Кърмили ли сте някога друго бебе?

  • 1 940
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
    Никога не съм изпадала в подобна ситуация, но много пъти съм се замисляла над въпроса.
    Откакто родих около мен се навъртат все майки с бебета - кои по-големи, кои по-малки, кои на кърма, кои на АМ. Някой път си задавам въпроса ами ако някоя майка ме помоли да и кърмя бебето  Shocked, аз какво ще и отговоря, как ше реагирам  newsm78 Незнам, просто незнам. Хем ми се иска, хем малко ме е страх, така като не е мое  Crazy Много странно бих се чувствала в подобна ситуация  ooooh!
    Вие какво мислите по въпроса Кърмили сте някога друго бебе, Бихте ли го направили, ако някой ви помоли. Или резервния вариант - изцеждане и даване на кърмата. Май е по-удачно, а ? Тази темичка ми се върти доста време в главата, незнам защо, и все нямам време да я напиша.
    Дано не предизвикам спорове по темата. Нямам лоши намерения към никого. Дано ме разберете. Още веднъж ви моля - нека не спорим (за и против) а да погледнем откъм добрата страна на нещата.

# 1
  • Мнения: 394
аз нямам нищо против.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
 Joy Не само, че съм кърмила, но и снимков материал имам  Blush Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144996.msg2774359#msg2774359

# 3
  • Мнения: 393
Бих кърмила само, ако познавам бебчето и родителите Naughty В другия вариант -изцеждане- съм го правила вече Laughing

# 4
  • Мнения: X
Нямам нищо против, но не съм го правила. Моята приятелка, с която родихме на една дата, веднъж на майтап пробва да кърми моето бебе, но човека отказа, но май защото току-що го бях накърмила аз и не беше гладен.

# 5
  • Мнения: 857
Бих се изцеждала,ако кърмя и моето едновремнно

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз бих,ама то за моето много-много няма,пък незнам откъде ще събера за още едно Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 760
Опитах, но с доста по-голямо кърмаче - принцесата на Мери. Госпожицата ме изгледа с хладно неодобрение. Мома с претенции  Laughing За сметка на това моята ламя с удоволствие посука от Мери  Wink
Ако познавам майката не виждам никакъв проблем. Ако не я познавам - идея нямам как ще постъпя...  Thinking

# 8
  • Мнения: 318
Когато родих първата си дъщеря още докато бяхме в болницата на майчето до мен не и беше слязла още коластрата и тогава ме помоли да накърмя и нейното бебче.Аз естествено го накърмих с yдоволствие.А иначе съм давала и  изцедена кърма за дрyги бебета,докато бяхме в болницата.Това е въпрос на хyманност.

# 9
  • Мнения: 753
Мисля, че бих се привързала много към бебето и бих понесла "раздялата" тежко Sad((
Затова бих цедила за друго бебе.
Може би бих кърмила в случай на крайна нужда - много ниско тегло, болно бебче, животоспасяващо кърмене и др.
И аз от 6-7 месеца съм се замисляла по темата Wink
 Peace

# 10
  • Мнения: 4 451
Мисля, че бих се привързала много към бебето и бих понесла "раздялата" тежко Sad((
Затова бих цедила за друго бебе.
Може би бих кърмила в случай на крайна нужда - много ниско тегло, болно бебче, животоспасяващо кърмене и др.
И аз от 6-7 месеца съм се замисляла по темата Wink
 Peace
Абсолютно съм на същото мнение. Peace

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Два пъти ми се е случвало Grinning
Веднъж с една приятелка на майтап си разменихме бебетата, които хич не бяха бебета вече - на годинка бяха, съответно не проявиха никакъв ентусиазъм да сучат от друг освен от мама и се пуснаха веднага щом разбраха, че не си е тяхното Laughing
Вторият път беше миналото лято - насред сватбата на братовчедка ми Mr. Green Нейният брат имаше 2-месечно момиченце тогава, което също беше на сватбата. Майката беше взела изцедена кърма и смяташе да храни от шише, което никак не беше прието добре от бебето, а тя твърдо не желаеше да кърми на сватбата. Бебето в крайна сметка си беше изяло млякото, но беше много нервно и неспокойно и плачеше (търсеше си успокоението и приспиването) и тя на майтап ми предложи да го накърмя Laughing Не чаках друга покана - уверих се изрично, че няма да има нещо против и се кърмихме. Мога да ви кажа, че сме отнесли повече снимки, отколкото Буш на посещението си Joy Всички бяха безкрайно умилени, а една от приятелките на булката (която не е женена и няма деца), каза простичко, че това е най-красивото нещо, което е виждала Grinning

