Успявате ли да заделите малко време за себе си?

  • 1 948
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
Винаги намирам време за себе си/да е жив и здрав мъжът ми Heart Eyes/

# 31
  • София
  • Мнения: 18 679
Единствено, когато мънинкото е при бабите.
И аз тъй, иначе - голям зор Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 1 172
Успявам, да. Домакинска работа винаги ще има. Въпросът е да се научиш, че можеш да излезеш или просто да отделиш време за себе си въпреки, че те чакат еди-колко си домашни ангажимента. А това зависи само от теб самата. Детето няма да умре от глад, ако притичаш за 5 мин до магазина и му купиш готова закуска или ако му намажеш филия със пастет/лютеница или каквото там обича.  Съдовете няма да се разложат в мивката, ако ги измиеш 2 часа по-късно Wink Долу-горе това ми е тактиката.
А през топлите месеци - колкото се може по-често навън с цялото семейство. Стоенето вкъщи по-често означава създаването на още повече домакинска работа, а не отмятането на такава Wink

# 33
  • Мнения: 14 133
Успявам да намеря време за себе.Докато спи
И аз само тогава.  Thinking

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да! Работя от 9 до 18 (и през събота) и имам претенциите къщата ми да е чиста и що-годе подредена и децата добре гледани. Домашна помощница нямам (а мъжа ми не се намесва в домакинството), но всеки ден ядем прясна храна, обличаме чисти дрехи и отделям време на децата, както и за себе си. Ходя на фитнес, ще записвам и езиков курс. Как се справям ли? Аз съм ССФ Mr. Green
Стига рИвали, с добра организация всичко може Peace

# 35
  • Мнения: 4 733
ShockedРени  ShockedТова всичкото, Как?!

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Каси, когато не работех се чувствах като теб- не смогвах с нищо. Сега просто съм добре организирана.
Вчера: сутринта пазарувах, пържих филии, чистих, по обяд излязохме на семейна разходка на Витоша, като се върнахме подремнах с децата, след това готвих (пълнени чушки, яхния от киселец, салата и таратор), междувременно пуснах няколко перални и съдомиялната, поизчистих още малко, а вечерта изкъпах децата и си взех душ. Това до 23 ч. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 556
Винаги имам време за себе си. Обаче при мен няма екстри като пране на ръка и др. такива. Което се скапе в пералнята - значи така му е било писано и толкоз.

# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
Каси, ........................
Това до 23 ч. Simple Smile
Рени, ама от това висчкото кое по-точно беше за теб? Освен може би разходката, и то само донякъде, защото всъщност целта на такива мероприятия е да си поиграят децата на въздух, а не моето разтоварване. Аз не с еразтоварвам, бъхтейки некакъв баир, но пък моето разтоварване не е интересно за Ники, така че - хубаво, разходка Simple Smile
Аз под време за себе си разбирам - да си нищоправя, да си почета книжка, да позяпам филм на компа, да ида в салона да се поразкрася, да излизам с приятелки. Ей за тези неща бих искала да имам повече време, с другото се оправям, не че имам избор де...

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вчера специално лично за себе си не съм отделила много време, но все пак успях да си направя маска, обезкосмих се и направих си самомасаж с антицелулитен гел. Пропуснах още някой дребни занимания Mr. Green ... но идеята ми е, че въпросът опира до добра организация Peace

# 40
  • Мнения: 2 015
Аз зарязвам всичко и отделям време за себе си.Сутрин първо пия кафе, а после мия и храня малкия.Когато заспи влизам да се къпя и се гримирвам, а като стане бебо почваме да чистим двамата.Аз чистя, а той върви след мен в проходилката.Вечерта е време за мъж и деца, разходки и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт