Успявате ли да заделите малко време за себе си?

  • 1 947
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 726
 В отпуск съм и въпреки това: Сутринта станах, направих закуска, сервирах, отсервирах, мих чинии, прах-първо на ръка, после заредих пералнята ...Викам си що да не взема да ударя една прахосмукачка, пък после и една стирка. Ми то дойде време за обяд, сготвих, сервирах, отсервирах, мих чинии...Вече цели 10 минути пия кафе, а трябва да направя и вечеря и да подредя детската . Ами аз съм дроб...Взех да потренирам малко да се освежа ама на 10-тата минута сгънах. Излиза ми се, ей така да се поразходя обаче когато ще ми остане време вече няма да е за разходки времето по часовник...
 Как сварвате хора, остава ли ви изобщо време за себе си? Не че съм кой знае каква перфекционистка, но искам къщата ми да е чиста и подредена и се старая . За да ми остане време...някакви си няколко часа за мен самата трябва да тегля чертата на някое от домакинските задължения Tired

# 1
  • Мнения: 4 496
Откакто имам съдомиялна,си спестявам много време.Гледам сега,като е лято,да готвя по-бързи неща,от рода на таратор,пилешки хапки,кюфтета,и т.н.Само прахосмукачка,без стирка,няма да идва комисия,нали?Бърша прах с мокрите кърпички на малката,и за много други неща ги ползвам.Карам ги сами да си прибират играчките.Наскоро се замислих за приоритетите си и реших,че 2-3 часа навън се отразяват и на мен и на децата по-добре от идеално чиста къща и чистя предимно вечер след 21 часа,когато всички дребни спят,и няма кой да ми се пречка в краката.

# 2
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ох, нямам деца, но задължително трябва да имам време за себе си. Така че когато дойдат то ясно, че личното ми време ще намалее драстично, но най-вероятно и някои от домакинските ми задължения ще отпаднат - ще си купя ли съдомиялна, жена ли ще наема, незнам. Но трябва да имам някакво време, в което отново да придобия човешки облик. А и работата ми изисква доста концентрация, та направо си е задължително да имам малко време за почивка.

# 3
Ама колко ми е позната тая картинка.... Децата ни са с много малка разлика и 2-3 години вече, понеже ги гледаме сами, съм в тоя вихър. Сега, от 20-тина дни, първо ги изпратих надалече при нашите, после изкарахме едно море само двамата, и сега се чувствам нов човек. Спокойна съм, отпочинала, изобщо изводът ми за себе си е, че трябва да се разпуска от време на време, надявам се като порастват децата, да го намирам това време.
Докато бяхме на морето, първо три дни само спах, и спах, и спах.....
После започнах да се разхождам, да се шляя, на плаж съм отишла 2-3 пъти за 10 дни. Мъжът ми беше много учуден как ми е по-добре по улиците вместо на плажа, обясних му колко много ми липсва именно това размотаване, неангажиращо, без да си гледам часовника и да съм в график. Сега съм като нова. Та ако можеш, разпредели народа в една или няколко посоки и си почини. Hug

# 4
  • Мнения: 625
    Дааааааааа,би било много добре да си имаме лично време,ама много трудно,винаги е за сметка на друго!Но, като реша,че не издържам,нещо отпада,няма как, "и асан ора" Laughing

# 5
  • Мнения: 5 539
Кас, ей сега ще дойде ССФ да ти каже: Ами наеми си домашна помощница!  Laughing

И на мен понякога не ми стига времето за мен самата, не ми се мисли, ако ходех и на работа ooooh!

# 6
  • Мнения: 4 726
Добре звучи това за домашната помощница, но нито имам възможност да си го позволя, нито смятам че след като съм във физическо здраве е нужно да имам такава екстра. Не ми остава време да се гримирам като хората, все всичко искам да свърша, все да съм изрядна...Не че някой ми диша във врата, но го приемам като задължение статукво някакво...Сигурно съм много глупава жена...
 Имам приятелки...в домовете им се валят топки с мъх по ъглите, прането им стои неизпрано седмица ама си миткат и не им дреме, пък аз шматката...

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 21:08 от Kasidy

# 7
  • Мнения: 4 300
Успявам.
Като видя че трябва да се пуска прахосмукачката и краката ми имат нужда от епилация си епилирам краката и отварям всички врати- от течението боклуците се раздухват Mr. Green
Въпрос на приоритети  +  дебели нерви.

# 8
  • Мнения: 4 726
Добре правиш, находчивост явно... Аз ще космясам докато ми свърши домакинската работа

# 9
  • Мнения: 2 035
Винаги съм държала на външния си вид. Вярно е, че сега с бебка ми е по трудно да го правя, но когато спи преди обяд това е моето време да махам по задачите в личен план - епилиране, къпане, сушене - ей т'ва най ми тежи, но без него косата ми е ужасна Sick и междувременно да простра някоя друга пералня  Laughing.
На следобедния и сън пера ако има нещо на ръка (а то винаги има  Crazy) и изчиствам къщата, пускам прахосмукачка и удрям по една стирка като стане. 
Готвя по нощите (ей по това време) когато всички спят и е спокойно. Вярно, че ми е трудно, но по ме устройва, защото следващият ден поне съм подсигурила трапезата и не мисля за нея  Crazy

А за самостоятелна разходка и аз много си мечтая, ей така да изляза сама и да си блуждая без да мисля, че е станало време за ядене или че трябва да измия отново едно сладко оакано дупенце, което току що съм измила  Grinning
Но да сме живи и здрави, това са рисковете на професията да си Майка, Съпруга и Любовница  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 100
Почти не ми остава такова за заделяне,макар че аз все гледам да си открадна при удобен случай,но не винаги се получава...(ако ме разбрахте какво се опитах да кажа.... Wink)

# 11
  • Мнения: 2 910
Успявам да намеря време за себе си, но това е, защото събота от обяд до вечерта и неделя- целият ден, детето е при баба си. Обикновено събота и неделя не готвя, защото събота вечер излизаме и хапваме навън, а неделя си приготвяме нещо много на бързо. Чистенето ми е в събота следобяд и така неделята ми остава свободна за мързелуване Mr. Green През седмицата пак успявам да открадна време за себе си, между готвенето и прането, като се има предвид, че не работя все още, за съжаление Confused
Иначе Kasidy и аз като теб разхвърлян и прашлясал дом, не мога да търпя, затова няколко часа в събота се потя, докато оближа навсякъде с прахосмукачката, стирката и след това прахта, но на другият ден си наваксвам откъм почивка Grinning

# 12
  • Мнения: 6 164
Никакво. Крада от домакинските задължения за ужас на мъжа ми.

# 13
  • Мнения: 4 362
Уф....И аз като Мисти,за ужас на мъжът ми понякога спестявам от домакинската работа. Иначе денят ми минава така,сутрин набързо закуска за малката,обличане по най бързият начин и на работа с мен,на обед се прибираме,обядва се и тя в леглото,а аз започвам да оправям  Tired ,следобед става и пак на работа,прибираме се ,вечеря,ляга а моят ден започва-чистене,миене,пране,готвене и така до по това време.....

# 14
  • Мнения: 1 817
Все още нямаме деца. Освен това сме студенти. Обаче живеем заедно и така да се каже си разделяме задълженията. Ами какво да ти кажа... От 1 месец нямам време да се лакирам, все чистя и подреждам, и пак не е достатъчно. Нямах време този месец нито за козметик, нито за фризьор. Не искам да знам какво ще е, когато имаме деца  Crazy !

# 15
  • Мнения: 4 726
 Явно едното е за сметка на другото. Трябва да се откажа от титаничните амбиции, че мога да сваря да направя всичко и да си открадна малко време за себе си Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 323
Не ми остава много ,да не кажа хич.Струва ми се,че не е възможно и едното,и другото да са свършени като хората.Има жени,които като ги погледнеш,нагласени,натъкмени,а къщите им-леле майко.Явно приоритет за тях е добрият им външен вид.Аз не мога така,ако има нещо несвършено,все нещо ме човърка отвътре и не мога да стоя така.Иначе имам време за къпане,епилиране,и такива ежедневени работи,но за други от типа на -масажи,солариуми,разходки с приятелки не остава.Всичко е въпрос на приоритети,и на това колко ти пука,или не.

# 17
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз съм вече 8 месеца по майчинство и на мен свободното време ми идва вповече  Peace
Но пък си го уплътнявам в нета Joy

# 18
  • Мнения: 4 362
Аз съм вече 8 месеца по майчинство и на мен свободното време ми идва вповече  Peace
Но пък си го уплътнявам в нета Joy

Защото детето ти е на 8 месеца  Wink

# 19
  • Мнения: 244
свободно време за разходки нямам  Sad сутрин като стана първо храна бебе(ние сме на 5 м и половина) след това мия чинии,пускам пахусмокачка..и стане време за обяд след това се моля да поспи поне 2 часа (той спи 3 пъти на ден по 30 мин  #2gunfire) за да се изкъпя или недай си боже да се видим с баща му  Mr. Green след това пак ядене игри....и в 11 вечерта имам време за себе си  Sick ежедневието на една новоизлюоена мама ... smile3511

# 20
  • София
  • Мнения: 397
Е какво толкова правите бе хора,аз трудно мога да се сетя за манджа,която се готви повече от 1час,на пералнята й се натиска само едно копче и простиране-10мин,може и докато готвиш,позачиствам всеки ден след детето/няма начин/,но грубо,а всяко кътче веднъж в седмицата,когато нямам за готвене примерно или хващам мъжо да сготви/изчисти, когато е почивка. Липсата на време идва по-скоро от залепеното за мен дете/постоянно ме търси и ми ходи по гъза/ и висенето по градинките,щото предпочитам да е навън,вместо да прави мазало вкъщи Embarassedхубавото е,че имаме голяма кака и й го връчвам понякога да го разхожда. Wink

# 21
  • Мнения: 1 225
С двете деца, не ми остава никакво лично време. Успявам да си открадна поне половин час - за компа и форума. Иначе сме по разходки, а когато сме в къщи или с едното или с другото, все се занимавам с нещо.

# 22
  • Мнения: 227
Успявам да намеря време за себе.Докато спи

# 23
  • Мнения: 1 877
Свободно време...?!!!Какво е това???Добре,че по принцип ходя с дълги панталони и по принцип нямам много косми на краката, а за лакиране (на което най-много държа) време един път в седмицата,ако остане,удрям г.за в тавана от радост,че поне за ден-два ще си гледам ноктите в приличен вид...

# 24
    Засега намирам време за себе си и обичам да се гриза за себе си....... Peace

# 25
  • Мнения: 223
Незнам,не си за завиждане,когато съм в отпуск първите дни пращам детето при баба му,за да си почина аз.Неготвя в повечето случаи,а вечеряме навън.Моят мъж се прибира около 9 вечерта и през деня аз не ям кой знае какво.Спа си до късно и после правя каквото си пожелая.Друго е обаче когато малкия е вкъщи,тогава и аз съм като теб...затова се радвам,че имам на кой да го оставя,за да си почина и аз!

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Аз,лично да!Детето ми е кротко и се занимава само,спи доста,идва веднъж в седмицата жена,която чисти,а когато трябва да отида в козметичния център я гледа баща и!Като тръгна без количката пред мен се чувствам,обаче гола Mr. Greenтолкова сме се сраснали Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 459
Единствено, когато мънинкото е при бабите.

# 28
  • Мнения: 179
Да,вече да.Имам цялото време на света.Да знаете,че тоя период със "залепените" за полата ви деца,цапащи навсякъде, преминава,при това толкова бързо... На мен малко  ми липсва.Сега всяко от тях се занимава самосиндикално.
Все пак домакинските задължения разпределям така:дъщеря ми е почти на 14 и  естествено може да мие чинии,както и да чисти с прахосмукачка.Малкият бърше прах и мие вратите.Друг е въпросът ,че не им се иска особено,ама то на кого му се иска.Организация му е майката.
Пък и аз не съм перфекционалистка,нито пък мъжът ми.Докато съм на работа,оставям по някоя задачка,останалото аз си го свършвам,като се върна.
А,да ,забравих да кажа,че задачки имам и за свекървата,която съвсем доброволно е поела готвенето(така се чувства полезна явно).Тя живее в къща,залепена до нашата и като и оставя продукти,каквото и поръчаме,това приготвя.В началото се дразнех на устрема и,но през последната година,просто си казах,че така  спестявам време за мен и децата .Сега и тя е доволна, и аз имам време след работа за каквото реша.