# 12
  • Мнения: 1 432
В родилното,когато Мом4и бе6е на 2 дена ,една акушерка дойде да го поиска,за да го даде на друга майка  с много мляко.Тънката и мисъл била да я изцеди ,4е има голям капацитет.Беше 4.350 кг.Е ,не го дадох   Naughty,аз му бях достатъ4на.
Но с колямо удоволствие бух накърмила друго бебе,което се нуждае  Peace.Не мога да си представя да дам моето,връхлита ме ревност  Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 1 924
Не съм , но за малко щях. Една близка приятелка, която роди месец след мен, имаше проблем с кърмата и бяхме тръгнали да се уговаряме аз да го кърмя, вместо да му дава добавка, но като се запознах по-обстойно със случая, преценихме, че е по-добре тя самата да си слага дъщеричката по-често да суче, за да не й намалее съвсем лактацията.Та сега се кърмят успешно, не се наложи да се включвам.

# 14
  • Мнения: 1 531
на мен ми е прекалено интимно  Heart Eyes

бих цедила
  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 1 481
Естествено, че бих накърмила друго бебе, ако ситуацията го налага!
Ако става въпрос за нещо по-дългосрочно, мисля, че бих се цедила... за да не се привържа прекалено много.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 088
 и на мен ми е прекалено интимно, не бих могла...ако обаче имах много кърма и можех да цедя - с удоволствие...

# 17
  • София
  • Мнения: 12 228
      Не, но не бих имала нищо против. Виж моите мадами трудно бих си ги дала на друга, а и предвид че вече сме на годинка май няма и да пожелаят. Иначе в болницата веднъж им дадох изцедена кърма от друга близнашка мама с която бяхме заедно, защото това ми беше първия ден с тях след реанимацията и още не ми беше слязла изцяло кърмата. Повече не се наложи  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 321
И аз нямам нищо против.За сега само съм давала изцедена кърма на друго мамче. Peace

# 19
  • Мнения: 11 003
Ако се налага спешно, бих опитала. Иначе не мога да си представя друга майка да кърми дъщеря ми.

# 20
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Joy Не само, че съм кърмила, но и снимков материал имам  Blush Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144996.msg2774359#msg2774359
[/quote
]
Нещо не мога да намеря снимката.
А иначе бих накърмила друго дете, стига майка му да е съгласна.

# 21
  • Мнения: 888
И аз не успях да отворя снимката!  Confused

А иначе пробвах 1 път да накърмя едно бебенце в Родилното, което не искаше да се храни от майка си, която имаше проблеми с гърдите...и понеже моето бебче лакомо папкаше, а и явно имах мляко, тя ме помоли да опитаме дали ще суче малката, само че тя изобщо не пожела; пробвах да и цръкна в устенцата, но нищо не се получи, никакър интерес не прояви, а имах голямо желание; доколкото знам, детенцето за съжаление и след изписването не е искало да суче, но майчето доста време- мисля около 6 месеца се цедеше, за да и дава кърма! 
За кратко време бих кърмила, защо не- стига да има кърма, но за дълъг период- надали- ангажимент си е сериозен, а и аз съм с две малки маймунки...няма да се справя дълго... Thinking

# 22
# 23
# 24
  • Бургас
  • Мнения: 613
Много е готина Simple Smile
Иначе по темата: бих накърмила друго бебе, но не бих дала Мария да бъде накърмена от някой друг.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 457
Много хубава снимка  Grinning Heart Eyes

Да, кърмила съм друго бебе - племенника ми и то само за 5 мин.  Grinning Със сестра ми си разменихме бебетата, защото в началото моята мома не искаше изобщо да засуче. Мислех, че след като сестра ми има много кърма, ще засуче по-лесно от нея, но НЕ - момата отказа и на леля си  Laughing

# 26
  • Мнения: 875
и аз не съм, но с удоволствие бих. като видя малко бебче, което плаче и не могат да го успокоят ми идва да го гушна и да го накърмя веднага.

# 27
  • Мнения: 4 915
Кърмила съм веднъж. Бебе на приятел на съпруга ми, на около 10-на дни. Повикаха ме да помогна на майката, че бебето не успявало да засуче - плоски зърна. Засука от мен, майката бе ентусиазирана да го види, че все пак желае и умее да "дърпа" от гърда.

Не ми беше странно, а мило. А голямата щерка - тогава на около 1,6 г., изревнува доста.  Laughing

# 28
  • Мнения: 789
Не съм, но като видя някое малко бебче дето са му тикнали шишето с АМ, ми се иска. Но само ми се иска, не бих го направила.
Иначе готина снимка  Peace

# 29
  • Мнения: 2 614
Да, кърмила съм, и пак бих кърмила! Кърмих сина на една приятелка. Бяха и казали (педиатъра, разбира се) че детето не можело да засуче и се изплъзвало ОТ зърното, прозвуча ми странно, но нищо не казах. И друга форумска мама и предложи аз да го пробвам - е, засука и то не веднъж сука, и не се изплъзваше!След тези няколко опита, незнайно защо направихме пауза, и аз не му бях давала 2-3 месеца да суче, и следващия път като пробвахме той беше забравил  Sad

А Калина веднъж я бях предложила на приятелка, която постоянно беше със запушени зърна.Тя като видя "мъми" и веднага се насочи, но като "подуши" че не е нейното и се отдръпна, после никоя сила не можеше да я накара да засуче от друга майка!  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 541
На мен пък още в родилното се случи, едно дете беше изоставено и доста по големичко и засука веднага от мен, така успя да отпуши запушените ми канали и да ме облекчи, даваха ми го няколко пъти. Така с моето бебе станаха "млечни братя"  Laughing

# 31
  • Мнения: 4 242
Първо в родилното, на една съфорумка щерката накърмих и кърмих докато бяхме там, само и само да спим нощем. Детето уж не искаше да суче според майката, а всъщност се справяше добре, проблема беше неувереността на мама. Така и не продължиха след изписването впрочем.
После на комшийката щерката, която роди 4 месеца след мен, кърмата и не беше слязла и детето гладно, а не искаха да започват с АМ, помоли ме "Нахрани я, гладна ми е рожбата!" аз само това и чаках. Ходих няколко дни докато жената се успокои и кърмата и си дойде.
И последно на Мъни куклата, на курса в Майчин дом решихме къде на майтап къде на истина да опитаме големите кърмачета как ще реагират изобщо, малката лакомница Маги не се подвоуми, беше невероятен купон и най- вече удоволствие. Ива като видя Маги да суче се лепна на другото тити веднага, та си имаме страхотни тандемски снимки Heart Eyes Мъни дай поща да ти ги пратя пиле. Пък мога и тук да ги лепна, колко му е  Joy
Въх дали нямаше и друго бебе дет съм кърмила?  newsm78 Нещо изветрявам напоследък.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Няколко пъти кърмих дъщерята на братовчедка ми. Тя си спря кърмата и малката е на АМ от 7-ия си ден. Сега вече не иска да засуе, но когато беше по-малка много и се услаждаше. Бих кърмила и друго бебе стига да познавам майката и детето  Wink

# 33
  • Мнения: 5 393
Не, никога не съм кърмила друго бебе освен моето.Не знам как бих реагирала, ако някой ме помоли-мисля, че няма да откажа.

# 34
  • Мнения: 337
аз кърмих племенничката ми, имат 2 седмици разлика с моя шон , тя е с добавка и вместо добавка АМ добавка от мен Grinning,но понякога се дърпа и се сърди незнам дали е защото надушва ,че не съм майка и или просто я домързява.Сега и цедя сутрин и вечер,от шише не отказва.А на мен ми се наложи да отсъствам 4-5часа оставих цедена кърма ,но той не знае какво а прави с биберона и го закарали на леля му да го накърми,първо засукал,но за 3секунди и после рев.С големи претенции Mr. Green
Чувството си е страхотно ,благотворителност в най- висша степен Grinning

# 35
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не мисля, че бих се чувствала комфортно да кърмя чуждо бебе, а още по-малко да дам моето на някой да го накърми.
Мисля че бях чувала, че в някой страни, бебетата яли от една майка се считат братя и сестри и не могат да се женят помежду си после.  newsm78 Вие чували ли сте го това?

# 36
  • Мнения: 2 818
Да, веднъж, племенницата ми. Бяха се върнали току що от родилното и аз не успях да обясня как точно става на майката... Опитваше се 2-3 часа и накрая прати да купят АМ. Аз и предложих да я накърмя, за да се успокои и пак да пробват... За съжаление така и не засука добре малката и тя кара на изцедена кърма, после АМ....
За постоянно бих, но много ще зависи от родителите.
Иначе аз съм закърмена от чужда гръд  Laughing Услужлива помпа съм била  Mr. Green (И много искам да намеря жената...)

# 37
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мисля че бях чувала, че в някой страни, бебетата яли от една майка се считат братя и сестри и не могат да се женят помежду си после.  newsm78 Вие чували ли сте го това?
Да, разпространено е в арабския свят и действително децата се считат за братя и сестри.

# 38
  • Мнения: 4 242
Мисля че бях чувала, че в някой страни, бебетата яли от една майка се считат братя и сестри и не могат да се женят помежду си после.  newsm78 Вие чували ли сте го това?
Да, разпространено е в арабския свят и действително децата се считат за братя и сестри.

И не само в арабския. Майка ми цял живот ми повтаря че съседчето ми е млечен брат понеже е сукал от нея многократно. Мисля че се счита за роднинство заради живите клетки в кърмата.
А на второто бебе което кърмих бащата е арабин, до ден днешен ме има за втора майка на дъщеря си, искаше да ме снима и да прати в Сирия да видят втората майка на Ясмин Mr. Green, жена му (тукашна) не позволи. А, още нещо интересно макар и встрани от темата, колкото пъти отидех да видя как са детето и майката, той търчеше да ми слага софри, купища храна  Joy, понеже аз съм хранила детето му, той бил длъжен мен да храни, падаше голям смях с това семейство.

# 39
  • Мнения: 3 760
Мери, изтипосай тук една снимка! Толкова бяха сладки дечицата  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 532
Ами да.С една приятелка си ги менкахме миналото лято и си цокаха дребчовците.Тази година пак опитахме,но те бързо,бързо се отказаха  Simple Smile
А на морето,в един басейн кърмих дребсъна и си говорихме едновременно с едно непознато 4 годишно момиченце.Обяснявам аз,че тук има мляко и всички майки така,когато имат бебенца и т.н.Точно тогава ме достраша, да не би да  поиска да опита  Laughing
То не за друго,ама баща и беше някъде зад нас,ще припадне човека  hahaha ,ще ме арестуват  Laughing
Ама тя заключи,че не обича мляко и така.
и аз не съм, но с удоволствие бих. като видя малко бебче, което плаче и не могат да го успокоят ми идва да го гушна и да го накърмя веднага.



Чувствала съм се по същия начин   Hug

# 41
  • Мнения: 280
Да,кърмила съм поне 3 други бебета.Още като кърмих дъщеря си и излизах с майки,които имаха задръжки да кърмят на обществено място.Вярно,познавам и децата и майките.Но,ако се налага,бих кърмила и непознато бебе.
А сега,с мъничкия,имам много близки приятелки,които също са с бебета и мога да разчитам на тях,ако съм го оставила на сестра ми даго гледа,те да го нахранят.Налагало се е няколко пъти и е сукал от три други мами.Нали още е мъничък и  за него сукането е основно ,за да се нахрани Grinning

# 42
  • Мнения: 4 242
Злати супер сте  Hug

Мъни ей ги на и трите Grinning малко мътни че нали са от телефон, ама скъпи  Heart Eyes
http://www.bgphoto.net/photos/673/o633207055317812500.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/673/o633207056211093750.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/673/o633207056366718750.jpg

# 43
  • Мнения: 280
Мери,ти още ли я кърмиш Ива?Мислили ли сте за отбиване,или се чувстваш добре и се ориентирате към кърмене в тандем?

# 44
  • Мнения: 1 873
Пробвала съм, но бебето не искаше. Grinning

# 45
  • Мнения: 3 034
да, близначките на една приятелка.

но това беше преди 4 год.
и сега бих накърмила друго дете.

# 46
  • Мнения: 758
Да, със сестра ми си разменихме бебоците. Имат 5 месеца разлика. И двамата сукаха с кеф. Само аз се притеснявах, защото на фона на моето двумесечно бебе нейният юнак изглеждаше огромен  Grinning

# 47
  • Мнения: 4 242
Мери,ти още ли я кърмиш Ива?Мислили ли сте за отбиване,или се чувстваш добре и се ориентирате към кърмене в тандем?

Злати, кърмим се и няма изгледи за отбиване, макар кърмата ми да е намаляла значително. Зърната ме болят доста все още, но не толкова че да ме накарат да отбия. Иначе като цяло се чувствам добре. Имам контракции доста, но аз и с предишните бременности бях така, на лекар не съм споделила  още, понеже тук разбиране едва ли ще намеря. Определено се стремя към теандемското, пък каквото рекъл Бог!

# 48
  • София
  • Мнения: 369
Мери, живи и здрави да сте!!!

аз кърмих сина на брат ми, че жена му получи мастит, но само за два три дни, защото ме хапеше доста и ме разрани... честно казано бих продължила още - много ми беше мъчно за мъника, но енергията между двете семейства не беше подходяща... Живи и здрави да са - той е едно усмихнато момченце Simple Smile
И при мен идва тая емоция - да прилаская плачещо бебе  Simple Smile   но едва ли бих дала на всяко... още повече ,че още си кърмя моето слънце  Peace

живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт