Нашите сестри....

  • 1 340
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 215
"Скъпи сънародници, моля за внимание!!!. Мислит ли, че всички ние, които останахме тук, в България и понесохме несгодите на прехода нямахме възможнот да заминем за някоя от арабските страни. Разбира се, че можехме, но аз специално съм се съобразявала с това, че там имат други закони, други правила, които стриктно трябва да спазваме и с които не сме свикнали и при нарушението им ще пострадаме. На някои места само за това, че употребяваш алкохол, могат да те осъдят на смърт. Това го знаем всички тук и за това си седим на задника. А това, че те ДОБРОВОЛНО и по свое желание са отишли, позволявали са си нарушения на техните закони, моля, АЗ НЕ СЪМ ДЛЪЖНА да отговорям за постъпките им. Коя сестра ще занесе празни банки от серум в дома си, ако няма причина за това. Коя сестра ще излиза с арабите по нощите, за да заработва допълнително и ще има претенции за защита от света, коя сестра ще вари или продава алкохол и няма да бъде наказана за това. Моля, опомнете се и не казвайте ”НЕВИННИ”. Те са виновни и така, както тук, в нашите затвори е пълно с либийци, и никой дори не е дръзнал да ги защити, така и те да си понясат последиците. Аз нежелая и не съм съпричастна към тяхната съдба. Мога да съм съпричастна към загиналите 14 войничета, изпълнявайки дълга си към България, както и към всеки, който тук, в Родината си е станал жертва на нечие нехайство. Сега хем ще платим 465 милиона долара, хем ще ги направим депутати, хам ще им дадем по един апартамент, хем ще платим обезщетения на близките им....е хайде стига!!! Нито старите, нито новото правителство, а още по малко ЕС имат вина за това, че някой си е разходил задника зада си направи далаверата и то не къде да е, а в Арабския свят, където имат железни закони и които се моля и ние да имаме. Стига изкарвате Кадафи виновен. Той и до днес цени нашите здравни кадри, защого в противен случай всички българи щяха да бъдат изгонени от Либия, пък и помислете, защо след призива на правителството ни да се върнат всички българи , никой не севърна от Либия.И до сега има стотици лекари и сестри, които работят там и ще продължат да работят, защото са почтени и спазват либийските закони. И последно. Защо не помислите как бихте реагирали ако тук в България това се беше случило с наши 500 деца, т.е., ако в определена болница работеха 5 либийски сетри и един либийски лекар. До сега щяха да бъдат убити на 8-мия час от нещастните им родители. никакви българскизакони нямаше да се спазят иникой нямаше дачака нито съд, нито присъда. Много сме жалки, че винаги се правим на велики, а сме подли, злобни и несправедливи."

ТОВА Е ЦИТАТ ОТ ДИРА НА НАША МЕД. СЕСТРА В ЛИБИЯ.
ДОБАВЕТЕ ВАШИЯ КОМЕНТАР

# 16
  • Мнения: 923
Истината винаги има две страни

# 17
  • Мнения: 1 897
Не пожелах да го дочета до край.Нямам и желание да го коментирам.  ooooh!

# 18
  • Мнения: 175
Аз не мога да си позволя да   коментирам, защото не съм била със сестрите в Либия и не мога да защитавам или обвинявам за нещо, което не знам как е станало.Може би има голяма доза истина в написаното от тази сестра,работеща в Либия,но искренно се радвам че адът за тях свърши и най-после ще прегърнат близките си.
Само те знаят какво точно е било и съм сигурна,че няма да го разберем.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 179
Абсолютна ГЛУПОСТ от някоя завистлива неинформирана дрисла!

# 20
  • Мнения: 1 733
Абсолютна ГЛУПОСТ от някоя завистлива неинформирана дрисла!
Peace Да! И какво да кажа - българска работа - все ще се намери някой да се из.ере на метеното! Да са живи и здрави медиците ни и добре дошли на родна земя!!!

# 21
  • Мнения: 515
И аз бих казала за това-БЪЛГАРСКА РАБОТА!!!!!!има 1 виц,за това ,че в ада над казана за българи няма дявол , защото като се покаже някой от казана другите българи сами го дърпат на долу.Това сме ние!!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 22
  • Мнения: 924
Гледах репортажите, просълзих се... Добре дошли, от сърце им пожелавам да успеят да се възстановят и да заживеят що-годе нормален живот заедно със семействата си  Praynig Praynig Praynig

# 23
  • Мнения: 227
Валя, Валентина, Кристияна, Нася и Снежана
Добре дошли у дома! Господ да Ви даде сила да преглътнете обидата от действията или бездействията! И да имате сили да продължите напред! Не благорате на никого освен на себе си за силата и достойнството, търпението и упоритостта, за вярата! Благодарение на Вас България успя да се обедини като гражданско общество и за пръв път от толкова години да отстоява права и позиции, а не само лични интереси. Благодарение на Вас България успя да се наложи сред Европейските страни. Благодарение на Вас децата ни растат с мисълта за общност и съпричастност! Благодарение на ВАС!!! Покланям се пред Вас и искренно Ви благодаря, че във Ваше лице с гордост мога да се нарека БЪЛГАРКА!
Няма по добра новина от това

Общи условия

Активация на акаунт