Въпрос към майките на по-голямите момченца

  • 2 627
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 470
    Здравейте,мами!!!Лято е и в къщи имаме басейн,по този повод мойте малчугани напоследък се разхождат,къде по гащи,къде без гащи...Много е топло,и за това не им се карам,пък и основно висят в басейна,двора ни е закрит от всякъде.Но напоследък ги гледам че често си играят с пишките,и се дръвчат...Карам им се,но се питам време ли е вече да проведем РАЗГОВОРА...За да не създам усещането за табу,или нещо като малоценност от това че го правят...Просто се питам не са ли още малки...Ще осъзнаят ли това което им казвам...Как да започна...До къде да стигна...Не искам да ги стресирам...А просто да ги насоча,кое е редно да вижда мама,и кое трябва да правят по дискретно,но не е забранено...И пр.,и пр.Моля ви,дайте ми съвет?!А те са само на 8 и 7години...

# 1
  • Мнения: 25 558
Ами... Май е трябвало досега да го направиш вече. Достатъчно са големи, за да знаят основните неща.
На първо време им забрани да ходят без бански. Измисли нещо - хигиенно правило, нещо подобно, без да изтъкваш истинската причина. Не трябва да остават с впечатление, че правят нещо грешно. Просто, че не се прави на показ. Когато ги видиш, че си играят с половите органи, намирай им някакво занимание, в което да участват ръцете и което ще ги накара да престанат да се пипат. Децата са хитри - съвсем скоро ще се усетят, че това не е случайно и ще започнат да се съобразяват и да не го правят пред тебе. А може и директно да те попитат. Тогава вече ще трябва да си напълно откровена и да им обясниш защо възпитаните деца не правят така и т.н. Както пръцкането - всички пръцкаме, но гледаме да не го правим пред хората, нали?  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 470
Както пръцкането - всички пръцкаме, но гледаме да не го правим пред хората, нали?  Laughing
    Всъщност това е много добър довод!!!Толкова се притеснявам от този разговор,че дори и на ум не ми е минавало нещо толкова просто...Много ти благодаря КАКО СИИКЕ!!!И между другото,винаги съм харесвала твоите разсъждения...Но все пак трябва да го води прословутият РАЗГОВОР,а нямам смелост да започна...

# 3
  • Мнения: 2 022
Шапчице, защо не помолиш таткото да проведе РАЗГОВОРА? Все пак той като мъж може да използва по-убедителни от мъжка гледна точка доводи?

# 4
  • Мнения: 1 426
Както винаги - Кака ни Сийка е абсолютно точна и ясна!
Искам само да допълня, че когато у нас дойде време за този пръв разговор, нашият татко толкова се смути, че буквално избяга, скри се в мазето, уж че има някаква спешна работа... А бяхме репетирали предварително какво и как да каже... Та и този, и всички последващи разговори на тая тема аз съм ги водила... Дори и за неща, от които нищо не разбирам. Но синът ми просто възприе за нормално, че за тия работи трябва да се съветва с мене. Даже преди няколко дена (сега е на 18) пристигна отнякъде и ме пита следното: "В Била на касите видях, че продават гел за презервативи. Кое мажеш с него?" Направо щях да падна, още повече, че не знам и аз  newsm78

# 5
  • Мнения: 25 558
Обаче, ако таткото е също толкова срамежлив като нашия, познай кой в крайна сметка води разговорите?  Crossing Arms
Сетих се и друго - ако са виждали някой старец с разкопчан дюкян - също е подходящ пример за кое е и кое не е приемливо в обществото.  Wink Laughing
Не се плаши - просто се остави да задават въпроси и отговаряй на тях. Ако забележиш, че им става скучно и не слушат внимателно, значи си задълбала в съвсем ненужни анатомични подробности. Спри или се върни на по-научнопопулярния стил.  Wink Joy

ПП Олеле, мислех, че само ние не сме нормалното семейство, в което бащите да водят синовете в публичен дом!  hahaha
Въпросът с презерватива би ме озорил и мен, не ползвам. Но по пътя на логиката, би трябвало лубрикантът да е отвън на презерватива.  Wink
ППП Сакън, само не и отвътре, че ще се изхлузи!  Shocked

# 6
  • Мнения: 1 470
     И като знам че и нашият татко е СИИИЛЕН,ама само бабаит...А иначе в истинските напечени моменти все мама се оправя...Значи определено аз ще го водя,за миг дори не съм помислила и друго,ама си е страшничко де...Докато бяха малки и трябваше да се забелват пишки,пак мама на тепиха,и сега на третия му разправям на моят мъж-Уморих се все аз да им причинявам болка,направи го веднъж ти!-а той-ОООО,не мога,ти вече си свикнала,аз имам работа в мазето... hahaha
    Онези дни в една книжарница гледах едни доста добри книжки на тази тема,мисля на Фют бяха,отделно за момиченце,отделно за момченце,но книжарят ми каза че били още малки,а пък те нещо май го опровергават...Дали ако купя въпросната книжка,няма да ми е по лесно да подхвана темата?!

# 7
  • Мнения: 25 558
Купувай, купувай!  Peace
Щом е било книжар, пак ще да е бил някой татко от мазето.  Mr. Green Joy

ПП На тази възраст - първи клас, синът ми ме попита какво е сперма. Ми обяснявах, къде ще ходя... Нашият тати ходи на тавана.  Confused

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Nevada, гелът не е за презервативи, може и без презерватив да се ползва  Laughing Но момчето ти сигурно се е подвело от това, че е една и съща марка, като тях Wink Продават се и презервативи, които са допълнително покрити от вън с този гел  Laughing
Моят от около 8 годишен започна да се притеснява от мен и вече много рядко мога да го видя без гащи, той мен май по-често ме среща гола. Понякога доста дълго се задържа в банята и ми се сърди ако влизам, въпреки, че е зад параван и нищо се не вижда  Thinking
Баща му го ограмоти на около 5-6 години, когато малкият напипал личния му компютър и пуснал по погрешка едни филмчета  Joy Мъж ми просто нямаше избор, беше залят с вълна от въпроси Laughing

# 9
  • Мнения: 1 470
     Като знам на какви сцени биха попаднали децата в тези забранени филми,и лошо ми става!Предпочитам да са наясно с нещата преди да се сблъскат със тях...Значи действам,първа, преди наистина да са се отвратили от някой случаен дъстъп до бодобна информация...Още утре купувам книжките,и събота и неделя,на дневен ред е РАЗГОВОРЪТ...Стискайте ми палци,за кураж!!!

# 10
  • Мнения: 25 558
Стискам, но няма за какво. Не е страшно, стига да се прежалиш веднъж.  Laughing

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Ох леле, и мен ли това ме чака ooooh!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 036
А моят хубостник/след 10-на дни ще става на 6г./ онзи ден, играейки си с едно 5г. момиченце дойде и ме извести. че щели да играят на 'секции', тя го поправи, че ще играят на ' екс'. Въпросът им бе как трябва да го направят. Направо ме втрещиха. Мислех си, че ще мине още малко време докато се наложи да давам такива обяснения... Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 25 558
 ShockedУау!  Shocked
Понятие си нямам как бих реагирала в такава ситуация. Сигурно щях да подпитам какво имат предвид и оттам - темата за птичките и пчеличките...  Laughing
А ти какво направи?

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
а който няма таван и мазе, какво прави?  Laughing

Да ви кажа честно, не мога да знам, как бих реагирала конкретно в даден миг. Не се знае в каква конкретна ситуация съм и аз и той/ те. Не знам до колко сме в благоразположение на духа и т.н, че да си позволя да съветвам някого, какво точно да прави. Залагам на спонтанност.

Мога само да си пожеля, Червената Шапчица да ме покани да басейна си (може с или без деца Wink ). ТОВА сега е на мода  Joy

Общи условия

Активация на акаунт