Как се спавяте с нахалните "капацитети"?

  • 3 397
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Е, чак на толкова нахални не съм попадала, дето да завират нещо в устата на детето ми. Като съвети и неодобрение от методите ми - да, но нито ми пука, нито се впечатлявам. Казвам си мнението и нито споря, нито отговарям повече.

# 16
  • Мнения: 30
И аз съм ЗА това, децата да имат режим на хранене, но си мисля, че нищо лошо не е станало, като в изблик на умиление са му дали парче торта. В крайна сметка свекърва ти е успяла да отгледа съпругът ти здрав и прав мъж, така че едва ли ще предприеме нещо, което е лошо за детето.

# 17
  • Мнения: 748
ами аз съм цапвала през пръстите подобен доброжелател. а пък в момента вече повече от седмица съм прекратила всякаква комуникация с майка ми по повод грубо незачитане на мнението ми. а представи си пък ако е някой не толкова близък. направо го изяждам с парцалите и няма и да се замисля дали и кого ще обидя.
с добро се опитвах да действам преди. ама не върши работа при всички хора. трябва да са достатъчно съзнателни, за да може да се разберете с една дума. ако обаче демонстрират неуважение трябва да бъдат поставени на място.

# 18
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 381
Не е приятно и е доста нахално от тяхна страна, щом си ги предупредила Naughty Много неприятна ситуация, но явно повечето баби от дума не разбират.

# 19
Ние сме така със свекито.Когато малкия беше на 9 месеца бяхме седнали в ресторант и аз и го оставих да отида до тоалетната,и изрично и казах да не му дава нищо за ядене.Когато се върнах тя щастливо ми обяви:Да знаеш как яде татарско кюфте.Изживях истински кошмар следващите няколко дни да не му стане нещо на малкия и за щастие нищо му нямаше.На нея и направих забележка,че е малък и че още не яде такива неща,но тя ми заяви,че е отгледала 3 деца и ги е хранила със всичко още като са им излезли зъбки и нищо им нямало.Има хора с които не можеш да излезеш на глава.Казах на мъжа ми и той се скара с нея,но ефект няма никакъв защото все още като дойде на гости му тика в устата всичко. SadПросто с такива хора не може да се разбереш като човек...

# 20
  • Мнения: 1 317
И аз съм ЗА това, децата да имат режим на хранене, но си мисля, че  нищо лошо не е станало, като в изблик на умиление са му дали парче торта. В крайна сметка свекърва ти е успяла да отгледа съпругът ти здрав и прав мъж, така че едва ли ще предприеме нещо, което е лошо за детето.


Като родиш ще си промениш мнението със сигурност  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 10 320
Просто с такива хора не може да се разбереш като човек...
Точно това е идеята - току що им бях обяснила съвсем любезно как я захранвам, за режима й, за това, че шоколад (ядки, мед, ягоди и т.н) не искам да давам скоро. Но те май просто искаха да покажат колко разбират от гледане на деца.

И аз съм ЗА това, децата да имат режим на хранене, но си мисля, че нищо лошо не е станало, като в изблик на умиление са му дали парче торта. В крайна сметка свекърва ти е успяла да отгледа съпругът ти здрав и прав мъж, така че едва ли ще предприеме нещо, което е лошо за детето.
Мила, става дума за това как АЗ обясних какво яде детето, а те ПРЕД НЕЯ пренебрегнаха моите разпореждания, т.е. разклащат ми родителския авторитет. Иначе колкото родители, толкова правилни методи и здрави и прави деца. Не искам да коментирам, колко е вредна тортата според мен, в спорове за захранването не ми се влиза.

За свекървата - по принцип не е лоша, но и тя много настоява да храни Кая със всевъзможни боклуци. А и в спорвете не я бива, та или е одобрявала вътрешно ситуацията, или й е било неудобно да прави забележка на приятелките си. Не знам.

А с течение на годините, и особено от както останах да живея почти сама в България, научих, че не винаги със сканадали и с рогата напред си постигам целите. Май дългосрочната обработка и дипломацията се оказват по-печаливши. Много нерви ми струваше да го осъзная и да поочупя чепатия си характер.

# 22
  • Мнения: 4 406
абсолютно те разбирам и в такива случаи правя скандали, тези лелки не ме интересуват

# 23
  • София
  • Мнения: 3 787
За съжаление,такива са повечето.Щом са отгледали по 1-2 деца преди 30 години,всичко им е ясно.Моята свекърва ме обяви за сектантка,защото не давам на детето шоколад и фанта Sick.В тези жеги той иска да яде основно супички с лимонов сок или кисело мляко,аз му правя всеки ден.За нея това не било нормално.Я да си хапнел шоколад,пуканки,пръчки и желирани бонбони SickЕ,върви се разправяй с такива.
Изобщо не се ядосвай.Просто не им давай да са много-много около детето сами.Май това е единствненият изход от тези неприятни ситуации.

# 24
  • Мнения: 593
И аз имам същия проблем с моите свекър и свекърва, дори когато им направя забележка вдигат още по-голям скандал, защото вече били отгледали 2 деца и нямали нужна от напътствия. Така че и ние не могем да се разберем по тая тема, но затова пък надявам се се сещат че малкия никога няма остане у тях без мен, а го желаят толкова силно

# 25
  • Мнения: 9 903
Е, чак на толкова нахални не съм попадала, дето да завират нещо в устата на детето ми. Като съвети и неодобрение от методите ми - да, но нито ми пука, нито се впечатлявам. Казвам си мнението и нито споря, нито отговарям повече.

вчера ми се случи, представяш ли си  Tired оставих детето за 5 минути на познати просто да направят кръгче с количката. Мислех да ги предупредя да не му дават нищо да яде, но си казах, хайде, нормални хора са, интелигентни, пък и нямат физическото време да го хранят.
Е, успели да го натъпчат с половин сладолед. Момченце било  #Crazy нищо не можело да му стане от малко сладолед.....единственото, което ме спря да ги напсувам, беше, че ще общувам с тях още поне месец и за съжаление понякога ще завися от тях. запазих добрия тон, но ми костваше много.
всички тук знаем, че на чуждо дете храна се предлага само с разрешение на майката.

# 26
  • Мнения: 603
аз пък оставих малката да я гледа свекървата за 2 дена.
Като се върнах ми бе обстойно обяснено, че на детето е давана комбинация от сирене, кис.мляко и яйце(купено от магазина) като предварително съм казала - ето пюрето, ето млякото, ето кашата - само това се дава на детето. Отделно, че Йо не яде жълтък от 2 месеца, поради препоръка на лекар. Ама какво ли разбират лекарите?!
Детето беше подсечено (може и от жегите да е).
За капак вчера се изтърва, че й давала тиквена семка. Аз  #Crazy и със спокоен тон питах - ами какво правим, ако семката я задави или й се забие в хранопровода?
Още не мога да се побера в кожата си.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Няма спасение. Една съседка гледа чуждо дете у тях си. Водят й го за целия ден. Момиченце на 2-3-годинки.
Онзи ден седнала пред входа с количката и пие кайфе от хавтомата. Детето иска "кафенце" и дамата (на 50г) й дава да си сръбне. Мигам аз на парцали и гледам лошо, тя ми се обяснява, че искало и нищо нямало да му стане... Предложих му цигара, викам кафе без цигара не струва, ама то обучено, горкото, отказа ми. Питам, дали майката знае, че на детето се дава кафе, съседката доволно обяснява пак, че нищо нямало да му стане.. Ей тъй..  Sick

# 28
  • Мнения: 4 406
на баща ми последно се карах, щото дава бира на дребния. от една глътка нищо нямало да му стане... ама хлапето не се спира на едната глътка  Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Но докато сипвах чаша вода на ожадняла лелка,
...
 Не че не ми се искаше, но в случая все пак и аз бях на гости,

Ами като си на гости, защо ходиш да обслужваш лелките? Ако си на гости - стой си при детето. Ако си домакиня - не се срамувай да се скараш на изнаглели гости.

Общи условия

Активация на акаунт