Трябва ли всички ваксини да са задължителни? (Петиция)

  • 3 521
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 451
Всички знаем, че изобщо не е ясно всъщност, дали ваксината е изградила антитела срещу дадена болест. Бях поканена като гост в предаването "Искрено и лично" точно по темата "Опасни ли са ваксините" и там гостуваше една доцентка, която (както се досещате) е върла защитничка на ваксините. Та тя го призна.

# 31
  • Мнения: 46 508
Всички знаем, че изобщо не е ясно всъщност ...

Дано не го и разбираме. Както вече казах. Не подкрепям.

# 32
  • Мнения: 6 618
Да трябва, тъй че петицията няма да я подпиша.

# 33
  • Мнения: 748
подкрепих! Peace
много държа на правото на личен избор.
аз съм ваксинирала дъщеря ми, но смятам, че всеки трябва да има възможност да избере Peace

# 34
  • Мнения: 3 376
Подкрепям ПРАВОТО НА ИЗБОР Peace

# 35
  • Мнения: 2 849
Подкрепям правото на избор .
Тук например -няма не искам ,без ваксини  няма градина ,няма училище ...

# 36
# 37
  • Варна
  • Мнения: 506
Аз съм твърдо "За " ваксините - благодарение на профилактиката вече почти са изчезнали тези страшни болести.

Но съм против остарелите "живи " ваксини , които са опасни за децата и могат да имат сериозни странични реакции - не всяко семейство може да си позволи комбинираните и здравната каса би трябвало да ги поеме.
Peace
Смъртните случаи, ако една ваксина не се прилага масово, са повече от тези вследствие ваксината. Естествено, ако се случи в твоето семейство,  за теб е 100% ужасът. Но това не променя нещата!

И не може да се разчита на личен избор за нещо, което има обществени последствия, според мен.

# 38
  • Мнения: 1 883
Всички знаем, че изобщо не е ясно всъщност, дали ваксината е изградила антитела срещу дадена болест. Бях поканена като гост в предаването "Искрено и лично" точно по темата "Опасни ли са ваксините" и там гостуваше една доцентка, която (както се досещате) е върла защитничка на ваксините. Та тя го призна.
Може ли да се гледа това предаване и от къде да го дръпна? Благодаря предварително   bouquet

# 39
  • Мнения: 1 858
За правото на избор съм! Подписах се.

# 40
  • Мнения: 1 161
Всички знаем, че изобщо не е ясно всъщност, дали ваксината е изградила антитела срещу дадена болест. Бях поканена като гост в предаването "Искрено и лично" точно по темата "Опасни ли са ваксините" и там гостуваше една доцентка, която (както се досещате) е върла защитничка на ваксините. Та тя го призна.
Може ли да се гледа това предаване и от къде да го дръпна? Благодаря предварително   bouquet
http://kolibka.com/download.php?mid=4837 -- ето го филма
http://kolibka.com/download.php?sid=4837 -- ето ги субтитрите

# 41
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Доста труден въпрос. Ако всичко с ваксинацията е добре си казваш хубаво, ваксиниран е и няма да боледува. Ако не дай боже има проблеми вече гледната точка се сменя. Мисля, че лекарите трябва по-добре да обясняват за плюсовете и минусите от всяка една ваксина, а не както е прието днес - Имате такава и такава ваксинация този и този месец и толкова

# 42
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Подписах  Peace. Казвала съм го и ще го кажа пак. Вече съм почти сигурна, че детето ми е увредено от ваксина (и). Не знам дали има още задължителни такива, но аз никога повече няма да се съглася да му се поставят!

# 43
  • Мнения: 326
Не подкрепям петицията.
Поставянето на ваксина е по-малкото зло.
Онзи малък белег на рамото ми, който се мести по-близо до лакътя с всяка изминала година е само един. А можеха да са много, много повече белези, ако въобще оживеех след едрата шарка.
Да се слагат ваксини произволно не съм съгласна, но срещу познатите ни смъртоносни и осакатяващи болести  - ваксинацията трябва да е задължителна.
По-голямата част от българите не са достатъчно наясно за същността на ваксината. Да се остави решаването на този въпрос на неадекватната им преценка означава да се застраши здравето и живота на техните децата, а и на моето със сигурност.
Всички не можем да сме лекари, биолози или химици.
Затова ще избера по-малкото зло.

# 44
  • Мнения: 4 451
Предаването може да се гледа на сайта на nettera.tv. Toният линк не зная, но мога да го намеря от Здравния.
Редактирам, за да добавя, че трябва да се търси дата 10 април 2007г.
И да отговоря на IraSoft, че именно тази тема провокира katiABV да пусне нейната. Така, че тази бе първа. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт