имам два въпроса

  • 797
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
В петък ходих на гинеколог и ми каза,че двата ми яйчника са уголемени а единият е надупчен и получих някакво карвене,но не цикъл предиса ми Дурацеф(антибиотик) и метергин за спиране на кръвта.Днес пак бях кървенето спря тя не ме прегледа изобщо и ми предписа противозачатъчни Femoden каза ми при първия редовен цикъл на 5-я ден да ги почна и тогава да отида при нея за цитонамазка. Въпроса ми е дали е възмойно от настинка да са ми се уголемили яйчниците(моя позната ми каза че е от настинка)и тези противозачатъчни вредни ли са имат ли странични ефекти и какви са

# 1
  • Мнения: 1 273
Тия въпроси май са за лекаря ти...
Успех с лечението. Praynig

# 2
  • Мнения: 27 524
Попитай в здравния подфорум, там повече момичета ще се отзоват  Peace
Успех и да е наред всичко.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 217
Въпросите за тесни спецове - лекари. Щом един не ти е обърнал достатъчно внимание, обърни се към друг. Няма кой да те подгони със загриженост за здравето ти - трябва ти да го направиш. Просто добри и внимателни лекари има малко. Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 65
Не ми стана ясно какво точно ти има,какво е това кървене,на кой ден от менструацията,обилно л ие,имала ли си и друг път?Имаш ли болки в корема ,течения?Менструациите ти редовни ли са?Пиши.А това за цитонамазката е добре,ако не си си правила годишната профилактика.

# 5
  • Мнения: 1 919
Тия въпроси май са за лекаря ти...
Успех с лечението. Praynig

# 6
  • Мнения: 7 947
Може да пишеш на д-р Birdie

# 7
  • Мнения: 521
От думите ти разбирам че май става въпрос за функционални кисти не е страшно не се притеснявай но по добре потърси и второ мнение

# 8
  • Мнения: 712
Не съм лекар, но мисля, че щом ти е изписал антибиотик, смята, че има възпаление, но дали на яйчниците или на нещо друго... А за противозачатъчните - освен контрацептивната им функция, могат да се използват и за да потиснат функцията на яйчниците ида им да дат възможност да си починат. Много лекари така лекуват поликистозни яйчници. А дали тези са най-подходящите за теб, само лекар може да прецени. Всеки организъм реагира различно на едни и същи медикаменти.

Общи условия

Активация на акаунт