Претенции на свекървата да гледа детето...

  • 13 558
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте мами! Много се чудя и реших да се допитам до вас как ви се струва - нормално или не бабата да предявява претенции да гледа детето, при положение че аз съм от този тип майки, които искат сами да се оправят с гледането на детето. Не ми тежи защото детенцето ми е изключително кротко, спокойно, нямам никакви проблеми с него. Бебчо е малък, на 3 м. и половина, което още повече ме учудва от къде на къде свекървата ще иска да й го оставям без мен. Тя на мен не смее да ми го каже директно, но го казва на мъжа ми. И аз много се дразня, защото съм й обяснила, че детето искам да си го гледам аз. Тя може да го вижда, но не й да го гледа. Как мислите, аз ли мисля нормално или не?

# 1
  • Мнения: 3 715
Това не ми изгледа като претенции, а като едно нормално желание на една баба да се порадва на внучето си.

# 2
  • Мнения: 1 230
О-о-о, почакай малко да порасне и сама ще я викаш да ти го гледа  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 25 599
Да, ама тогава снахата ще има претенции, че свекърва й не ще!  Mr. Green

Тристан, много ми е чудно, ако нещо стане със свекърва ти и вземе, та се смарангяса, с какво ще уплътняваш времето си, че и нашето?  newsm78
Никакви други интереси ли нямаш, освен фиксиране на свекърва ти като източник на всички световни злини?
Отпусни я тази душа и си живей живота, че тези щастливи мигове, които имаш сега, няма да се върнат никога. Не се чуди с какво да си ги тровиш...  Confused

# 4
  • Мнения: X
 ooooh! ooooh! ooooh!
Тръпки ме побиват,като се сетя,че и аз ще съм свекърва,след някоя и друга година.
Няма угодия,ей! Tired

# 5
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Има толкова много начини да се каже.
Може Тристан да си има основанията да и се дразни.
А пък и понякога бабите толкова се радват на бебета, че дори досаждат.
Бебето ти е малко, според мен, и не виждам защо да не и кажеш, че го кърмиш и няма как да го даваш. Също и че е топло и не е редно да се разкарва бебето.

# 6
  • Мнения: 524
Не бих дала 3 месечно бебе на майка си, а пък за свекървата да не говорим. Като си помисля, че живот и здраве и аз ще стана свекърва.....Абе свекървите са особена порода.

# 7
  • Мнения: 1 554
Не бих дала 3 месечно бебе на майка си, а пък за свекървата да не говорим. Като си помисля, че живот и здраве и аз ще стана свекърва.....Абе свекървите са особена порода.
smile3521 мойта свекърва ще го гледа от километри Mr. Green и снимка няма да и пратя даже Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 2 641
хе хе ама наистина ли иска? мойта за 2.6 години непожела ни веднъж, а имаше моменти когато бях като парцал, с мъжа ми докрай изтощени и без никаква почивка, да не говорим че и желания няма ама изобщо. дори сега като съм бременна и имах проблеми пак недойде ни веднъж. ти вместо да се радваш че може да поспиш 2 часа или да излезете с мъжа ти някъде чат пат без детето си седнала да и разправяш че сама ще го гледаш. много странно според мен. аз не че искам непрестанно да го гледа ама поне един ден на 2 седмици а то нищо. жената сигурно иска да ти помогне, не си затваряй вратите че после ще се молиш като порасне д аго вземе за малко. по добре и кажи че е малко и след време ще и го даваш.

# 9
  • Мнения: 817
Абе чудя ти се на възмущението! Имала претенции. хахахаа след време ти ще имаш претенции, ама тя няма да иска да го вземе, ще видим тогава какво ще говориш  (пишеш) Crazy

# 10
  • Мнения: 4 111
На бас, че иска да го захрани тайно  Wink с бисквити ...

# 11
  • Мнения: 3 042
О-о-о, почакай малко да порасне и сама ще я викаш да ти го гледа  Mr. Green

Аз моята още не съм я викнала, пък дъщеря ми е вече на 9г.  Whistling

Виж майчето е друго нещо. На нея съм поверила щерката сега. Grinning

# 12
  • Мнения: 459
Тя и моята дъщеря като бебе беше много кротка и свекито беше все у нас да я гледа. Тогава мислех като теб, ама сега е обратното  Laughing

# 13
  • Мнения: 1 172
Това не ми изгледа като претенции, а като едно нормално желание на една баба да се порадва на внучето си.
И на мен така ми звучи Wink


До авторката: аз също исках да си гледам детето сама и не го давах на никой. Резултатът за мен беше плачевен - справях се чудесно с грижите около бебето, НО когато наистина ми се наложи да го оставя, се оказа, че бабите му са толкова далеч от режима му, от навиците му и т.н., че въобще не се чувстаха сигурни и уверени и им личеше! Съответно аз откачих от страх как и дали ще се справят. Звънях им през 5 минути по телефона за 3те дни отсъствие. После смених тактиката  - за по малко, но редовно - в месеца по 1-2 дни с всяка баба (нашите са надалеч). Вече съм много по-спокойна, когато им го оставям. Те също демонстрират увереността, която имам нужда да виждам, когато оставям детенцето с тях.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 104
Това не ми изгледа като претенции, а като едно нормално желание на една баба да се порадва на внучето си.

 Peace

# 15
  • Мнения: 674
 Аз мисля по същия начин като теб! Не казвам, че е правилно. След време може и да искам да го гледа (или не Grinning), но някак си хем искам почивка понякога, хем каква ще е тази почивка като знам, че бебчето е при свеки и тя прилага бабините деветини върху МОЕТО дете! При майка ми ми е по-спокойно, но все пак, докато е толкова малка искам да си е при мен и това е!

# 16
  • Мнения: 3 376
И аз мислех като теб в началото,да си призная доста се дразнех,но сега дори се усещам от време на време,че нямам търпение да дойде да ме отмени малко или да и го оставим на гости.Важното е да се съобразява с теб и твоите желания,в смисъл за това как да гледа детето,какво може и какво не.Моята постоянно се допитва до мен и не смее нищо да направи без да е попитала първо,дори за това какво да му облече.Повярвай,че е голяма отманя,все още е малко бебчето,но след някой друг месец ще ти се иска да имаш поне малко време за себе си...Да излезеш на кафе с приятелки или някъде с мъжа ти както добрите стари времена  Sunglasses

# 17
  • Мнения: 343
Съвсем нормално мислиш. Бабата има право да предложи помощ, но да предявява претенции - не!

# 18
  • Мнения: 3 423
Разбира се, че е нормално. Внуче й е.
Повечето баби се бутат да ни гледат
децата. Щото го нямат онзи стрес, дето
са го имали, като са ни гледали нас, ами
само се наслаждават на мъничетата. Не
се вживявай толкова, ако не те кефи, й
откажи, ако обаче си хитра, може да се
съгласиш на някой и друг безценен час
за себе си. Прецени си избора. Каквото
и да решиш, все ще имаш право. Успех!

