За или против организираните 7-дневни пакетни почивки в Турция ит.н.

  • 3 879
  • 52
  •   1
Отговори
 Мисля си кое му е лошото на това седем дни да ядеш на корем, да се излежаваш около басейна, да те зебевляват като царска особа Shocked
 Мисля си кое му е хубавото седем дни да се завреш в огромен хотел натъпкан с туристи, които са отишли там заради яденето и както един познат казва да се чувстваш като в луксозна Обеля Sad
вие кажете аз се чудя Shocked

# 1
  • Мнения: 229
След като ние с мъжа ми "се завряхме" за 7 дни в един 5-звезден хотел в Турция преди два месеца, мога да кажа, че лошо няма, само хубаво.  Laughing
Това беше най-хубавата и истинска почивка в живота ми - пълен релакс, при който не мислиш за нищо. И живееш при прекрасни условия и се храниш с прекрасни и разнообразни неща.
А и никой не е казал, че трябва само в хотела да се стои. Никой не е вързан там и може да се разхожда навсякъде колкото си иска.

# 2
  • София
  • Мнения: 545
И аз вече не съм за Sad макар че с малко дете може би са добър изход ... сега си мечтая за романтична дива почивка само двамата  Crazy

# 3
  • Мнения: 2 550
за мен е напълно безмислена тази почивка (поне мен не ме влече ядене и пиене на корем и висене в хотела), освен ако не си с деца
ако е без деца, взимаш си пакетче със закуска или закуска и вечеря
хотелче в центъра на курорта, правиш си разходки, записваш се на екскурзии, пържиш се на басейна и така

# 4
  • София
  • Мнения: 1 450
Няма лошо в All incl., не си длъжен да ядеш само там, но пък е удобно да си лежиш на плажа без портфейли, и да си пиеш коктейли, мартини, вода , да ядеш плодове и т.н.   Да ти кажа честно, в тези хотели, в които съм ходила няма ама грам прилика с Обеля. Има толкова големи хотели, с по 5 ресторанта и басейни, че изобщо не усещаш колко хора всъщност са там.

# 5
  • Мнения: 2 768
Разбира се, че има смисъл, особено ако си с деца.

Веднъж годишно имаме нужда от една пълна релакс-почивка и тогава именно AI е несравним! Без грижа за каквото и да било, почивка в истинския смисъл на думата.
Наистина има комплекси, както каза Илит, които са красиви, супер организирани и нямат нищо общо с жилищния квартал на Сл.Бряг, напр.

Вече когато искаме някакво по-динамично пътуване оставяме децата и си плюем на петите.

Едното обаче, няма нищо общо с другото, изобщо не бива да се сравняват и да се определя кое има смисъл и кое не.
Аз имам нужда и от активно и от релакс пътуване.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 450
Мда, Ета е права - Ал. е несравним след едно самост. организирано пътуване, свързано с много ходене, разглеждане, обикаляне, където се мисли и за всичко - храна, транспорт, входни билети, висене по опашки пред забележителности, надпревара с другите туристи и т.н., е след това е екстра няколко дни да не мислиш за нищо, Почивка от почивката, така да се каже:)

# 7
  • Мнения: 2 700
ако е без деца, взимаш си пакетче със закуска или закуска и вечеря
хотелче в центъра на курорта, правиш си разходки, записваш се на екскурзии, пържиш се на басейна и така

Защо пък ако си без деца? newsm78
Всичко е въпрос на светоусещане.
Ние досега все ходим на АІ, но това, че храната ни е платена въобще не ни задължава психически да седим в рамките на хотела Naughty Просто е удобство в дните, в които решиш да си останеш "вкъщи".
Иначе дъщеря ми беше на 2 години и половина, когато я водихме с нас и до Ефес, и до Памукале, и на яхта.
Аз лично не виждам никакви минуси на тези пакети.

