Спешни манджи - почти аламинути за работещи бг-мами.....

  • 131 350
  • 155
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 506
впечатлена от вашите идеи, реших и аз да споделя :
1.крем супа от спанак с яйца-морков,лук,картоф и около 0,500кг спанак се сваряват в тенджера и се пасират,добавям  пр.мляко и едно по едно се чуквам 5,6яйца,като се стремя да останат цели,като се сварят и те добавям сол и масло
2.бутер тесто с кренвирши-в тиган запържвам гъби и кренвирши,добавям царевица,кис.краставичка и малка кофичка заквасена сметана,оставям да изври водата и после да изстине сместа.Разстилам едната половина от бутер тестото,слагам плънката и отгоре другата половина,която нарязвам с нож на квадратчета като порции и остава печенето
всичко това за 40мин.и после здраво хапване Simple Smile

# 106
  • Мнения: 1 464
Моите манджи всички са мързеливи,няко не особено бързи но поне времето за приготвяне им е 10 мин,после си се готвят сами.
за закуска приготвям ,баница,банички от бутер тесто/вече има и готови/,мини пица от бутер тесто,пица с готови блатове,меся си в машината за хляб и набързо скалъпвам питки с пълнеж които се доупичат във фурната,палачинки,сладки и солени.
Спагети,сваряват се за 15 мин,на другия котлон се приготвя сосът
гювечета-каквото имам в хладилника,едно яйце отгоре и запечени във фурната
панирано сирене,сирене във фолио,паниран кашкавал на хапки,панирани хапки от пилешко филе
яйца и омлети
ето примери
Бъркани яйца с пилешки дробчета

10 яйца, 300 г пилешки дробчета, 100 г краве масло, магданоз, сол и черен пипер на вкус.

 Пилешките дробчета се измиват, попарват се за 2-3 минути в кипяща подсолена вода и се изваждат, нарязват се на паченца и се задушават в мазнината. Прибавят се разбитите със сол, черен пипер и ситно нарязан магданоз яйца. Пържат се (за предпочитане е да се пържат в индивидуални съдчета), като се разбъркват, и веднага след приготвянето им се поднасят с подходяща салата (картофена, зелена, доматена и др.).
това готвих онзи ден,много вкусно беше

а снощи забърках качамак,полях го с масло и червен пипер и сложих бучици сирене,облизахме си пръстите Crazy

# 107
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Пилешко филенце - на малки хапки, запържва се - да е почти готово/подправки по желание, но препоръчвам само бял или черен пипер/ и добавяте 1 замразен микс от зеленчуци с ориз. Аз обожавам този с трите вида чушки. Запържвате леко и добавяте 1ч.ч.вода. Може и подправката на Маги с 10 зеленчука/ако обичате/. За 15 мин. всичко е готово. При поднасяне може да се настърже кашкавал, за да се разтопи. Тази комбинация търпи промени според микса, който предпочитате. Ако е само от зеленчуци, може и малко готварска сметана да прибавите.

# 108
  • Мнения: 3 641
Благодаря Ви, дами за страхотната тема.  HugЩе се възползвам и опитам от посоченните рецепти.  Толкова малко време ми остава за готвене и ми е съвестно.  Още днес ще пробва мпилешкит ефиленца на medunka  Heart Eyes

# 109
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Избутвам темата напред, може още някой да се сети да напише рецепти за бързо приготвящи се ястия за заети мами.

# 110
# 111
  • София
  • Мнения: 15 458
Онзи ден правих нещо много бързо:
4 чистени пъстърви ги напълних с орехи, сложих по бучка масло върху всяка и посолих със сол и черен пипер.Увих ги във фолио и ги запекох на грил- тигана за по 5 мин от всяка страна.Време за изпълнение 20 минути.

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 75
Едно мързеливо и бързо ястие от мен:
  Обелвам картофи и ги нарязвам на средни по големина кубчета, нарязвам и някакво месо по желание свинско или пилешко /обикновено св. врат /,слагам в пакет за печене/ от тези найлоновите/сипвам в пакета сол, черен и червен пипер, малко олио, някаква чубрица за готвене, завивам пакета и почвам да го джуркам/като шейкър/така подправките се разпределят равномерно доливам малко топла водичка завързвам пакета, надупчва се с игла отгоре и го слагаме във фурна на 170 градуса за 40-50 мин. Всичко става мекичко като масло. 

# 113
  • Мнения: 3 621
ето я и моята спешна манджа
сирене в пергаментова хартия нарязват се квадрати  сирене с дебелината на пръста , слагат се в хартията , отгоре се слага резен домат, печена или прясна пиперка , подправя се с копър и магданоз и най-отгоре парченце масло , прави се плик от хартията , намокря се обилно и се нареждат в тавата пече се около 15 минути на 150 градуса

# 114
  • Мнения: 3 830
Яяя, да се запиша аз. Peace

Бързи манджи за мен са: бъркани яйца, миш-маш, пържени картофи, омлети, спагети, салати. Rolling Eyes

# 115
  • Мнения: 1 909
Тук някой от манджите се приготвят бързо, но искат много време температурна обработка.

Дайте идеи за такива, за които се изисква минимално общо време - примерно, до половин час!

Ето една такава рецепта:

Свински пържолки с горчица

Нарязва се на ситно чесън и пържолките се запичат на тигана от двете страни заедно с него - когато са готови, тигана се маха от огъбя, прибавя се силна горчица (на вкус, но една супена лъжица е добре) и една-две лъжици сметана. Разбърква се и се захлупва с капак за 2-3 минути. Готово!

# 116
  • Мнения: 5 001
Пилешки гърди,се посоляват и се натъркват с черен и червен пипер и се слагат в загрято олио в тигана и след като се запечата месото от всички страни се задушава под капак докато се зачерви.Не се получава пържене,защото месото си пуска сок.Става невероятно крехко.
 При сервиране се полива с лимонов сок.Много върви със прясна салата......Бързо и вкусно!

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 14:43 от TheNMaster

# 117
  • Мнения: 1 021
И аз залагам на скарата, когато няма никакво време, също различни омлети, картофи, спагети,... и нещо,  което правя сега, когато деня става по-голям и времето е хубаво. След като взема Мишо от градина се прибираме бързо вкъщи, за 10-15 мин. имам време да сложа едно пиле на сол или зеленчуци+пил месо в гювеча, или една бърза мусака и т.н каквото съм си намислила, пускам фурната и излизаме пред блока, знам приблизително колко време му трябва на яденето и  така ...  хем детето е доволно, че играе на вън, хем съм сготвила  bowuu

# 118
  • Мнения: 153
Един бърз тутманик:
1 кофичка кисело мляко
1 равна чаена лъжица сода за хляб
5 с.л. олио
300 гр. сирене
18 с.л. брашно
Содата в киселото мл. Като шупне в една купа се обърква всичко, заедно с натрошеното сирене. Изсипва се в намазнена тавичка и се пече. Става за около 20 мин.

# 119
  • Мнения: 153
Понеже моята голяма любов изпитва голяма любов към яйцата Grinning:
1. Пасирате съдържанието на един буркан домати. Изсипвате в тенджера да заври. Вземате 5 яйца и чупите едно след друго. Яйцето остава цяло. Може да добавите пресован чесън.

2. Яйца по панагюрски: Слагате в тенджера да заври вода на котона. Вземате, колкото яйца са ви нужни. Чупите яйцето във водата. Изчакавате да стегне яйцето и пускате второто и пак така. Като се сварят изваждате ги от водата. Слагате в чинии. Запържвате малко червен пипер в олио. Поливате чйцата с кисело мляко с чесън и покапвате с 1 - 2 с. л. от запръжката. Гарнирате със сирене по желание.

Общи условия

Активация на акаунт