Въпрос за стерилизирането?

  • 1 734
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 467
Аз моята помпа е стерилизирах след всяко изтискване.

# 16
  • Мнения: 339
Стерилизирах след всяко цедене.За мен това значи думата"стерилизация".Особено детето ако е и по-малко.
Peace

# 17
  • Мнения: 990
Стерилизирах след всяко хранене до 6 месец. после по веднъж на ден.

# 18
  • Мнения: 3 069
Аз съм преварявала с батковците, но етърва ми я е попарвала с вряла вода от чешмата....но тя само изчеждаше а не е давала от шише.
Май е добре да си преваряваш един път на ден.

# 19
  • София
  • Мнения: 607
Ние все още нямаме и месец значи най-добре е тогава да стирилизирам  след всяко хранене.
Колкото сте по малки толкова по често се стерилизират шишетата и помпата . Още повече че е лято а микроорганизмите се развиват много по лесно. Peace

# 20
  • Мнения: 864
Стерилизирах след всяко цедене.За мен това значи думата"стерилизация".Особено детето ако е и по-малко.
Peace

# 21
  • Мнения: 1 121
Задължително стерилизирам след всяко цедене, иначе според мен се губи целият смисъл на стелиризирането.

# 22
  • Мнения: 2 257
Също стерилизирах след всяко цедене. Много ми беше писнало, но така бях решила.

# 23
  • Мнения: 4 621
Стерилизирах след всяко цедене, но моята принцеса беше много мъничка Peace

# 24
  • Мнения: 630
При толкова малко бебе задължително стерилизираш след всяко използване. Аз така правех. Не може да се говори за стерилизация веднъж на 2-3 дни. Това е безсмислено.

# 25
  • Мнения: 27 524
Бебето престава да е в стерилна среда, след излизането от майка му.  Grinning Разхождате го, дишате един и същи въздух, гушкате и целувате го и ви уверявам, че нито вие, нито дома ви, нито въздуха, а още по-малко атмосферата навън са стерилни. За каква стерилизация тогава говорим?  Wink Това е излишна хамалогия. Изрядна хигиена, старателно измиване и това е предостатъчно  Hug

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
В тези горещини, когато бактериите се развиват много бързо и бебето няма имунитет, по-добре стерилизирай след всяко цедене и хранене.
Аз все още измивам шишето с гореща вода и сапун и след това го пускам в разтвор на Чико.
Не ми отнема време, не ми се иска сина ми да хване чревна инфекция.

# 27
  • Мнения: 1 216
Първите месец два е желателно да стерилизираш след всяко цедене , после може да разредиш. Аз давах цица и започнах със стерилизацията на помпата по-късно, но шишетата си ги варях

# 28
  • Мнения: 471
Аз стерилизирах след всяко цедене. Някак по-сигурна се чувствах..............иначе нещата не са стерилни и в момента на вадене от стерилизатора, но пък и супер стрилност не е нужна

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз използвах студен разтвор за стирилизация и след всяко хранене измивах шишето и го държах в кутията със разтвора до следващото хранене.Изплаквах шишето с преварена вода от разтвора преди всяко хранене.Сменях разтвора на всеки 24 часа.

Общи условия

Активация на акаунт