За строителните обекти

  • 1 253
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 952
Може ли някой да ме осведоми от колко до колко часа тези майсторчета по строежите имат право да вдигат шум?
Срещу нас започнаха да строят блок, който е ужасно близо до прозореца ми. В момента строежът е на ниво точно нашият апартамент и не стига това, че затварят движението и по цяла нощ леят бетони, ами когато не го правят започват да работят от 6 сутринта до 6 вечерта.
Идват в 6, пускат чалгата на мах и се започва чукането, крещенето и какво ли още не. А аз ги чувам все едно са на балкона ми.
Та, законно ли е това?

# 1
  • Мнения: 1 952
Е никой ли не знае?

# 2
  • Мнения: 25 447
Мисля, че не е законно. Трябва да спазват часовете за почивка. Оплачи се някъде - опитните да подскажат къде.

# 3
  • Мнения: 1 952
Това искам да знам, от колко до колко имат право да работят и на кого мога да се оплача?

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
И да се оплачеш няма да направиш нищо,освен допълнително да си скъсаш нервите. Живеем в България все пак,където никой не се вълнува от проблемите на другите. Но все пак опитай!

# 5
  • Мнения: 368
Може ли някой да ме осведоми от колко до колко часа тези майсторчета по строежите имат право да вдигат шум?
Срещу нас започнаха да строят блок, който е ужасно близо до прозореца ми. В момента строежът е на ниво точно нашият апартамент и не стига това, че затварят движението и по цяла нощ леят бетони, ами когато не го правят започват да работят от 6 сутринта до 6 вечерта.
Идват в 6, пускат чалгата на мах и се започва чукането, крещенето и какво ли още не. А аз ги чувам все едно са на балкона ми.
Та, законно ли е това?
При нас е същото с изключение на чалгата. По цял ден не спират. Кога почиват не ги знам ама сутрин докато се покаже слънцето и са почнали.

# 6
  • София
  • Мнения: 903
Аз веднъж се обаждах в полицията да се оплача от шума следобяд ( между 2 и 4 ч) от съседния строеж и те казаха, че не може да направят нищо, защото хората на строежа си били на работа , нямало как да прекъсват работното им време. Можело да се направи забележка от полицията само когато викат, слушат силно музика и т.н. Така, че обади се в полицията, може и да се отзоват - поне да спрат силната музика и крещенето, че иначе надали ще спрат строежа.

# 7
  • Мнения: 2 978
Ако са взели разрешение от общината нищо не можеш да направиш!
Провери там. Обади се в деловодството и ги питай. Провери името на строителната фирма и ги питай кой може да ти каже!
За всяко изливане на бетон се взима разрешение. Всеки ден ако изливат, всеки ден разрешение!!!

Ако изливат между 14-16 също разрешение, ако се излиза по- късно през ноща пак!

Успех!

# 8
  • Мнения: 1 952
Ясно е, че строежът няма да спре, за да строят до балкона ми, те са цакали пари на когото трябва.
Но съм сигурна, че по закон има регламентирано време за строителни работи и то не започва от 6 сутринта, това не е човешко просто.

# 9
  • Мнения: 1 172
Това мисля, че се регламентира от общинската управа.  В повечето населени места шум може да има само:
в делничните дни между 8:00 и 14:00, после между 16:00 и 22:00
в почивните дни между 10:00 и 14:00, после между 16:00 и 22:00


Важи не само за строежите, а и за упражненията (свирене) на музикален инструмент.

# 10
# 11
  • Мнения: 4 371
Работят от рано, защото е жега и те са хора. И до нас има обект, миналата година един, сега друг, но си трая. Ще мине и ще забравя. Все пак работят само в горещините от 6 часа, още месец максимум.

# 12
  • Мнения: 289
Добре дошла в отбора - от няколко дни съседите си ремонтират покрива. Работниците се развихрят най-късно в 6 сутринта...  #Cussing out

Но така поне няма шанс да се успа и да закъснея за работа  Laughing

# 13
  • Мнения: 1 952
Дуци, много си солидарна. Аз не мога така.
Като им е жега, да строят есента, зимата, когато си искат. Аз си искам спокойствието.

# 14
  • Мнения: 49
Подкрепям Дуци..

До офиса в който работя се строй голяма жилищна сграда..и просто не мога да си представя какво им е на работниците в тази жега.

По отношение на спокойствието..над нашия апартамент, живеят младо семейство с малко дете..още от рано  се почва с лопането и тропането..с виковете и плачът.. и моето спокойствие е нарушено, но не ми е минавало през главата да се оплаквам.

Ако искаш спокойствие..препоръчвам ти къща на края на града..ама и на къщите се прави ремонт.

Общи условия

Активация на акаунт