# 29
  • Мнения: 211
Е, всички сме така сигурно. Но да те питам, ако имаше цееели дни на разположение само за себе си, как щеше да ги прекараш? Аз например щях да се кефя само първите 5 часа например, после направо щях да откача Crazy
Не мога така, ще си направя пилинг маска, после някаква омекотяваща, после маникюр, скубане на вежди..... после и аз не знам. И като свърша с тия няколко процедури, айде и телевизията да я включа, какво ще правя? Ми, ще измия чиниите Laughing какво друго!!! После ще се поровя в Интернет да намеря нещо интересно за хапване ииии    ще го направя Crazy И така...
Така че, не си единствена. Всички сме на тоя хал.

# 30
Винаги намирам време за себе си/да е жив и здрав мъжът ми Heart Eyes/

# 31
  • София
  • Мнения: 18 679
Единствено, когато мънинкото е при бабите.
И аз тъй, иначе - голям зор Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 1 172
Успявам, да. Домакинска работа винаги ще има. Въпросът е да се научиш, че можеш да излезеш или просто да отделиш време за себе си въпреки, че те чакат еди-колко си домашни ангажимента. А това зависи само от теб самата. Детето няма да умре от глад, ако притичаш за 5 мин до магазина и му купиш готова закуска или ако му намажеш филия със пастет/лютеница или каквото там обича.  Съдовете няма да се разложат в мивката, ако ги измиеш 2 часа по-късно Wink Долу-горе това ми е тактиката.
А през топлите месеци - колкото се може по-често навън с цялото семейство. Стоенето вкъщи по-често означава създаването на още повече домакинска работа, а не отмятането на такава Wink

# 33
  • Мнения: 14 133
Успявам да намеря време за себе.Докато спи
И аз само тогава.  Thinking

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да! Работя от 9 до 18 (и през събота) и имам претенциите къщата ми да е чиста и що-годе подредена и децата добре гледани. Домашна помощница нямам (а мъжа ми не се намесва в домакинството), но всеки ден ядем прясна храна, обличаме чисти дрехи и отделям време на децата, както и за себе си. Ходя на фитнес, ще записвам и езиков курс. Как се справям ли? Аз съм ССФ Mr. Green
Стига рИвали, с добра организация всичко може Peace

# 35
  • Мнения: 4 726
ShockedРени  ShockedТова всичкото, Как?!

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Каси, когато не работех се чувствах като теб- не смогвах с нищо. Сега просто съм добре организирана.
Вчера: сутринта пазарувах, пържих филии, чистих, по обяд излязохме на семейна разходка на Витоша, като се върнахме подремнах с децата, след това готвих (пълнени чушки, яхния от киселец, салата и таратор), междувременно пуснах няколко перални и съдомиялната, поизчистих още малко, а вечерта изкъпах децата и си взех душ. Това до 23 ч. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 556
Винаги имам време за себе си. Обаче при мен няма екстри като пране на ръка и др. такива. Което се скапе в пералнята - значи така му е било писано и толкоз.

# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
Каси, ........................
Това до 23 ч. Simple Smile
Рени, ама от това висчкото кое по-точно беше за теб? Освен може би разходката, и то само донякъде, защото всъщност целта на такива мероприятия е да си поиграят децата на въздух, а не моето разтоварване. Аз не с еразтоварвам, бъхтейки некакъв баир, но пък моето разтоварване не е интересно за Ники, така че - хубаво, разходка Simple Smile
Аз под време за себе си разбирам - да си нищоправя, да си почета книжка, да позяпам филм на компа, да ида в салона да се поразкрася, да излизам с приятелки. Ей за тези неща бих искала да имам повече време, с другото се оправям, не че имам избор де...

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вчера специално лично за себе си не съм отделила много време, но все пак успях да си направя маска, обезкосмих се и направих си самомасаж с антицелулитен гел. Пропуснах още някой дребни занимания Mr. Green ... но идеята ми е, че въпросът опира до добра организация Peace

# 40
  • Мнения: 2 015
Аз зарязвам всичко и отделям време за себе си.Сутрин първо пия кафе, а после мия и храня малкия.Когато заспи влизам да се къпя и се гримирвам, а като стане бебо почваме да чистим двамата.Аз чистя, а той върви след мен в проходилката.Вечерта е време за мъж и деца, разходки и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт