Популярно ли е вегетарианството където сте?

  • 2 581
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Популярно ли е вегетарианството където сте? Има ли много заведения, продукти, услуги насочени към тази пазарна ниша?

# 1
  • Мнения: 3 423
Ниша? Шегуваш се.

# 2
  • Мнения: 7 091


Защо, например в Индия процента на месоядните е много малък, а пък са все пак са 1 милиард Simple Smile
За САЩ по статистики са към 5%( които не ядат месо), като тези, които са изцяло веган са 0.9%.

# 3
  • Мнения: 2 563
Ъх, не питай. Ако още някоя приятелка мине вигън, обещавам да се изнеса на самотен остров! Цъфват ми - аз сега съм вигън - и аз кво да им готвя? Иначе за рождения ден ми направих вигън торта и беше много вкусна!

# 4
# 5
# 6
  • Мнения: 2 907
Аз не съм веганка, проста вегетарианка съм  Wink Не мога да се оплача от липса на храна и месни заместители. Има цели пазари с всичко, което можеш да си представиш от растения и соя. Пастет от соя, салам от соя, кебабчета от соя, чипс от соя етц. Аз и соя рядко консумирам, за нея също има една полемика. Доколкото съм чела само соевите кълнове са полезни, тофуто не било хич полезно. Но като стане време за барбекю аз винаги си набавям такива соеви кебабчета.

В почти всеки ресторант в менюто има подразделение за вегетарианци.

# 7
  • Мнения: 3 521
В Байерн даже местните на шега се хвалят, че живеят във Вурстландия Mr. Green.

# 8
  • Мнения: 7 914
не въобще.... Tired

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
За Гърция не е нужно да казвам нищо, само си спомнете във филма "Сватба по гръцки", каква беше реакцията на родата на булката, като избраника и каза, че е вегетарианец Laughing.

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
В Испания твърдо не Laughing, там господства цар Хамон (шунка) - способни са да ядат шунка по всяко време на денонощието ooooh! - за закуска, обяд и вечеря.

В Швейцария като, че ли е по-често срещано. newsm78

Аз съм вегетарианка, половинката също, ядем риба, и изключително рядко соеви заместители на кайма, другите не ни харесват. Чак дотам мазохисти не сме  Laughing Но никога не сме имали проблем в заведение - като попитаме за вегетарианско меню, имат поне 2 варианта.

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не мога да каза колко точно е популярно.
в курса ми в университета сме около 7 човека вегетарианци, като останалите 6 са мъже. само един от тях яде риба, другите сме ово-лакто (ядем яйца и млечни продукти).

приятелят ми яде месо, но аз готвя по-рядко и затова като ядем навън той иска да яде пържоли, шницелии други подобни.
много ни е трудно да си намерим ресторант, където да има и за него и за мен голям избор  Confused
или има по-голям избор за мен, или за него... много неприятно.
за сега един тай ресторант отговаря на условията.
в Байерн се почувствах дискриминирана  Rolling Eyes.... голямо лапане, големи порции  ooooh!

като съм си говорила с колегите ми в университета по темата и ми прави впечатление, че макар и вегетарианци не се хранят много здравословно: полуфабрикати, пици... обаче някои от тях не ядат желатин.

Има ли много заведения, продукти, услуги насочени към тази пазарна ниша?

до сега съм виждала само 2-3 веган/веге ресторанти. но аз не съм критерий. не ги търся. предпочитам да ям вкъщи.
какво имаш предвид под услуги?
нямам проблем с набавянето на продукти, ям зеленчуци и сирена.
от магазините за азиатски стоки си купувам агар-агар и ползвам вместо желатин и различни подправки, соеви кълнове, сурими за суши с авокадо. досега съм намирала всичко, което съм търсила.
соеви продукти не консумирам, нямам необходимост да ям веге саламче или шницел  Sick
купувам си книги с рецепти за индийска кухня и си разнообразявам менюто, защото държа да ям сготвено.

при грилване пак нямам проблеми: правя си пълнени гъби със синьо сирене и месоядните се надпреварват да ми ги ядат, или тиквички патладжани, разни сирена във фолио пак на грила.

всичко е въпрос на фантазия Peace

# 12
аз ли4но познавам само една вегетарианка, която определено не се храни здравословно по каквито и да са критерии и е с доста килца отгоре .....

# 13
  • Мнения: 3 388
Около мен всички са особено месоядни  Flutter
Аз лично познавам само една полу-вегетарианка.

# 14
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз ли4но познавам само една вегетарианка, която определено не се храни здравословно по каквито и да са критерии и е с доста килца отгоре .....

ами моите колеги са веге от етични подбуди - не искат животни да бъдат отглеждани в промишлени количества , сгъчкани на тясно, тъпкани с хормони и след 9 месеца убити. Confused
съответно не ядат месо, но ядат те полуфабрикати.
не са веге заради здравето или нещо друго. просто не искат животните са бъдат така отглеждани Hug

Аз лично познавам само една полу-вегетарианка.

какво е полувегетарианка?

Общи условия

Активация на акаунт