Могат ли жените с хранителни разстроиства да бъдат майки?

  • 1 090
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Аз съм бивша болимичка,ако има бивши!Естествено в резултат имам нарушена менструация ,напоследък се нормализира,но...сигурна съм ,че след толкова години злоупотреба с органиэма нещата няма да са наред,а така искам вече да си имам бебе!На 29 съм ,което не улеснява нещата...Не,че сме правили реални опити и да не се е получавало,но аз вътрешно съм си обедена ,че нещата няма да са наред и се страхувам даже да опитам!Ако можете и энаете посъветвайте ме има ли нещо по-специално,което да энам или да правя...?!

# 1
  • Мнения: 2 100
Мисля, че би трябвало да разговаряш с лекар по този въпрос. Искрено се надявам да няма проблем! Ще следя темата с интерес! Желая ти успех  Hug

# 2
да! изобщо не се притеснявай, опитвайте редовно. това, че цикълът ти не е толкова редовен не е пречка, овулация може да няма всеки месец, но все пак я има и колкото по-често правите сеь, толкова по-голям е шанса да нацелите правилния момент  Wink това не значи да не се консултираш с лекар - направи го, за да види дали хормоните са налице, въпреки че шанса да са в нива на жена без такива проблеми е много малък! и все пак: да, можеш  Simple Smile късмет ти желая  Simple Smile

П.П. това го пиша след като повече от 15 години моя страшно близка приятелка живя с това заболяване, беше 40 кг в добрите моменти, тотално зле. сега има син на 4 години  Wink

# 3
  • Мнения: 17
С приятелят ми сме заедно от 8 години предложи ми и брак преди няколко,но според мен момента все не беше подходящ-още не сме се стабилиэирали финансово,не ни е потръгнал биэнеса това не е ,онова не е...Всъшност питам се дали не си търся оправдания,защото вътрешно не съм обедена,че това е човека с когото искам да съм и от когото да имам деца или просто съм една много объркана личност ,коята не знае какво иска

# 4
  • Мнения: 415
Ей сега на филмчето една жена с бивша анорексия ражда - не догледах, обаче единствения проблем беше, че имаше едни припадъци и при нормално раждане можеше да попречи...

Обаче виждам току що си писала, че имаш и друг проблем, ако може така да се каже, и той не е за пренебрегване де, но 8 години ми се струват доста за да прекараш с някой, който сигурно не е човекът, дали имаш някакви сериозни причини да мислиш така...

# 5
  • Мнения: 17
А всъщност на лекар -генеколог ходя редовно даже утре имам час за да потвърди ,че на пръв поглед всичко е наред-направих си всички предварителни профилактични прегледи и за сега всичко е наред,но...аз винаги си имам едно на ум
Ей сега на филмчето една жена с бивша анорексия ражда - не догледах, обаче единствения проблем беше, че имаше едни припадъци и при нормално раждане можеше да попречи...

Обаче виждам току що си писала, че имаш и друг проблем, ако може така да се каже, и той не е за пренебрегване де, но 8 години ми се струват доста за да прекараш с някой, който сигурно не е човекът, дали имаш някакви сериозни причини да мислиш така...

# 6
  • Мнения: 17
Всъщност истинските причини са ми в "канбанарията",но за съжаление не съм ги прозряла изцяло още.Ясно е обаче едно имам прекалено властна майка,която не ме е оставяла никога да имам собствено мнение,защото единственото вярно е нейното собствено,така че всъщност моя приятел не е господин съвършенство,но ме обича и аэ се чувствам добре с него

# 7
не искам да ти давам съвети, моят опит е от 5 годишна връзка, не бях убедена, излязох от тази връзка и това за мен е най-умното нещо, което някога съм правила, защото послушах сърцето и инстинкта си. но трябва да си наистина наясно със себе си, когато взимаш такова решение и мисля, че също е важно да си наясно, че може да следва един неясно колко дълъг период сама... ако продължаваш да смяташ, че не е той човека, тогава си тръгваш. но ако е емоционално решение на момента, мисля че не е добра идея. помисли и отдели инерцията на дългите връзки от чувствата, зависи кое надделява... и да не забравяме, че често осъзнаваме какво сме имали, чак когато го загубим, та мисълта ми е - помисли добре как ще е без него  Simple Smile за другото ти казах, можеш да си имаш бебе  Simple Smile по въпроса с властната майка те рабирам напълно... обаче ако си във връзка, за да се спасиш... пак те разбирам напълно, но не е решение. аз заминах... така се отървах и от двамата  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 415
Всъщност и аз заминах и това ми даде възможност да размисля, но моето беше далеч от 8 години, все си мисля, че има значение...
И съвсем не съжалявам, нямаше нищо от тези неща които оценяваш чак когато загубиш - не загубих нищо, напротив спечелих, но просто разликата беше, че той ми влияеше и не можех да преценя трезво всичките минуси на тази връзка.
Твоят случай като гледам не е такъв иначе щеше да се оплачеш Simple Smile

# 9
  • Мнения: 6 607
То много сложно при теб.За болимията и последствията от нея - лекар.
Пишеш ,че си от 8 год. с приятеля си имате общ бизнес  newsm78 чустваш се добре с него ,а обичаш ли го?
Помисли си ако той сега ти каже ,че не иска да е вече с теб как ще се почустваш.И ако усетиш болка при тази мисъл значи 8 год не са загубено време.
Финансовите проблеми ги остави на заден план ,парите никога не стигат .А, майка си направо я прати в 9 глуха.

# 10
  • Мнения: 1 733
То много сложно при теб.За болимията и последствията от нея - лекар.
Пишеш ,че си от 8 год. с приятеля си имате общ бизнес  newsm78 чустваш се добре с него ,а обичаш ли го?
Помисли си ако той сега ти каже ,че не иска да е вече с теб как ще се почустваш.И ако усетиш болка при тази мисъл значи 8 год не са загубено време.
Финансовите проблеми ги остави на заден план ,парите никога не стигат .А, майка си направо я прати в 9 глуха.
Peace

# 11
  • Мнения: 3 499
Не мисля, че има някаква пречка. Просто трябва да престанеш, дано все още да си "бивша". Защо не почнете с опитите? Не виждам какво пречи? Пък и е налице възможността да се консултираш с лекар. Имам приятелка, бивша булимичка, която в момента е в 8 месец и всичко върви перфектно.

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Чисто физически погледнато и само на въпроса за бременност - ако менструацията се възстанови и няма някакви сериозни поражения върху тялото (обикновено няма при булимията специално), няма причина да не можеш.
Но е добре да си под непрекъснат контрол от лекар - защото си дай ясна сметка какво те очаква, увеличеният апетит по време на бременност, промяната на тялото, хормоналните колебания. Тези неща се отразяват непредсказуемо на жени с хранителни разстройства, а няма връщане назад при една бременност - детето зависи от теб и от правилния ти начин на хранене.
Ако имаш и емоционални колебания във връзката, е добре да помислиш дали това е най-подходящият момент в живота ти за появата на бебе (макар че както е казал поета, за смърт, раждане и данъци никога не настъпва подходящ момент)

# 13
  • Мнения: 27 524
Хедра, както винаги, го е казала прекрасно  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 081
Хедра правилно ти е казала за бременността, но според мен ти самата никак не си наясно какво точно искаш. От 4 постинга имаш 4 различни мнения, добре си помисли, защото бебето не можеш да го върнеш, стане ли, станало е! Успех и дано всичко с приятеля ти бъде наред и да имате едно прекрасно бебче догодина и стабилна и красива връзка. (Майка си я отсвири, подозирам, че по-голямата част от проблемите си дължиш на нея, така че никакво внимание, споделяне и съобразяване. Първо се изясни със себе си, после действай смело.)

Общи условия

Активация на акаунт