изключвате ли климатиците в жегите

  • 4 449
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
нашия климатик, когато е на режим охлаждане, като си достигне зададената температура не се изключва, а продължава да върти на вентилатор - т.е. няма почивка, а и електромера се върти. притеснявам се да не се скапе като работи 24часа, а също и как ще се отрази на сметката за тока  Rolling Eyes
та вие изключвате ли от време на време изцяло или оставяте нон-стоп да работи?

# 1
  • Мнения: 1 877
Ааааа,изключваме ги,не работят нон-стоп

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, изключваме го.
Дори цял ден да работи, вечер го изключваме. Не спим на климатик лятото.

# 3
  • Мнения: 1 951
Ние не ги изключваме - всъщност нагласяваме ги да се изключат  към 4-5ч. сутринта, но като станем пак ги включваме.

# 4
  • Мнения: 6 958
Работи нон стоп и си поддържа градусите, като понякога се спира за 3-4 часа   Peace

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Работи нон стоп и си поддържа градусите, като понякога се спира за 3-4 часа   Peace

така  Peace

не мисля, че 24-часова работа ще го скапе, със сигурност ще има по-кратък живот, отколкото ако го пускаш от време на време, но ако ползваш всеки уред на този принцип...
колкото до сметката за ток, климатика не е направен, за да е енергоспестяващ - харчи си ток и тва си е, но като трябва да се охлаждаш...

# 6
  • Мнения: 98
Не се спират. Самия вентилатор не харчи повече от крушка. Икономично е да се поддържа постоянна температура.

# 7
  • Мнения: 4 546

не мисля, че 24-часова работа ще го скапе, със сигурност ще има по-кратък живот, отколкото ако го пускаш от време на време, но ако ползваш всеки уред на този принцип...
в какъв смисъл?  newsm78 всичките уреди си ги включвам като ми трябват, без хладилник и фризер май  Rolling Eyes нямах предвид да се изключва от контакта, а от режим на работа

# 8
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
На климатика това му е предназначението, няма да се развали ако работи 24 часа или повече.
Доколкото знам  от гледна точка на консумирането на ток- по добре е да поддържа една температура, отколкото да се спира и пуска.
Иначе конкретно на въпроса- в хола го спирам като тръгна да си лягам. Изложението на апартамента е такова, че до обяд няма нужда от климатик.
В спалнята го пускам да охлади и го спирам- от гледна точка, че не е добре  да спиш на климатик. Но тази нощ вървя  непрекъснато и тези дни ще е така- иначе темтературата се качва бързо и не можем да спим.
Също когато е на режим охлаждане - всеки климатик върти въздуха непрекъснато и не спира в този смисъл. Но външното тяло си изключва периодично.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не са включени постоянно.Изложението ни е такова че до обяд няма нужда от климатик.Нашите са инвертори и когато достигнат желаната Т също не им спират вентилаторите.

# 10
  • Мнения: 696
Не го изключваме. Обаче току-що си проверих сметката за тока... Shocked

# 11
  • Мнения: 4 546
Не го изключваме. Обаче току-що си проверих сметката за тока... Shocked
плашиш ме  Rolling Eyes

# 12
# 13
  • Мнения: 4 546
не е толкова зле  Grinning ние предния месец платихме толкова без да пускаме климатик

# 14
  • Мнения: 696
Ъ! Ние имаме 30-тина лв отгоре!

Общи условия

Активация на акаунт