми ужас!

# 11
  • Мнения: 3 146
Като чета всичко тук, се чувствам като африканците, дето ги дават напоследък в Спешно Отделение... Тъжно и страшно...

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и аз съм била там. през 2004г. за 3 дни с малчо. Е, няма такава "болница". НЯМА  Sick. И не целия персонал е свествен. Само 1-2 д-ри и пак толкоз сестри.

# 13
  • Мнения: 6 315
Март месец миналата година и аз бях там с детето. Благодаря на Господ че случихме на топло време, иначе щяхме да умрем от студ. Имаше баня със студена вода към стаята. Прозорецът на банята беше счупен, а между пода и вратата към нея - 10-15 см дупка.

Детето беше с абокат на крачето и не е слизал на земята изобщо - чистехме си сами с някакъв изоставен парцал. Благодаря на Господ, че не пипнахме някаква друга инфекция. Плочките по стените бяха изпопадали на доста места, за пода да не говорим. Ужасна мизерия!

Лекарите и сестрите бяха изключително внимателни, само дето в епикризата която ми дадоха после имаше грешни неща, но както и да е.

# 14
  • Мнения: 5 531
Шани  сега като се връщам една година назад, и стигам май до твоят извод и за персонала. Нас ни преглеждаше основно д-р Палиева, тя беше завеждаща на отделението в което лежахме, и една педиатърка. Те  бяха много мили и внимателни и действително реагираха бързо и адекватно на състоянието на Мария. Но от останалите лекари не бях очарована.

Общи условия

Активация на акаунт