Паричките и парче от погачата за 40 дни

  • 11 662
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
след като прегледах набързо постингите до момента, открих че не намирам нищо по моите въпроси, които са:
Какво се прави с паричките и парчето от погачата за 40 дни, който се слагат нависоко, за да са високи целите на детето? Колко време седят? Какво определя обичая?
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Обичаят в нашия дом определи паричките да бъдат свалени и изхарчени за бебешки дрешки и играчки малко след гостито. Laughing
Питката май замина в кофата или същата вечер, или следващата. Няма да храним хлебарките, я!  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 6 521
Една нощ стоят нависоко и за да му са високи целите и за да е спестовник  Mr. Green после на другата сутрин -  беж Лиска да бягаме към някои магазин да му купиш нещо, което ти душа иска.  Peace. Аз лично, по едно малко парченце от погачата им вързах в по една носна кърпичкана възел и сега се въргалят някъде в шкафа с дрехите им , ама каква е целта убий ме не зная. май баба ми така ми каза и аз като никога я послушах  newsm78

# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Паричките се изхарчват или спестяват (за мен глупаво)

А парчето хляб на птичките.

# 4
  • Мнения: 789
Паричките ги прибрах при нейните ( който каквито й е дал, ги спестяваме за нея). А парчето от погачата си го хапнах аз на следващия ден. Колежка така ме посъветва, че да не го изхвърля. Все пак е погачата на детето и нищо не сме изхвърляли от нея!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 298
Ние ги държахме известно време нависоко, после парчето от погачата замина в боклука, а паричките и ги прибрахме при други нейни, които тя получава при разни поводи - не е спестяване, предназначени са за харчене, но просто до сега си ги "трупаме".

# 6
  • Мнения: 471
Парчето от погачата май отиде за закуска на мъжа ми, а паричките бяха свалени с много зор от секцията от моя милост и изхарчени на другия ден.../просто на същия ден не можах да изляза, за да ги оползотворя Simple Smile /

# 7
  • Мнения: 491
Паричките ги изхарчихме предимно за Бебо, като първо му купихме една мнооого хубава играчка и то веднага щом имахме възможност да отидем до магазина. А парчето питка още не съм го изнесла - стои увито на високо пред икона - ще го оставя на вън на птичките и мравките да го изядат. Не е хубаво да се изхвърля!

# 8
  • Мнения: 1 111
какви са тези 40 дни... newsm78
ние на малкия не сме правили такова нещо,не съм и чувала за това в нашия край
бях чела във форума и мислех да "празнуваме" и ние,ама това 40 дни ми звучи повече като за умрял и не предприех нищо
Тук правим малък ритуал на третия ден от раждането,на когото му казваме "Ористници".носи се пита,пиле,вино,сладки в отделението и се раздават на акушерките и на други родилки в стаята.А в кошчето на бебо се слагат тетрадка,химикалка,книжка и пари...И през нощта уж идват ористници и го орисват за добро...Знам,че ми казаха да помня ако сънувам нещо в тази нощ...ама за мой късмет точно нищо не сънувах Confused

# 9
  • Мнения: 649
Здравейте мами,
след като прегледах набързо постингите до момента, открих че не намирам нищо по моите въпроси, които са:
Какво се прави с паричките и парчето от погачата за 40 дни, който се слагат нависоко, за да са високи целите на детето? Колко време седят? Какво определя обичая?
Благодаря Ви предварително!

Сваляш ги като си отидат гостите, парите отиват за детенцето, а парчето се дава на щивотни.

Общи условия

Активация на акаунт