Спешно! Търсим графичен дизайнер (любител може) за дизайн на брошурата за ССК

  • 9 900
  • 191
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 257
Момичета, днеска сутринта брошурата е пусната за печат в печатница Форт в Пловдив. Доколкото разбрах, в Делта+ не можаха да предложат оптимални срокове за печат. Мъжа ми работи в Форт и той се занимава с брошурата. Ето какво каза. Имаше някакъв проблем с pmd файла, който Бу изпрати, не можаха да го отворят в печатницата по никакъв начин, явно файла или е недописан или е повреден. А pdf файла бил направен с малка резолюция - 72 точки, фона е бил много пикселизиран и се е наложило да го оправи. Снимките и подреждането на текста останаха същите, а фона го е пипнал наново. Като ми прати jpg ще го сложа тук.

# 181
  • Мнения: 20
Момичета, и на мен ми трябва малко помощ, пак за ССК: Тръгнахме да си правим платформа за снимане, изпратиха ни подходящ постер в пдф формат, но на него има повечко текст, който ми се иска да махна или поне да напиша на кирилица. Как може да стане това? Мисля да го вкарам в корел, да сложа нещо отгоре и да експортирам в jpg. Има ли друг начин?


Според мен пдф-файла първо го растеризирай във Фотошоп. Там също можеш да си направиш корекциите.
Ако държиш да е в Корел, пресъхрани си файла след като си го растеризирала във ФШ /като jpg или tif/. След като го откорегираш в Корел, задължително текста трябва да е в криви. За печат става също ако експортираш файла във формат eps.

# 182
  • Мнения: 3 372
Момичета, днеска сутринта брошурата е пусната за печат в печатница Форт в Пловдив. Доколкото разбрах, в Делта+ не можаха да предложат оптимални срокове за печат. Мъжа ми работи в Форт и той се занимава с брошурата. Ето какво каза. Имаше някакъв проблем с pmd файла, който Бу изпрати, не можаха да го отворят в печатницата по никакъв начин, явно файла или е недописан или е повреден. А pdf файла бил направен с малка резолюция - 72 точки, фона е бил много пикселизиран и се е наложило да го оправи. Снимките и подреждането на текста останаха същите, а фона го е пипнал наново. Като ми прати jpg ще го сложа тук.
За фона, видях, че е пиксилизиран, но нямах оригинала, за да го оправя и подменя Peace А за резолюцията на pdf-а......в бързането съм пропуснала да я оправя Embarassed Груба грешка

# 183
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
My_Moonka, какво стана с брошурката? Готова ли е вече?

# 184
  • Мнения: 257
Ами нищо не става за сега Sad чакаме...
Вече беше направен монтаж и след няколко минути щяха да я пускат, когато Бу се обади, че от Мустела имат някакви претенции към цвета на тяхното лого, и по принцип се получи някакво неразбирателство с тях, не знам подробностите, но Бу каза да спрем, и тиража не беше пуснат. А докато ние мъдрувахме, какво да направим и дали да пуснем тираж без лого на Мустела и съответно без спонсорство от тяхната страна, в печатницата върнаха на доставчик картона, който бил купен за нашата брошура, защото ние се отказахме. Изпуснахме време. Голяма тъпотия и лудница беше вчера. Това вече беше следобед. Никой не дава срокове по-малки от 2 дни за тираж. Бу искаше да направим тогава поне 500 да имаме за похода, но във Форт с малки тиражи по-принцип не се занимават, за тях и 10 000 си е малък тираж се води. А и цените са такива, че цена на бройка от малък тираж излиза двадесет пъти по-скъпо от бройката от голям тираж. Проверих и за дигитален печат, ми казаха цени около 1,70-2лв. на бройка.
Та за сега нещата се отлагат до другата седмица, жената от Мустела искала да общува лично с дизайнера на печатницата за цвета на логото им  ooooh!

# 185
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Брошурата ще се опитаме другата седмица да пуснем - живот и здраве с Мустела нещата ще се изяснят и всичко ще тръгне без нерви и напрежение. Много съжалявам, че така се стекоха нещата.

Много благодаря за помощта на MiRa_55, desytka, *milenna* и My_Moonka и мъжът й. Усилията определено не са били напразни - брошурата ще стане и ще бъде от полза. На всички, участвали с работа, идеи и забележки - благодарности!

# 186
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Много благодаря за помощта на MiRa_55, desytka, *milenna* и My_Moonka и мъжът й. Усилията определено не са били напразни - брошурата ще стане и ще бъде от полза. На всички, участвали с работа, идеи и забележки - благодарности!

Радвам се, че можах да помогна! Сигурна съм, че другият път ще бъде още по-лесно. Още повече, че вече си познаваме грешките! И ми се ще да я видя в завършен, разпечатан вид, ако може!

# 187
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
бу не знам дали успях,но се радвам,че с каквото можах помогнах ...това си беше голямо предизвикателство за мен пък и мисля за мира,но както е казала човек се учи от грешките си и благодаря на момичетата които се включиха с професионални съвети  Peace
аз също искам да видя брошурата в кройният вариант,чакам с нетърпение да я покажете и се надявам да няма повече перипети около издаването й
бубуто моля те обясни ми,какво значи че "текста не се пренася" нещо не го схванах  Confused

# 188
  • София
  • Мнения: 44 098
ами как не го разбра - обикновенно като пишеш и като не ти стига мястото полувината дума се пренася на следващия ред, а не цалата да мине отдолу и да останат дупки в текста...

# 189
  • Мнения: 2 282
AQ, Sahara, благодаря ви! Получи се - от това докарах това.

# 190
  • Мнения: 1 737
AQ, Sahara, благодаря ви! Получи се - от това докарах това.

Ау, страхотна снимка, къде я намерихте?!  thumbsup

Много добре се е получило! Grinning

# 191
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
AQ, Sahara, благодаря ви! Получи се - от това докарах това.

Не разбрах, това друг проект ли е или този, върху който се борихме толкова души... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт