късмета да си емигрант

  • 7 147
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Не знам откъде да започна-само плача безутешно и проклинам мига,в който позволих на съдбата да ми погоди този номер-да емигрирам  Защото:

1.Родих тук дете ,на което отказват детски ,защото съм емигрант /въпреки ,че на наши познати са им ги дали,а те дори и визи нямат,тоест чакат за 3 годишни,а ние вече отдавна сме с такива/

2. Покупката на къщата май се проваля,защото ни спъват mortgage-а именно заради визите. А до преди 2 год не е било така. Сега си стоим с всичките пари и се чудим какво да ги правим.

3. 4 пъти ми отказват да ни запишат час,за да прехвърлят визата на детето в паспорта й,а по пощата отнема поне 6 месеца. Тоест аз искам да им дам 250 паунда за 15 мин работа,а те се дърпат. Тоест май няма да мога да си ида до Бг,за да видят роднините бебето,а ще трябва да стоя вързана в скапаната страна,защото не мога да пътувам с бебето.

4. Да не говорим,че трябва да си изнесем юли ,а не знам къде да ида с бебето. Разчитахме до тогава да купим къщата или поне аз да си ида с нея-да я заведа на море и прочие.

5. Да ви обяснявам ли как нон стоп съм сама с детето и няма кой за 5 мин да я вземе,за да си почина. И прочие неща - като има дни ,в които не ям просто защото детето не ми дава възможност и т.н.

И да кажа на всички онези в Бг,които изпълват форумите и се оплакват от свекърви и прочие баби "Радвайте се,че има кой да ви помага и то безплатно"! Стига сте мрънкали,защото ето я великата чужбина с нейните блага. Стига сте се вайкали,че взимате мизерно майчинство,защото по-добре мизерно отколкото 6 месеца,по-добре малко детстки ,но да ги има,по-добре панелка,но да е твоя. Защото не ви поставят ро-долу от индуси,араби и прочие европейци,защото по паспорт пише.......ЕМИГРАНТ!

# 1
Ади, егати "късмета" дето ви е заприщил.
За съжаление по точки едно и две абсолютно нищо не можеш да направиш - такъв им е закона. Докато не станете с постоянна виза, това е положението законно. Вашите познати, които ги получават, ги получават незаконно (и на нас ни ги дадоха в началото, но като се разтършувахме като дойде време за постоянната виза и видяхме, че нещата стоят по друг начин).......

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Леле Адрианче, какво пак е станало?! Недей така бързо да униваш и клюмваш, днес може да са ти отказали, утре пък може да ти запишат и час и да потръгне с банката. Всяко зло за добро. Аз защо ли съм останала с впечатление, че си омъжена за местен и нямаш кахъри с виза....Я пак му удари един танц с малката и нослето над хоризонта! Flutter

# 3
...Тоест можеш да се направиш на "ударен" и да си ги получаваш, но като дойде време да попълниш в графата - "Получавали ли сте някакъв бенефит" и увисваш.
За моргича - вярно гадно е. ПРедполагам, че са се зациклили само защото сте с бизнес виза. Като видят такъв печат и вече са на ТРЪНИ и гледат да се презастраховат. Въпреки, че не виждам какво губят Imp .....

# 4
По точка 4-ри има едно решение, но си е треперене (аз лично не съм го пробвала). Та със Стелето (ако имате вече паспорта) можете да излезете от кралството без проблем. Единият вариянт за на връщане е да отидете до посолството в София и там да й ударят визата, а другият вариянт е на границата да си носите вашите паспорта и документите за визата ви (плащате и прехвърлят)-но този ми изглежда по-рисков

# 5
За 5-тата точка те разбирам напълно, щото и аз съм в същата позиция, но умножи по 3 Wink
Не унивай, горе главата, нещата ще се наредят. Не става бързо всичко, но пък после ще е по-сладко. Хората са рекли "Всяко зло, за добро" - дано е така.Целувки за тримка ви Wink  Heart Eyes

# 6
...Но спор няма, че не е лесно да си "емигрант" и то първо поколение (както обичаше да казва един "жълт" колега на съпругът ми Grinning ). Трябва да се доказваш за всичко, и да бъдеш много повече от местните. А за хората от бившите колонии на Кралството, които се ползват с огромни привилегии.....не ми се говори за тях Close  Imp

# 7
Цитат на: Marie
...в западните страни изре4ението: " А мога ли да попитам мениджърът ви какво мисли по този въпрос?" има страхотна сила. ...
Това е МНООООГО вярно. Grinning  Grinning  Twisted Evil
Ади, а за юли защо трябва да се изнасяте. Договора за наема ли ви изтича, не може ли да се удължи Confused

# 8
  • Мнения: 384
Цитат на: Adriana
Не знам откъде да започна-само плача безутешно и проклинам мига,в който позволих на съдбата да ми погоди този номер-да емигрирам  Защото:

1.Родих тук дете ,на което отказват детски ,защото съм емигрант /въпреки ,че на наши познати са им ги дали,а те дори и визи нямат,тоест чакат за 3 годишни,а ние вече отдавна сме с такива/

2. Покупката на къщата май се проваля,защото ни спъват mortgage-а именно заради визите. А до преди 2 год не е било така. Сега си стоим с всичките пари и се чудим какво да ги правим.

3. 4 пъти ми отказват да ни запишат час,за да прехвърлят визата на детето в паспорта й,а по пощата отнема поне 6 месеца. Тоест аз искам да им дам 250 паунда за 15 мин работа,а те се дърпат. Тоест май няма да мога да си ида до Бг,за да видят роднините бебето,а ще трябва да стоя вързана в скапаната страна,защото не мога да пътувам с бебето.

4. Да не говорим,че трябва да си изнесем юли ,а не знам къде да ида с бебето. Разчитахме до тогава да купим къщата или поне аз да си ида с нея-да я заведа на море и прочие.

5. Да ви обяснявам ли как нон стоп съм сама с детето и няма кой за 5 мин да я вземе,за да си почина. И прочие неща - като има дни ,в които не ям просто защото детето не ми дава възможност и т.н.

И да кажа на всички онези в Бг,които изпълват форумите и се оплакват от свекърви и прочие баби "Радвайте се,че има кой да ви помага и то безплатно"! Стига сте мрънкали,защото ето я великата чужбина с нейните блага. Стига сте се вайкали,че взимате мизерно майчинство,защото по-добре мизерно отколкото 6 месеца,по-добре малко детстки ,но да ги има,по-добре панелка,но да е твоя. Защото не ви поставят ро-долу от индуси,араби и прочие европейци,защото по паспорт пише.......ЕМИГРАНТ!


Ама чакай малко бе Адриана, насила ли те караха да отидеш там?Ми върни се кат е толкова лошо, какво те спира? Ти какво си мислиш, че хората в БГ нямат проблеми ли, че всичко им е наред? Навсякъде е трудно, това е животът, непрестанна борба. А за детските да те успокоя, в САЩ изобщо няма такова животно, майчинство също няма, само 4-6 седмици. А заради пикливите детски в БГ е няма да се върна посмъртно, за панелката не знам, оставихме апартаменти в едни от най-хубавите квартали в София и хич таман не страдам за тях.

# 9
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Адрианка,мили4ка...ама 4е кофти късмет  Thinking Мисля 4е ти просто си попаднала във някаква кофти период  Confused Знам ,4е е много гадно да си сама с детето, и аз понякога не ядях и не можех дори до WC да отида и дуШ да си тегля я трябваШе да 4акам мъжа ми да си дойде за да му я връ4а ( моята само на ръце седеШе). За морги4а е адски гадно ама недейте да губите надежда  Neutral Face Може пък изведнъж да се отблокират неЩата и за визата и за вси4ко  Tired Не забравяй 4е не може да се пропада до безкрайност: като стигнеШ до дъното и запо4ваШ лека полека да се издигаШ към повърхността . Няма ве4но да бъде така я, не унивай и не губи надежда Grinning

# 10
  • Мнения: 4 399
Адриана, съжалявам Че се Чувстваш така! Но не унивай и не плаЧи! Бъди сигурна Че проблемите ще се решат и след време ще ти е само тъжно Че толкова нерви си загубила. С практиЧески съвет не мога да ти помогна. Слушай Хонда и останалите които са минали по твоя път. Но мога да ти кажа, Че не познавам някой които в крайна сметка да не е взел виза. Без знаЧение на страната където живее. Това са от резрешимите проблеми. Помисли си колко е хубаво Че сте здрави и ще видиш Че всиЧко останало е маловажно. Просто бъди търпелива, нещата винаги стават едно по едно. Не приемай толкова трагиЧно това което е въпрос на време за да се уреди. Ако се налага ще поживеете още малко под наем, не е болка за умиране. Ще купите къщата, бъди сигурна, може би само малко по-късно. И аз живея под наем и знам какво е. При мен е по други приЧини, но и аз плащам фантастиЧен наем и с не особено голямо удоволствие. Но приемам Че това е временно положение и не се тормозя. Не се обръщай назад и не мисли какво щеше да е ако си в БГ, защото не си и това няма да ти помогне. А и истината е Че и да беше пак щеше да си имаш проблеми, други, но пак проблеми. Така Че се усмихни се и вярвай Че лед като стигнеш дъното, единствената посока е нагоре!

# 11
  • Мнения: 3 394
Благодаря ви на всички-поплаках си и ще ми мине. Силен човек съм,но и аз си имам периодите. Добре че е мъжа та да ме крепи или аз него...................ох вече не знам.

За визата на бебето Хондичке не става номера на летището-изпонапатили са си и не го правят вече Imp

За mortgage-а-ами английските вирни носове също трябва да имат бизнес виза и сметка ,за да купят земя в Бг,но нали ние си продаваме и душите заради пари те могат да купуват без проблеми ,но ние тука не #Cussing out

За детските-майната им-да е жива и здрава Стела пък аз пари ще й намеря за рокли и играчки Heart Eyes

За наема-такъв ни е договора-юли месец идва хазяйката от Америка-ние -вън. Но миналага година ни погоди номер-ние си отидохме в Бг, аз в края на 7 месец бременна, връщаме се-тя не си била в Англия Twisted Evil Баси опаковането и разопаковането ми костваше с тоя корем, а сега с бебе не ми се мисли. пък и къде да ида с него за 1 месец, като не мога да излеза от страната с нея.

Дали да се приберем в Бг-ако мъжа каже-тръгвам, но докато той има сили и аз съм с него.

Пък каквото ще да става.

Наъ-много да си купим Джип БМВ и да си джиткам из UK.

Пък ако Хонда ме покани за 1 месец в четвъртата спалня няма да й откажа Wink

# 12
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Skapa ne se otsaivai taka!!!!
Zivota e gaden poniakoga,no triabva da go ziveem.Ne fakta tse si imigrant ti pravi zivota ,tolkova truden v tozi moment.Vsitski imame takiva momenti.
No ,kakvo pak mislis ,tse bi imala povetse v BG?
Ne ne se otsaivai tolkova,vse pak ti nai-vaznoto go imas,:semeistvoto i zdraveto,drugoto...drugoto samo ste se opravi s vremeto.
Usmihvai se po tsesto i vsitsko ste si doide na miastoto ,dori tova da otneme vreme.

# 13
  • Мнения: 3 394
Просто най-моног ми е кофти за визата на Стела-трябва само да бият проклетия печат в паспорта и готово-плащаме си и туй то. Спомняте си разправийте покрай Посолството Imp Да кажеш,че се нелегални-не сме,по-легални здраве му кажи,но какво толкова са се настроили срещу нас направо не знам. И проблема не е тук в Англия,всички знаем че нещата тръгнаха от България.

