С какви трудности се сблъскахте през първите дни след раждането?

  • 3 691
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 875
болки от епизотомията. бебчето си беше при мен, имах кърма, засука веднага, хранеше се чудесно, но не можех нито да седна, нито да легна като хората.

# 46
  • Мнения: 1 081
Мога да кажа, че имах само болки. Другите опции не са актуални при мен, защото всичко си беше наред.

# 47
  • Мнения: 131
Аз гласувах за липса на подкрепа от персонала , защото на всички ходех да казвам че детето ми не иска да суче и че не знам как да го поставям, но за съжаление бяха много заети за да ми обърнат внимание. Даже в началото ми казваха "остави го да си почине от раждането "

# 48
  • София
  • Мнения: 2 671
Гласувах с 1, 2, 3 - родих секцио в МД, няма какво да коментирам, ама не мога за се стърпя да не разкажа как като попитах в реанимацията "Къде ми е бебето, кога ще ми го дадете?" - очаквайки да ми го дадат за кърмене след раждането, ми отговориха с "Айде пак "Лични драми" и  прибелване на очи  #Cussing out
Гласувах и с опция ДРУГО- отвратителните хигиенни условия в "баните" и тоалетните на 7-я етаж  Sick  Sick

# 49
  • Мнения: 5 183
Само с "несу4ещо бебе" гласувах.
Раждането мина леко и без травми.
Татито присъства на раждането.
Отношението и грижите на персонала след това - пове4е от прекрасни.
Бях в самостоятелна стая с беб4о до мен.

# 50
  • Мнения: 19 294
болки и умора от раждането,епизиотомията ме мъчи доста време.бебка не знаеше как да засуче и гърдите ми се препълваха.за щастие в болницата акушерките постоянно ми помагаха и обесняваха как да кърмя.

# 51
  • Мнения: 593
Бяхме разделени с малкия първите дни, липса на информация за него, ужасен персонал, разранени зърна и болки

# 52
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
С нито едно от изброените.
Това ми е второ дете, така че бях подготвена какво да очаквам.
От Форума научих много неща за кърменето, в болницата всички бяха любезни и мили и отговаряха на всички въпроси за гледането на бебето, кърменето, къпането.
Помогнах на момичето в моята стая да се научи как да кърми нейното бебе.
Бях изключително спокойна и имах изключително спокойно бебе.

# 53
  • Мнения: 4 300
Гласувах с Никакви, защото единственото, което ме дразнеше бяха хемороидите и абоката ( не понасям игли, спринцовки, системи Embarassed).
Хемороидчетата си ги имах отпреди да родя, така че не се броят.
А абоката ми го махнаха на сутринта след раждането, но пък без него май не може newsm78

Персоналът беше достатъчно любезен в преобладаващата си част, отговориха ми на всички въпроси, една акушерка дойде в стаята да ми покаже как да кърмя ( оказа се че няма кой знае какво да ми показва, защото се бях подготвила теоретично, а и си носех една две брошурки за това, да са ми подръка Mr. Green).
Но все пак нещата са субективни, защото аз имах леко раждане без почти никакви физически последици за мен. А и бебето ми е доносено и много спокойно.

# 54
  • Мнения: 990
Децата ми бяха в кувьози 17 дни , което си беше направо убийствено за мен. Информацията ,която ми даваха беше повече от оскъдна и се свеждаше до ..."много е рано още да се каже дали ще се преборят".Болките от секциото и опъването на шевовете , високата температура , липсата на кърма и мизерията в родилното само спомогнаха никога да не забравя престоя си там. Слава Богу дечицата ми са живи и здрави и това към този момент е най-важното за мен.

# 55
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
След раждането на дъщеря ми имах проблеми главно по т.2,3,7 и 10  от анкетата.
След раждането на второто ми дете гласувах с никакви проблеми, може би само пак недостатъчна информация относно бебето.

# 56
  • Мнения: 4 621
Гласувах с никакви Hug
Отношението на персонала беше перфектно, детенцето си беше при мен, след като ме преместиха от реанимацията и общо взето всичко беше наред Peace
Болката имаше в началото/раждах секцио/, но след 1,2 дни вече беше съвсем поносима Hug

# 57
  • Мнения: 491
Трудности срещнах по първите три позиции. Наложи се бебо да поостане няколко дни на системи и съм крайно недоволна от отношението на неонатолозите към майките като цяло! С малки изключения - и сред тях имаше няко свестен човек, но като цяло съм огорчена! Добре, че доки дето си ме следеше и изражда, беше на лице да помага Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 5 751
моите отговори
раздяла с бебето  - Шейново все пак
липса на информация за бебето   Sad
липса на внимание и подкрепа от персонала   Close
болки - от секциото, но най-мъчително ми беше главоболието
запушени канали - доколкото бяха такива Rolling Eyes
несучещо бебе - най-страшната част
липса на кърма - по-скоро - едва цъцреща

# 59
  • София
  • Мнения: 276
болки от епизотомията. бебчето си беше при мен, имах кърма, засука веднага, хранеше се чудесно, но не можех нито да седна, нито да легна като хората.

Същото беше и при мен.

Общи условия

Активация на акаунт