Силна памет или здрава логика?

  • 2 677
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 447
Много по-лесно се учат езици, когато имаш логическо мислене. Особено ако вече знаеш един. Всъщност, всичко се учи по-лесно, ако имаш логическо мислене  Simple Smile Жалко, че в училище се набляга повече на запаметяването, отколкото на мисленето.

# 31
  • Мнения: 920
Вчера решавах тестовете за УНСС - много ми беше интересно. И съвсем различно от моето време, когато една задача се решаваше на 2 стр. Всичко се прави точно по пътя на логиката.

# 32
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Хайде и аз да се фръцна, че съм от тези, които са с хуманитарна насоченост (езици), но са и технически ориентирани.
За последните 2 години, като се замисля, правя само технически преводи.
Мога спокойно да направя ремонт на двигатели на Ивеко Дейли. Толкова съм задобряла.

# 33
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мога спокойно да направя ремонт на двигатели на Ивеко Дейли. Толкова съм задобряла.

 Joy
То, ако от гледане ставаше, всичките кучета да са касапи Mr. Green /абсолютно добронамерено се закачам/

Инженер съм, после завърших икономика. Не ми върви с езиците, направо мразя да ги уча. Английският май ми е по-добре от френския, но така и няма да мога да се отпусна да го говоря. Ако владеенето на езици е признак за хуманитарна насоченост - тц, не съм. Но пък съм хуманист Mr. Green

А Дона е права за наизустяването в училище. Аз познавам само две учителки, които ни караха да мислим, а не да помним.

# 34
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Е не знам какъв тип съм.
Английски, испански, италиански ми се отдават (не че ги знам перфектно), от немски или френски 2 думи не мога да изговоря като хората.
Мога да поправя пералнята, но не мога да сменя една крушка...  Rolling Eyes Crazy

# 35
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Пералнята и аз мога да си оправя. И да напиша есе за това Laughing

# 36
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ааа, Ванче, недей тъй Laughing!
Верно съм задобряла.
Нямам избор просто.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
продължавам да предпочитам да стоя на тъмно, докато се появи някой да ми я смени.
И по-добре.
Аз веднъж си смених крушка от 40 вата с такава от 100 и изгоря цялата ел. инсталация в стаята ми и имаше искри, от които ме беше много страх да не ме хване ток. ooooh! Доста време стоях на тъмно. После пак съм сменяла, но с много страх и само, когато нямаше друг вариант.

На мен ми се отдават западните езици, руски също учих, но една дума не мога да кажа и почти нищо не разбирам (може би, само ако прочета внимателно текст, ще поразбера). Аз също намирам логика поотделно във всеки език и м/у различните езици.
Също бях много добра по математика (после малко я позарязах и в университета вече ме мързеше да уча), за разлика от физиката, която беше най-големият ми училищем кошмар.
Не ме бива да помня исторически дати (с рождените дни се справям), не знам какво са искали да кажат авторите на всякаквите му там литературни произведения - според мен, каквото са искали да кажат, са го написали, не виждам какво има да се коментира повече. Mr. Green

В крайна сметка не знам от кой тип съм. Thinking

# 38
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Фукли такива. Crossing Arms
Пък аз съм кретен.  bowuu
Нито ме бива по математика (за физика не смея и да помисля), нито пък ме бива в ученето на езици. Страшни мъки и усилия ми коства да уча език.
Нито пък ме бива да запомням исторически факти. Мразя да цитирам, защото не помня цитати (абе, адски е скучно да следиш кой какво е казал и защо, аджеба го е казал  Laughing).
П.П. Затова съм се самоназначила за "умница", белким си повярвам.  Whistling

# 39
  • Мнения: 3 835
...................................... не знам какво са искали да кажат авторите на всякаквите му там литературни произведения - според мен, каквото са искали да кажат, са го написали, не виждам какво има да се коментира повече. Mr. Green


На това аз му викам, желязна логика. Joy Joy Joy

# 40
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз съм микс. Завърших пмг, пък после право Rolling Eyes Езиците много ми вървят, с изключение на руския Laughing Същевременно бях супер добра по физика, даже ходех на кръжок Joy Обожавам перфектната простота и логика, същевременно обичам да чета и имам достатъчно богато въображение, за да успея дори нещо да напиша. Технически съм доста добре - мога да отремонтирам разни домашни нещица с успех, доближаващ се до този на половинката, която е инженер по образование  все пак Wink Мисля, че съм някак си всестранно развита, но в нито едно нещо не съм толкова добра, че да кажа "имам талант за...еди какво си". Явно, когато много неща ти се отдават, не развиваш достатъчно добре нито едно от тях Confused В този смисъл може да се каже, че съм посредствена - умея всичко на средно ниво hahaha

# 41
  • Мнения: 211
Аз съм от хуманитарните. Удават ми се езици, с българския никак не съм зле, а и никога не съм била.
Но виж, математикаааа Sick Ей там хабер си нямам - квадратно уравнение не мога да реша, а как минах висша първа и втора част само аз си знам Grinning
Но по мои наблюдения хора с техническо/математическо мислене са по-склонни да увладяват езици и хуманитарни науки, отколкото обратното. Мисля, че математиците са по-надарени умствено (дано не ми се обиди някой, но и аз влизам в другата група - нетолкова надарените Rolling Eyes)

# 42
  • Мнения: 6 992
...................................... не знам какво са искали да кажат авторите на всякаквите му там литературни произведения - според мен, каквото са искали да кажат, са го написали, не виждам какво има да се коментира повече. Mr. Green


На това аз му викам, желязна логика. Joy Joy Joy
По тъпото е, че трябва да нацелиш какво учителят / асистентът си мисли, че са искали да кажат. Щот ако не уцелиш - разсъждаваш грешно Crossing Arms Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 3 835
...................................... не знам какво са искали да кажат авторите на всякаквите му там литературни произведения - според мен, каквото са искали да кажат, са го написали, не виждам какво има да се коментира повече. Mr. Green


На това аз му викам, желязна логика. Joy Joy Joy
По тъпото е, че трябва да нацелиш какво учителят / асистентът си мисли, че са искали да кажат. Щот ако не уцелиш - разсъждаваш грешно Crossing Arms Rolling Eyes

Ако разсъждаваш логично, не е толкова трудно да им нацелиш логиката, обикновено е предсказуема. Друг е въпроса, дали си съгласен с тях, но пак по пътя на логиката, нямаш кой знае какъв избор. Mr. Green Joy Joy Joy

# 44
  • Мнения: 8 769
Ама то и в езика има логика newsm78

E, сори, ама е много малко, и то в граматиката. И даже и там има яко зубрене.
Пример-неправилните глаголи в английски. Миналите причастия във френски-говоря за третата група, знаеш за какво иде реч.
Идиомите-пак в английски.
И така-много примери за чисто зубрене има в езиците.
Аз пък нивга не зубря по езиците. Намирам логика някаква си. Защото знам повече от един ли, що ли, ама предпочитам да се упражнявам с въпросните идиоми или минали причастия-и така намирам логиката на ползването им. Не ги зазубрям, защото не мога да ги помня...малко ми е акъля явно  Mr. Green
Иначе, Сърдече, в общи линии сме баш като вашето семейство-аз съм хуманитарната насоченост (интересни са ми между другото и астрономията, и физиката и химията, но с математиките съм много зле), докато моят инженер просто е като твоя-езиците са му най-сложносто нещо на света, докато в разгадаването на разни логическо - следствени-математическо-геометрически връзки е железен! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт