Убийство на плода ли е аборта ?

  • 9 527
  • 203
  •   1
Отговори

Анкета

Убийство на плода ли е когато няма причини от здравословен характер за майката и плода не е увреден.Целта не е да се слага етикет на някого,а да се разясни какво всъщност е аборта

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 31 юли 2007, 09:27

# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не знам. Знам само, че аз не бих направила аборт.

# 31
  • Мнения: X
между другото,аз все още се чудя между убийство и удобен вариант..Sad(
Ти можеш да се чудиш колкото си искаш, да философстваш върху терминологията и различните аспекти и т.н. - но само като страничен наблюдател.
Една жена, обаче, преживява това свое решение с всяка своя клетка и го помни цял живот. Не говоря от свое име, но имам наблюдения от най-близкото си обкръжение.
Нараняваш доста хора с този въпрос, не е почтено.

# 32
Разбира се че винаги има наранени.При всяка сериозна тема е така.Съжалявам за това.
Не се опитвам да философствам или да давам наклон на мислите на никой.Терминологията не ми е много позната.Вярно е че няма да почувствам това,което чувства една жена-вината не е моя.Благодаря за забележката...

# 33
  • Мнения: 2 792
 Абортът е прекъсване на развитието на живота на един плод (бъдещ човек), спонтанно или с външна намеса, което означава, че е убийство от страна на собствения ни организъм или от страна на медицински екип или медикаменти.
 Аз лично не съм го правила- не мога,  което не означава, че не го намирам за нормално, напротив смятам, че е едно по-добро решение при определени обстоятелства и всяка жена има правото да го вземе за себе си.
  Определението за "убийство"- да или не, за мен е излишна заигравка с без това болезнена тема, всички сме наясно, за емоционалния нюанс на думите "убийство" и "убийца" и целта, с която се използват, аз лично го намирам за излишно.
 

# 34
  • София
  • Мнения: 558
Твърдо съм убедена, че е убийство.
...колкото и страшно да звучи това.

# 35
  • Мнения: 2 070
Зависи от ситуацията.
По принцип по-скоро е.

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
По пътя на логиката... убийството е отнемане на живот. В случая животът се прекратява, значи Е убийство.

# 37
  • Мнения: 5 468
ТОва е удобен вариант.
А че се убива плода - така е. За съжаление понякога се налага... неистово.

# 38
  • Мнения: 343
Въпросът е прекалено сложен и няма еднозначен отговор. Защо изключваш някои случаи от уравнението? Увредените деца нямат ли право на живот, по-добре ли е да бъдат абортирани, отколкото да им се даде шанс за макар и непълноценен живот? При усложнения кой има право да реши кой да живее - бебето или майката? Каква вина има детето, заченато при изнасилване, че животът му да струва по-малко от този на останалите деца?
Няма правилен и грешен отговор. Всяка жена решава сама за себе си и след това си носи кръста.

# 39
  • Bapнa
  • Мнения: 762
А ако направите спонтанен аборт - значи сте убийци ? Непредумишлени ?
Не е убийство според мен ! Удобен вариант е !  Peace

# 40
Умишлено ги изключих,за да не се стигне до спор дали е морално или не..въпреки че няма разлика.Разбира се че няма абсолютно правилен и грешен отговор..всеки случай е различен и има своите причини. При спонтанния аборт,мисля че изобщо не може да се прави сравнение.
Може да звучи цинично,но тогава е -нещастен случай

# 41
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А ако направите спонтанен аборт - значи сте убийци ? Непредумишлени ?
Не е убийство според мен ! Удобен вариант е !  Peace
Спонтанният аборт не е убийство. По-скоро нещастен случай.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 362
Разбира се, че не е убийство.
Право на свобода и личен избор е една жена кога, къде, как и от кого да има дете.
И колкото и да се спекулира с дефинициите, не бих приела по никакъв повод някой да има нахалството да коментира и оспорва правото ми на избор, като го нарича "убийство", или каквото и да било там.

# 43
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Не , не е убийство. Възможен изход от няколко ситуации - изнасилване, финансова нестабилност, нежелано дете в неподходящ момент, здравословни причини и мн.други.
Всеки има право да решава сам за себе си според обстоятелствата.  По- голямо престъпление за мен е да го оставиш по домовете за сираци.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 817
....... Каква вина има детето, заченато при изнасилване, че животът му да струва по-малко от този на останалите деца? .......

 Peace

За мен си е чисто убийство. След като е налице принудителна смърт, значи говорим за убийство, в случая на ембрион, фетус или плод!. Аз лично не мога да го приема по друг начин. Незнам дали ще е уместно да го кажа, но за църквата аборта също означава убийство. Tired Друг е въпроса каква е причината. Всеки аборт си има причини - здравословни, финансови, просто нежелана бременност, за някои е удобен вариант, още десетки могат да се изброят, но в крайна сметка изхода е един.  Sad

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 13:32 от ikoseva

Общи условия

Активация на акаунт