Да ви напомня за този десерт-хит от миналото лято

  • 33 285
  • 258
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 164
Тортата е разкошна,благодаря за рецептата

# 31
  • Мнения: 393
С тези последните снимки вече и мен ме зарибихте LaughingУтре ще я направя и ще пиша и аз как е станала Hug

# 32
  • Мнения: 1 427
Чудих се, кога ще се изрови таз рецепта...щом се е появила, време е да я направя и тази година! Wink

# 33
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ауууу ужасни сте, провалихте ми диетата  Mr. Green
То се видяло ще се прави торта, особено след последната снимка на лулу ми потече лигичката  Blush  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 1 797
Ето я и моята. Вече казах какви промени ще има следващия път - по-малко мляко. Мисля, че тогава и проблемът със сладостта ще се реши без добавяне на захар. Тавата снощи беше начената. Тази сутрин има утаил се цвик на дъното - още едно доказателство, че киселото мляко е много.
И за пореден път се убеждавам, че с червени плодове тортата е друга! lulu,   bouquet



# 35
И на мене нещо не ми се получи. Направих я с праскови и обикновени овесени ядки. Нещо пихтиесто стана, не можах до го нарежа като хората. Ама мъжът каза супер е дай още. Може би защото беше доста изстудена и поне се разхлади човека ако не друго Mr. Green.Обаче снимките тук с малинките са страхотни. Няма да се откажа де. Ще пробвам пак с малини и повече кисело мляко. Щото съм инат Mr. Green

# 36
  • Мнения: 6 243
Аз не слагам захар, но ползвам подсладените мюслита на "Нестле" и сладки плодове - задължително единия ми е банан. В момента комбинацията банан + нектарини ми е любима. С кивито наистина се получава горчив привкус, като се смеси с мляко - това още от бебешките пюрета и каши съм го установила.

С обикновени мюслита, като това на Изи, не съм пробвала.

Кисело мляко - само от кафявата баба. Другото е много воднисто. В краен случай бих смесила мляко с по-малка масленост със заквасена сметана, за да го сгъстя.

Но хубавото на тая торта е, че може лесно да се пригожда към индивидуалните вкусове на всеки,  рецептата е много "гъвкава".

# 37
  • Мнения: 1 797
sladka hapka, много благодаря за уточненията   bouquet
Ще пробвам пак. Мюсли вкъщи по принцип не се яде много. А аз си мислех, че това е "необикновено"  Laughing - с толкова плодове. Пък то какви имало...
А колко мляко слагаш на ред бисквити? Явно моята тава е като твоята, защото всичко ми стана точно по рецептата, та ако може да уточниш колко бисквити и мляко ти "глътна" тортата?
Друго си е да се научи нещо от извора  Wink

# 38
  • Мнения: 6 243
Кати, това с бисквитите ми е много трудно да го уточня. Обикновено у нас има няколко пакета бисквити, които дъщеря ми е отворила поред и е изяла по една - две бисквити... Не знам. Освен да я направя тия дни и да пиша пак.

# 39
  • Мнения: 1 797
Ама 2 кофички мляко на ред бисквити са си много. Зарежи бисквитите, млякото ми е по-важно  Laughing

# 40
  • Мнения: 4 733
На мен на ред бисквити ми се харчеше половин кофичка от кафявото на баба...

# 41
  • Мнения: 1 797
Благодаря, Kasidy,

следващия път ще бъда доста по-пестелива. А захар сложи ли?

# 42
  • Мнения: 1 313
Моята торта е хладилника вече. Ще излизаме след малко, така че има шансове да поседи 4-5 часа пред да я пробваме Laughing

Дано се е получила - едва ми стигнаха 2-те кофички кисело мляко. Направих я с обикновени бисквити "Победа" (един пакет), мюсли на Нестле - ябълка и канела (остана от него), 4 банана, една праскова и мляко "На баба". Сложих по две чаени лъжички захар във всяка кофичка.

# 43
  • Мнения: 4 733
Да, сложих. В кофичка кисело мляко + 4 лъжици захар. Ползвах какаовите на Закуска Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 427
Направих го и открих сезона и таз година. Сложих само банани-с тях се получава винаги най-добре, с други плодове съществува риск, да не се съчетаят вкусово с останалите неща. И стафиди накиснати в ром сложих,така го правя всеки път. Може да опитате! Animal Pig Animal Pig

Общи условия

Активация на акаунт