Не знам какво да правя,къде да ида с това бебе за един месец, къде да побера този багаж,на този адрес живеем 2 год ,а тук това е много важно,да не се местиш постоянно.

Ще се побъркам от мислене

# 14
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
VIZ KATO TI VIDIAH "malkoto tsovetse" i sam sigurna ,tse ste se spravite ,dori samo zaradi tova prekrasno dete ste uspeete.
KASMET

# 15
Цитат на: Adriana
....Пък ако Хонда ме покани за 1 месец в четвъртата спалня няма да й откажа Wink
Ама заповядай. Тъкмо ще си имам дружка. Само не знам половинката ти как ще се оправи с ходенето на работа до Англия. Обаче за багажа.....лелелеееее.....тук вече може да стане тясно Embarassed  Grinning .

# 16
Ади, а защо не се обадите и не попитате в Хоум офис дали не може в друг техен филиал да отидете на място за визата. Документите са си с вас, компютри си имат. Вярно, че всеки друг ще ви е по-надалеч, но пък поне може да се реши проблема. В Глазгоу във филиала няма чак такава навалица например Wink  Grinning (ей, нА причина за съчетание на полезното с приятното)

# 17
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Val
VIZ KATO TI VIDIAH "malkoto tsovetse" i sam sigurna ,tse ste se spravite ,dori samo zaradi tova prekrasno dete ste uspeete.
KASMET


Мерси Вал, дано да се нареди,че скъпите ни хора само питат кога ще видят Стела-а кото бебчета са безумно сладки Stuck Out Tongue

# 18
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Honda
Цитат на: Adriana
....Пък ако Хонда ме покани за 1 месец в четвъртата спалня няма да й откажа Wink
Ама заповядай. Тъкмо ще си имам дружка. Само не знам половинката ти как ще се оправи с ходенето на работа до Англия. Обаче за багажа.....лелелеееее.....тук вече може да стане тясно Embarassed  Grinning .


Ще оставя мъжо сам да си троши главата Twisted Evil Като го питам "Защо си се домъкнал тука?" ето и отговора" Ами да видя какво е". Пояснявам:
бил си е човека студент Финанси в УНСС,не е работел, пари бол, само по заведения и гаджета............какво му е било щукнало да идва.........според мен е искал да смени обстановката след смъртта на баща му #Puppy dog И до ден днешен като говори за детството си все "Татко това,татко онова" Cry

# 19
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Цитат на: Adriana

Ще оставя мъжо сам да си троши главата Twisted Evil Като го питам "Защо си се домъкнал тука?" ето и отговора" Ами да видя какво е". Пояснявам:
бил си е човека студент Финанси в УНСС,не е работел, пари бол, само по заведения и гаджета............какво му е било щукнало да идва.........според мен е искал да смени обстановката след смъртта на баща му #Puppy dog И до ден днешен като говори за детството си все "Татко това,татко онова" Cry

Ади, не му се сърди бе, може пък наистина това да е била причината. Всеки преживява различно загубата на родител. На мен пък майка ми имаше един период, в който все недоволстваше, за какво ми било трябвало да хуквам по чужбина, че в София си ми било по-добре, нали там съм си била имала работа и покрив над главата...и прочие такива неща. Но да я видиш сега, като си стъпих на краката и особено пък като се омъжих - запя друга песен. Хайде малко по-бодро, опитай както ти каза Хонда да вземеш визата на малката от друго място. Не знам какъв акъл да ти дам, защото не познавам тамошните закони. Мога само да опитам да те окуража да се бориш. И да се усмихнеш един път повече Flutter

# 20
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Marie
Aди, ако детето ти е с английски паспорт, не може ли да си идете в Бг за 29 дни? Нали англи4аните имат право да седят до 30 дни без виза в БГ, само ще я регистрираш в Полицията, като си дойдете и после по живо по здраво обратно в Англия?
Мари


Тц, Мари Imp Детето ми си е българче откъдето и да го погледнеш Mr. Green То това е цялата история, тази виза-като пристигна новата що рев изревах, а беше точно една седмица след като разбрах,че съм бремена-на връх свети Валентин миналата година Whistling

Ох,все си мисля,че имам пусти късмет, но така като се зациклят нещата се чудя какво да правя. Иде ми да си ида с нея като й извадя пасаван , а после мъжо да прати паспорта с визата. Но и този вариант отпада,защото тя си има назначени имунизации, ако стане фал какво ще правя в Бг Sick Там искам само да я заведа на море, да я кръстим и това е. Няма повече работа там. Хем имаме визи,хем сме приклещени тук. Ще взима да почна да обикалям насам натам /с някоя нова кола/ ,че вече ми втръсна от този Кингстън Crossing Arms

Добре,че идват тези 4 дни почивки,че вече лудвам.

А колкото до разправийка с мениджър ако ми отказват съдействие пробвах и това ,но единственото ,което получих е "Мадам, проблема си е ваш" и ми затвориха телефона. типично по български, явно почват от нас да гледат Mr. Green

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ади, горе главата не се предавай! В живота има хубави и лоши моменти.
Аз като напусках България се бях депресирала много и един англичанин тогава ми каза, че единственият бенефит от цялото местене ще е за детето. За родителите няма да е по-хубаво или по-леко, само детето печели. И до ден днешен си спомням тези думи. Тогава не можах да го разбера много добре, но сега постепенно започвам да оценявам казаното от него.
Като се замислиш, когато порасне Стела, тя никога няма да се чувства като чужденка тук. За съжаление може би даже тук ще и е Родината.

# 22
  • Мнения: 4 244
Адииииииии!
Хващай куфарите другата седмица и малко на курорт при мен в немско!
Тамън ще заформим едно католическоправославно парти по случай Възкресение Христово и ще има на чие рамо да си поплачеш
Да ги забравиш малко задръстените англичани и да се повеселиш с швабите

# 23
  • Мнения: 3 634
Ади, първо- ние тримката (от запаса) ти пращаме много прегръдки и целувки... и после, горе с главата (да цитирам и другите). И вашата не е лесна... дано поне ако БГто влезе в ЕСто нещата да се оправят някак си. Междувременно можете и на мен да ми дойдите на гости!!!!

Пуста му чужбина... не може да се живее в нея, ама не може и да се живее без нея...

# 24
  • Мнения: 1 072
Ама че гадост... обаче стискай зъби, всичко ще се оправи. И ние сме имали много много трудни периоди, но накрая всичко се нареди. За къщата ми е ясно, че е гадно, при нас беше още по-зле, бяха казали, че ще ни дадат ипотека, ние казахме, че ще я купуваме, и те казаха "ама с ваште документи за самоличност няма да ви дадем!". и щеше да трябва да плащаме 10% от цената на къщата глоба (20 000 евро ей така от нашия джоб), ако не ни бяха дали все пак в последния момент. Но когато ми казаха, че няма да ни дадат щях да получа инфаркт.
За визите само мога да ти кажа, че мъжа ми го пуснаха тук, а мен не и си седяхме така, той тук, аз в България и чак след време дойдох и аз.
имахме моменти, когато нямахме къде да живеем (да не пропусна, че приятелите ни се изпокриха в миши дупки тогава), търсехме бунгала, за да не останем на улицата. същите тези приятели бяха първа писта като си намерих работа и купихме къща да кажат "Добре сте се наредили!". така че гадости има.
Най-важното е да ти е здраво детенцето и да се подкрепяте с половинката, всичко останало ще е наред. По този повод не пропускам и забележката ти за бабите,
може да видиш следната тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20657, за да разбереш на мен колко ми помогнаха. от 2 дни ги няма и оживях, въпреки, че имам мускулна треска от разнасяне на едното и на другото по стълбите нагоре надолу. Така че това специално е строго индивидуално.
Стискам палци всичко да се оправи. Нали знаеш, че всичко се развива по синусоида (инженера в мен се обажда...), има лоши периоди, но после идват добри. Важното е да сме здрави.
Поздрави, Сара

# 25
  • Мнения: 103
Много добре те разбирам-не съм била емигрант,но имам сестра и знам за "лекото" преживяване в чужбина!!! Обаче-знай че изход винаги има. Четох някъде една много хубава мисъл в този форум -" Бог не ни праща изпитания,с които да не можем да се справим!"
Защо не говориш с хазайката си? И в краен случай-ако не можеш да си дойдеш-покани майка си или друг близък/ако имаш възможност/ за да види сладкото си внуче.
Адриана,чета постингите ти и много ми допада мисленето ти-знам че си силна натура и непременно ще се оправиш!!! Я тегли една майна на всичко и ДНЕС не го мисли!!!

# 26
  • Мнения: 1 366
Адриана, дано не ти прозвуча като някое клише. Ти сама казваш, че си родила дете там, т.е. ти си емигрант, но ТЯ няма да е!!! Дано ме разбираш правилно. Всичко е въпрос на много време и търпение. Повярвай ми, зная за какво говориш... Аз в допълнение на всичко емигрирах в Азия, наистина съвсем съвсем легално, но имах огромна ментална бариера. Има неща, които и до днес не мога да приема, но ми се налага, защото сина ми расте именно с този манталитет.
Събери разчупените си душевни частици и смело на пред!!
Знаеш ли, казжат че едно от условията на щастието е добрата перспектива - а ти я имаш!!! Освен това ние самите "сьздаваме деиствителност", така че ако си позитивно настроена - ще победиш всякаква бюрокрация.

# 27
  • Мнения: 3 394
Цитат на: debelanata
Адииииииии!
Хващай куфарите другата седмица и малко на курорт при мен в немско!
Тамън ще заформим едно католическоправославно парти по случай Възкресение Христово и ще има на чие рамо да си поплачеш
Да ги забравиш малко задръстените англичани и да се повеселиш с швабите


Много си мила, но нали това е проблема ЛЕСНО ЩЕ ИЗЛЕЗА СЪС СТЕЛА,НО ПОСЛЕ НЕ МОГА ДА ВЛЕЗА В АНГЛИЯ С НЕЯ КАТО НЯМА ВИЗА Imp

# 28
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Мама от Финландия
Ади, първо- ние тримката (от запаса) ти пращаме много прегръдки и целувки... и после, горе с главата (да цитирам и другите). И вашата не е лесна... дано поне ако БГто влезе в ЕСто нещата да се оправят някак си. Междувременно можете и на мен да ми дойдите на гости!!!!

Пуста му чужбина... не може да се живее в нея, ама не може и да се живее без нея...


Мерси мамо Фин-тъкмо ще видя сладуранката а и много хубаво готвя,нищо че не пиша във форума за готварство,но пукта виза-няма мърдане

# 29
  • Мнения: 3 394
Пак съм аз-мерси на всички, че ме подкрепяте и каните насам натам Stuck Out Tongue И на мен ми се ще свят да видя, поне пари бол ако няма да купуваме къща Twisted Evil Всичко стоварих на главата на мъжа -той да се оправя,че аз вече ще превъртя от тревоги.....и на него не му е лесно ,но поне той е хладнокръвен, докато аз съм един малък 1.62 см огън и като се разпаля става пожар Mr. Green

# 30
Ади, с кои моргичодатели сте пробвали. Такива фирми поне има бол. Пробвайте и нахалствайте. На нас първите, които ни отпуснаха моргич бяха "Халифакс" - те просто дадоха най-неизгодните условия за нас, но пък дадоха пустите му пари и то само 6 месеца след като бяхме влезли в кралството. Но с ръка на сърце мога да кажа, че много ни помогна агентката, чрез чиято агенция търсихме и къща.......