# 19
  • на село
  • Мнения: 74
Ами след като сте в добри отношения,защо не и позволяваш да се порадва малко и тя като баба да го погледа,не е правилно от твоя страна според мен да не и позволяваш.Просто не мога да ги разбера някой мамета,когато има кой да гледа децата им те не дават,а когато няма се оплакват.Не бъди егоист детенцето ти е все пак внуче на тази жена,ами майкати ако иска същото и на нея ли ще откажеш?

# 20
  • Мнения: 1 726
Аз съм от тези дето държах сама да си гледам детето,но таткото много ми помагаше,наистина много.Вярно,че бабите бяха сърдити,но за нас така беше най-добре.След  6-ия месец им я оставях за по 2-3 часа,я вече след годинката и за цял ден..

# 21
  • Мнения: 2 622
Е,хайде сега...чак пък "претенции"...Жената иска да помага,да се порадва на внуче,все пак това е детето на сина й...Не виждам защо толкава се впрягаш.Ако ставаше въпрос за майка ти,едва ли щеше да използваш думата "претенции" newsm78Интересно,родните ни майки винаги са добри и разбиращи,а свекитата искат да ни вземат отрочетата #Cussing out
Казвала съм го много пъти-моята свекърва ми помага изключително много за децата!Много повече отколкото майка ми...

# 22
  • София
  • Мнения: 903
Нямах време да изчета цялата тема, но така и не разбрах свекърва ти за колко време иска да гледа детето. Ако иска да й го оставяте само понякога ( за 1-2 дни) , то тогава какъв е проблема? Аз бих и го дала без изобщо да се дърпам - тъкмо ще можете да излезете някъде със съпруга ти и да се поотпуснете от ежедневните грижи около детето. Въпреки, че също като теб мисля, че трябва сама да си гледам детето - не бих отказала помощ за няколко дена в месеца.

# 23
  • Мнения: 1 897
Според мен също няма лошо в това бабата да гледа детето за известно време,за да може майката да си почине и да отдели малко време за себе си.Но само когато е  помолена за това,само когато помощта и е потърсена и желана.Ако бабата самоволно е решила да взема  детето и сама определя кога и колко време да го гледа, без да съгласува намеренията  си с майката-тогава помощта и е 'натрапена' и 'нежелана' и нищо чудно че авторката се дразни от това.Нищо чудно,че определя добрите намерения на свекървата да помогне и да прекарва известно време сама с внучето си като претенции.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 481
И моята иска, няма нищо ненормално в това. Но аз не ги оставям "насаме" по друга причина- свеки не слуша, има си някакви идеи как се гледа и как трябва да се радва на бебето, които са в разрез с моите разбирания.

Казват, че с времето сигурно ще разхлабя дисциплината, кой знае.
Оставям Ева на майка ми, защото съм сигурна, че уважава и се съобразява с моите методи. Не става дума за ревност към свекървата тук.

# 25
  • Мнения: 102
И моята свекърва имаше претенции да и оставя Дария на 1г.и 6 мес. за цяла седмица на село без нас,при положение,че досега не се беше отделяла дори за цял ден от мен.Аз никога не съм правила фасони,като тя се занимава с нея,винаги е била добре дошла да и се порадва ,оставяла съм ги за час,два сами.Но и отказах,като обясних,че нямам нищо против заедно да отидем на гости.Тя като се разсърди,обвини ме ,че съм егоист и т.н,въобще не помисли за внучето си,а само повтаряше как всички си оставяли децата,само аз не. Shocked
Ужасно се почуствах,защото наистина имам нужда от почивка,но не мога да отделя детето си така изведнъж и се ядосах на тъпото и изказване-вместо да помислим как да го направим най-добре за детето,тя веднага да ми даде определение....естествено това беше голяма грешка от нейна страна. Crossing ArmsСтранното е,че досега не беше предявявала такива претенции,сигурно някои в селото и е казал,че снаха и няма доверие и оттам е тръгнало.....,а свекъра е кмет Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 4 111
И моята иска, няма нищо ненормално в това. Но аз не ги оставям "насаме" по друга причина- свеки не слуша, има си някакви идеи как се гледа и как трябва да се радва на бебето, които са в разрез с моите разбирания.

Казват, че с времето сигурно ще разхлабя дисциплината, кой знае.
Оставям Ева на майка ми, защото съм сигурна, че уважава и се съобразява с моите методи. Не става дума за ревност към свекървата тук.

А при нас е точно обратното. Майка ми би си позволила своеволия, но свекито не.

# 27
  • Мнения: 263
Не си давам детето (е, никой не ми е предлагал да го гледа де)! Като порасне и започне да може да ми казва иска ли или не да стои при баба си тогава ще остане при която и да е от двете!
Никой няма права над детето ми! Неговото право е първо! Щом ти не се чувстваш уверена и нямаш желание а и го даваш - не и го давай! като порасне може и само да започне да ика да ходи при бабите си. Но сега е твърде малко за подобни неща според мен!
Свеки като много иска да гледа бебе да си осинови!

# 28
  • Мнения: 4 111

Свеки като много иска да гледа бебе да си осинови!


Интересно ми е как ще се почувстваш след време, живот и здраве, като имаш внуче и ти го рекнат това на теб.  Thinking

# 29
  • Мнения: 284
Ох не знаете какви свекърви има ... Моята едва ли някога ще поиска да гледа бъдещото си внуче,ама дори и това да се случи няма да стане - #Cussing out КАТЕГОРИЧНО!!!!

# 30
  • Мнения: X
3 месечно бебе не се дава на баба да го "гледа". Какво да му гледа, сируно ще извади цица и ще го накърми?
Не раzбрах за колко време иска да го гледа, ако е за по 2-3 часа, 2 или 3 пъти в седмицата, да, това е напълно в реда на нещата, обаче да ми искат бебето(на 3. месеца) и бабата да си играе на резервна мама, защото така на нея й се иска - е няма да стане.
Едно е да му се радва, друго е да се опитва да изземва функциите на майката. Бебето има нужда от майка. Когато порасне ще има нужда и от баба.
Има едно правило, според което майката може да бъде разделена от бебето, часове, пропорционални на възрастта, в случая 3м=3 часа.
Толкова е просто.

# 31
  • Мнения: 263

Свеки като много иска да гледа бебе да си осинови!


Интересно ми е как ще се почувстваш след време, живот и здраве, като имаш внуче и ти го рекнат това на теб.  Thinking
Ами нормално ще се почувствам, защото първо: не съм и го реквала, но след време ще зная, че съм го мислила и второ: никога няма да си позволя да изисквам детето, както прави моята свекърва, а само ще предложа без да използвам "искаща" форма! Щом майката не се чувства сигурна да остави детето си , тогава няма какво да се правят конфликти! Всеки си има своите съображения за това да дава или не детето си! И родителите са тези, които отговарят за децата си!
И когато се "иска" детето трябва да се помисли първо дали то е готово за такова едно отделяне. А повечето свекърви (може би и голяма част от тъщите) мислят първо за своите си желания и после за интересите на детето!
И съм почти сигурна, че ако една майка не иска да даде детето си, то някой и е дал причина за това! Аз лично не съм имала почивка откакто се е пръкнал мъника! Често ми се е искало да си почина поне за един ден! Но си зная опасностите, а и претенции "дай ми го направо за седмица" без мъника да е свикнал...
Лично аз зная, че свекърите ми ще насилят детето ми и ще го оставят дълго време да реве безутешно преди да си признаят, че не могат да се справят! И за това няма да им го дам докато не съм сигурна, че по телефона може да ми каже: "искам да се прибера"!

# 32
  • Мнения: 524
Ами нормално ще се почувствам, защото първо: не съм и го реквала, но след време ще зная, че съм го мислила и второ: никога няма да си позволя да изисквам детето, както прави моята свекърва, а само ще предложа без да използвам "искаща" форма! Щом майката не се чувства сигурна да остави детето си , тогава няма какво да се правят конфликти! Всеки си има своите съображения за това да дава или не детето си! И родителите са тези, които отговарят за децата си!
И когато се "иска" детето трябва да се помисли първо дали то е готово за такова едно отделяне. А повечето свекърви (може би и голяма част от тъщите) мислят първо за своите си желания и после за интересите на детето!
И съм почти сигурна, че ако една майка не иска да даде детето си, то някой и е дал причина за това! Аз лично не съм имала почивка откакто се е пръкнал мъника! Често ми се е искало да си почина поне за един ден! Но си зная опасностите, а и претенции "дай ми го направо за седмица" без мъника да е свикнал...
Лично аз зная, че свекърите ми ще насилят детето ми и ще го оставят дълго време да реве безутешно преди да си признаят, че не могат да се справят! И за това няма да им го дам докато не съм сигурна, че по телефона може да ми каже: "искам да се прибера"!
[/quote]Мисля точно като теб, някога нас са ни гледали различно и се опитват сега да прилагат своите методи, някои баби още протестират срещу памперсите.

# 33
  • Мнения: 1 230
Тук определено се прояви синдрома на overprotective parent (обсебващия родител, ако мога да преведа най-точно). Изключвам варианта със свекървите, които дават шоколад на 5 месечни и други такива изцепки. Тогава и аз не бих си дала детето.
Както е поставена темата - не виждам признаци на слабоумие у свекървата. По-скоро майката не е готова да даде детето да й го гледат.
Това е нормален инстикт, но все пак помислете дали ако детето свикне, че за него ще се грижат повече хора (освен мама) това няма да намали стреса от тръгването на ясли, ДГ и училище.
А, и още нещо - много по-лесно се гледа 3 месечно бебе, отколкото по-голямо дете. Ако свикнат бабите отсега с режима му, много по-вероятно е да не правят грешки в бъдеще (мисля, че по-горе имаше такова мнение  Peace)

# 34
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
3 месечно бебе не се дава на баба да го "гледа". Какво да му гледа, сируно ще извади цица и ще го накърми?

И аз това щях да кажа Joy...бабите може да искат да си видят внуците, но до там...Повече и аз не давам.Нямам нищо против да седи и а си играя с детето,но когато трябва аз си го храня,аз си го разхождам,къпя и приспивам.
И не давам на никой.Оставяла съм Габи за гледане при бабите едва 3-4 пъти,но само вечер след като е заспала.

Дрози ако детето има контакт с други хора, няма как да стане сянка на майка си.
Въпреки че аз сама си гледам детето,то никога не се е притеснявало или страхувало от други хора.Това си е до детето, а не до това колко и как са го гледали бабите.
А и в повечето случаи в началото винаги има ревност от страна на майката...и така трябва да бъде..това предпазва детето...вниманието което детето получава от майката никой не може да замести.
Я,шоколад,я мед, я държане а ръце нон-стоп, обезсолено сирене,дълги нокти,непохватност, остра миризма на току що ял чесън....много са примерите.
Майка си е майка и това и е работата....да си гледа детето.
бабата си е баба....гледала е навремето сега само ще се радва.
На който не му харесва...прав му  път.

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 13:50 от Angel^wings

# 35
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И моята е същата. Оправия няма когато е и интелектуално недоразвита и не се усеща от намеци. Тя не иска да го гледа когато на нас е необходима помоща й, а когато на нея й е гот и няма забавление. Последното което беше генерирала е да го запишем на училище близо до тях, за да си живее при тях.
Не и обръщай внимание и на всяко нейно изказване и казвай точно това което мислиш по въпроса. Да се надяваме, че твоята свекърва е по интелигентна от моята и ще разбере.

# 36
  • Мнения: 1 230
Ама никой не иска да "замести" майката... Точно това е грешката в подобен тип разсъждения. Тук става въпрос за помощ при отглеждането. Който не иска - да не се възползва  Peace
Но ако
1. Не мразите свекърва си
2. Спазва указанията ви

не виждам поводи за драми по въпроса  Peace

# 37
  • Мнения: 473
Благодаря на всички за отговорите, само да поясня че моята свекърва е от хората, които не се съобразяват с мнението на околните и си правят каквото си искат винаги. Никога не би спазила мое изискване за гледането, никога. Пред мен го навираше в кучето на село, държи го точно пред климатика да го духа, че да се охладял малко, слага го да сяда, нищо му нямало, не си мие ръцете, когато го пипа, искаше да го носи в най-голямата жега на слънце, идва в къщи и го буди в 9.00 ч. вечерта, защото искала да си "говорят" а не искала да го гледа как спи и прочие други неща. Не я мразя, но смятам, че изобщо не се замисля кое е редно и кое не. Третира бебо като възрастен човек. Затова са опасенията ми. Иначе ако има адекватно поведение към бебето на драго сърце ще й го дам да си почина малко.

# 38
  • Мнения: 1 230
Разбрахме те  Peace

# 39
  • Мнения: 524
Благодаря на всички за отговорите, само да поясня че моята свекърва е от хората, които не се съобразяват с мнението на околните и си правят каквото си искат винаги. Никога не би спазила мое изискване за гледането, никога. Пред мен го навираше в кучето на село, държи го точно пред климатика да го духа, че да се охладял малко, слага го да сяда, нищо му нямало, не си мие ръцете, когато го пипа, искаше да го носи в най-голямата жега на слънце, идва в къщи и го буди в 9.00 ч. вечерта, защото искала да си "говорят" а не искала да го гледа как спи и прочие други неща. Не я мразя, но смятам, че изобщо не се замисля кое е редно и кое не. Третира бебо като възрастен човек. Затова са опасенията ми. Иначе ако има адекватно поведение към бебето на драго сърце ще й го дам да си почина малко.
Напълно права си, кажи и, че си толкова привързана към бебето, че не можеш да се разделиш с него - засега. Сънувала си нещо и се страхуваш за него, ако трябва се разплачи.

# 40
  • Мнения: X
Благодаря на всички за отговорите, само да поясня че моята свекърва е от хората, които не се съобразяват с мнението на околните и си правят каквото си искат винаги. Никога не би спазила мое изискване за гледането, никога. Пред мен го навираше в кучето на село, държи го точно пред климатика да го духа, че да се охладял малко, слага го да сяда, нищо му нямало, не си мие ръцете, когато го пипа, искаше да го носи в най-голямата жега на слънце, идва в къщи и го буди в 9.00 ч. вечерта, защото искала да си "говорят" а не искала да го гледа как спи и прочие други неща. Не я мразя, но смятам, че изобщо не се замисля кое е редно и кое не. Третира бебо като възрастен човек. Затова са опасенията ми. Иначе ако има адекватно поведение към бебето на драго сърце ще й го дам да си почина малко.


Ужас. Само 1/10 от изброените от теб неща, биха ме накарали да отказвам "помощ" в каквато и да е била форма, време и място.
Слагай я намястото й отсега, тази изкуфяла баба. #Cussing out

# 41
  • София
  • Мнения: 903
Благодаря на всички за отговорите, само да поясня че моята свекърва е от хората, които не се съобразяват с мнението на околните и си правят каквото си искат винаги. Никога не би спазила мое изискване за гледането, никога. Пред мен го навираше в кучето на село, държи го точно пред климатика да го духа, че да се охладял малко, слага го да сяда, нищо му нямало, не си мие ръцете, когато го пипа, искаше да го носи в най-голямата жега на слънце, идва в къщи и го буди в 9.00 ч. вечерта, защото искала да си "говорят" а не искала да го гледа как спи и прочие други неща. Не я мразя, но смятам, че изобщо не се замисля кое е редно и кое не. Третира бебо като възрастен човек. Затова са опасенията ми. Иначе ако има адекватно поведение към бебето на драго сърце ще й го дам да си почина малко.

Ами с това трябваше да започнеш темата. Thinking В такъв случай напълно те подкрепям и си вземам думите обратно. На такава свекърва не бих оставила детето си и за 2 часа / годишно.   #Cussing out
не е необходимо да й обясняваш нищо според мен. Просто не искаш и това е. Тя може много работи да иска, но...    Важно е с мъжа ти да сте на едно мнение, за да нямате скандали по тоя въпрос. Ако той е на нейна страна опитай се да го убедиш защо не даваш бебето и това е. Останалото си е проблем само на свекърва ти.

# 42
  • Мнения: 100
И аз имах същото в къщи-свеки казваше на мъжо,когато й се искаше да види детето,вместо да дойде сама при нас Rolling Eyes??А на мен хич не ми се виждаше да е нормално...и все още мисля така,макар и сега  да съм вече посвикнала.....
Мразя свекървините си прищевки,просто защото аз самата никога не съм имала подобни,и не смятам нейните за нормални,а за излишни!Това е!Ако можеш дръж я по-далеч от себе си,това е моят съвет.А детето-нищо няма да ти стане да й го оставяш от време на време,но за по малко.Така хем ти ще свършиш нещичко за себе си,хем и тя ще е доволна! Peace

# 43
  • Мнения: 386
На бас, че иска да го захрани тайно  Wink с бисквити ...
Mr. Green Mr. Green

# 44
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Напълно нормално желание. Аз нямам свекърва, а така имам нужда от помощ Sad Искам я всякаква, само да ми помогне малко. знаете как

# 45
  • Мнения: 63
Аз ако искаш мога да доразвия събитията с подобна като твоята свекърва-за съжаление от личен опит. Като видя, че няма тя да е човека, който ще ръководи събитията започна да ме обвинява, че съм лоша майка. Викаше приятелките си уж на гости, които в един глас опяваха какви безхаберници са днешните майки. Веднъж я попитах за поне една причина или факт, което да ме прави лоша майка и тя не отговори нищо. Аз въпреки всичко смятах, че детето трябва да има контакт с баба си и й го оставях- със свито сърце. Когато поотрасна детето започна само да ми съобщава какво е казала баба Юлия за майка му и за другата му баба-т.е.майка ми и уверявам те това не бяха ласкателства. Това преля чашата. Оттогава за три години свекърва ми го е виждала общо пет пъти и то само в присъствието на някой от нас. А малкия ми син го е виждала- три пъти. Не исках да се стига до там, но даже в момента съжалявам, че не предприех по- активни действия по-рано. Просто с някои хора не можеш да се разбереш въпреки огромното си желание.

# 46
  • Мнения: 679
Здравей!
Аз не бих си оставила детето нито на майка ми, нито на свекърва ми за повече от няколко часа. Който иска да ме упреква  и критикува. За да го кажа това значи си имам някакви съображения и точка. Усещам, че не и е приятно /на свеки/ ама всеки си знае него си. По-добре изморена и недоспала от колкото - бебе захранено със сухи пасти и шоколад, сладолед и т.н. Същото се отнася и за майка ми.
Предполагам, че като порасне малкия след 3-4 години ще е друга ситуацията, но това е
далечно време...
Така, че направи така както на теб ще ти е спокойно и ще ти е добре!   bouquet

# 47
  • Мнения: 4 380
Поредната тема за ревност. Laughing

Колкото повече ти ревнуваш и изолираш бебето, толкова повече ще засилваш нейните желания и претенции да го гледа. Намерете златната среда бе жени! Да идва у вас и да го гледа колкото иска. Свекърва ми беше адски щастлива че и доверявах изцяло бебето от първите му дни- преобуване, подмиване, обличане, къпане...всичко. Но...в мое присъствие. До толкова доколкото не съм заета в момента. Нормално е бебето да е с майката в толкова ранна възраст. Не е нормално да се изолира бабата.

# 48
  • Мнения: 585
Изобщо не става дума за ревност, а за здрав разум! Но това не би го разбрал човек ,който не се е срещал с подобен екземпляр! Моята свекърва също се опитваше да ме принуди да й дам сина си, разбирайте не за два часа , а за постоянно,защото тя живее на 200км от нас / в едно село в което няма лекар, а в близкия град за да ти окажат спешна помощ трябва да ходиш до дома на лекаря и аптекаря и да ги събудиш/!! Това става когато бебо е бил на 3-4 месеца , естествено че не й го дадох и не от ревност а защото аз съм жива и здрава и съм най-доброто за моето дете!! Тя изобщо никога не е считала за необходимо  да спазва изискванията ми , напротив а нейните възгледи за гледане са направо животозастрашаващи!! За пример на 40дни тя измъкна сина ми от леглото хващайки го само за главата , за да му бъдел дълъг врата/ много от мамите сигурно са запознати с този обичай/ и това става след многократно напомняне от страна на мен и съпруга ми ,че това не го одобряваме и не разрешаваме да се направи на детето! Въпреки че съм й обяснявала ,че аспирин не се дава на дете под 12 г. тя упорито се опитва да излекува настинките им мажейки ги с аспирин и ракия , ако съм до нея я спирам, но ако й дам детето и се случи непоправимото ...??Никога не съм ограничавала контактите й с детето , но само под мой контрол, не защото съм ревнива, а защото й нямам никакво доверие! След като многократно я хванах ,че говори на сина ми простотии по мой адрес и по адрес на другата баба, просто като dalma`прекратих контактите между нея и детето ми , не защото съм ревнива и обидена, а защото смятам, че не е полезно за емоционалното състояние на детето да слуша как майка му е никаквица!! След 6 месеца тя ми се обади да ми иска прошка и оттогава вече 1,5г сме в примирие, поне на пръв поглед започна да осъзнава че децата са наши и ние отговаряме за тяхното възпитание, а тя е свободна да им се радва когато поиска!!! Съжалявам че по-рано не се осъзнах и от криво разбрано възпитание и уважение не бях по твърда в отстояване на позицията си,  отстъпваш ли твърде често просто ти се качват на главата!!

# 49
  • Мнения: 524
Ей, гала66, вие сте много тежък случай, направо не мога да повярвам. И аз не бих си дала 3 месечното бебе дори на майка си. Изобщо не съм ревнива, нищо не може да замени майката хубава или лоша....

# 50
  • Мнения: 473
Xenia тя не иска да идва у нас да го гледа, иска да й го водя у тях и да го оставя без мен. Казала на мъжа ми, че искала да го гледа, но мен да ме няма  #Crazy. Аз на това обяснение не можах да намеря и обясних на мъжа ми, че не смятам, че "преча" да го вижда, но да иска да ме няма - няма да стане. Аз не съм го родила свекървата да има с какво да се забавлява, а съм го родила да направи моя и на мъжа ми живота по-щастлив.

# 51
  • Мнения: 4 380
Xenia тя не иска да идва у нас да го гледа, иска да й го водя у тях и да го оставя без мен. Казала на мъжа ми, че искала да го гледа, но мен да ме няма  #Crazy. Аз на това обяснение не можах да намеря и обясних на мъжа ми, че не смятам, че "преча" да го вижда, но да иска да ме няма - няма да стане. Аз не съм го родила свекървата да има с какво да се забавлява, а съм го родила да направи моя и на мъжа ми живота по-щастлив.

 Joy Joy Хе-хе...тая твойта била много ку-ку...Как така теб да те няма? hahaha Абе тез бабушкери вашите съвсем са изперкали май... Laughing Като чета далма и направо не мога да повярвам. Laughing

Е момичета, откачалки свекърви си имате, признавам. Laughing Де да имаше късмет на мен да се падне такава...мамо....горката баба. hahaha

# 52
  • Мнения: 3 500
Сама ще търсиш помощта й след време. На 3 месеца е бебето, естествено, че сега нямаш нужда от помощ, то само спи и папа. Обаче после... Без гръб ще останеш докато проходи, ще искаш някой да те замести. И това е най-малкото...

# 53
  • Мнения: 1 997
никога не бих оставила децата си на свекърва си - добре ,че вече са големи Grinning
  в малкото случаи,когато съм и ги оставяла винаги съм била на тръни от свободните изпълнения ,които прилагаше в мое отсъствие!
Аз не бих живяла при нея,а камо ли децата  ни!
И сега ,когато вече са големи ходят по задължение при свекърва ми и свекър ми- в смисъл веднъж на 2-3 месеца
Всичко това е в резултат на "гледането" на баба им като бяха малки!

# 54
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Оставяла съм я Соня на моята свекърва, но ние се разбираме добре и нямам оплаквания  Peace
Като беше на 2 месеца детенце и се гледаха за по няколко часа, да ходя на зъболекар, до общината, такива работи, а баба беше горда че е давала кърма от шишето и сменяла памперс  Grinning
НО искам да уточня, че инструкциите ми се спазват точно и никакви самоинициативи не се правят, сега не напира да я храни с неща които не съм оставила и даже се кара на съседки че се опитват да дават акъли  Party Само дето Сонче вече не иска да стои без мен, иначе бих я оставила за час - два, ей така да се помотам малко. И пак да уточня, свекърва ми и свекър ми са на 400 км от нас, но НИКОГА не е ставало въпрос да им оставяме там Мишолинка, те идват да ни виждат, ние ходихме, абе нормални отношения с баба и дядо  Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 2 336
Аз почти не давах сина си.
Иначе няма угодия - едни се молят някой да им помогне, а няма кой; други не дават да им пипнат отрочето, а пък за него ще се избият разни баби, лели и т.н.
Моето лично мнение, че човек като си има дете си го гледа, а не при първия удобен случай да го тръска на някого.

# 56
  • Мнения: 2 309
Прави така,както на теб ти е удобно Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 44 092
ами моя син е на година и осем месеца и нямам желание, ама никакво да го оставям на който и да е дори за час-два....майка ми много напира и все мърмори, че не искам, че съм й нямала доверие и т.н. но аз съм си такава....като тръгна пак на работа един ден, ще имат време колкото искат да му се радват и да го гледат...

# 58
  • Мнения: 600
според мен е здравословно за всички бабата да гледа от време на време внучето. за вас - почивка, за детето - разнообразие и възможност да свиква с хора, за бабата - шанс да свикне с детето и да поема и в бъдеще такъв ангажимент. аз до година не давах моето на свекърва ми и после беше трудно да й обясня всичко, което трябва да знае наведнъж. мисля, че е по-добре естествено и постепенно тя да участва в отглеждането. ние сега можем да си позволим бабин ден - в събота я оставяме на бабата за 7 часа и правим неща, които с детето не бихме могли.

на мен ми звучи, като да имаш генерален проблем със свекървата или твърде силно развит майчински инстинкт...вредно!

# 59
  • Силистра
  • Мнения: 288
Когато синът ми беше на 3 - 4 мес., свеки все викаше "Кога бабо ще започнеш да ядеш каши, да те взема в къщи?", за което толкова нерви изсипах "Как така тя ще ми взема детето" и ред такива... да ама сега е вече на 3, сега е болен, болничен не дават, майка ми е на работа, свеки е в отпуска, ама "имам работа, сега съм заета.."
Не че не го е гледала, не че не е давала шоколади и тем подобни, не че не съм лъгала че е алергичен към тем подобните
Така че до първата година на бебчо силният майчин инстинкт е вреден за по нататък, развалят се отношения, а няма на кого да се опреш, а и тя няма на кого...
Да не говорим че има и реплики и от майка ми и от свекърва ми "Аз днес ще го гледам, ама утре ще дойдеш да окопаеш бостана"

# 60
Напълно те разбирам! Моята е същата! Не бих й поверила детето си и за 2 мин!
С първото направих тая грешка и много съжалявах!
А да си почиваш можеш и без да го даваш на нея! Каква ще ти е тая почивка , като само ще го мислиш! И после ще ти излезе през носа! Аз имам 2 и намирам време и за себе си и кафе да пия с приятелки и се оправям сама чудесно!
Похвално, че искаш да си гледаш детето! Не ги слушай тия "мързелан ки" дето родят деца и после се сетят, че им се живее и се чудят на кой да "хвърлят" детето! Grinning

# 61
  • Мнения: 524
Грешка.

# 62
Нормално е да иска да гледа детето,майка ми от сега предявява претенции(без дори да съм бременна).Дали обаче ще и го позволиш,е твой избор,тя няма право на глас.

# 63
  • Мнения: 750
Здравейте мами! Много се чудя и реших да се допитам до вас как ви се струва - нормално или не бабата да предявява претенции да гледа детето, при положение че аз съм от този тип майки, които искат сами да се оправят с гледането на детето. Не ми тежи защото детенцето ми е изключително кротко, спокойно, нямам никакви проблеми с него. Бебчо е малък, на 3 м. и половина, което още повече ме учудва от къде на къде свекървата ще иска да й го оставям без мен. Тя на мен не смее да ми го каже директно, но го казва на мъжа ми. И аз много се дразня, защото съм й обяснила, че детето искам да си го гледам аз. Тя може да го вижда, но не й да го гледа. Как мислите, аз ли мисля нормално или не?
Ейййй..няма угодия на жената и туй то! Thinking
Ако не щеше да го гледа...щеше да пуснеш тема,4е не ще!Сега пък...Ама,що иска да го гледа!
Ти добре ли си мА женА? ooooh!
Няма му сложи отрова в млякото я..да не е вещица! Mr. Green
Ти нямаш ли желание да излезеш на вън с приятелка по кафенце?
Или целият ти свят е Бебето!?
По анцунг в къщи...и с бебето!СакЪн,да'н ти го изядат.... Joy
По4акай малко....сама ще и го тикаш в ръцете след време...Ама аз ако съм на нейно място...такъв шут ще ти забия ritnik...4е да се сетиш сама от къде изгр4ява слънцето! Mr. Green

# 64
  • Мнения: 444
Ох , дай я насам тая свекърва след някой и друг месец , щом и се гледа дете , аз се чудя кой да намеря да ми помага , ти се оплакваш от помощ  ooooh!

# 65
  • Мнения: 553
Тези отношения са нови иза двете ви.
Нормално е тя да настоява по този начин щом живее на село - един вид показва желание и готовност, и повтаря - че да се знае че не го казва от кумова срама...
Аз съм бременна с второ и вече поне 5 пъти ме е питала мойта свекърва - за първия месец нали ще я извикам да дойде при нас, че вече си е запазила този месец и т.н.Това си е проява на един типичен селски манталитет- ако кажеш един път- значи е за пред хората и за да не ти излезе име...- само ако започнеш да го повтаряш- значи е на сериозно. Един вид- казва ти че можеш да разчиташ. Еми ти пък защо не си й кажеш "чистосърдечно" че докторката много те е наплашила че сега има нови болести-  алергии и т.н. които едно време не ги е имало тези болести, и как детето с тоя живот и тия боклуци дето ги ядем от сто неща трябва да се пази...
Нормално е жената да тръгва да прави нещата по бабешкия си начин ако не си я допуснала до вашето семейство да види как го правиш ти, да се научи  и да добие увереност че може и по твоя начин да се справя достатъчно добре?
То е като да дадеш на баба джи ес ем- трудно се учи на нови неща и много се страхува да не й се смеят зад гърба... и е по-склонна изобщо хда се откаже от него вместо да се огъне да свикне с новото. Трябва търпение. И известна толерантност към по-безвредните бабини деветини....за сметка на тотален отпор към потенциално опасните.
Хората трябва да се опитомяват а не да се воюва с тях, повечето майки също се чувстват неуверени как се справят и затова започват да избиват комплекси в съчетание със следродилна депресия като се надуват на майките и свекървите си и да викат лоша добра - от мене по-добра за детето НЯМА.. и... всичко което аз правя това е най-правилното...
Ами за наше съжаление това не е вярно понякога... казвам го като майка - имах 7 години да се убедя че ако си уверена в себе си няма да се биеш в гърдите колко си незаменима и как винаги си права и така да провокираш същата пълна нетолерантност отсреща, а обратното.
Вярно че това което си описала какво прави твоята никак не е вдъхновяващо, но най-добре я викни на твоя територия където имаш подкрепата на мъжа ти и установи твоите правила- ама не в стил аз зная най-добре а: бебето така е свикнало, доктора така каза и т.н. направи така че не само да свикне да го гледа по твоя начин(тука таткото може дза помогне с директен разговор в стил: Майко, права крива- тя е майката на бебето тя  ми е жена и няма да се карам с нея за неща от които не разбирам, затова и заради мене моля те почни да правиш нещата по нейния "модерния" начин за да ти има доверие и даняма ядове и да почне да ти го дава. не ме поставяй между чука и наковалнята и т.н. )
Тези отношения не са за един ден, а бабите винаги могат да ти играят сечено като глезят децата- нали не носят отговорност за възпитанието им... newsm78

# 66
  • Мнения: 15 538
моята свекърва гледа малкия от както ни изписаха от болницата. Аз раждах секцио и тя жената стоеше по цял ден вкъщи да ми помага с бебчо. Много съм й благодарна за това.
Да знаеш миличка един ден и ти ще имаш внуче и ще умираш от радост когато ти дадат да го погушкаш и погледаш малко. Недей да лишаваш свекито от това неизмеримо за нея щастие. Всички казват, че внучето се обича повече от детето

# 67
  • Мнения: 524
Все пак говорим за 3 месечно бебе, не мисля, че е нормално. Бабите са безценни помощници, но да заемат мястото на майката не е нормално, особено, когато майката не го желае.

# 68
  • БГ
  • Мнения: 735
напълно те разбирам, защото и при мен имаше такива ситуации, не да го гледа а да излезне сама с количката навън да го поразходи, да го заведе на пазара Shocked, ама не ме пита мен ами мъжа ми, естествено отказах, казвам директно че не съм съгласна и толкова, ако иска д асе сърди, аз ако стана свекърва някога ще стискам зъби да си предлагам услугите само когато ми ги поискат.беба е малка и кротка ,засега нямам нужда от такава помощ,успех  Peace

# 69
  • софия
  • Мнения: 636
Бабите по принцип много се радват на внучетата си и свекърва ти навярно иска да се порадва. Но мисля, че не това е начина. Кани я да идва да се радва на бебо като си и ти в къщи, но не й го оставяй щом се чувстваш неспокойна. Разбирам те.Аз моето дете не съм го оставяла на свекърва ми без мен. На майка ми - да, около 6 пъти досега. Справя се перфектно, но до 8 месеца не съм оставяла дъщеря ми. Запази добрите отношения със свеки и като поотрасне детето можеш да й го оставиш за час-два, после за повече. Аз живот и здраве така смятам да правя ама като стане на 3г. - дотогава съм си с нея да я гледам, живот и здраве, после ще ходя на работа.

# 70
  • Мнения: 479
Ейййййййй няма угодия и това е.

Вече започвам да си мисля че аз не си обичам детето, че го мразя и какво ли още не, защото съм го дала на майка ми да го гледа. И цяло лято са на село. Ако свекърва ми имаше възможност да го гледа щях да й го давам без проблеми.


Ето на айде сега заклеймете ме че съм си дала детето на бабите.

# 71
  • Мнения: 2 908
Никой няма да те заклейми-така си решила,така си направила.Аз също не искам свеки или майка ми да се месят в отглеждането.Така съм решила аз,така иска и авторката.А толкова малко бебе да го гледа тя-абсурд Crossing ArmsМайка да бъдеш не мисля ,че значи да го дадеш на бабите-да е бил подготвен всеки преди това,че няма почивка вече.Бабата си е изпяла песента едно време-сега е твой ред да я пееш.Аз се радвам малката да е около мен ,колкото е тежко да ми е-не я давам да я гледа свеки особено за нищо на света.Казвам го като жена,отгледана само от баба си и дядо си-не е работа да не знаеш майчината ласка,пък било то и за кратко.

# 72
  • софия
  • Мнения: 636
Всяка майка наистина най-добре си преценява. затова мисля, че няма нужда да се заклеймява - въпрос на избор. Това, че аз предпочитам да бъда денонощно с детето си, защото така съм решила си е мое мнение и не мисля, че противното е грешно. Така че и авторката на постинга си е права за себе си.

# 73
     Тристан77, смятам, че разсъждаваш така, само защото бебенцето е малко. Убедена съм, че с времето сама ще поискаш да оставяш детенце на която и да е от двете баби. Малко повече търпение ще трябва от твоя страна. А oceanid се е изразила много точно.

# 74
  • Мнения: 750
, аз ако стана свекърва някога ще стискам зъби да си предлагам услугите само когато ми ги поискат.беба е малка и кротка ,засега нямам нужда от такава помощ,успех  Peace
Аха...зна4и,като порасне малко беба и като запо4не да те прави луда...тогава ще потърсиш ''услугите'' на свеки,а!?
А тогаЗ ако тя ти каже ''сори майна'' а?
Ама мнооооого сте отворени бре...не пла4ело било сега,кротко било...нямали нужда от услугите на свеки! CrazyЕ то бива,бива...ама то туй ваШто на нищо не прили4а ве4е... ooooh!

# 75
  • Мнения: 4 668
Защо не приемете , че има хора , които НЕ желаят децата им да се отглеждат от бабите ?
Моят син е гледан от мен и баща си . Бабите винаги са добре дошли , така е явно и при авторката . Още малко ще я изядете защо не си дава детето на свекървата , че пък и за ден - два  Confused
И сега го оставям за по няколко часа при бабите . От раждането си е непрекъснато с нас - и на море и в чужбина няколко пъти , къде ли не ...

А и в случая свекървата явно не иска само да се радва , а държи да остава САМА с детето ? Защо ли пък толкова настоява ?

Ама мнооооого сте отворени бре...не пла4ело било сега,кротко било...нямали нужда от услугите на свеки! CrazyЕ то бива,бива...ама то туй ваШто на нищо не прили4а ве4е... ooooh!
Леле ... Много селско изказване . Защо си толкова убедена , че ще бъдат търсени изобщо услугите на свеки ? Да не си се блъснала в някой гардероб преди да го напишеш ?

# 76
И защо мислите, че по-късно ще й потрябват услугите на свекървата?!
На мен така и не ми потрябваха. Гледам си децата сама и съм горда със себе си. Възпитах си ги както аз искам! Децата имат респект и уважение към мен, нещо,което свекървата се опитваше здраво да руши!
Разбирам авторката и я подкрепям!

gerygirl, много майки са склонни да дадат дето на майките си(на майка можеш да се скараш,възпитава го близко до твоите разбирания). Ма малко ги дават на свекървите! Така, че когато детето ти прекара цяло лято със свекървата ела ми се обади  Wink

# 77
  • Мнения: 412
Това не ми изгледа като претенции, а като едно нормално желание на една баба да се порадва на внучето си.
И на мен.
И защо мислите, че по-късно ще й потрябват услугите на свекървата?!
На мен така и не ми потрябваха. Гледам си децата сама и съм горда със себе си. Възпитах си ги както аз искам! Децата имат респект и уважение към мен, нещо,което свекървата се опитваше здраво да руши!
Разбирам авторката и я подкрепям!

gerygirl, много майки са склонни да дадат дето на майките си(на майка можеш да се скараш,възпитава го близко до твоите разбирания). Ма малко ги дават на свекървите! Така, че когато детето ти прекара цяло лято със свекървата ела ми се обади  Wink
Моето дете го гледа цял месец свекърва ми и съм много доволна. Недейте прави генерални заключения, изхождайки от своите си животи. Вярно е, че малкия се беше разглезил повече от необходимото, но смятам, че е нормално при условие, че баба му е далеч от нас и го вижда доста рядко.
И да, аз мисля, че ако свекърва ти не е лош човек някой ден ще й оставяш детето, когато имаш нужда от време за себе си или за мъжа си, или за куп други неща.

# 78
  • Мнения: 55
И моята свекърва е от тоя тип, все искаше да гледа бебето, ама мен да ме няма. Пък как да й я оставя, като я буди на възраст 2 седмици, за да си "играели" и на 2 месеца решава да я къпе във ваната  #Crazy Как ви звучи  newsm78 Пък като и кажеш че не е редно тя вика "Аз да не би да не си я мия ваната, кво толкова"  Sick И все чрез мъжа ми действаше, а на мен нищо не казва. Рядко й я давах и все се притеснявах и с основание, а пък сега като порасна /5год./ никакъв интерес да я взима и гледа. Бързо й мина мерака. То си беше да се изфука пред комшийките, да я видят с количката. Мераците да я гледа бяха само когато на нея й е кеф, а когато имахме нужда от помощ все беше заета ... Та по твоя въпрос - гледай да не я ограничаваш от контакт с детето, ама в твое присъствие, най - много час - два сама с детето и то у вас, пък като порасне - повече. Ти си майката и ти трябва да си решиш, гледай да не си груба, че ще дудука на мъжа ти и ще си навлечеш беля.

# 79
  • Мнения: 4 668
Моето дете го гледа цял месец свекърва ми и съм много доволна.
Аз пък се изумявам от човек , който си оставя детето за цял месец , независимо при кого  Confused

И ми е много , много странно , че смятате това за единственият начин , за да се погрижиш за себе си или за мъжа си ...

Да му се не види , още малко ще ни се скарате , защо не си даваме децата по баби  Naughty

# 80
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 И на мен ми е странно, че има майки, които си оставят децата за отглеждане при друг, а ги виждат 2 дни в седмицата или пък по цял месец не ги виждат. Аз кучето не си оставям, пък да не говорим за бебе или малко дете. Мястото на детето е при родителите му.

# 81
  • Мнения: X
Хаха, така е то с младите майки...........чакай да порасне има да виииикаш свеки да ти гледа детето  Mr. Green
Тая песен всички сме я пяли и теб няма да подмине.

# 82
  • Мнения: 2 673
нямах време да чета цялата тема, но първия пост ми говори за егоцентрична свекурва, която на всяка цена иска да наложи себе си...
не и позволявай!
Прави това, което иска СЪРЦЕТО ТИ!!!

бившата свекица, не ми позволяваше да къпя, да обличам по своя преценка, ТЯ определяше каква да е Т в стаята и на водата във ваничката, ТЯ стрижеше коса, БЕЗ МОЕ ПОЗВОЛЕНИЕ и изненадващо\когато не съм вкъщи \ и пр. и пр.


Сега детето си го гледам САМА, без никой да ми се качва на главата и да ми ракообразува. Повече се изморявам, но пък съм 100 % щастлива, че сърцето ми има изказ в отглеждането на бебон.

Съгласна съм с мамите, че свекита и тъщи могат да помагат, стига да не се налагат ГРУБО, на "всяка цена", стига да не вклиняват дразги между младите родители. И помощта най-вече трябва да е желана и от майката и от татито на бебо.

# 83
Не бих дала 3 месечно бебе на майка си, а пък за свекървата да не говорим. Като си помисля, че живот и здраве и аз ще стана свекърва.....Абе свекървите са особена порода.
smile3521 мойта свекърва ще го гледа от километри Mr. Green и снимка няма да и пратя даже Twisted Evil
Мдаа...кой каквото си е заслужил... Imp Някои заслужават да се радват на внуци,други...да се радват на новоудължените си коси...Ей така ...сякаш BOTOX-a и проми мозъка... и внучето и стана само мое дете,а не и син на сина и.И на 5г. да стане,и на 15-сина ми има 1 баба-майка ми.  newsm48

# 84
  • Мнения: 686
Не можах да прочета всичко.Все пак си мисля,че го прави от добро желание и ако го гледа както ти искаш,какъв е проблема да отделиш малко време и за себе си.
Верно детенце още е мъничко и се страхуваш да го оставиш на друг човек,но не се притеснявай толкова,ще се справи за няколко часа.Може да те отменя за някое хранене(ако не е на кърма),веднъж два пъти в седмицата,а ти да излезеш да се разходиш,да напазаруваш,примерно.
Ама ако свеки е от тези дето искат да си налагат мнението на всяка цена и орежи квитанцийте отсега.

# 85
  • Мнения: 5 401
Идентична ситуация! Когато бръмчо беше на 3 месеца, свекърва ми започна отдалече един такъв разговор, но само с мен! След като въртя и сука, най-накрая с две думи каза, че явно така както ме наблюдава няма да се съглася да й дам малкия да го гледа в Стара Загора (тя е от там) докато навърши 3-годишна възраст!!!!!!  #Crazy  #Cussing out

Обясних й много внимателно, че такъв въпрос не стои пред мен, защото никога няма да си дам детето да го гледа баба му и то в чужд за мен град! Не съм дала живот на детето си, за да може тя да го обсебва! Няколко нощи не можах да спя от наглостта й! След това като разказах на мъжа ми, той каза, че тя сигурно се е шегувала и че той също няма да пусне детето далече от нас. Разбира се, тя далеч не се шегуваше, тя просто няма чувство за хумор! Както и да е, примири се жената със съдбата си, но ето че съвсем наскоро като дойде на гости, отново зачеса темата - как в Стара Загора въздуха бил по-чист (?!), как хората били по-спокойни, как децата растяли по-лесно (?!) Та така се наложи отново да й припомня миналогодишния ни разговор и решението ми, което не се е променила на йота!

Искам да добавя, за да съм честна пред нея, че тя много ми е помагала в отглеждането му когато беше новородено бебе и винаги когато я помоля да дойде за няколко дена, за да си почина, тя се отзовава. Също така от догодина, живот и здраве, ще дойде да живее у нас, за да го гледа, а аз ще се връщам на работа. Но това далеч не означава, че внучето й е "мойту момчьенциии".

# 86
  • Мнения: 67
Не съм имала блестящи отношения със свекърва ми. Обаче все пак тя е успяла да отгледа и възпита и мъжа ми и сестра му и то не лошо. Всички свекърви са майки на съпрузите ви и най малкото поне едно дете са отгледали. Разбира се всяко правило си има изключение, новсе пак не мисля, че са врагове на децета.

# 87
Не виждам нищо лошо в това да ти помага. А и така ще свикне с детето, като се грижи за него обичта и ще нарасне.\не казвам да го обсебва и да се стреми да те държи далеч, а просто от време на време тя да се грижи за него\ И утре когато имаш нужда да го загледа за 2 часа няма да ти откаже. Ти се дърпай сега, пък после що ти го връща като не иска да го вземе.

# 88
  • София
  • Мнения: 817
Хе хе хе  Simple Smile То бебето на авторката вече порастна, ама хайде и аз да кажа...
Като чета тази тема ама какви мили спомени ми навявате...
Истината е, че бебе на 3 месеца няма какво да му се гледа и майката е повече от достатъчна.  Но е и истина, че бабите (демек нашите родители) навремето много са ги командвали свекърви, та и те са решили, че им е дошло времето...
Аз мисля, че в такава ситуация един откровен разговор е разковничето. Да се опита бабата да се вразуми, да се разберат кой какво и как. Ситуацията е нова и за двете страни и е нужно да мине малко време да се окопитят нещата. На бабите ясно да се обясни какво се иска от тях и че ценената помощ е само желаната помощ и то във вида, в който е желана. Колкото повече нещата се отлагат във времето, толкова по-зле.
В същото време, не мисля, че контактите на бабата с внучето трябва да липсват. Та тия хора вече са на възраст, в която си правят равносметка какво са постигнали, останали са им толкова малко радости в живота, та да ги лишаваме от най-голямата ли... С което не искам да кажа, че трябва да им се позволяват намеси в семейството на младите, да им се дава тон в живота как да си гледат децата и така...
За протокола - имам доверие вече и на свекърва ми и свекър ми и на родителите ми. С радост ми помагат и двете страни, кой колкото може - сега в стачката баща ми я гледа, щото няма кой. Embarassed а отпуска не дават за неопределен срок от време; събота - дежурни са свекърите - налага ми се да ида на Стройко ...  Но и през ум не ми минава да я оставя на отглеждане на когото и да било. Децата се гледат от родителите си, е с помощ на баби и дядовци е малко по-лесно   bouquet

# 89
  • Мнения: 1 541
Смятам, че е напълно в реда на нещата да идва да ти помага с бебето- по- сокоро да ти помага с домакинството и други ангажименти, а ти да можеш да си отделиш време изцяло за да сте си заедно и да се гушкате с бебо. Но да иска изрично да и го оставяш, а теб да те няма не го разбирам?!?! Защо толкова настоява да е сама с него? Ти си му майка и никой не може да ти определя кога и при кого ще си оставиш детето! Аз много обичам и майка си и свекърва си и те са ми помагали безкрайно много за отглеждането, но никога не съм я оставяла при никого- кърмих я до година и 3 месеца и непрестанно си бях около нея. Никоя от тях не е и настоявала да ги оставям сами- какво, нещо скришно от теб ли иска да прави, че е такъв зор да те няма?!?!
Аз не бих го позволила това при така поставени условия  Naughty

Пфу....тя темата стара колкото си иска, ама като не гледам преди да пиша  ooooh!

# 90
  • Мнения: 515
И на мен ми е странно, че има майки, които си оставят децата за отглеждане при друг, а ги виждат 2 дни в седмицата или пък по цял месец не ги виждат. Аз кучето не си оставям, пък да не говорим за бебе или малко дете. Мястото на детето е при родителите му.
newsm10

# 91
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На бас, че иска да го захрани тайно  Wink с бисквити ...
моята имаше такива мераци, на няколко месеца да му пъха слънчо в устата Stop
До такава степен беше обсебила бебето МИ, че не го даваше на баща му а на мен ми го грабваше от ръцете докато го кърмя  Tired а да не говорим за тайното мазане с мас и пускане на сол във водата за къпане  Crazy
Не виждам защо да се оставя толкова малко бебе на бабата (без значение коя) ми то аз чаках 9 месеца за да ми го взимат от ръцете ли Sick

Общи условия

Активация на акаунт