Отговори
# 15
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Диана, а годината е 1980. /вече избягвам да казвам коя година съм родена, щото като започна със "хиляда деветстотин и ..." и то излизам като някоя древна бабичка, родена миналия век hahaha/. Нещо друго ако потрябва- на линия съм Peace

Хич и не се притеснявай от годината, та ти си още малка. Моята братовчедка е 82-ри набор и я имам за бебе (ами нали помня как сме и сменяли пелени със сестра ми). Ние дето отиваме към баби, какво да кажем... Ама то май няма в тази тема на моите години.
Хайде, лек ден от мен на всички.

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 13:36 от М_е_г_и

# 16
  • Мнения: 296
Здарвейте и от нас!
Ние сме в 447 блок.Другото миосля че го имаш.

# 17
  • Мнения: 3 695
Здравейте!
Някой знае ли къде в Младост мога да намеря елда, ама не на каша, ами натурална. Искам да направя домашна каша, че тази, която купих на "Bebi" e  със захар, а аз уж четох какво съдържа ама съм го отспала това, а не искам да давам захар.

# 18
  • Мнения: 214
Здравейте момичета днес ми изкараха акълите че малката има анемия и за да не се цитирам ще ви помоля да погледнете таз темичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=208808.0
 

# 19
  • Мнения: 2 274
Здравейте!
Някой знае ли къде в Младост мога да намеря елда, ама не на каша, ами натурална. Искам да направя домашна каша, че тази, която купих на "Bebi" e  със захар, а аз уж четох какво съдържа ама съм го отспала това, а не искам да давам захар.
Елда съм виждала да продават в магазините за диетични храни и по щандовете за такива храни в хипермаркетите. Едно време съм виждала в един магазин за диетични храни по Екзарх Йосиф / точно срещу Халите /, но това беше преди 4-5 години! Успех в търсенето!
  Black_Kitty, хемоглобин под 100 не се счита за анемия, доколкото знам, но е нисък! Боил е на 9 месеца почти, а до преди 2-3 дни не искаше повече от 80 грама пюре и после си досукваше! Вече яде по 120-130 гр  Mr. Green и после пак се кърмим! Следобед яде каша с пасиран пресен плод! През деня му давам да гризка плодчета и така сме от 7 месец. Давай и пресни плодове да хапва  Peace!
  Иначе ние се захранихме с оризова каша и картофено пюре седмица преди да стане на 6 месеца, защото имаше разстроийство от много време и не минаваше от нищо / накрая спря като поникнаха зъбите/. Давах 2 дни пюре, а после въведох и кашата. Но не мисли че е ял много от тях - по 3-4 лъжички! На 6 месеца хемоглобинът му беше 112. Цял месец кара само на това и кърма. Седмица преди да стане на 7 месеца започнах да добавям и други зеленчуци към картофа и да давам череши, а после и кайсии. Така цял месец пак. Само към средата на месеца направих зел. пюре със домашен пилешки бульон, но без месо и да съм давала 3-4 пъти така. Седмица преди 8 месец въведохме глутена с обик. бисквити, а на 8 м. дадох за първи път месно пюре. Сега редувам месно със зел. на обяд+цица, а следобяд каша+цица. И аз нямам зор да замествам хранене все още. Жълтък не съм давала, а също и плодови пюрета / само пасирани пресни плодове/. Педиатърката ми знае и каза, че няма значение, че не сме заместили ядене, важното е че детето хапва и е жизнено, а това че още кърмя е идеалния вариант според нея   Peace!
  Не се тревожи за малката и не я насилвай да замествате хранене. Можеш да я пробваш с месно пюре скоро, може и да и хареса  Mr. Green! За жълтъка - не бих бързала!

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 13:31 от benighted

# 20
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Здравейте!
Някой знае ли къде в Младост мога да намеря елда, ама не на каша, ами натурална. Искам да направя домашна каша, че тази, която купих на "Bebi" e  със захар, а аз уж четох какво съдържа ама съм го отспала това, а не искам да давам захар.

Мисля, че на Хит-а съм виждала - след като минеш зеленчуците, или в първото или второто "коридорче", при диетичните продукти, може да те ориентират овесените ядки - те се виждат отдалеч.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
Здравейте от нас и честита нова темичка Hug

benighted,много са ти сладки юнаците на аватара Heart Eyes

Нашата почивка не беше точно почивка.На 5-я ден се наложи да влезем по спешност в болницата с Калоян.Получи херния от страната на задържаното тестисче/не беше слизало от раждането му и ни предстоеше планова операция в Пирогов в края на август/.Та,по средата на почивката го оперираха моето момче и почивката беше дотам Cry.Лежахме в Добричката болница 3 дена и после доизкарахме "почивката" при баба му и дядо му в Добрич.Слава богу,вече всичко е наред.Много бързо се възстанови след операцията Praynig
Иначе,преди това успяхме да направим няколко плажа и може да се каже,че поне видяхме моренцето Laughing
Ще ви пусна после снимчици от нашата "почивка".

Целувки на всички дечица Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 62
здравейте искам да се включа при вас.и аз съм от младост.казвам се Мария.ще ставам майка през октомври.ето отговорите на въпросника за включване:
  1.В кой район на Младост живеете?-живея в блок 302 до Кауфланд
  2.Име и дата на раждане?-Мария,10.11.1986г.
  3.Ако сте бременна: термин и евентуален пол на бебчето?-27 октомври 2007,твърдят че ще е момченце.
  4.Име и рождена дата на детенцето/децата ви ?-нямам други деца,сега ще ми е първото.

# 23
  • Мнения: 62
може би трябва да разкажа нещичко за мен.на 20 години съм.щастливо омъжена.работя във фирма за обзавеждане.моят съпруг ми е колега.уча икономика в нбу.в младост живеем под наем.ако се питате защо толкова рано ще имам дете-не беше планирано,за тази година,но исках да родя преди да завърша,за да права кариера след това без да се налага определено време да съм в къщи за да си гледкам детето.много съм съм щастлива че ще ставам мамче.друго за споделяне не се сещам.

# 24
  • Мнения: 214
здравейте искам да се включа при вас.и аз съм от младост.казвам се Мария.ще ставам майка през октомври.ето отговорите на въпросника за включване:
  1.В кой район на Младост живеете?-живея в блок 302 до Кауфланд
  2.Име и дата на раждане?-Мария,10.11.1986г.
  3.Ако сте бременна: термин и евентуален пол на бебчето?-27 октомври 2007,твърдят че ще е момченце.
  4.Име и рождена дата на детенцето/децата ви ?-нямам други деца,сега ще ми е първото.

Здравей и добре дошла!!!
Благодаря за отговорите на въпросите и за това че си главувала в анкета ни!!!
Ако имаш някакви въпроси към нас маите относно кърмене и бебчета заповядай питай а и мисля скоро да предложа на момичета да си организираме една малка срещичка ама като гледам как ги няма хич май ще отпадне за есента а и ти ще си добре дошла тамън ще се запознаеш с нас и ще можеш да ни опознаеш от по рано.

# 25
  • Мнения: 3 695
Добре дошла на marusj и леко добременяване!   bouquet

# 26
  • Мнения: 69
здравейте и от мен  Hug
много ми хареса темичката ви и реших да се разпиша, въпреки че ми е още много рано да съм тук. част съм от едно  скорошно семейство, което ще стане и по-голямо живот и здраве догодина Heart Eyes
с мъжа ми цял живот сме живяли в другия край на софия, но от няколко месеца вече сме самостоятелни и ваши съседи - в Младост. Много ми е непознато и странно, никой не познаваме, но се надявам това да се промени Simple Smile
Иначе за бебчо много се вълнуваме, не ми разрешават да казвам, а то не се търпи Grinning Поздрави от мен  Hug

пп.ето и моите отговори
  1.В кой район на Младост живеете?- Младост 3
  2.Име и дата на раждане?- Николета, 20.06.1981
  3.Ако сте бременна: термин и евентуален пол на бебчето?- 19-ти март, не се знае още
  4.Име и рождена дата на детенцето/децата ви ? - н/а

# 27
  • Мнения: 214
Добре дошла на Къдричката и се надявам да се забавлява с нас

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Добре дошли на новите мами!   bouquet  bouquet  bouquet! Надявам се да ви я уютно при нас! КАто гледам и двете живеете в Младост 3 и може и да се виждаме по - често.
Black_KItty защо да не се пробваме да се срещнем. Може пък да се съберем.Знае ли човек? Не пречи да пробваме. След това пък по-големите дечица ще тръгнат на ясла и ще останете бебоците. Нека всеки каже какво мисли.

# 29
  • Мнения: 214
Black_KItty защо да не се пробваме да се срещнем. Може пък да се съберем.Знае ли човек? Не пречи да пробваме. След това пък по-големите дечица ще тръгнат на ясла и ще останете бебоците. Нека всеки каже какво мисли.
Ами незнам как ще се събереме като повечето мами не са си в София нали нашия квартал е известен като квартала с най много хора от провинцията и ако се замислиш то наистина е така иначе нямам нищо против да се събереме ама едвали ще сме повече от 6 7 майчета на таз среща

Общи условия

Активация на акаунт