За супата и подправките?

  • 430
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
 Педито каза да редувам за обяд супа, месно и зеленчуково пюре! В супата трябвало да слагам, освен зеленчуци (картоф, морков, тиквичка, домат, чушка) и лук, магданоз, фиде!!! Домат и чушка не съм давала, фиде също (нали е с глутен), но не за това да питам! А за лука и магданоза трябва ли да се процедира като при захранване с нова храна - първо да давам по малко и т.н.?
 И колко течна трябва да е супата - по-рядка или като пюре? И всъщност не разбирам каква е разликата между супа и пюре - то съставките са едни и същи струва ми се!? newsm78
 И още - за супата трябвало да варя бутче и да сложа от бульона с малко месце! Но тогава стават 2 дни с месо!!! Shocked
 Вие правите ли супа и как?

# 1
Вашето педи е голяма бързачка.Ние тепърва почваме месото.Според мен изчакай още малко да тръгнат децата на кухня/ако изобщо си решила да я записваш/.Там ще има супа колкото си искаш  bouquet

# 2
  • Мнения: 674
В нашия град не знам дали има кухня, честно казано! Tired
Месото го почнах отскоро! А за супата не бързам кой знае колко, просто искам да съм наясно! Peace

# 3
  • Мнения: 1 467
За втората половина на шестия месец е абсолютно нормално лук и магданоз. За месото също, защо не. Само че това с бутчето нещо не  ми звучи, не знам дали месото на бутчето е толкова подходящо просто, чувала съм какви ли не неща. А иначе за подправките - на мен педиатърката ми каза, че се слагат направо, да, но първо магданоза, после лука, а не заедно например.

Бях си превела нейните наставления, ще ти ги копна тук, може нещо да комбинираш.

Продукти, които трябва да присъстват в началото на захранването

На 5 месеца и половина


Сварете във неподсолена вода: картофи, моркови и маруля.
Филтрирайте бульона без да мачкате зеленчуците.
За първо хранене използвайте:
200 мл. бульон
2 или 3 лъжички оризова каша, царевична или тапиока
1 лъжичка зехтин

След два дни добавете:
половин бурканче заешко или агнешко на прах (тук се продават такива преди готовите месни храни в бурканче, има едни такива на прах, които се дават в началото на захранването, защото са много лесно смилаеми. Сигурно ги има и в България. Изглеждат ей така: http://www.plasmon.it/prodotti/img/1163_liofilizzati.jpg

На края на седмицата се дава:

Зеленчуково пюре (4-5 лъжици)
Малко бульон
Месото и зърнените храни споменати по-горе
1 лъжичка зехтин

На 6 месеца

Към пюрето, добавете следните зеленчуци (към тези, които вече сте давали предния месец, като добавяте един нов зеленчук всяка следваща седмица):
тиквичка
финокио
зелен боб
За който консумира изкуствено мляко, преминава се към тип 2 в същото количество.

На 6 месеца и половина

Добавете към пюрето следните зеленчуци (винаги към тези, които вече сте давали и по един нов зеленчук на седмица)
артишок – това много не се яде в България
тиква
грах (може и замразен)
целина
леща
лук
Като месо – въведете пиле и пуйка
Като плод – ябълка, круша и банан
Можете да въведете и глутена и да замествате оризовата каша с малка паста (не зная дали я има в България, сигурно може и нормална, казва се малка, защото формичките са малки), грис (2 лъжички), многозърнести храни, ечемик, овес (2 лъжички)
Ако желаете, може да въведете едно хранене и вечер, използвайки същите зеленчуци, които сте дали на обяд (може да се приготви за два дни, тоест за 4 хранения) и можете да въведете на мястото на месото, половин бурканче меко сирене (не повече от 30 гр. - или 3, 4 лъжички пармезан).

# 4
  • Мнения: 27 524
За месо ви е рано, след 8-ми нека да е. Засега плодовите, зеленчуковите и кашите в допълнение към млякото са предостатъчни за тази възраст.
Супа не съм давала и не давам. Предпочитам гъсто пюре, с много зеленчуци и достатъчно месо, отколкото да давам вода, която ще му пълни без нужда стомаха или ще трябва да дробя в нея хляб.  Stop
А след като захраних с месо, го давах всеки ден в продължение на месеци.  Peace

# 5
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Магданоз и копър-няма проблем!
Притеснява ме и мен бутчето,лука и фидето.
За деца се използва по сухото месо т.е. от гурдите (бялото)
Лукът натоварва стомаха,аз го въведох на 8м и половина, а фидето...задължително след като леко си захраниш с глутен....на този етап не вярвам да имаш проблем.
Иначе и аз не съм привърженик на супите!

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Супа започнах да давам към 9-я месец.
Преди това правех зеленчуковите пюрета и копувах месните.
Така постепенно се захрани със всички зеленчуци.
Когато стана на 8 месеца, пробвах да дам попара - не му хареса, но поне видях че няма отрицателни реакции към глутен.
Давах месно пюре на Гербер с нудели - тънки спагетки, фиде
След това нямаше проблеми да му направя супа с домат, пипер и фиде.
Копър и магданоз също давам от 9-я месец

Общи условия

Активация на акаунт