# 31
...Беше една възрастна дама, но явно добре очупена и запозната със системата. И сега помня думите й, че "Няма причина да бъде отказан моргич. Те "великите" няма какво да губят. Не можеш да плащаш - конфискуват". Наши приятели също са получавали откази въпреки че са с work permit, но пробваха на различни места и успяха. Кураж "огнено" момиче Wink

# 32
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Honda
Ади, с кои моргичодатели сте пробвали. Такива фирми поне има бол. Пробвайте и нахалствайте. На нас първите, които ни отпуснаха моргич бяха "Халифакс" - те просто дадоха най-неизгодните условия за нас, но пък дадоха пустите му пари и то само 6 месеца след като бяхме влезли в кралството. Но с ръка на сърце мога да кажа, че много ни помогна агентката, чрез чиято агенция търсихме и къща.......


Ако ти кажа мила,че Халифакс искат доход от 90 000 нагоре за моргидж-откъде пусти пари. След гадните скандали с  визите нещата са станали ужасно противни Twisted Evil

Днес пак звънях за час за на Стела визата и чак ме отрязаха-"Ако сте оназя ,която звъня вчера да знаете ,че нещата само по пощата стават" Ако и на мъжа му откажат като звънне ще пишем на местния член на Парламента #Cussing out Без бой не се давам, искам да си ида , а не мога да пътувам #Cussing out

# 33
  • Мнения: 1 246
Ади,ние тук нямаме такива проблеми,но нещата при вас с бизнес визите нещо се заку4иха---гледах по новините на БиТиВи,но ти стискам палци вси4ко да се нареди,съвет не мога да ти дам,кураж и не се от4айвай Stuck Out Tongue

# 34
  • Мнения: 3 394
Цитат на: bari
Ади,ние тук нямаме такива проблеми,но нещата при вас с бизнес визите нещо се заку4иха---гледах по новините на БиТиВи,но ти стискам палци вси4ко да се нареди,съвет не мога да ти дам,кураж и не се от4айвай Stuck Out Tongue


Мерси Stuck Out Tongue Пак пояснявам -ние си имаме визи и трябва само да ударят подобна на Стелчето,но като чуят Бг --------- "Оооооооооооооооооооооооо, вие сте от онези, които само лъжат,взимат заеми и бягат и прочие благини" Imp И наистина е така,няма какво да си кривя душата,че сме света вода ненапита, заради стотина мизерници горят хиляди #2gunfire

# 35
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Цитат на: Adriana

 И наистина е така,няма какво да си кривя душата,че сме света вода ненапита, заради стотина мизерници горят хиляди #2gunfire

Eто заради това винаги съм се дразнела, че заради сухото гори и мокрото Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 500
Адриана, съчувствам ти за проблемите, защото май и тук чиновниците са като българските. Imp А откакто стана скандала с посолството в София тук българите хич не ни гледат с добро око, защото то не бяха коментари и предавания от парламента им по този повод, не беше чудо.

И моя съвет за ипотеката е опитвайте и на други места. Има и разни малки компанийки, не големите банки, които отпускат заеми. Пък като купите къща, ще прехвърлите ипотекана при по-изгодни условия.

За визата на Стела - абе как така ще те карат само по пощата, особено след като случаят е толкова ясен!!! Imp Аз си спомням, че като кандидатствах за една от моите визи, можеше и на място, но просто това не ме устройваше и затова си подадох документите по пощата. Но може пък и да са им се променили правилата оттогава или пък да е дискриминация само срещу нас българите. Аз от 9 месеца чакам решение за гражданство и въпреки че всичко ми е изрядно и че уж за 6 месеца трябваше да стане, ето на още си чакам, а пък и те предупреждават да не им се обаждаш да питаш, че видите ли това им забавяло работата. Убедена съм, че фактът че съм българка не е маловажен, защото на един колега на мъжа ми - индиец, му дадоха гражданство след 3 месеца чакане. Ноември месец подал документи, а вече мина през церемонията и чака паспорта си.

Извинявай, че ти разводних постинга с моята история, но май дискриминацията яко тресе тукашното общество или поне държавните институции.

# 37
  • Мнения: 3 394
Здравей Милада, добре дошла Stuck Out Tongue Дано всичко потръгне най-накрая,че нерви не ми останаха. Ей на и днес тук бил някакъв Бг министър "да решава" проблема с визите и дискриминацията на българите в Кралството-дрън,дрън ,бла,бла сигурно и той нищо няма да направи ,но пък ще се разходи до Лондон за чужда сметка Imp

Днес си говорихме с една приятелка по повод историята с визата на Стелчето и тя ми вика "Идват избори и са затегнали положението,споко ще се оправи". А дано Господ я чуе,че ако трябва да чакам и виза за едно малко същество,което няма никаква вина в цялата работа съвсем ще се измъча. Какво е направило милото,че да му бавят нещата при ясен случай #Cussing out Абе гадна работа, така е вече месец, а и това време не се оправя, мани и една носталгия ме гони....................айде стига съм се оплаквала ooooh!

# 38
  • Мнения: 500
Май ще трябва да се заредим с търпение. Уф!

А пък за носталгията... пусни си някоя българска песен, прочети стих, гушни бебка и си поплачи и ще ти олекне. Временно решение, ама работи. Поне при мен, де. Съжалявам, че не съм в Лондон, да се срещнем на приказка, да се разтушим. Щото и аз така по цял ден съм с малкия и някои път ми избиват чивиите. Пък тук имаме само едно приятелско семейство българи, ама пак и с тях рядко се виждаме.

