Претенции на свекървата да гледа детето...

  • 13 556
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте мами! Много се чудя и реших да се допитам до вас как ви се струва - нормално или не бабата да предявява претенции да гледа детето, при положение че аз съм от този тип майки, които искат сами да се оправят с гледането на детето. Не ми тежи защото детенцето ми е изключително кротко, спокойно, нямам никакви проблеми с него. Бебчо е малък, на 3 м. и половина, което още повече ме учудва от къде на къде свекървата ще иска да й го оставям без мен. Тя на мен не смее да ми го каже директно, но го казва на мъжа ми. И аз много се дразня, защото съм й обяснила, че детето искам да си го гледам аз. Тя може да го вижда, но не й да го гледа. Как мислите, аз ли мисля нормално или не?

# 1
  • Мнения: 3 715
Това не ми изгледа като претенции, а като едно нормално желание на една баба да се порадва на внучето си.

# 2
  • Мнения: 1 230
О-о-о, почакай малко да порасне и сама ще я викаш да ти го гледа  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 25 586
Да, ама тогава снахата ще има претенции, че свекърва й не ще!  Mr. Green

Тристан, много ми е чудно, ако нещо стане със свекърва ти и вземе, та се смарангяса, с какво ще уплътняваш времето си, че и нашето?  newsm78
Никакви други интереси ли нямаш, освен фиксиране на свекърва ти като източник на всички световни злини?
Отпусни я тази душа и си живей живота, че тези щастливи мигове, които имаш сега, няма да се върнат никога. Не се чуди с какво да си ги тровиш...  Confused

# 4
  • Мнения: X
 ooooh! ooooh! ooooh!
Тръпки ме побиват,като се сетя,че и аз ще съм свекърва,след някоя и друга година.
Няма угодия,ей! Tired

# 5
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Има толкова много начини да се каже.
Може Тристан да си има основанията да и се дразни.
А пък и понякога бабите толкова се радват на бебета, че дори досаждат.
Бебето ти е малко, според мен, и не виждам защо да не и кажеш, че го кърмиш и няма как да го даваш. Също и че е топло и не е редно да се разкарва бебето.

# 6
  • Мнения: 524
Не бих дала 3 месечно бебе на майка си, а пък за свекървата да не говорим. Като си помисля, че живот и здраве и аз ще стана свекърва.....Абе свекървите са особена порода.

# 7
  • Мнения: 1 554
Не бих дала 3 месечно бебе на майка си, а пък за свекървата да не говорим. Като си помисля, че живот и здраве и аз ще стана свекърва.....Абе свекървите са особена порода.
smile3521 мойта свекърва ще го гледа от километри Mr. Green и снимка няма да и пратя даже Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 2 641
хе хе ама наистина ли иска? мойта за 2.6 години непожела ни веднъж, а имаше моменти когато бях като парцал, с мъжа ми докрай изтощени и без никаква почивка, да не говорим че и желания няма ама изобщо. дори сега като съм бременна и имах проблеми пак недойде ни веднъж. ти вместо да се радваш че може да поспиш 2 часа или да излезете с мъжа ти някъде чат пат без детето си седнала да и разправяш че сама ще го гледаш. много странно според мен. аз не че искам непрестанно да го гледа ама поне един ден на 2 седмици а то нищо. жената сигурно иска да ти помогне, не си затваряй вратите че после ще се молиш като порасне д аго вземе за малко. по добре и кажи че е малко и след време ще и го даваш.

# 9
  • Мнения: 817
Абе чудя ти се на възмущението! Имала претенции. хахахаа след време ти ще имаш претенции, ама тя няма да иска да го вземе, ще видим тогава какво ще говориш  (пишеш) Crazy

# 10
  • Мнения: 4 111
На бас, че иска да го захрани тайно  Wink с бисквити ...

# 11
  • Мнения: 3 042
О-о-о, почакай малко да порасне и сама ще я викаш да ти го гледа  Mr. Green

Аз моята още не съм я викнала, пък дъщеря ми е вече на 9г.  Whistling

Виж майчето е друго нещо. На нея съм поверила щерката сега. Grinning

# 12
  • Мнения: 459
Тя и моята дъщеря като бебе беше много кротка и свекито беше все у нас да я гледа. Тогава мислех като теб, ама сега е обратното  Laughing

# 13
  • Мнения: 1 172
Това не ми изгледа като претенции, а като едно нормално желание на една баба да се порадва на внучето си.
И на мен така ми звучи Wink


До авторката: аз също исках да си гледам детето сама и не го давах на никой. Резултатът за мен беше плачевен - справях се чудесно с грижите около бебето, НО когато наистина ми се наложи да го оставя, се оказа, че бабите му са толкова далеч от режима му, от навиците му и т.н., че въобще не се чувстаха сигурни и уверени и им личеше! Съответно аз откачих от страх как и дали ще се справят. Звънях им през 5 минути по телефона за 3те дни отсъствие. После смених тактиката  - за по малко, но редовно - в месеца по 1-2 дни с всяка баба (нашите са надалеч). Вече съм много по-спокойна, когато им го оставям. Те също демонстрират увереността, която имам нужда да виждам, когато оставям детенцето с тях.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 104
Това не ми изгледа като претенции, а като едно нормално желание на една баба да се порадва на внучето си.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт