Излизане в чужбина ... първото

  • 2 558
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 856
страхотна тема  Laughing
Мариета, историята ти е прекрасна  Hug
Аз ще се включа с разказ малко по-късно. 

# 46
  • До моста на реката
  • Мнения: 62
Първото ми излизане беше на гости при приятелско семейство в Прага.Беше 1987г. с майка и татко.Пътувахме с влак през Румъния и Унгария.Спомням си в Румъния една беднотия...и в BG не бяхме цвете ама там!Децата се катереха по прозорците на влака да просят и като им дадях по едно нашенско Лукче пищяха от кеф.А Прага...,ах Прага,приказка!Такава красота беше,едни замъци,едни дворци!!!На края,когато трябваше да си ходим казвах на майка и татко,да си купим една палатка и да останем там,пред блока на нашите приятели да живеем.Еееех,спомени!!! 

# 47
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Първото ми излизане в чужбина беше през ученическите ми години - в Гърция, на море.
Може би затова я обичам толкова тази страна и винаги ходя там с удоволствие... Crazy
И при мен така  Peace

# 48
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Първото ми излизане беше миналата година,до Одрин-Турция.Тъй като границата е съвсем билзо до нашият град запраших със едни съседи,които бяха тръгнали да правят бизнес,като купуваха...домати,дини,палми,цигари и т.н. и продаваха във България.
Спомени хубави нямам замъкнаха ме на един миризлив пазар,където се носеше миризмата на вкиснати домати и ми се отщя.
Нищо не видях дето се вика,като за първо впечатление.От цялата работа,ми останаха двете хубави палми с които се сдобих от там тогава.

Тази година ходих и до Истанбул със съпругът ми,е успях да видя доста интересни неща,но определенно повече във Турция не ми се ходи.Мерак ми е да ида във Гърция и имам обещанието на съпругът ми,че догодина живот и  здраве, заминаваме на почивка там със децата.

# 49
  • Мнения: 59
1998 год в Словения
Когато пристигнах не можех да повярвам че това е било част от бивша Югославия,толкова малка,подредена и красива страна.Бях там за няколко месеца,след това съм ходила няколко пъти до Германия,два пъти в Холандия и миналата година в Испания,но сърцето ми остана в Словения.Обичам тази страна и харесвам усмихнатите хора които живеят там.

# 50
  • Мнения: 766
1991 - бях на 14
Париж с микробус (неудобни седлалки), но пък доста спирки по пътя.
Румъния - просещи деца и гадни пътища.
Будапеща - хора пиещи вино по мостовете.
Братислава - защо така ми липсват от там спомени newsm78
Прага - ужасно много туристи на площад с часовник.
Мюнхен - МакДоналдс и хората в колите си в задръстване.
Страсбург - една тоалетна за инвалиди.
Париж - Булките пред Айфеловата кула,  как "Мона Лиза" не ме впечатли, сирената, лунапарк и първото ми возене на скоростно влакче,  метрото и как искаха да ни глобят, защото кой да ни каже, че трябва да си пазим билетите след влизане.

Естествено и много други неща, но това са ми първите спомени, които изникват като си помисля.

Общи условия

Активация на акаунт