# 8
  • Мнения: 351
Определено съм за. Юли бяхме със съпруга ми и си изкарахме перфектно. Определено всеки има нужда малко да го поглезят.През 3 от дните се записахме на екскурзии (две целоднвени и една до обед).
И в хотела всичко беше на ниво, а и аниматорите не те оставят да скучаеш.
Другото лято мислим да водим и детето. Грижите за децатат там бяха направо перфектни.

# 9
  • Мнения: 636
Сравнението с Обеля е много тъпо ooooh!

# 10
  • Мнения: 2 768
Както се казва, дай боже всеки му такава "Обеля"  Laughing

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
ДаЙте някаква идея за цените на тези пакети.
И аз не съм против Обеля-та  Mr. Green

# 12
# 13
  • Мнения: 19 483
Още един глас "за". Страхотно си починах, избегнати бяха разногласията от типа "на мен ми се яде риба, на мен - пържола" - в ресторантите има "за всекиго по нещо" и "от пиле мляко", обикалянето от заведение на заведение и проблема с липса на места в ресторантите, на плажа, на басейна и т.н. На когото ме у кеф - седи си в стаята и чете, ако искам - ще съм на плажа, или на урок по аеробика и т.н. Наистина се отпускаш съвсем, мисля че имаме нужда от такова нещо веднъж годишно. Тази година ще пропусна единствено поради финансови причини.

# 14
  • Мнения: 1 299
Не харесвам организираните почивки, където и да е. Не понасям да ме затворят в един хотел, та било то и със забавления. Не харесвам да ме притискат планирани вечери и закуски, та били те и с продължителност няколко часа. Може след 1-2 години друга песен да запея. Сега обаче не харесвам. Затова всичко си организирам сама. А на тия организираните в Турция най не харесвам, че може да се засечеш там с някой не особено приятен познат (щото всички ходят там) и да се чудиш накъде да избягаш, (а на мен точно това ми се случи последният път  Tired)

Имам обаче приятелка, за която това е супер начин да си уреди почивката и само на такива ходи. Така, че иди, виж и прецени сама за себе си.

И дано не срещнеш някой, дето не можеш да понасяш, щото няма къде да му избягаш  ooooh!

# 15
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
С две ръце съм за ол инклузива, но ако съм с детето.
Преди да се роди дребният, ходехме в Турция, но не All. Просто нямаше смисъл никакъв.
Но нещата сега стоят по-различно.

# 16
  • София
  • Мнения: 160
Бях в Турция в края на Юни и не съм очарована. Посетих около 40 хотела в района на Мармарис /работя в туристическия бранш и пътуването беше информационен тур с разглеждане на хотели и много екскурзии/. От всичко което видях най-много ме впечатлиха клубните хотели MARTI и още 1-2 хотела, острова на Клеопатра /с въоръжена охрана и на плажа не се допускат хора, а само във водата  Shocked /, острова на костенурките и най-много остров Родос - той е гръцки, но е близо - 60 км. по вода.
За мен Турция е Ориент - навсякъде ми миришеше лошо, като цяло са доста мърляви, хитри, гадни хора.... ама ни обичат /усмихват се и викат "комшу"/  Повечето хотели уж са със собствен плаж, ама той е всъщност дървена платформа с чадъри и шезлонги, а във водата се слиза по стълбичка.... Имаше и истински плажове, но с много кофти пясък-като чакъл. Навсякъде е прахоляк... Климатиците в повечето хотели работят в определени часове /обикновено когато сте на плажа/. Попаднах на жегите от 54 градуса и видях как прокисват салатите с майонеза и др.подобни.... За мен е необяснимо желанието на българите да почиват точно в Турция и какво толкова се възхищават ....- незнам  Rolling Eyes .
В хотела в който спахме /група туроператори ! / нощем към 3-4 часа явно изключваха шалтера на целия хотел /за секунди разбира се/ климатиците по стаите се изключват и трябва да станеш за да го включиш отново... абе нямам думи просто. И това се случва в 4*/а за 3* и 2* - представям си какво е.../ Да не пропусна рано сутрин "песнопойките" на ходжата....
Определено съм против /Това е личното ми мнение, служебното е друго  Wink /
За онези които не са като мен в туристическия бранш : Турция е най-евтината дестинация за морски туризъм, ама заделя 70% от приходите в хазната за РЕКЛАМА /това Проктър и Гембъл и Кока-Кола са го измислили отдавна  Naughty /.
НЕ на Турция и органицираните 7-дневни кошмари!

# 17
  • Мнения: 2 768
Ние пък 5-та поредна година сме в Турция лятото. И нямам такива наблюдения.

Какви хотели предлага тази ваша фирма  newsm78 предполагам, не тези, на които ходим ние.

# 18
  • София
  • Мнения: 160
Не сме предлагали чужбина досега. Само България. Аз ходих да видя с очите си и не ми хареса /може да съм с изкривени представи - незнам ; гледам на хотелите като туроператор а не турист  Rolling Eyes /, но ако ще изпращам клиент в Турция ще е в хубав хотел а не в гаден. А хубави почти не видях...
Е... все пак форума е за лични мнения. Надявам се да не съм засегнала онези които ходят там. Аз видях само Мармарис /който се води"младежки"курорт/ в Анталия, Белек и Кушадасъ не съм била... ама пак е Турция...едва ли е по-различно  Wink

# 19
  • Мнения: 1 014
Явно не си случила. Уверявам те, че има прекрасни хотели и там няма начин да чуеш песните на ходжата.

# 20
  • Мнения: 2 768
Аз видях само Мармарис /който се води"младежки"курорт/ в Анталия, Белек и Кушадасъ не съм била... ама пак е Турция...едва ли е по-различно  Wink

Разбира се, че е различно!  Grinning

Как от един курорт изкара впечатление за цялата страна!  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 299
Не сме предлагали чужбина досега. Само България. Аз ходих да видя с очите си и не ми хареса /може да съм с изкривени представи - незнам ; гледам на хотелите като туроператор а не турист  Rolling Eyes /

Определено гледаш преди всичко професионално на нещата...Аз по същия начин, в която и сграда да вляза (хотел, мол, офис) виждам само негативите. Но често пъти те се виждат и от хората, които не гледат професионално на нещата. За някои неща, които ти споменаваш и аз съм виждала и неудобравям, като например

Цитат
Повечето хотели уж са със собствен плаж, ама той е всъщност дървена платформа с чадъри и шезлонги, а във водата се слиза по стълбичка.... Имаше и истински плажове, но с много кофти пясък-като чакъл.

# 22
  • София
  • Мнения: 160
Може при нас да е било изключение - спах в Pineta Park Delux 4*. Като цяло не ми хареса тая Турция... Не бих отишла отново там.

# 23
  • София
  • Мнения: 160
А като не ми харесва на мен - не мога и да я предлагам на клиенти. За мен е по-важно да са доволни а не да взема комисион. Няма да мога да спя ако знам че съм провалила почивката на някое семейство с дечица ... затова едва ли ще работя турски обекти /освен2-3 за които подозирам че не са на турски собственици - прекалено са хубави за турски  Grinning /.
Хайде да ви досаждам повече...

# 24
  • Мнения: 2 768
Щом не са ти допаднали хотелите, в които си била - не ги препоръчвай, разбира се.

Но не може от това да вадиш генерални заключения за всички Турски курорти  Peace

Ето за пример един плаж в Сиде : http://www.holidaycheck.com/data/urlaubsbilder/temp/4/1155874392.jpg
                                                         http://www.holidaycheck.com/data/urlaubsbilder/temp/4/1155887908.jpg
Снимките са на туристи.

П.П. Грешка, не 5-та, а 6-та поредна година ще почиваме в Турция. Не бихме изсипали толкова пари, ако не си заслужаваше, нали.  Wink

# 25
  • Мнения: 1 725
Veselu6ka, за някои от нещата си права, но от посещение на един курорт не може да генерализираш за цялата страна. Точно ти като туроператор би трябвало да си отворена към други култури, манталитет и прочие.

Не бих казала, че като цяло страната е мръсна, да има и такива райони, най-вече около пазарите, където се разнасят разни миризми, но и тук е така. А турците са чисти хора, все пак са мюсюлмани, а те държат много на чистотата. А това пък с "пеенето на ходжата" си е специфика за страната, мен лично не ми е пречело, по би ми пречела данданията посред нощите от някое заведение (доста характера за нашето Черноморие например).

За хотелите има и класни има и по долнопробни, за плажовете си права за Мармарис, но има и хубави плажове. Като отидеш в Анталия, Кушадасъ, Фетие, тогава може да правиш изводи. 

# 26
  • Мнения: 1 014
А като не ми харесва на мен - не мога и да я предлагам на клиенти. За мен е по-важно да са доволни а не да взема комисион. Няма да мога да спя ако знам че съм провалила почивката на някое семейство с дечица ... затова едва ли ще работя турски обекти /освен2-3 за които подозирам че не са на турски собственици - прекалено са хубави за турски  Grinning /.
Хайде да ви досаждам повече...
Всеизвестна истина е, че турската ривиера не се слави със златисти пясъчни плажове (с малки изключения), както българската, например. Точно този недостатък предприемчивите турци компенсират с лъскави хотели на голеееми територии, вкусна и обилна храна, страхотно обслужване и атрактивна, но не досадна анимация.
И едно правило - добри са 5 звездните хотели, в 4 звезди - може и да останеш доволен, но не е сигурно, по-малко звезди си е чист риск.
Ако продаваш хубави хотели (не очаквай там цените да са много ниски, както и да се намират в самия град), няма да имаш излъгани клиенти и провалени почивки. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 450
Ами аз пък смея да кажа, че като 5 звездния All incl. в Турция, друг няма! Сравнявам с Гърция и Египет, за България няма изобщо да отварям дума. Да не говорим за обслужването - ние тук само си играем на туризъм, там наистина туристът е бог, поне по моите наблюдения.

Съвсем друг е въпросът дали като система пакетът се харесва или не - ето, има хора, които предпочитат да не ядат и почиват всеки ден на едно място - това е друго.
Пожелавам ти да видиш и Кемер, и Белек и Сиде, мисля, че ще си промениш мнението за Турция Peace За мен лично Турция е изключително колоритна страна, с уникално смесване на културно и религиозно наследство, определено има какво да се види.

# 28
  • Мнения: 2 839
Аз се включвам само за да кажа, че мнението ми е 1:1 с това на Ета. То се знае, нали пътуваме заедно  Mr. Green
Против съм обаче да са 7 дни. Трябват поне 10 за пълен релакс.
Също съм против да е организирано. Предпочитам сама да си избера мястото и сами да се извозим до него.

Veselu6ka, изобщо няма база за сравнение между Мармарис и другите курорти. Бодрум и Мармарис са купонджииските места в турция. Кушадасъ и Анталия са за релакс. Все едно да сравниш Слънчев бряг със Слънчев ден, примерно.

Преди да се родят децата никога не сме си и помисляли да почиваме по този начин. Сега обаче сме с деца и се съобразяваме с реалностите, още доста години ще е така, предполагам.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ей, много ме объркахте, значи  Crazy

1. Как седи въпросът с транспорт до който и да е х-л? И с какво и колко дълго трае?
2. Трябва ми межд. пастпорт, нали?
3. Ета, останах без дъх от снимките от Сиде  Peace
4. Не знам защо, но с малко дете би ме било страх да отида на почивка в чужбина  Tired

# 30
  • Мнения: 2 839
Ей, много ме объркахте, значи  Crazy

1. Как седи въпросът с транспорт до който и да е х-л? И с какво и колко дълго трае?
2. Трябва ми межд. пастпорт, нали?
3. Ета, останах без дъх от снимките от Сиде  Peace
4. Не знам защо, но с малко дете би ме било страх да отида на почивка в чужбина  Tired
Е браво! Малки и били децата  Laughing На Ета са колкото твоите. Моите са на обща възраст по-малко от твоите  Mr. Green
За парите, които ще дадеш на Магнолия, със сигурност ще получиш по-добро в Турция. Аз не знам колко е на Магнолия, но това е положението, нашето предлагане не струва пред тяхното. Знаеш, че ходихме на Албена, решихме се само защото почивката в Турция ни се виждаше много далеч, чак края на лятото. И трябва да ти кажа, че платихме почти колкото миналата година в Турция за много по-ниско качество. Не смятам само пътя, но той не е много.
А при положение, че сте в София, от където има чартъри 2 пъти седмично до Турция ... за мен е лудост да се ходи в БГ  Rolling Eyes

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. А при положение, че сте в София, от където има чартъри 2 пъти седмично до Турция ... за мен е лудост да се ходи в БГ  Rolling Eyes

дай конкретни оферти, де...
И на мен не ми се ходи пак в Магнолия (сега е по 100лв. на ден на човек). И проучвам.
Обаче при нас почивките са от днес за утре и не мога явно да се вместя в по-дългосрочното плануване/плащане за Тюркиш.

Колкото до възрастта на децата... Да не дава Господ да разбереш, защо съм така страхлива по този въпрос  Praynig Praynig Поздрави на мъниците ти  Hug и на теб  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 2 768

Аз се включвам само за да кажа, че мнението ми е 1:1 с това на Ета. То се знае, нали пътуваме заедно  Mr. Green



Хайде и зимата с нас в Австрия, за същите пари като на Пампорово!  Wink

Шани, смело!  Grinning
Ще ти хареса, имаме приятелско семейство, които трудничко убедихме да почиват с нас в Турция, но следващата година те бяха по-настоятелните (аз давах малко назад, защото бях бременна).

Гледам, че май и нашите тур-оператори са започнали да дават оферти  lastminute.

# 33
  • Мнения: 1 014
Може ли и аз за Австрия?  Praynig От 1-2 години се замислям силно за този вариант.
Що не вземем да си организираме форумски 7-дневен пакет и за лято и за зима?
Шани
1. Как седи въпросът с транспорт до който и да е х-л? И с какво и колко дълго трае? - Агенцията сама организира трансфера до х-ла, а можеш да си вземеш и рентакар от летището или такси (не ми се  е налагало да ползвам). Колко трае пътуването - ами зависи колко ти  е близо х-ла - ние тази година се съобразихме с малкия, да не е много дълъг пътя и избрахме х-л на 40 км. от летището - стигнахме за 30 мин. Има и х-ли на 120 км.
2. Трябва ми межд. пастпорт, нали? - Да, разбира се
3. Ета, останах без дъх от снимките от Сиде  Peace - и колко още по-големи красоти има... например: http://www.votpusk.ru/gallery/large/7843.jpg
4. Не знам защо, но с малко дете би ме било страх да отида на почивка в чужбина  Tired - И аз бях в това положение - страх голям, но абсолютно неоснователен. Всичко мина много спокойно, бях приготвила цяла кутия с лекарства - за всичко каквото може да се сетиш - не се наложи дори да я отворя. Докато, в Б-я все ще се случи на някой да му се разхлаби стомахчето.  ooooh!

# 34
  • Мнения: 2 768
Може ли и аз за Австрия?  Praynig От 1-2 години се замислям силно за този вариант.
Що не вземем да си организираме форумски 7-дневен пакет и за лято и за зима?

Никакъв проблем!  Grinning Изпитано място е, препоръчах го на приятелка-съфорумка, останаха много доволни.
Ако искаш инфо да пиша на лични?

# 35
  • Мнения: 400
Може ли и аз за Австрия?  Praynig От 1-2 години се замислям силно за този вариант.
Що не вземем да си организираме форумски 7-дневен пакет и за лято и за зима?

Никакъв проблем!  Grinning Изпитано място е, препоръчах го на приятелка-съфорумка, останаха много доволни.
Ако искаш инфо да пиша на лични?

Аз искам , ако може! За Австрия става въпрос. Мерси

# 36
  • Мнения: 1 014
Да, да,да!

# 37
  • Мнения: 1 937
Може ли и аз за Австрия?  Praynig От 1-2 години се замислям силно за този вариант.

Никакъв проблем!  Grinning Изпитано място е, препоръчах го на приятелка-съфорумка, останаха много доволни.
Ако искаш инфо да пиша на лични?

Аз съм доволната приятелка-съфорумка  bouquet
Всъщност предлагам ви да отворим отделна тема за Австрия.
Говорете си тук за Турция. Аз в Турция не ща Confused

# 38
  • Мнения: 2 768
Конкретно за Турция, ето филм за хотелския комплекс, от който сме най-доволни до сега:

http://film1.gobest.nl/aqua_fantasy-groot.wmv

# 39
  • София
  • Мнения: 4 867
Да се запиша в темата за Турция  Wink
Ако успеем да съберем цяла седмица отпуска - там сме.
Мислим го за първата седмица на септември, 1-8, това са и дните с чартърите. Ще дебнем някакво предложение в последния момент, но определено искаме спокойно място за почивка и определено няма да е в България.
В краен случай ще отидем в Гърция, а съпругът ми ще пътува, за да поработва в София (за жалост, този вариант е неприложим при почивка в Турция).
Та стискайте ни палци за Турция.

# 40
  • Мнения: 2 768
azira, пълна ти е кутията, не мога да пратя ЛС

# 41
Определено  "за" организираните пакети до Турция Peace Peace Peace

# 42
  • Мнения: 1 014
Поизчистих я

# 43
  • Мнения: 1 546
ЗА! Така почивахме преди 2 години на Кушадъсъ и с удоволстиве бих повторила.

# 44
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

защо?  Thinking

# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Конкретно за Турция, ето филм за хотелския комплекс, от който сме най-доволни до сега:

http://film1.gobest.nl/aqua_fantasy-groot.wmv

пак ми скри шапката, но имам усещането, че туй удоволствие за 7 дни е около 2 000 Е... нали?

# 46
  • Мнения: 2 839
Шани, отиваш на http://www.almatour.net/a7/cp/dir/f.jsp От падащите менюта избираш държава, място, всичко и ти вади десетки предложения. Избирай Анталия и Кушадасъ. Другите места в Турция не са подходящи за релакс. Има всичко, за всеки джоб и всеки вкус  Hug

# 47
  • Мнения: 2 839
160 евро на ден ни излизе. Ама това за 2 стаи реално. Свързани. Отделно най-големия аквапарк в Турция ти е безплатен.
Това със собствен транспорт.

# 48
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Това със собствен транспорт.

колко 3 дни и 5 нощи се пътува до там?  Laughing

# 49
  • Мнения: 2 768
Аква Фентъзи е на около 950 км от Варна, пътувахме 1 нощ.

Там за втори път се засякохме със семейство от София (невероятно, но факт  Grinning). Та те разказаха, че са пътували с автобус - следобед тръгнали от София, на сутринта вече били  настанени в хотела.

# 50
  • Мнения: 2 700
Ако говорите за Кушадасъ (поне този аквапарк май видях на клипчето), се тръгва към 15-16 ч. след обяд и се пристига към обяд на следващия ден. Може и по-рано, ако автобусът успее да хване последния ферибот.

Спец съм по автобусните пътувания Mr. Green Мъжът ми има аерофобия и до Германия пак се кандилка с рейсове Shocked

# 51
  • Мнения: 2 839
Що последен ферибот? Мисля, че цяла нощ вървят. Ние към 2ч. минавахме май

# 52
  • Мнения: 2 700
Имат прекъсване от 2 часа. Сигурна съм, защото веднъж го изпуснахме и се наложи да чакаме. Не съм сигурна, но май от 2 до 4 часа.

Общи условия

Активация на акаунт