Помощ, повръщане!

  • 2 960
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
От 20. 00  часа беба повръща почти постоянно. Водихме я в спешното, но тя спеше тогава и казаха, че ако спи и е спокойна няма да повръща. Но тя се събужда и пак повръща, дори и кръв. Давах и цитрат, свещичка в дупето за повръщането . Много ме е страх да не се обезводни. Какво да правя.
Утре сме на преглед, но до тогава ...
Моля ви, ако сте имали такива ситуации помогнете със съвет.

# 1
  • Мнения: 2 032
Бърза помощ не може ли да дойде.
Звучи обезпокоително, меко казано (но аз не съм лекар).

# 2
  • Мнения: 822
Ами ние ходихме до бърза помощ. Но казаха да изчакаме утре има посявка, да изчакаме резултата, той ще е готов утре  до тогава да даваме цитрат и по малко вода. Но тя сега спи и се събужда, повръща и пак заспива.

# 3
  • Мнения: 5 521
Давай на всеки 5 минутки по лъжичка течност - водичка, компот от кайсии  само, чай от мента. Можеш да сложиш във додата и малко лимон. Редувай ги нещата, но по малко за да не повърне пак всичко. И ти вече си сложила свещичка, но мисля че може докато детето е зле да сложиш още една след около 2-3 часа.

# 4
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Заведете я на Бърза помощ да и бият инжекция против повръщане.Бъдете настоятелни,все пак до утре има много време,а може да се обезводни.Дано се оправи и да оздравявате! Flutter

Аз давам спрайт със сол,по една лъжичка през известно време.Солта задържа водата и така не се позволява на организма да се обезводни-казвал ми го е доктор!Ако искаш пробвай друго не се сещам с какво мога да помогна! Peace

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 00:05 от danaia

# 5
  • загубено
  • Мнения: 6 432
Има ли растройство?
Синът ми искъра такова,но повръщаше без кръв,със силно разтройство.
Цяла нощ беше кошмар.На следващият ден мина и започнахме да го захранваме.Давах вода само през ноща.
Тук не дават нищо за повръщане и разтройство.Така че мина при нас за 3-4 дни .
Дано бързо да се оправи детенцето.
Ако видиш че е много,отиди пак на бърза помощ.Аз поне бих отишла.
Да не се обезводни миличкото

# 6
  • Мнения: 822
Той баткото беше в болницата и вчера ни изписаха. Тя от една седмица имаше разстройство, но беше весела, жизнена. Давахме и хидрасек, ентерол, хидратин алфа. Сега почти няма разстройство, но изведнъж започна да повръща и не може да се успокои. Сега спи, но не съм и давала водичка. Като се събуди ще и дам малко. Температурата и се покачи на 37 и 7. Следя я непрекъснато.

# 7
  • Мнения: 2 673
Дано след като повърне да приема водичка. В СПЕШНА помощ мисля че има какво да се направи венозно, за да се прекъснат ВЕДНАГА нещата.
ПИТАЙ!!може ли това http://forum.medicine-bg.net/viewtopic.php?p=133&highlight=& … c676b426cd2972f6a

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
genu6, и бебка ли се разболя. Sad
Стискам ви палци бързо-бързо да се оправите.  Praynig

# 9
  • загубено
  • Мнения: 6 432
Какво стана през ноща?
Как е детенце?

# 10
  • Мнения: 822
Слава Богу овладяхме за сега повръщането!Днес бяхме на лекар  - посявката е отрицателна. Назначиха ампицилин на 8 часа. Слагаме и свещички против повръщането. Хапна даже малко каша милупа лечебна и бананче. Благодаря на всички за подкрепата и съветите в най-трудния за нас момент.
 newsm51

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 19:10 от genu6

# 11
  • загубено
  • Мнения: 6 432
Бързо оздравяване  bouquet
Дано не се повтаря

# 12
  • Мнения: 822
Беба пак почна да повръща. От вчера сутринтта не беше повръщала. Сложих и свещичка. Мислех, че вече е минало това повръщане. Сега пак. Някой знае ли колко трае и за колко време минава?  Cry

# 13
  • Варна
  • Мнения: 28
 Peaceнатриум цитриум на нас бързо ни помогна

# 14
  • Мнения: 6 029
оправихте ли се?

Общи условия

Активация на акаунт