28 юли, събота, ЛЛЛ среща, Пловдив, Градската градина, 10:30

  • 1 012
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
28 юли, събота, имаме ЛЛЛ среща.   Grinning


Тема: Митове за майчинството


Срещата - на централния асфалтов площад в Градската градина, където бяхме и предния път - има пейки, сянка и дано не е много горещо (но все пак е добре да се ограничим до едночасова среща, за да не прегреят децата!)

Освен за темата ще си поговорим и за Световната Седмица на Кърменето, която предстои 1-7 август  Grinning

Моля, запишете се кой ще дойде!



Заповядайте!



Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  последна събота на месеца в ДКЦ-1 (на Понеделник пазар), залата на 4 ет. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!



Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.

# 1
  • Мнения: 276
Ние ще дойдем (освен ако точно тогава не ходим да пускаме изследвания на малката).

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И аз ще дойда,ако не съм родила. Mr. GreenДано пак да не съм единствената бременна.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 671
Запис, дано ви намерим само.

# 4
  • Мнения: 1 691
Идваме, ако не ни мине котка път.

# 5
  • Мнения: 481
И ние, но вече ходим сами и сигурно пак ще обикаляме и нищо няма да чуем  Sad

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
И ние, но вече ходим сами и сигурно пак ще обикаляме и нищо няма да чуем  Sad

И ние сме така още от миналата среща и май ще се гоним с Любчо и Стела  Wink
Важното е че ще се отчетем с присъствие  Simple Smile

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Записваме се,макар че и ние ще сме от гонещите се из парка Simple Smile

# 8
  • Мнения: 394
и ние най-накрая ще дойдем

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Ще се постарая и ние да дойдем

# 10
  • Мнения: 257
Много ми се иска да дойдем, ама май няма да стане, пак заминаваме за събота-неделя  Sad

Бу, а какво стана с брошурата?

# 11
  • Мнения: 8 242
Ей пак ще пропуснем май  Rolling Eyes Събота заминаваме на морето пак, ама ако успя да убедя съпружеското тяло да тръгнем след срещата, ще дойдем с диването да изорем градината, че скоро не сме се мяркали  Mr. Green

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Бу, а какво стана с брошурата?
МайМунка, аз писах в темата за дизайна й - като те нямаше, се притесних да тревожа мъжът ти Rolling Eyes макар че каза, че той е в течение. От Двеин пък предложиха да я правим в тяхната печатница - Дата+, където се надяваме да дадат добра цена, защото Девин си печатат там хилядите етикети.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Бу, тъй като аз няма да мога да дойда,става ли да пратя пари за тениски по Люба на срещата, или на кърмаческия поход  newsm78

# 14
  • Мнения: 257
Бу, нямаше да го притесниш, но както и да е, радвам се, че Девин дава гръб, това наистина може да е от полза за определяне на цената и срокове. Следващия път като ви трябва дизайн, казвай, мъжа ми ще се радва да помогне.

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Бу, тъй като аз няма да мога да дойда,става ли да пратя пари за тениски по Люба на срещата, или на кърмаческия поход  newsm78
Жалко, че няма да дойдете, но пък как завиждам защо няма да дойдете... Laughing
По Люба става Simple Smile Или по Веси.

# 16
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
И аз ще се опитам да дойда, ако не за друго поне да дам парите за тениските.

# 17
  • Мнения: 1 043
ох ние сме настинали защото спахме няколко дни на климатик,  #2gunfire и днес седя и се чудя като ни видите така суполиви - да не си помислите тая лудата каде е тръгнала,  Embarassed Rolling Eyes , ама ми се искаше да дойда поне заради тениските да си платя ... но още мисля по въпроса ,  Ева  е доста по добре - не тече като чешма вече - отникаде / защото и носа и и лигите и очите вчера и бяха трагични  Cry

Общи условия

Активация на акаунт