Бременност и варицела

  • 688
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
Сина ми е с варицела от няколко дена,а аз не съм карала нито една шарка.притеснена съм,че мога и аз да хвана и незнам това до какви последици може да доведе.
От едно място чувам че е опастно до 13та г.с. сега четох че до 20та г.с. и незнам какво да мисля.
Задължително ще правя БХС и фетална морфология,независимо дали ще карам шарка или не,но ми се иска да знам има ли някакви други изследвания които биха показали най-точно ако бебето е с малформации.
Случва ли се е на някоя от вас и как се справихте с този проблем.
Ще съм благодарна на всякаква информация по темата!

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Тичай при гинеколога си. Чувала съм, че може да бъде много опасно, но не искам да те плаша. Все пак не съм медицинско лице.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
Ами аз хубаво ще тичам,но засега никой незнае болна ли съм или не съм,май ще чакаме,а в това време ми се иска да чуя/прочета ваще мнения:)

# 3
  • Мнения: 6 315
Опасно е до 20-та седмица както и седмица преди термин. Преди 20-та гс по принцип рисковете за увреждания са малки (до 14-та 0.4%, а от 14 до 20 - 2%).

Говорила ли си с наблюдаващия те гинеколог? Все пак си контактна, заразяването не е хич трудно.

# 4
  • Мнения: 561
Това ми беше голямата тревога и пусках теми за същото, четох, информирах се. Опасно е до 20 г.с., но риска за бебето е много малък, дори под 2%. Опасно е само ако ти се разболееш, варицелата не протича асимптоматично. Ако си в контакт и не се разболееш няма проблем за бебето, реално то не среща болестта.
Въпреки че си мислиш, че не си карала никакви шарки, може би няма да е зле да си пуснеш антитела за варицела- зостер вирус. Правят ги и в Cibalab и в Института по Вирусология срещу Централния затвор, но там стават много бавно. Ако ги имаш, ще дишаш спокойно. Успех и пиши как си.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 688
Момичета,искам съвет.Бременна съм в 16г.с. и вече съм с варицела:(
Кое е изследването което трябва да направя,за да има 100%това сигурност че плод ане е овреден?
Днес ми пуснаха някакви антитела,някой може ли д акаже нещо повече за това изследване.
Моя лекар преглежда само в родилен дон и сега като съм болна немога да отида да ме види
Плода болен ли е?

# 6
  • Мнения: 2 732
Не мога да ти отговоря на въпросите, но се моля да я изкараш леко и на бебчо нищо да му няма Praynig

Общи условия

Активация на акаунт