Хайде късмет и горе главата! Пък и олеква като си споделиш тревогите, нали? Simple Smile

# 39
  • Мнения: 3 394
Олеква..................но като видиш тема като онази в Клюкарника за емигрантите и простотията много бързо ме пуска носталгията Twisted Evil

# 40
  • Мнения: 3 394
Хора, днес сервирах новината в Бг #Puppy dog Е няма да ви обяснявам колко гадно се чувстват хората-свили сърца от вълнение кога ще видят бебето #Puppy dog  #Puppy dog  #Puppy dog

Сега още повече ми се реве ooooh!

# 41
  • Мнения: 351
Адриан4е, ти си ги вцепенила хората в БГ. И при нас е подобно, 4е още не знаем кога ще се прибираме, за да покажем бебешока ( но не заради проблеми като вашите ) и на нашите също им е много криво, ама аз гледам да им поддържам надеждата, 4е съвсем скоро ще се върнем, пращам им снимки по пощата, малкият им " приказва " по телефона и това някак си като 4е ли улеснява нещата...

# 42
Цитат на: Adriana
...Сега още повече ми се реве ooooh!

Ади, ще взема една тояга и ще те "нашамаря".  Wink Я се стегни. Моли се да сте здрави, другото се намества с времето. Ами нашите баби какво да кажат. Първата си внучка видяха на почти 2 години, втората и тя вече натам отива. Времето лекува. Пък и вашите поне са здрави и могат да хванат самолета и да видят внучката си. Горе главата - мъжко момиче си Grinning

# 43
Ади, и ти написах че има решение на проблема. Отивате си в Б-я без ударена виза и там бягате в посолството за прехвърлянето. Можеш да пуснеш бележка на Анна, тя мисля че точна така направи с Алекс

# 44
  • Мнения: 500
Да отговоря на miravmbd - живея в Източна Англия, Suffolk. Ако има някоя мама на близо да се обади Simple Smile

А за носталгията пак... Преди 2 дни говорих с моя приятелка в България и тя има малко бебче и питам как сте що сте, и тя: "Ами, ние сме добре, но баща ми почина." Съвсем внезапно си отишъл, сърдечен удар, че и млад човек. Като ме сви сърцето и мен и си ми домъчня за моите родители, които все за броени дни в годината виждам, че някои години и въобще не виждам... Звъннах в къщи и си направих повече от час разговор с баща ми и някак си ми поолекна... Пък и си отиваме за Великден и го чакам с нетърпение. Последно си ходихме преди година, пак по Великден и въпреки че поне по 2 пъти в седмицата се чуваме по телефона, така ми лиспват нашите и брат ми, ама...  

Хайде да се оплача и какво ми се случи днес, като съм на тема вайкане  Cry Бяхме излезли с малкия на разходка и много искаше да се пуска по пързалката на детската площадка. Качих го горе на пързалката, а той вместо да седне и да се пързулне се обърна на обратно към стълбите и като реши да слиза по тях, кракът му хлътна и хайде с главата надолу. Леле още ми е пред очите и скоро няма да го забравя... Удари си главата в желязната конструкция и венага му излезе страшна цицина. Аз хукнах към доктора и въпреки че имаше много хора ме приеха доста бързо и го прегледаха. Май се е оттървал засега само с цицината, но ще трябва да го наблюдавам няколко дни. За първи път ми се случва така да се удари, по сериозно, и аз изперках. Повече от него май имах нужда от лекарска помощ. Rolling Eyes

# 45
Цитат на: milada
... живея в Източна Англия, Suffolk. Ако има някоя мама на близо да се обади Simple Smile ...
Има бре. Мама Anan там живее. Но от скоро време май по-скоро почивните дни влиза или вечер по-късничко. Ако искаш на ЛС ще ти пратя къде точно живее  Grinning  А за малчо не се тревожи - те имат дебели глави. Стреса наистина е по-голям за нас Embarassed  Grinning

# 46
А Haverhill близо ли ти е? Щото и там има  Wink Гледам, че в адреса им има споменато Suffolk - но може и да е голяма област Embarassed

# 47
  • Мнения: 500
Благодаря ти, Honda. Simple Smile

Haverhill ми е малко далечко, но все пак всяко разстояние е относително. Аз съм с кола, така че не ме притеснява.

# 48
  • Мнения: 1 246
Ади,и ние сме така,бабите дават зор да си ходим,но дали ще стане,пращаме редовно снимки,Алисия им "говори" по телефона...кофти е но,дано си идем,и ние- и вие Stuck Out Tongue

# 49
  • Мнения: 185
Здражей Адриана,
дьщеря ми е на годинка и осем месеца. Мога да споделя моят опит. Аz сьщо си гледах тук сама бебето и ми беше страшно трудно, малката непрекьснато пла4еше, а и аz нямах никакьв опит с бебета. Като поотрасне беба ще става по лесно, и ти ще имаш пове4е време zа себе си. Сега дори ми е смешно като си помисля каква сьм била... Пьрвата седмица бях толкова иzтощена, 4е се обадих на майка по телефона и ревейки и каzах, 4е искам да врьщам бебето в родилното, нали там са ми го дали, да си го вzимат, 4е страшно ми е тудно... това не си го мислех сериоzно, само исках да се наспя Shocked  4е бях се превьрнала в сомнамбул...
А zа виzата на беба, не можете ли да отидете на място, обади се да си уговорите 4ас, бьди вежлива, но настоятелна, няма на4ин да няма на4ин.
Пожелавам ти успех и ще 4акаме да 4уем как са се zадвижили нещата.

# 50
  • Мнения: 3 394
Ето последните новини-пратиха ми формуляр за на Стела визата-над 20 страници и пълен с глупости /попълва се като за възрастен човек а не като за бебе Imp /. Не става с час ,само по пощата-това е от скоро и няма мърдане. За българи и румънци това е положението #2gunfire А кога ще стане-един Господ знае, ние за това бързаме, че да сколасаме до лято,че нещата са едни баааааааааааааааавни сега,мани мани #Puppy dog

# 51
Цитат на: Adriana
...,че нещата са едни баааааааааааааааавни сега,мани мани #Puppy dog
Ани в другата тема за мамите в Англия написа, че тяхната(новата виза) по пощата са я прехвърили за 3 седмици. Имай кураж.  Wink

# 52
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Цитат на: Adriana
Ето последните новини-пратиха ми формуляр за на Стела визата-над 20 страници и пълен с глупости /попълва се като за възрастен човек а не като за бебе Imp /. Не става с час ,само по пощата-това е от скоро и няма мърдане. За българи и румънци това е положението #2gunfire А кога ще стане-един Господ знае, ние за това бързаме, че да сколасаме до лято,че нещата са едни баааааааааааааааавни сега,мани мани #Puppy dog

Ееееееееее поне е нещо! Току виж пък стане по-скоро от 6 месеца. Горе главата.  Flutter

# 53
  • Мнения: 351
и ние като подавахме за виза за мьника попълвахме нормалните документи с типи4ните въпроси " женен ли сте, какво работите и т.н." мисля, 4е няма специални документи за бебета. на нашия даже му разрешиха да работи, си викам ето кои ще издържа семеиството Laughing
щом е бавна процедурата бързаи да попълваш и пращаи пък дано по - бързи4ко да стане. Късмет!

# 54
  • Мнения: 530
Ади, разбирам те напълно как се чустваш. Нещата като почнат да не вървят и май всички в един момент се струпват. Но не се отчайвай, не винаги е толкова трагично колкото изглежда.

Конкретно от мен помощ мога да дам за моргиджа - вие как го търсите? Мога да ти препоръчам добър финансов съветник, те са компанията на единия ми зет (който е вече само един от основателите и не се занимава активно с бизнеса в Англия, защото    
вече живеят в Испания). Те ни уредиха и първия моргидж преди 4 години (тогава беше 100%) и сегашния. Сигурна съм че не може да ви откажат от всички банки.  Те са в Милтън Кийнс, но това няма значение защото и ние с тях само по телефон, емайл и  пощата контактувахме. Тяхната система има достъп към абсол#тно всички моргидж провайдъри и се ъпдейтва непрекъснато, така че не може да няма нещо и за вас.

Колкото до визата, когато на мен пощите тук ми изгубиха (разбирай сигурно беше откраднат) паспорта преди около 6 години, въпреки че от години вече живеех в страната с право на постоянно пребиваване се оказа, че Вътр. Министерство решиха да ми правят сумати проблеми, да ми искат разни документи и т.н. Тогава ни се провали една дълго планирана почивка, защото аз не можех да си взема печата с визата в паспорта навреме. Накрая отидохме до нашия местен МР (Member of Parliament), те навсякъде имат приемни часове за избирателите. (Аз тогава не бях 'избирател' защото все още не бях брит. поданик, но това няма значение - важното е че живеете в избирателния район). Та се оплаках от отношението на Вътр. Министерство - тя ми уреди час, не се наложи да чакам изобщо, оставих си паспорта и след 20 минути ми звъннаха по телефона да ми кажат, че е готов. Нито ми искаха допълнителните документи да доказвам, че съм била в страната през всичките тези години от получаването на ILR-a, нито нищо. Дори ми съдейства МР-то да ми дадат добро обезщетение от пощите, за да покрие разходите по загубената почивка. Така че се свържи с тях, особено сега наближават избори и те държат да се грижат за избирателния си район.

ПП Съжалявам ако се повтарям с някой, но нямам време да чета всички мнения. Късмет и не унивай! А ако ти се разхожда до Рединг (само 30-на мили са от където си ти- нали 3 години го бих този път сутрин и вечер за работа) заповядай. Виж какво чудно време се е отворило. Аз вече съм в отпуск по майчинство, така че по всяко време можеш да заповядаш! Simple Smile

# 55
  • Мнения: 3 394
Марта,мерси много Stuck Out Tongue В понеделник ще имаме отговор има ме ли моргиджа или не, тогава ще си блъскам главата какво да правя Imp

Чудим се да попълваме ли сами документите за визата или да ходим при нашия "специалист"-все още и това ми е мътна индия. Ако не й прехвърлят визата за около месец знам кой ни е MP ца Кингстън и кога са му приемните часове. Баси, ще кажа ,че на мъжо брат му се жени май месец и ни трябва визата спешно Mr. Green Друго не ми хрумва Thinking Е не,че не мога да измисля,но ...............

# 56
  • Мнения: 33
и аз с риск да се повтарям.... за детски нямате право с този статут и дори и да ви дадат има вероятност при подаване на документи за ilr да изкочи от някъде, че сте взимали и да имате проблеми.... а за моргиджа - сестра ми и нейния приятел си купиха къща 3 месеца преди да им изтекат 3 годишните визи и това стана септември миналата година, така че иска просто да опитате на няколко места и то не директно в банките, защото там така или иначе е по-трудно, но чрез агенти, които малко понадуват приходите и става по-лесно (сигурно по-добре ги разбирате и от мен Simple Smile ) важното е да не губите кураж. успех!   Big Ups

# 57
  • Мнения: 463
Цитат на: Adriana
Ето последните новини-пратиха ми формуляр за на Стела визата-над 20 страници и пълен с глупости /попълва се като за възрастен човек а не като за бебе Imp /. Не става с час ,само по пощата-това е от скоро и няма мърдане. За българи и румънци това е положението #2gunfire А кога ще стане-един Господ знае, ние за това бързаме, че да сколасаме до лято,че нещата са едни баааааааааааааааавни сега,мани мани #Puppy dog


Tия са баси гаднярите,това са тези новите форми от които вси4ки се оплакват,и какво можеш толкова да напишеш за едно беб4е ,ми то не е работило?Напоследък много ни тормозят българите,и защо,плащаш им сума ти такси ,и за какво?

# 58
  • Мнения: 3 394
Хораааааааааа, лошото е ,че и чрез брокери не можем да вземем моргиджа, от банките отдавна сме се отказали. Дори бяхме готови да платим 25% от къщата /а знаете че това почти не се прави/ и те пак .................не та не,визите ви спират и това си е..................................ох,майчице, къде ще се дянем не знам #Puppy dog

# 59
ми върви си в България бе мила!!като имаш пари за 25% от моргиджа сигурно ще можеш да си  купиш някоя панелка(за която явно много копнееш).и хем бабите ше са ти под ръка и ще ти гледат детето хем мъжът ти няма да работи по 24 часа на ден и ше си живеете супер щастливо!!и стига толкова спекулации за това колко е "тежък емигрантския"живот,защото аз не съм чувала за някой живял в чужбина да се върне в България доброволно! без да се обиждаш и си остани със здраве

# 60
  • Мнения: 645
Цитат на: Anonymous
ми върви си в България бе мила!!като имаш пари за 25% от моргиджа сигурно ще можеш да си  купиш някоя панелка(за която явно много копнееш).и хем бабите ше са ти под ръка и ще ти гледат детето хем мъжът ти няма да работи по 24 часа на ден и ше си живеете супер щастливо!!и стига толкова спекулации за това колко е "тежък емигрантския"живот,защото аз не съм чувала за някой живял в чужбина да се върне в България доброволно! без да се обиждаш и си остани със здраве



аман от такива гости.
Голяма смелост е да даваш акъл като гост.

# 61
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Anonymous
ми върви си в България бе мила!!като имаш пари за 25% от моргиджа сигурно ще можеш да си  купиш някоя панелка(за която явно много копнееш).и хем бабите ше са ти под ръка и ще ти гледат детето хем мъжът ти няма да работи по 24 часа на ден и ше си живеете супер щастливо!!и стига толкова спекулации за това колко е "тежък емигрантския"живот,защото аз не съм чувала за някой живял в чужбина да се върне в България доброволно! без да се обиждаш и си остани със здраве


Ти пък се изказа...
Първо - неприлично е да й държиш такъв тон.
Второ - аз /сигурно не само аз/ познавам ПОНЕ 10 човека, които са се върнали в България доброволно. Grinning
Смешно е да твърдиш, че няма такива, само защото нямаш информация. И не, не са неудачници хората. /да те изпреваря, ако решиш да рипаш/ Wink
Колкото до емигрантския живот - тежичък е. Само човек, който не е бил емигрант може да твърди обратното.
Айде със здраве.

# 62
  • Мнения: 4 244
Този път само леко се възмутих
Използват значи разни гости? че модераторката ни е в отпуска и пускат хапливи коментари
А да дойде да изкара на наш гръб 6 месеца тук без да знае езика, да го питам пак ли ще е толкова оперен тоя гост.
АМАН!

# 63
  • Мнения: 978
Бе, я стига сте се впрягали на разни завистливки.

# 64
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ади, много кофти момент е за купуване на къща. И ние се озорихме докато вземем нашата. First time buyers i selfemployed даже и да си местен трудно се урежда заем. А пък от миналата година стегнаха режима на временно пребиваващите с работни визи. Явно много организации са се опарили.
Но все пак нямате още отказ черно на бяло така, че стискам палци! Big Ups

# 65
  • Мнения: 463
Цитат на: Anonymous
стига толкова спекулации за това колко е "тежък емигрантския"живот,защото аз не съм чувала за някой живял в чужбина да се върне в България доброволно! без да се обиждаш и си остани със здраве


Емигрантския живот определено не е лек!Но ако 4овек не го е изпитал на собствен гръб,няма как да разбере.В края на краищата в България винаги може да се обърнеш към мама и тати,или приятели за помощ,докато тук обикновено си сам,или със съпруг/съпруга и се оправяш както можеш.
Адриана разбирам те защо толкова се тревожиш,ние все още си живеем под наем, и  сега трябва да се местим,преди беб4о да се роди,наемите са ужасно скъпи,и е трудно 4овек да намери нещо свястно.Дано ви стане с морги4а!

# 66
  • Мнения: 978
Кики78, няма нужда да се обясняваме пред никого, нито да се доказваме на разни гости/хора, дето нито ги познаваме нито пък ни интересуват.
Аз да те попитам, ти кога дойде тук? Защото имаше една друга мама с подобен ник във форумите, та се чудя дали си същата. И тя е Кики, ама каква точно беше не съм объркана внимание.

# 67
  • Мнения: 463
White Raven напълно си права,4е не сме длъжни да даваме обяснения,но просто ми докривя.
Ина4е откога съм тук ,за форума ли питаш или за 4ужбината,ако е за 4ужбината,през април стават 4 години,откак съм тук Stuck Out Tongue ,доста кикита май има из форума, така 4е като нищо може, и с друго да ме бъркаш,а пък и аз май рядко пиша  Blush

# 68
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Anonymous
ми върви си в България бе мила!!като имаш пари за 25% от моргиджа сигурно ще можеш да си  купиш някоя панелка(за която явно много копнееш).и хем бабите ше са ти под ръка и ще ти гледат детето хем мъжът ти няма да работи по 24 часа на ден и ше си живеете супер щастливо!!и стига толкова спекулации за това колко е "тежък емигрантския"живот,защото аз не съм чувала за някой живял в чужбина да се върне в България доброволно! без да се обиждаш и си остани със здраве


Благодаря!!! Ще си остана със здраве Stuck Out Tongue

И се пръсни от яд ,че ги имам тези 25 % Twisted Evil А панелка си имам и то в София, и то тристайна Twisted Evil

# 69
  • Мнения: 978
Явно те бъркам, да.

Общи условия

Активация на акаунт