Спешни манджи - почти аламинути за работещи бг-мами.....

  • 131 353
  • 155
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 567
Много полезна тема! Благодаря за идеите!   bouquet

# 46
  • Мнения: 393
Включвам се с един лесен и бърз ориз със зеленчуци  Laughing

 Купувам един пакет замразени зеленчуци ( по избор защото ги сменям има с царевица броколи и какво ли още не), 1 1/2 чаена чаша ориз и накъсано пилешко месо, слагам вода 3:1, в тенджера на котлона слагам малко олио и горните продукти и оставям за около 20 - 25 мин като от време на време разбърквам.

# 47
  • Мнения: 2 567
Това със замразените зеленчуци ме подсети за мойто мързеливо. Слагам ги в тавичка, посипвам обилно сос Бешамел, настърган кашкавал и бум във фурната  Peace

# 48
  • Мнения: 47 981
дес, благодаря че си отговорила за гювечетата
и аз слагам всичко накуп, най-отгоре яйце, и за около 5 минути е готово, без грил, на максимална или една степен под максимална мощност, задължително с капак отгоре
много вкусно става Peace
замразените зеленчуци ги задушавам в мазнина и ги добавям към ориз, сварен в оризоварката

# 49
  • до канала
  • Мнения: 518
В момента дори го готвя моята бърза манджа.
10 пиперки се нарязват на дребно запържват се /задушават се/докато омекнат около15мин.Свалят се от огъня и при тях 1 коф.кисело мляко/от по-гъстото/и една майонеза разбърква се и е готово.

# 50
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
В момента дори го готвя моята бърза манджа.
10 пиперки се нарязват на дребно запържват се /задушават се/докато омекнат около15мин.Свалят се от огъня и при тях 1 коф.кисело мляко/от по-гъстото/и една майонеза разбърква се и е готово.
Към тях може да се добави и малко сварено и накъсано бяло пилешко месо, ще стане супер.

# 51
  • Мнения: 11 607
Мами, влях се в редиците на работещите с нерегламентирано работно време.......

Мама я няма в къщи, но децата искат да ядат, мама и тати като се приберат от работа и те гладни.....Но аз нещо нямам никакви идеи за манджи за работещи мами.....

Моля, за помощ! Ще се радвам за всякакви рецепти(бързи или почти бързи), трикове, малки тайни за бързо и вкусно справяне с готвенето......

Благодаря от сърце!

# 52
  • Мнения: 3 034
ами не съм в БГ, но си готвя все едно, че съм, та ако прецениш, че ти вършат работа, добре  Hug пиле с картофи и бира като хич нямам време, мусаката и пълнените чушки (тиквички, патладжани), кюфтетата по чирпански или пържени/печени -  и те ми влизат в тая категория, защото предварително си замразявам смес, ама това при съветите ще го сложа  Mr. Green всякакви видове паста (вкъщи се яде на поразия), мразя готовите сосове, но да настържа или нарежа малко шунка, задуша с чесън в зехтин и да кипна с доматен сос ми отнема не повече от половин час (пастата се вари през това време). сосове всякакви - правя и с риба тон или аншоа (опитвам се риба поне веднъж седмично да ядем), с кайма също става бързо и т.н. омлетите и миш-маша - то е ясно  Grinning скара най-различна с картофки - я на фурна, я пържени. супи - правя по много, има за цяла седмица - боб, леща, пилешка, топчета, постничка с картофки, тиквички, зелен фасул и каквото още имам и т.н. ... аламинутни са ми всички с пиле о типа яхния - с грах, зелен фасул, картофки, праз и т.н. кебап правя със свинско, не е винен, а селски един такъв, бабешки  Grinning това се сещам в момента като готови ястия + баници разни, стават бързо и позволяват вариации  Simple Smile

моята рецепта за справяне с натоварен график е в приготвянето предварително - примерно купувам един голям пакет кайма (около 2 кг) и през уикенда правя смес в голяма тенджера - със задушен лук, морковки и чубрица. разделям си я на порции и я държа в камерата. тази смес като добавя ориз е за пълнене или за супа топчета и кюфтета по чирпански, като сложа картофки е за мусака, с разнообразни подправки и руло Стефани ще стане и т.н. също гледам винаги да имам в хладилника определени зеленчуци - картофи, моркови, лука е ясен, тиквичка/патладжан, чушки, праз - тези, защото са обичани у нас, при теб може да са други, от тях все нещо става  Grinning за супите - през уикенда обикновено правя две - сега са леща и пилешка (тази по изключение днес я правих), може боб и друга постна или топчета, но гледам да ги има - засищат, полезни са, а си оползотворявам всякакви останали по малко продукти с тях. и стават бързичко, удобни са за претопляне  Peace кори и/или бутер тесто също имам винаги - следки и солени баници, тестени закуски, пици - всичко става с него. и вчно държа големи пакети със сириъл или мюсли - закуската е осигуурена с прясно мляко  Party ами това се сещам за момента, моята тайна е в пазаруването на определени неща и ползването на едно нещо за много работи, успех на теб  Hug

# 53
  • Мнения: 4 546
всичко в гювеча/гювечетата

обелени картофи се режат ан големи шайби и се редят на дъното на тавата. отгоре се редят порции пиле/рибаива се малко прасно мляко/вино, поръсва се със сол и босилек и се пече под фолио. запича се накрая за 10ина минути.

яйца по панагюрски

омлети с каквото има

пица с готово тесто

сирене/кашкавал пане

скара

месо на фурна - печено

една голяма купа зеле нарязвам на робота, една голяма купа моркови. съхранявам в хладилник до няколко дни, покрито с опаковъчно фолио. като ми потрябва - смесвам си по малко и овкусявам. гарнитура към скара или пък салата към яденето.

всичко, което пека във фурната го пека с фолио. така не се притеснявам, че ще изгори и не вися постоянно пред печката. само запичам накрая вече и отгоре.





# 54
  • Мнения: 5 877
Ох, и аз ще следя. Simplyaven, можеш ли да кажеш каква смес замразяваш? С полусварения ориз ли?

Яйца пържени
Яйца по панагюрски
Омлет
Картофи варени, обелени и после запечени с малко масло и подправки
Рататуй (запича се едронарязан лук плюс доста чушки, патладжан и тиквички, като се изпече хубаво, се полива с доматен сок и мащерка и се пече още мъничко)
пилешки филенца с някакъв зарзават - задушени в тиган

Май това е, чакам още идеи. С предварително замразена част също става.

# 55
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ами аз преди време бях пуснала такава тема - за улеснение на всички, които са заети или ги мързи Mr. Green Ето я: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=209178.msg4535831#msg4535831
Ако някоЙ иска, да допълва.

# 56
  • Мнения: 11 607
Ще ги прегледам тези идеи за бързи манджи утре на бистър акъл,че тази вечер успях само да измисля за вечеря - месо от буркан +лютеница Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 57
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте!

Изненадана съм, че спагетите и производните им не са включени за сега. Спагети със сос Болонезе(кайма, домати, зеленчуци), Карбонара(бешамел, (бекон или шунка) или няколко вида сирена са сред най-бързите ми манджи.

Друго обичано от нас бързо ястие, което е много подходящо и за неочаквани гости е така нареченият "Стейк Антоанета"(давала съм тук рецептата и преди и даже със снимка) .Пилешко(но може и друго месо) се запържва в малко олио+ 1 с.л масло(за вкус) до зачервяване, изважда се и в същият тиган се разтопяват настъргано синьо сирене(по желание може и топено) и сметана(аз слагам течна готварска, но  може и заквасена). По-лекият вариант е да сложите мляко вместо сметана, но тогава прибавете малко размито брашно за да се сгъсти. Сервирайте с гарнитура от картофи(варени, пюре или пържени), като залеете месото със соса. За по-смелите предлагам, преди да залеете със соса, да сложите върху месото половин праскова от компот или колело от ананасов компот! Страхотно е!

За любителете на по-екзотично предлагам: Пилето на крал Притхвираджа - много бързо и вкусно!

# 58
  • Мнения: 5 183
Омлети, принцеси с кайма, пици, гюве4ета, кренвирши с кашкавал, спагети, миш-маш ...

# 59
  • Мнения: 3 491
Каши и крем супи. Каша със сирене, мляко, и малко червен пипер. Каша от консервиран грах (смлян или намачкан) и мляко. Каша от запържени печени чушки и мляко. Каша от гъби.
Кашите изискват не повече от 5 минути бъркане, докато се сгъстят, и са готови.

Общи условия

Активация на акаунт